Případy 1. oddělení

• Česko Oddělení vražd (neoficiální název) (více)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Série(3) / Epizody(35)

Bozvav

Pro mne asi jeden z nejlepších detektivních seriálů (snad krom prvních dvou řad Kriminálky Anděl) od revoluce. Břitký humor, realisticky vypadající vyšetřování, byrokratičtí šéfové, napětí. Za mne 90%. Nej lepší 1. řada, pak třetí, nakonec druhá. ()

zahadum

Veľká spokojnosť a veľké prekvapenie. Od čias tridsať prípadov majora Zemana sme tu nemali tak reality sa držiaci seriál z prostredia bezpečnostných zložiek. Tento seriál je proste dokonalosť, tá dôveryhodnosť, spracovanie, výber hercov, starostlivo vybrané prípady. Výborne zvládnutá rovnováha medzi pracovnou časťou a súkromnými životmi postáv. Scenár nešuští papierom, postavy a situácie napísané na jednotku. Za mňa prekvapenie v podobe Bolka Polivky ktorý je uzemnený, nehlučný tichý muž v pozadí ktorý skôr pomáha skúsenosťami ako nejakou akciou. Prostredie zločinu a jeho vyšetrovanie celkom držiace sa možnosti skutočného života. Všadeprítomné média a strach zo šéfov ktorý tlačia na tabuľkové výsledky. Byrokratické prekážky ktoré sú zase len strach o pracovné miesto. Vyšetrovatelia pracujú len s tým čo majú a to málo je im ešte obmedzované. V poslednej tretej sérii ma istá " dáma " pekne srala a každý si isto spomenie , že vo svojej práci má podobnú k... Veľmi slušný seriál ktorý si ide svojou českou cestou a to je dobre. Nevidíme neobmedzené zdroje a neobmedzené možnosti, skôr realitu tvrdého života ktorý prináša tie najlepšie príbehy. Poklad českej kriminálnej scény pán Mareš sa môže živiť už len ako dokonalý scenárista. A ak by sa veľmi nudil poradím mu - štvrtá séria by sa hodila :) 100 % ()

Kirman

Hodnocení si tentokrát ponechám na pozdějí, protože by to nebylo fér. Co mohu napsat již nyní, tak že mi k srdci nepřirostl nikdo z kriminalistů (tím, že Ondřej Vetchý je tak nějak "normální" a ostatní jsou "divní", tak bude sympaťákem seriálu zřejmě Vetchý). Mírně pod průměrem jsou dialogy a pro mne velkým zklamáním, a co asi nejvíce ubírá seriálu, je nárazový "amaterismus hraničící s diletantismem" a nelogické chování/myšlení některých postav - pak to vypadá, že kriminalista = trouba, přitom si myslím, že zrovna kriminalisty (tzv. mordparty) máme na velice vysoké úrovni. //// Pratele, tak vsechno jinak. Text vyse jiz neplati (ale zamerne ho ponechavam), behem nasledujicich epizod si me ziskal cely serial a predevsim i serialove postavy. Hodnotim nyni tedy velmi kladne tuto kriminalku. ()

char_t

Po třech dílech jasné čtyři. Žádný kult z toho nebude, ale po všech těch pokusech o klony CSI a rádoby-policejních telenovelách je to příjemné překvapení. Poctivá práce, navíc plná kvalitních herců, kteří nepřehrávají (což třeba u Vetchého nebo Polívky v poslední době rozhodně nebývá zvykem)... Jen tak dál. ()

Rockerman

Zatím jsem viděl jen jeden díl a to ten, kdy si parta mladíků "vystřelila" z kriminalistů, když v butiku podstrčili fotku domnělé rozřezané ženy. Překvapivě dobré! Dokonce i "klaunovi" Polívkovi jsem to věřil (jeho hláška: "Budeme nenápadní, jako když jedou estébáci za Havlem", neměla chybu!). Těším se na další díly. Po dalších dvou dílech stále tleskám té bezprostřednosti, s jakou je to natočeno. Počkám do konce a pak asi také přidám tu pátou hvězdu! Přidal jsem pátou hvězdu! Vojtěch Varyš, redaktor Reflexu, který je soustavně mimo mísu při hodnocení filmů nebo seriálů ČT dal tomuto seriálu v aktuálním čísle (17.4.2014) "Never more" za to, že se tu nemluví sprostě a za, podle něj profláklé herecké obsazení (Polívka, Vetchý, Vladyka). Já dávám "Never more" jemu, protože tento seriál se zkrátka povedl! ()

vojo

Asi sa ani tvorcovia o to vôbec nesnažili, no aspoň pre mňa takmer dokonale vystihli atmosféru knižiek Dominika Dána na rozdiel od seriálu, ktorý sa o to veľmi snažil... ()

Matthew01

Po 9. díle tohoto seriálu směle můžu prohlásit, že je to nejlepší detektivní seriál, co byl kdy v ČR natočen. Vyšetřovací metody, herecké výkony, samotný děj jsou uvěřitelné a i přes velké napětí reálné a policejní práce zaslouží opravdu obdiv. 100% ()

