Zázraky přírody

Adam Rezek

Kamera:

Jan Matiášek

Účinkují:

Vladimír Kořen (moderátor), Maroš Kramár (moderátor), Marcela Augustová, Iva Pazderková, Vojtěch Kotek, Yvonne Přenosilová, Zdeněk Izer, Bohumil Klepl (více)

Moderátoři Maroš Kramár a Vladimír Kořen vás provedou pořadem, u kterého se budete divit, žasnout a samozřejmě se bavit. Naším tématem je genialita matky přírody a to, jak lidé dokáží využít jejích obrovských "vynálezů". Těšit se můžete na Petra Fejka, Vojtu Kotka, Marcelu Augustovou, Ivu Pazderkovou a živého geparda. Dozvíte se, jak fascinující jsou lidské svaly. Odhalíme tajemství žraločí kůže nebo vám ukážeme, jakým způsobem pomáhá slavná rybička Nemo nám lidem. A jako vždy nebude chybět unikátní pokus moderátora, který tentokrát vystaví své tělo výboji o síle milion voltů. (oficiální text distributora)

Wally

Díky, Kořene! Starý obtloustlý a lehce plešatící Kramár pořad jen shazuje svými trapnými komentáři. Až dotáhne, pak dám více * ()

Paity

Vladimíř Kořen je svkělý, to opravdu. Tyhel všechny věděcké a přírodní počiny mu prostě jdou jakoby samo. ()

Wishkah

Zajímavý a naučný pořad, který mě baví. Sice Maroš Kramár není zrovna moderátorské eso, ale dokáže pobavit a pořad uvádí dobře ()

hammerhead

Velká škoda, že tento pořad neoslovil více lidí, podle mého soudu mnohem je "veřejnoprávnější" a zajímavější než přiblblé licenční soutěže všeho druhu. ()

janabel

Jeden z mála pořadů, který je na úrovni, a taky jeden z mála pořadů, který mě dokáže přitáhnout k tý televizi a civět na ní. Tak doufám, že ho nezruší. ()

mira007

Sice jsem viděl jen pár dílů, ale dávám čtyři hvězdy, protože : 1) námět a provedení ( to už někdo musí vymyslet (!!) a realizace taky nějaké větší úsilí potřebuje ) 2) poučné 3) Duo Kořen Kramár se dobře doplňuje, jen nevím, proč musí Maroš mluvit česky. ()

IvcaSammet

Jeden z nejlepších pořadů České televize. V dnešní době je to bohužel jeden z mála pořadů, který se dá sledovat ... Vtipný, zajímavý, nijak se neopakující, prostě pořad, který sleduju opravdu hodně ráda. Díky tomuto pořadu jsem se o přírodě dozvěděla hodně zajímavých věcí, které mě často docela překvapily. Přesto, že nejsem žádný přírodovědec, mě baví 'soutěžit' s ostatníma a počítat si své vlastní body za každý díl :) ()

Brtniik

Viděl jsem dva díly, když inzerovali něco, co mne obzvlášť zajímalo, ale chce to velké přemáhání. Nepochopil jsem základní myšlenku (účel) pořadu - zhusta podivní umělci moderovaní třeťotřídním exportem z SK, myslím Maroše Kramára, odpovídají na podivné otázky (někdy nelze než tipovat) a "baví" nás. Pak se vynoří pan Kořen (čest a sláva mu, kdyby se účastnil toliko rozumných projektů) a ukáže nám trocha školní vědy. Tuhle jsem náhodou zaslechl "hlas shůry", co je neklamným důkazem, že je to překoupený pořad, dozajisté ze země, kde mají jisto jistě daleko nevzdělanější publikum než u nás. Něco příšerného! ČT fuj fuj a rákoskou přes záď za vyhozené oběživo. ()

Fawkes

Některé díly jsou opravdu fantastické. Člověk by nevěřil co všechno o přírodě nebo zvířatech nevíme. ()

GIK odpad!

Naivně jsem si myslel, že to bude populárně naučný pořad. A ona je to jen tupá estráda. Tohle s přírodou nemá vůbec nic společného. ()

anitae

Po dlouhé době jsem opět dostala odvahu na něco děsně zábavného i poučného. Takový průšvih to zas nebyl - i když dialogy moderátorů jsou dost primitivní a pokusy mi připomněly školní léta - vejce naložené do octa, záhadu bermudského trojúhelníku a není termit jako termit:) 2,5* ()

Harry_

Pořadu trochu křivdíte. Není to ideální, ale aspoň se lidé něco o přírode a lidech dozví. Pořad na veřejnoprávní televizi určitě patří. ()

Drom odpad!

Asi by mě nikdy nenapadlo, že pod názvem Zázraky přírody se skrývá částí nevtipný soutěžní pořad, částí trapné historky (asi) z natáčení (jen tipuju podle jediného hosta, kterého jsem poznal) a částí vzdělávací jednohubka pro první stupeň základní školy. No,  je po tomhle úvodu nutné psát ještě něco dalšího? Fakt někdo doufá, že dám víc než Odpad? ()

josieaddms

Všichni jsou dost negativní, ale mě osobně nepřijde tento televizní pořad až tak špatný. Mám Maroše Kramára ráda, a myslím že moderování této soutěže zvládá celkem obstojně. Otázky jsou zajímavé, a divák se trošku baví, a trošku se i něco naučí. A zejména kluky ve věku 0 až 99 s nějakým zájem a zvířata a přírodu to neskutečně baví. Jinak vždycky záleží na tom, co přijde za hosty, jak jsou inteligentní, jak vtipný a jak pohotový. To by se musel každý díl hodnotit extra. Je to takový ten slušnější průměr. ()

loveless

Televizní šou, která se snaží propagovat přírodu? Hm, ne tak úplně. Nejdřív se totiž musíme všichni náležitě přivítat a nejvíc tleskat, když přichází moderátor Maroš. Potom se jedná o jakousi "soutěž", kde soutěžícími jsou pozvané osobnosti, kteří hlasují o výsledku dané přírodní otázky ze tří možností. Po odhlasování si povíme, kdo jak hlasoval a proč, načež se podíváme, jak nám Vladimír ukáže či poví, jak to správně bylo. O výhru vlastně nejde, což se v podstatě čeká, takže jakékoliv napětí nehrozí. V každém díle se Vladimír a často i Maroš snaží předvést nějakou zajímavou/neobvyklou/extrémní věc, což tentokrát může vést k napětí, jak to asi dopadne, ale většinou to vede k trapné, nebo ke vtipné situaci, kdy se můžete i zasmát. Některá témata jsou docela zajímavá, občas se podívám, ale ke svým oblíbeným pořadům určitě nezařadím. ()