Reklama

Reklama

Advokát

(seriál)
  • USA The Lincoln Lawyer
Trailer 1
Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller
USA, (2022–2024), 24 h 45 min (Minutáž: 43–56 min)

Předloha:

Michael Connelly (kniha)

Hudba:

David Buckley

Hrají:

Manuel Garcia-Rulfo, Neve Campbell, Christopher Gorham, Becki Newton, Angus Sampson, Kim Hawthorne, Chris Browning, Reggie Lee, Lamont Thompson (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(30)

Obsahy(1)

Idealistický právník úřaduje ze zadního sedadla svého Lincolnu a nabourává přitom zavedené pořádky. (Netflix)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (57)

Pajky3 

všechny recenze uživatele

1. série - Fanoušci knih od Michaela Connellyho, se mohou radovat. Nejdřív přišel Bosch a nyní dorazil i Mickey Haller a z vlastní zkušenosti můžu říct, že jeho soudní případy jsou vážně zajímavé a těším se na jejich zpracování. Myslím, že se seriálu podařilo oprostit od filmu, kde hrál hlavní roli Matthew McConaughey. Všiml jsem si, že mnoho lidí na internetu kritizovalo obsazení herce mexického původu. S tím osobně nemám problém, protože tentokrát se to drží předlohy, v knihách je Mickey Haller na půl mexičanem, po své matce. Takže myslím, že lidem spíš vadí to, že se nevrátil McConaughey. Nicméně podle mě je většina obsazení trefená dobře, i když jsem si nepředstavoval, že hned dvě postavy budou „šeptat“. Sám Connelly několik prohlásil, že kvůli právům na postavy se nestane, že by došlo na crossover Bosche a Hallera. Což je sice škoda, ale naprosto to chápu. Lincoln Lawyer má však i tak dostatečně zajímavé postavy, hlavně ústřední čtveřice a jejich vztah, je dobře napsaná. Předloha The Brass Verdict je vynikající kniha a zpracování se podařilo na výbornou. Mám takový pocit, že po další řadě půjdu s hodnocení ještě výše. 2. série - Jak jsem si myslel, tak po druhé řadě o něco navyšuju hodnocení. Není překvapení, že zpracování knížek od Connellyho u mě boduje a Mickey Haller se slušně dotahuje na svého staršího bratra - Harryho Bosche. Druhá série se zakládá na knize The Fifth Witness a předlohy se drží velmi dobře. Opět jde o skvělé soudní drama, které lemují příběhy zajímavých postav a dobře se to balancuje, takže se není na co stěžovat. Pokud vás tenhle žánr baví, tak si tohle užijete. Nebyl jsem nadšený z rozdělení série na dvě části a nejspíš bych se obešel i bez návštěvy Mickeyho matky, ale jinak nemám co vyčítat a už se těším na třetí řadu a zpracování knihy The Gods of Guilt. ()