MickeyStuma

Konečně se na TV obrazovkách objevil český detektivní seriál, který má hlavu a patu. Na akci se tu pochopitelně nehraje a byť jsou některé díly opravdu povedené a dramatické, napětí tu moc není. A proto souhlasím s názorama, že vyznění příběhů se hodně podobá klasickému seriálu 'Malý pitaval s velkého města.' Případy jsou zpracovány podle skutečných případů a tak pochopitelně vzniká otázka, jak hodně se tvůrci drželi realitě a co všechno si přidali kvůli větší dramatizaci. Případ střihače Velíška, který je nejznámější, se skutečnosti opravdu přesvědčivě držel. Přesto se mi zdá, že je to přeci jen na dnešní dobu poněkud pomalé a místy utahané. Našel jsem místa, jakoby si herci nevěděli rady. Policejní postupy jsou však prezentovány velice vkusně. Celkově se tedy o průser nejedná, což je jedině dobře. ()

sadlokan

Vtipný krimi příběhy,jejichž tvůrci možná trochu nakoukali "Malého pitavala",ale že autor hudby nikdy neviděl/neslyšel znělku seriálu HOLMES? ()

hazaba

Výborný počin České televize se skvělými herci a zajímavými případy, který snad dokáže přehodnotit pohled společnosti na policii a (bulvární) novináře... Doufám, že budou další díly, určitě budou stát za to. ()

kkarx

Napodruhé se mi to líbilo o hodně víc a musím uznat, že to je opravdu kvalitní realitě blízký seriál, asi nejlepší od Pitavala z malého města. Jediný co mi lezlo na nervy bylo obsazení známých herců a přílišné osobní zažrání do případů. Nějak se mi nechce věřit, že by se někdo hádal o případ, aby si přidělával spoustu práce a leželo mu v žaludku, když to daj někomu jinému. To jsem ve státní správě vážně ještě nezažil. Vždycky tomu bylo právě naopak. :-) ()

Hermi14

První série byla udělána velmi zajímavě a rozčeřila, jindy poklidné, vody české seriálové tvorby. Skvělé herecké výkony, výborné zpracování a případy navíc vycházející ze skutečných a často i velmi medializovaných kauz. Kdo by si nepřál pokračování... Ve druhé sérii se bohužel vytrácí dynamika příběhů, byť stále podložených skutečnými událostmi a vše se začíná odehrávat na pozadí osobních žabomyších válek hlavních protagonistů a z celého seriálu se stává celkem nezajímavý tuctový krimiseriál. Ani si nevybavuji, kdy seriál mezi dvěma řadami tak moc kvalitativně upadl. Škoda... ()

Heroine

Obrovské plus tohohle seriálu je, že jsou případy podle skutečných. A taky, že si nehraje na futuristickou kriminálku, ale pracuje s aktuálními charaktery i problémy. Jedno velké minus: Vetchý! ()

solid

Ten závěrečný chill, který mám vždy u titulků jsem u českého produktu ještě nezažil. To samo o sobě něco říká. ()

GIK

Velké překvapení. Po letech na čt zase jednou seriál, na který se dá dívat. Vetchý působí z počátku dosti toporně, ale postupně jsem si na to zvykl a bylo to celkem OK. Polívka - příjemně překvapil. Hrál velmi civilně, přirozeně. Vynikající výkon. Bylo poznat, že ten flek nevzal jen z nouze, aby mohl splácet farmu, ale ten člověk se pro kriminální seriály narodil! Doufejme, že jich ještě hodně natočí. Blažek - nepřehrává - super. Celkově casting až na Remundovou skoro na jedničku - kupř. Petra Stacha jsem zatím neznal a tady podává výborný výkon. Konečně se pouze a jen vyšetřuje a to je základ pro výbornou atmosféru! Žádné debilní vztahy a nevěry. Ze soukromí hrdinů vidíme jen naprosté minimum, tak akorát pro ulehčení napětí. I nějaký ten vtípek s Něrgešovou se celkem povedl a nepůsobil křečovitě. Další co se povedlo je hudba. Jen ke konci prvního dílu - usvědčení pachatele bylo trošku uspěchané, asi z nedostatku času. Tak snad další díly budou minimálně stejně tak dobré jako první! A že je seriál založený na skutečný případech, to už je jen sladká třešínka na dobře propečeném dortu - zase posílení atmosféry, když si na závěr přečteme, že se to opravdu stalo... ()

UniqueNett

Nemám ráda většinu českých seriálů. A už vůbec ne krimi seriály. Na tento mě nenápadně upozornila sestra, že prý stojí za vidění. Hm, no co, nemám co ztratit, když se kouknu na jeden díl. A musím říci, že jsem byla velmi mile překvapena. Blažek hraje sice opět kreténa, ale tady mu to kupodivu sedí. Petra Stacha mám moc ráda a Ondřej Vetchý je také jedním z mých oblíbenců. Příběhy kupodivu působí opravdu reálně (co si budeme povídat, u českých seriálů to není až tak častý jev), což mě baví. Takže zatím čtyři hvězdy a uvidíme dál. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD