Případy 1. oddělení

• Česko Oddělení vražd (neoficiální název) (více)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Série(3) / Epizody(35)

ArthasKarfa

Výborný český seriál o oddělení, které se zabývá vraždami a další velmi závažnou trestnou činností. Kromě pracovních postupů, policejní byrokracie a často nedosažitelných pachatelů zde opravdu velmi oceňuji vhodné herecké obsazení všech postav a vedlejších byť malých rolí. Jednotlivé díly mají spád a baví. Jsou různorodé a opravdu nejde jen o vraždy, které jsou vždy stejné a vyřešené rychle nebo naopak pomalu. Líbí se mi i různorodost míst, kde se případy po Praze vyšetřují, porovnáváte s místy, které znáte, kde se pohybujete a to je na tomto seriálu taky velmi poutavé, právě tato spojitost s místy, která mám rád. Skvělý seriál jedním slovem. Není co vytknout. ()

lucinkapes

Prumerne az podprumerne. Zadna akce, nic mimoradneho. Tocit podle reality a nevymyslet si neni na skodu, ale to ta realita musi byt zajimava. Prvni dil byla tuctova vrazda s tuctovym vysetrovanim. Hlavni dejova linka tedy velmi slaba, vedlejsi dej a osobni zivot postav nula nula nic. Pokud to nekdo chce srovnavat se Sanitkou 2, tak je uplne mimo. Sed a nuda. Dalsi dily videt nemusim. ()

Pavelos

Asi jsem moc zblblej z amerických kriminálek, protože tento pokus o českou kriminálku mě přišel hodně amatérský.. Jediné plus je, že případy vycházejí ze skutečných událostí.. ()

Hepy13

Troufám si tvrdit že je to nejlepší kriminální seriál jaký u nás vznikl. Může hrdě konkurovat i celé řadě kvalitních zahraničních kriminálek. Diváky určitě pritáhne skvělé herecké obsazení. Celý ten vyšetřovací tým je výborně poskládán. Nejlepší je samozřejmě Ondra Vetchý (momentalně jeden z našich nej herců). Dalším lákadlem jsou případy které se opravdu stali. Nevzpomínám si že by jsem u nějakého českého seriálu byl tak zavislý na každém dalším díle jako jsem to míval např. u Dextera. Až právě tomuto seriálu se to povedlo. Vážně perfektní práce, kež by televize dál produkovali takovéto kvalitní seriály. ()

jilda

Sympatičtí herci a skutečné příběhy bez serenády amerického patosu, kam se hrabe kriminálka Miami, Los Angeles nebo jakákoliv další. Koukatelný seriál, za který se ČT rozhodně nemusí stydět. Vetchý a Polívka, už to je záruka kvality. ()

Haniczka

Reminiscence na Hříšné lidi a na Pitaval v moderním kabátku, se stejně kvalitními hereckými výkony, režií a dobrým scénářem. ()

Olczyk

Dobře udělaný seriál a snad bude mít pokračování. Moc mě nadchnul v roli zkušeného kriminalisty Bolek Polívka, zato Miroslav Vladyka mi tam neseděl vůbec. ()

Yokolobuna

A hele, ono to jde! Kdo by se nadál, že jsou Češi schopní udělat něco tak famózního jako jsou Případy 1. oddělení. Za neuvěřitelně tuctovým názvem se skrývá skvost, který nonšalantně nakopává sedinku kdejakému kriminálnímu trháku posledních let. Až po shlédnutí některého z dílů vám pořádně dojde jak jsou všechny ty kriminálky strašně stupidní a umělé. Klobouk dolů za autentickou atmosféru a dobře budované napětí. Pravda, ne všichni z herců obstojí a občas se objeví nějaký ten ochotník, ale hlavních vyšetřovatelů se chopila naprostá herecká elita našeho národa. Nejlepší seriál domácí produkce za pěkných pár let. Tleskám. ()

tomisaburo

Od časů Dobrodružství kriminalistiky tady tak dobrý český krimi seriál nebyl. Formou trochu navazuje na slaboučkého pitavala, ale to už jinde jsme, je to jiná vesnice... Uvěřitelní herci, skutečné případy i vyšetřovací metody. Po dvaceti letech půstu a množství peněz spláchnutých do hajzlu, je tu konečně něco co stojí za vidění. ()