bearmeedek 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Příjemné překvapení. Sympatický právník řeší své malé případy a hlavní velký případ. Celé je to podané do pohody, nejde o temné krimi. Vítězí chytré dialogy, slovní šarvátky v soudní síni a nechybí omáčka ze soukromého života. Začátek není ještě tak poutavý, ale postupně je to lepší a lepší. Doufám, že se rozhodnou pokračovat další sérií. ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Tím že Haller spadl pod Netflix, tak padla varianta "Connellyho universa", kde by se setkávali s Boschem od Amazonu. Což je vlastně ten největší zápor (speciálně zdejší nechtěně směšná "jakože náhrada za Harryho"). Což neznamená, že by tvůrci Advokáta neměli co vylepšovat; to rozhodně mají. Zatímco obsazení Mickeyho celkem trefili, tak osazenstvo kolem něj není dvakrát zapamatováníhodné a nosné. Celá první série se dala spláchnout za osm (ne-li ještě méně) epizod místo deseti. Genius loci Los Angeles mělo hrát o poznání větší roli než jen "pěkné obrázky". A že to nemuselo být po krimi stránce až tak průhledné, je sice částečně věcí již předlohy, ale zdejší změny tomuto aspektu dvakrát nenapomohly. Ovšem zábavné to je a nesporně pro případné další série je na čem stavět (a to nejen počtem a kvalitou předloh). Jenže je tu stále Bosch, který ve všem přesně trefil hřebíček na hlavičku, zatímco tvůrci Advokáta (zatím) na hlavičku spíše tak zkusmo poklepávají. Ovšem samo za sebe jako "tak trochu krimi a tak trochu právní drámo" více než solidní počin hned napoprvé. | S1: 4/5 | ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Mňam dopíči! I takto debilní, na filmově teoretickou vědu aplikované okřídlené citoslovce veskrze pozitivních zážitků neváháte fundovaně vytasit, když vám začnou filmovat nejoblíbenější knihy nejoblíbenějšího autora, a navíc tak, že jsou téměř stejně svižné, nápadité a strhující jako předloha. To je prostě pak pocit, jako když se vám po létech slintání náhle poštěstí vyprcat Moniku Belůči v jejich pětatřiceti letech, přičemž zjistíte, že její aplikační softvér je stejně vyzývavý, nemravný a sofistikovaný jako její hardvér. Věru bál jsem se, bál, a okamžitě mi na chvíli i ochabl, když na mě v první sekundě vyblaflo na obrazovce to proletářský rudé N jako "Neomarxisti zkurvení" a s děsem jsem očekával poklekávajícího Mikyho Halera jako transmouřenína a zarytého feministu s vytříbeným syslem pro absurdní pseudomorální hodnoty nových kokotporátně dicktovaných světopořádků, řešícího jeden případ brutálního znásilnění pohledem či myšlenkou za druhým. Zaplaťsatan si však Míša opět (jako u filmu) pohlídal produkci a nenechal si svou mistrovskou sérii právních napínačů, jejichž prostřednictvím si de fuckto nonšalantně vytírá prdel i samotným velkým Gryšemem, přebuznit, přenegrovat ani přeemancipovat škaredými muženami. Miky je tak sice malililinko přičmoudlý, ovšem mužně a heteroseksuálně vyhlížející sympaťák, představující takové laciné tři v jednom. Z různých úhlů a při různých grimasách totiž neustále připomíná někoho z trojbobu Farrell – Owen – Crowe zamlada, hraje naprosto přirozeně, s grácií, a dokonce bych řekl, že je i typově lepší a více suverénní mačo Haler než Matouš MekKvír. Akorát ten Cisco vypadá spíš než drsný motorkář jako kapku mongoloidní, mletým hovězím s majonézou odkojené otylé americké mimino a druhořadý síťový směrovač. Ale jebat, tedy pardon, chtěl jsem samozřejmě říct „povznesme se nad minoritní detaily“. I tak pro mě bylo výsledkem téměř deset hodin urputné masturbace a rochnivého převalování, ještě slastnějšího než u Boše. Tak to bychom měli Rozsudek ráže 9 a zbývá zatím dalších 5. Čili upřímně doufám, že se té bolševické stoce nepodaří Míšu vyplatit, aby mohla do budoucna jako obvykle zapohrdat autorem a řádně to demagogicky zkurvit, jako například posledního Utreda Sanavautreda. A také v to, že homixy zdegenerovaní, pohlupaví milovníci plytkých sraček nebudou tentokrát perlami až tolik pohrdat, aby to vůbec pokračovalo, aniž by měl Miky v další sezóně svištivé elesťáky a dělal „vžžžžžum“. ()

Arkagas1989 

všechny recenze uživatele

Juch! Seriálové lahůdka, která je svižná, moc dobře se na ní kouká, má dokonce fakt dobrej dabing, takže se na to dá koukat i jen tak do pozadí při úklidu a vaření. Advokát podle stejnojmenné knižní předlohy je příběh muže, kterému se zhroutila kariéra, byl závislý na prášcích a díky úmrtí kolegy, který na něj před svou násilnou smrtí přepsal své případy se vrací do rozjetého vlaku. Stává se obhájcem herního vývojáře, který našel zastřelenou svou ženu a jejího milence u sebe v ložnici. Z vraždy je samozřejmě obviněn, ale trvá na tom, že ji nespáchal.  Advokát, alias právník z Lincolnu - protože práce z auta na cestě je produktivnější je velkej sympaťák se svýma vnitřníma démonama, hezky se na něj kouká a i jeho soukromý očko je hodně sympatickej týpek.  Příběh je slušně napínavej, protože tak nějak celou dobu tušíte, že tu něco nehraje, ale nevíte úplně co. Takže za mě super, doufám, že se dočkáme další řady, protože tohle mě hodně ba! :) Moje hodnocení: 9/10 ()

Galerie (258)

Související novinky

Stranger Things znovu trhají rekordy

Stranger Things znovu trhají rekordy

01.06.2022

Po dlouhé pauze, zapříčiněné mimo jiné také pandemií covidu, se seriálový hit Stranger Things vrátil na Netflix. A to rovnou ve velkém stylu. Čtvrtá série, která byla rozdělena na dvě části, přičemž… (více)

Reklama

Reklama