Advokát

• USA The Lincoln Lawyer
Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller
USA, (2022–2024), 24 h 45 min (Minutáž: 43–56 min)

Předloha:

Michael Connelly (kniha)

Hudba:

David Buckley

Manuel Garcia-Rulfo, Neve Campbell, Christopher Gorham, Becki Newton, Angus Sampson, Kim Hawthorne, Chris Browning, Reggie Lee, Lamont Thompson (více)

Série(3) / Epizody(30)

Idealistický právník úřaduje ze zadního sedadla svého Lincolnu a nabourává přitom zavedené pořádky. (Netflix)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (22)

Pátý svědek (2023) (S02E09)

I u deváté epizody mi celkový dojem něco kazilo. Po celou dobu jsem se opět velmi dobře bavil, protože Mickey Haller je vždycky v nejlepší formě právě v soudní síni. O to víc mě štvalo, když tvůrci sáhli k vysvětlovacímu polopatismu; jasně, chápu, že jde v první řadě o seriál pro americké publikum, ale přesto se v určitých momentech cítím být podceňovaným divákem. Pak taky nechápu, proč museli tvůrci z matky hlavní postavy udělat otravnou telenovelovou herečku. Hospodyně (nebo přímo služka) se do dnešní politicky korektní tvorby nehodí? Asi ne. / Poučení: Neodmítej jídlo zdarma. ()

Pohřbi svoji minulost (2023) (S02E10)

Nemohu jinak, musím přiznat, že mě finále druhé série bavilo, přestože bych neměl problém s tím, abych snížil hodnocení na tři kousky (bo svatba a afektovaná matinka). Ale to by si ode mě tvůrci nezasloužili, protože jsem s mírným obdivem sledoval, jak se dokázali dostat z obtížných pastí, do kterých se úpravami předloh sami vmanévrovali. Jasně, jejich interpretaci dění v garáži jsem si nedokázal tak úplně představit (tedy...dokázal, ale pokaždé mě ta představa rozesmála) a původní balónky mi fakt chyběly, ale opravdu se mocně snažili a mně to bylo sympatické. / Poučení: Pravda leží mnohdy pod povrchem. ()

Stranger Things znovu trhají rekordy

Stranger Things znovu trhají rekordy

01.06.2022

Po dlouhé pauze, zapříčiněné mimo jiné také pandemií covidu, se seriálový hit Stranger Things vrátil na Netflix. A to rovnou ve velkém stylu. Čtvrtá série, která byla rozdělena na dvě části, přičemž… (více)