Krasavec Beauty

Black Beauty

Čierny krásavec

Dobrodružný / Rodinný / Drama / Romantický

USA / Velká Británie, 1994, 88 min

Konečně poklidný a oddychový film. Přitom nenudil. Chvilkami byl milý a chvilkami nepříjemný podle děje, který řešil životní útrapy jednoho, potažmo dvou koní. Zaujala mě přítomnost Davida Thewlise. Ze všech těch vedlejších lidských postav je nejvýraznější, přitom dlouho na plátně nevydržel a hrál velice kladnou roli.(25.7.2016)

Sice trochu naivní, ale o to více okouzlující příběh o přátelství zvířete a člověka, který dokáže chytit za srdce. Filmu dominuje především krásné převyprávění příběhu čistě z koňského pohledu a skutečně nádherný soundtrack od Dannyho Elfmana, jenž snad v rámci námětu ani nemohl být lepší. Navíc se tu objeví i mladý David Thewlis alias můj oblíbený Remus Lupin z Harryho Pottera, který mi také dokáže každý snímek svým skromným projevem zaručeně zpříjemnit.. Konečně film, který dokázal to neobyčejné koňské kouzlo a osobnost nejen dokonale zobrazit, ale i úspěšně přenést na diváka. 4* a kousek:-)(1.11.2012)

Film o hodných koních a hodných lidech, o hodných lidech a hodných koních, o hodných koních a zlých lidech, o zlých lidech a hodných koních. Beauty je mi ze všech koňských filmových hrdinů jasně nejsympatičtější, protože stejně jako já trpí slabostí pro zrzky. Jen tu drožku bych já kvůli žádné zrzce tahat nepotřeboval...(28.3.2012)

No coment. Od začátku zrhuba do 3/4 filmu jsme si říkala, ano, velice věrohodné scény s koňmi, ano, pořá existují lidé s čistou duší a pochopením pro koně, ano, ted se stane to a ono.. Od 3/4 do konce jsme se sama ocitla ve filmu, který mě konečně vtáhl dovnitř, kdy jsem (a nestydím se za to!!!!!!) nejednou uronila slz, a kdy jsem byla pevně rozhodnutá, že takhle mocný příběh o 'šťastném jedinci' je natolik emotivně mocný, že se mu lecjaký trapný romantický film s lidma nevyrovná. Kdybych měla říct, jestli je tenhle film lepší, než kterýkoliv jiný doják podle světového žebříčku klidně i na prvním místě, řeknu že BLACK BEAUTY je tisickrát lepší !!!!!!!(13.11.2010)

Tenhle film nebyl o ničem jiném než o tom, prožít si krádné i smutné emoce. Takové emoce co si už mezi lidmi neumíme dát. Ty emoce kdy nás rozesmutní přejetý ježek na silnici, ale nehneme brvou nad mrzákem. Prostě o emocích, které už umíme dát jen zvířatům. pokud hcete znovu poznat pocit kdy chcete spasit svět tak je tnhle film pro vás.... A to nejsem koňofil! A navíc..Danny Elfman, přátelé!(14.2.2013)

• - Britský herec Peter Davison natočil svoje scény za 10 dní. (MikaelSVK)

• - Filmovalo sa na viacerých miestach po celom Anglicku. (MikaelSVK)

• - Walt Disney Productions vydalo také LP s příběhem o Krasavci Beautym. Uvedení se ujal hudební ředitel Tutti Camarata. (nezavisla)