Advokát

(seriál)
  • USA The Lincoln Lawyer
Trailer
Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller
USA, 2022, 8 h 19 min (Minutáž: 46–56 min)

Předloha:

Michael Connelly (kniha)

David Buckley

Manuel Garcia-Rulfo, Neve Campbell, Christopher Gorham, Becki Newton, Angus Sampson, Kim Hawthorne, Chris Browning, Reggie Lee, (více)

Epizody(10)

Idealistický právník úřaduje ze zadního sedadla svého Lincolnu a nabourává přitom zavedené pořádky. (Netflix)

Trailer

DwayneJohnson

Ideální výplach na jeden, až dva večery. Dobří herci, solidní děj, perfektní dabing a taková správně letní atmosféra, která se k nastávajícím teplým dnům hodí skoro dokonale. Pokud chcete nějakou nenáročnou, ale veskrze příjemnou jednohubku, je pro vás tenhle seriálový obhájce naprostá trefa do černého. Jen mám takové tušení, že s tímhle sympatickým advokátem nevidím naposledy. A to víte, já se málokdy pletu. ()

dO_od

// Filmu to nesahá ani po kotníky, to samé platí o seriálovém Boschovi, který Connellyho předloze dělá daleko lepší reklamu. V zásadě ale tahle Netflix lawyer/krimi nedělá ani nic extra špatně, sice to zaspalo dobu asi o dvacet let, kdy tyhle seriály běžely ve tři odpoledne na Nově, ale když chcete něčím vyplnit čas, je to relativně bezbolestný až skoro na hranici slova "fajn". 6/10 ()

mzss1

[74%] Ale jo, tohle soudní krimi mě docela bavilo. Ale asi se budu opakovat, netflix občas přestřelí s počtem epizod v těchto minisériích. Zde bych ji stačilo 6 možná 8. Hlavní postava advokáta – tak ten se povedl a hltal jsem každou jeho scénu. Jen tento seriál obsahuje spoustu zbytečných postav, třeba taková Neve Campbell mě moc nebavila a ta vedlejší vyšetřovací sekvence mě chvílemi nudila. Takže sem tam se najdou nudnější scénky, ale jinač to vše do logického celku zapadá. Soudní scény, křížové výslechy – to je něco, co miluji i v knížkách. Hlavní pointa, která se odrazila v předposlední deváté epizodě, mě potěšila. Finální díl byl už takový slabší, ale důstojně uzavřený. Takže na to jedno vidění během dvou dní to bylo docela zábavné. ()

verbal

Mňam dopíči! I takto debilní, na filmově teoretickou vědu aplikované okřídlené citoslovce veskrze pozitivních zážitků neváháte fundovaně vytasit, když vám začnou filmovat nejoblíbenější knihy nejoblíbenějšího autora, a navíc tak, že jsou téměř stejně svižné, nápadité a strhující jako předloha. To je prostě pak pocit, jako když se vám po létech slintání náhle poštěstí vyprcat Moniku Belůči v jejich pětatřiceti letech, přičemž zjistíte, že její aplikační softvér je stejně vyzývavý, nemravný a sofistikovaný jako její hardvér. Věru bál jsem se, bál, a okamžitě mi na chvíli i ochabl, když na mě v první sekundě vyblaflo na obrazovce to proletářský rudé N jako "Neomarxisti zkurvení" a s děsem jsem očekával poklekávajícího Mikyho Halera jako transmouřenína a zarytého feministu s vytříbeným syslem pro absurdní pseudomorální hodnoty nových kokotporátně dicktovaných světopořádků, řešícího jeden případ brutálního znásilnění pohledem či myšlenkou za druhým. Zaplaťsatan si však Míša opět (jako u filmu) pohlídal produkci a nenechal si svou mistrovskou sérii právních napínačů, jejichž prostřednictvím si de fuckto nonšalantně vytírá prdel i samotným velkým Gryšemem, přebuznit, přenegrovat ani přeemancipovat škaredými muženami. Miky je tak sice malililinko přičmoudlý, ovšem mužně a heteroseksuálně vyhlížející sympaťák, představující takové laciné tři v jednom. Z různých úhlů a při různých grimasách totiž neustále připomíná někoho z trojbobu Farrell – Owen – Crowe zamlada, hraje naprosto přirozeně, s grácií, a dokonce bych řekl, že je i typově lepší a více suverénní mačo Haler než Matouš MekKvír. Akorát ten Cisco vypadá spíš než drsný motorkář jako kapku mongoloidní, mletým hovězím s majonézou odkojené otylé americké mimino a druhořadý síťový směrovač. Ale jebat, tedy pardon, chtěl jsem samozřejmě říct „povznesme se nad minoritní detaily“. I tak pro mě bylo výsledkem téměř deset hodin urputné masturbace a rochnivého převalování, ještě slastnějšího než u Boše. Tak to bychom měli Rozsudek ráže 9 a zbývá zatím dalších 5. Čili upřímně doufám, že se té bolševické stoce nepodaří Míšu vyplatit, aby mohla do budoucna jako obvykle zapohrdat autorem a řádně to demagogicky zkurvit, jako například posledního Utreda Sanavautreda. A také v to, že homixy zdegenerovaní, pohlupaví milovníci plytkých sraček nebudou tentokrát perlami až tolik pohrdat, aby to vůbec pokračovalo, aniž by měl Miky v další sezóně svištivé elesťáky a dělal „vžžžžžum“. ()

DaViD´82

Tím že Haller spadl pod Netflix, tak padla varianta "Connellyho universa", kde by se setkávali s Boschem od Amazonu. Což je vlastně ten největší zápor (speciálně zdejší nechtěně směšná "jakože náhrada za Harryho"). Což neznamená, že by tvůrci Advokáta neměli co vylepšovat; to rozhodně mají. Zatímco obsazení Mickeyho celkem trefili, tak osazenstvo kolem něj není dvakrát zapamatováníhodné a nosné. Celá první série se dala spláchnout za osm (ne-li ještě méně) epizod místo deseti. Genius loci Los Angeles mělo hrát o poznání větší roli než jen "pěkné obrázky". A že to nemuselo být po krimi stránce až tak průhledné, je sice částečně věcí již předlohy, ale zdejší změny tomuto aspektu dvakrát nenapomohly. Ovšem zábavné to je a nesporně pro případné další série je na čem stavět (a to nejen počtem a kvalitou předloh). Jenže je tu stále Bosch, který ve všem přesně trefil hřebíček na hlavičku, zatímco tvůrci Advokáta (zatím) na hlavičku spíše tak zkusmo poklepávají. Ovšem samo za sebe jako "tak trochu krimi a tak trochu právní drámo" více než solidní počin hned napoprvé. | S1: 4/5 | ()

Související novinky

Stranger Things znovu trhají rekordy

Stranger Things znovu trhají rekordy

01.06.2022

Po dlouhé pauze, zapříčiněné mimo jiné také pandemií covidu, se seriálový hit Stranger Things vrátil na Netflix. A to rovnou ve velkém stylu. Čtvrtá série, která byla rozdělena na dvě části, přičemž…