Randwulf

Musím říct, že návrat kriminálních archetypů na 1. oddělení mě bavil hodně... Bolek královsky ovládl roli Rudy Pekaře, včetně jeho záliby ve zbraních. Kamila Hamříka zdatně zaskočil kpt. Anděl, Blažek přebral místo po Krejcárkovi a stárnoucího Jiříčka vystřihl Víťa Sršeň a. k. a. Zachýsek Rumělka. Kozák a Vojíř při mariáši, jakož i příšernej Vrána, držící fazónu v zásadní chvíli při odpálení Korejse, holt po 30 letech pozvedli prápor po Pitavalech... jako Páni. ()

Mlle

Po druhé sérii výrazně snižuji hodnocení ze čtyř až na pouhou jednu hvězdu. Herci své texty neemotivně odříkávají, jako by se je učili hodinu předem, ve vedlejších rolích je to snad už jen o náznak lepší než intonace stewardek v autobusech Studentagency. Zejména je tu ale hodně znát, jak moc I. série stála na Polívkovi, který byl ve II. sérii upozaděn do okrajové role. Parta sekundujících čtyřicátníků, snaživě oblečených do obyčejných hadrů slušných Čechů, dostala od režisérů zřejmý rozkaz – policajti jsou lidová, nízká „střední“ . A tak se sveřepě drží svého úkolu: hloupě žvatlají, vyslovují, jako kdyby se učili anglicky s horkou bramborou v puse, frajersky gestikulují, pohupují se coby drsní kamióňáci, kteří za celý život nesvlíknou tu svou jedinou smradlavou koženou bundu, a v každém jejich pozdravu na půl huby slyšíte už to další večerní štamgastovo pivo. Žádný z nich nebude Polívkovi v jeho věku sahat ani po kotníky. Jedinou výjimkou je relativně kvalitní výkon Igora Chmely, jednookého krále mezi zdejšími slepými. ()

drozdy1

Jsem opravdu rád,že se zrodil nový vynikající a dokonce český krimiseriál. Takové kvality se nám poštěstí jednou za třicet let! Hodnocení 80%. ()

Everyone

Jen kvituji vysoké hodnocení. Natočit kriminalistický seriál, který není fantasmagorie - od procesu vyšetřování - překombinovanosti, přes způsoby řešení (nic dáme do laborky a do počítače a po přestřelce chytíme rituálního vraha ve znamení štíra a s unikátní genetickou vadou je pohádkou cílenou nejen pro americkou poptávku). Kvalitní herecké obsazení, realističnost a všedně-nevšední obsah dává záruku podívané a 60 minut uteče jako voda. ___ Jeden z nejlepších, ne-li nejlepší, nedokumentaristický počin, který v našich končinách vznikl!!!! ___ Navíc seriál v mnohém poukazuje na věci okolo, které se přelévají i do jiných pracovišť - vztahy, ale i celospolečenský přesah a provázaností s jinými odděleními, ať v regionálním smyslu nebo svým zacílením, názory veřejnosti, které je vše jasné, i když má kolikrát jen za nehet informací. Ve srovnání s americkou produkcí je zřejmý nižší rozpočet, kamera, umělecké ztvárnění, ale síla námětů a bonusy odborníků (web) jsou takovým plusem, že jsem za tento seriál nesmírně rád. I když bych si přál další pokračování, tak i na druhou stranu doufám, že náměty dojdou a policisté se budou nudit z té vší nudy, kdy nebudou mít do čeho píchnout...ale to je opravdu jen přání, které si nezadává s realitou. ()

grerar

Oproti Raplovi míň supermanů. Oproti Raplovi ne tak kvalitně odvedená filmařina (Rapl spíš fakt filmová série). takže 4* ()

gonga

Předesílám, že mám moc rád Ondru Vetchého, řekne mi ale někdo, proč tak hrozně přehrává? Všichni jsou super, Vetchému by větší civilnost a méně emocí neškodilo, v některých chvílích je až směšný. Seriál jako celek skvělý a je třeba vypíchnout Miroslava Hanuše a jeho ultrakokotka, zmrdího šéfa Korejse. Ten nemá chybu. ()

Saur.us

Od teď už se na krimi budu dívat o dost jinak. Autentický pohled na vyšetřovací postupy kriminálek, trocha té dramatizace a žádné zbytečné vztahovky. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD