Nejneuvěřitelnější zvířecí příběh všech dob - vzrušující dobrodružství černého hřebce.  Vyprávění černého hřebce nás přivádí na panství zámožné rodiny, která si jej jako hříbě zakoupila. Bohužel paní onemocněla a tak musela spolu s rodinou opustit rodnou zemi a odjet do zámoří do lepších klimatických podmínek. Koně prodali, ale chlapec, který se o něj staral, slíbil, že se pro něj jednou vrátí. Od této chvíle nastává pro Beautyho nelehké období. Když našel hodného majitele, vždy se stalo něco zlého a ten jej musel prodat. Ovšem přece jen se dočkal šťastného stáří - původní podkoní si za léta našetřil nějaké peníze a koně si koupil. (oficiální text distributora)

Kaka

Fajn rodinná záležitost, kde má smysl vynášet do nebes pouze neskutečně melodickou krasojízdu Elfmana a tomu zdatně sekundující kameru Alexe Thomsona. Jinak je to trochu moc prozaická a velmi zjednodušená zvířečí balada pro malé diváky. Ti starší to rozdýchají také, ale pokud dáme nostalgii stranou, bude tam přes ty všechny hezké záběry a 1-2 dojemné scény stejně něco hmatatelnějšího chybět. Zaříkávač koní je vyprávěn opačnou perspektivou a je o level výš. ()

Faidra

Krásná podívaná pro všechny generace. Knihu Anny Sewellové jsem jako malá zbožňovala a film mě potěšil snad ještě víc, protože vidět hrdiny - zejména ty čtyřnohé - přesně tak, jak jsem si je představovala, bylo pro duši velmi vítaným pohlazením. Přesto se nejedná o nějakou typicky rodinnou podívanou, tóny, které občas zaznívají, jsou dost temné, a ani s tím happyendem to není tak veleslavné. Elfmanova variace na anglický folk skvěle doplňuje děj a svou práci znamenitě odvádějí nejen herci obdaření hřívou a ocasem. Milovníci Harryho Pottera a Lupina zvlášť se mohou potěšit pohledem na mladého Davida Thewlise. ()

berg.12

Vychvalovaná hudba Dannyho Elfmanna byla hlavním důvodem, proč jsem si tenhle film půjčil. A určitě nebude tím hlavním, proč bych to měl udělat znovu. Je totiž hodně "neelfmannovská" a de facto je jednou velkou variací na známou melodii "Greensleeves". Proměny příběhu a osudy Beautyho ale podbarvuje hezky. Sice nejsem úplně přítel filmů, kde je živým zvířatům za každou cenu podsouváno lidské chování, ale klobouk dolů za tu práci s nimi. Nakonec, co by z toho jinak děti měly. ()

Aluska88

Krása, krása, krása. Snad nejlepší, nejkrásnější a nejdojemnější film z prostředí "světa koní", jaký jsem kdy zhlédla. Hlavní hrdina "černý krasavec" prostřednictvím svého vyprávění popisuje okolní život. Život okolo něj, jeho rodiny a ostatních lidí. Styl vyprávění z pohledu koně byl udělán úžasně a velmi poutavě. Nádherný Black Beauty, jeho věrnost, čistota, osoby v jeho životě, jejich charaktery, krásná příroda a nepopsatelná hudba ve mě zanechaly nezapomenutelný dojem z tohoto úchvatného příběhu. Okouzlující kamera, záběry na běžící koně, na jejich vlající hřívu. Při pohledu na ně jsem cítila nekonečnou volnost, svobodu a chtěla jsem tam být s nimi. Několikrát jsem měla na krajíčku. Opravdovost a průzračnost tohoto filmu mě jednoduše dojala. ()

genetique

Film, na ktorý je radosť pozerať sa. Najjemnejší balzam na dušu, pohladenie po srdci, nad ktorým plesajú city nejedného diváka. Veľmi citlivý príbeh čierneho žrebca, ktorého životnú cestu poznamenali rôzne udalosti, smutné i radostné, avšak prirodzené a relatívne reálne, takže aj po stránke príbehu ma to milo prekvapilo. A tá hudba. 90%. ()

• Walt Disney Productions vydalo také LP s příběhem o Krasavci Beautym. Uvedení se ujal hudební ředitel Tutti Camarata. (nezavisla)
  • Filmovalo sa na viacerých miestach po celom Anglicku. (MikaelSVK)