poster

Krasavec Beauty

 • USA

  Black Beauty

 • Velká Británie

  Black Beauty

 • Slovensko

  Čierny krásavec

Dobrodružný / Rodinný / Drama / Romantický

USA / Velká Británie, 1994, 88 min

 • demovka
  ****

  Konečně poklidný a oddychový film. Přitom nenudil. Chvilkami byl milý a chvilkami nepříjemný podle děje, který řešil životní útrapy jednoho, potažmo dvou koní. Zaujala mě přítomnost Davida Thewlise. Ze všech těch vedlejších lidských postav je nejvýraznější, přitom dlouho na plátně nevydržel a hrál velice kladnou roli.(25.7.2016)

 • lamps
  ****

  Sice trochu naivní, ale o to více okouzlující příběh o přátelství zvířete a člověka, který dokáže chytit za srdce. Filmu dominuje především krásné převyprávění příběhu čistě z koňského pohledu a skutečně nádherný soundtrack od Dannyho Elfmana, jenž snad v rámci námětu ani nemohl být lepší. Navíc se tu objeví i mladý David Thewlis alias můj oblíbený Remus Lupin z Harryho Pottera, který mi také dokáže každý snímek svým skromným projevem zaručeně zpříjemnit.. Konečně film, který dokázal to neobyčejné koňské kouzlo a osobnost nejen dokonale zobrazit, ale i úspěšně přenést na diváka. 4* a kousek:-)(1.11.2012)

 • Pepinec
  ****

  Film o hodných koních a hodných lidech, o hodných lidech a hodných koních, o hodných koních a zlých lidech, o zlých lidech a hodných koních. Beauty je mi ze všech koňských filmových hrdinů jasně nejsympatičtější, protože stejně jako já trpí slabostí pro zrzky. Jen tu drožku bych já kvůli žádné zrzce tahat nepotřeboval...(28.3.2012)

 • goniss
  *****

  No coment. Od začátku zrhuba do 3/4 filmu jsme si říkala, ano, velice věrohodné scény s koňmi, ano, pořá existují lidé s čistou duší a pochopením pro koně, ano, ted se stane to a ono.. Od 3/4 do konce jsme se sama ocitla ve filmu, který mě konečně vtáhl dovnitř, kdy jsem (a nestydím se za to!!!!!!) nejednou uronila slz, a kdy jsem byla pevně rozhodnutá, že takhle mocný příběh o 'šťastném jedinci' je natolik emotivně mocný, že se mu lecjaký trapný romantický film s lidma nevyrovná. Kdybych měla říct, jestli je tenhle film lepší, než kterýkoliv jiný doják podle světového žebříčku klidně i na prvním místě, řeknu že BLACK BEAUTY je tisickrát lepší !!!!!!!(13.11.2010)

 • Paserak
  ****

  Tenhle film nebyl o ničem jiném než o tom, prožít si krádné i smutné emoce. Takové emoce co si už mezi lidmi neumíme dát. Ty emoce kdy nás rozesmutní přejetý ježek na silnici, ale nehneme brvou nad mrzákem. Prostě o emocích, které už umíme dát jen zvířatům. pokud hcete znovu poznat pocit kdy chcete spasit svět tak je tnhle film pro vás.... A to nejsem koňofil! A navíc..Danny Elfman, přátelé!(14.2.2013)

 • - Britský herec Peter Davison natočil svoje scény za 10 dní. (MikaelSVK)

 • - Filmovalo sa na viacerých miestach po celom Anglicku. (MikaelSVK)

 • - Walt Disney Productions vydalo také LP s příběhem o Krasavci Beautym. Uvedení se ujal hudební ředitel Tutti Camarata. (nezavisla)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace