Reklama

Reklama

Advokát

(seriál)
  • USA The Lincoln Lawyer
Trailer
Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller
USA, (2022–2024), 24 h 45 min (Minutáž: 43–56 min)

Předloha:

Michael Connelly (kniha)

Hudba:

David Buckley

Hrají:

Manuel Garcia-Rulfo, Neve Campbell, Christopher Gorham, Becki Newton, Angus Sampson, Kim Hawthorne, Chris Browning, Reggie Lee, Lamont Thompson (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(30)

Obsahy(1)

Idealistický právník úřaduje ze zadního sedadla svého Lincolnu a nabourává přitom zavedené pořádky. (Netflix)

Videa (2)

Trailer

Recenze (58)

Mamlas 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dívat se na první sérii dalo, často s přeskakováním, ale dalo. Jen si nemyslím, že tohle by byl námět na seriál, spíše na průměrný celovečerák (24%). Ohledně 2. série - Matlockovi na podobné patálie stačilo 40 minut. Tak proč je nyní třeba na to samé 10 dílů? 90% zbytečností a vaty, to je odpověď. (16%) Celkem to je za mě za obě série za... (20%) ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Jeden z těch seriálů, od kterých se člověk nedokáže odtrhnout. Z mého pohledu to má všechno, co má právnická kriminálka mít a ještě něco navíc. Na jedničku vyšel i casting a jako bonus beru účast Becki Newton, kterou jednoduše žeru. Connellyho předlohu neznám, ale po tomhle se na nějakou jeho knihu nejspíš vrhnu. 100% ()

Reklama

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. série: Lincoln Lawyer je skvělým "volným pokračováním" stejnojmenného filmu z roku 2011, přičemž už ten byl absolutní vrchol krimi-soudního žánru a tady je tomu stejně tak. Manuel Garcia-Rulfo v hlavní roli advokáta je špičkový, do role sedl prostě perfektně a klidně bych mu sežral, že je reálně právník. Celý děj kolem je poutavý, zábavný sledovat a současně dostatečně spletitý se spoustou mini-linií kolem té hlavní dějové linie a nejenže dokáže zaujmout v té vyšetřovací "omáčce" okolo, ale hlavně pak v druhé polovině, kdy se série dostává do soudní síně, je místy doslova až dechberoucí (scéna výběru porotců je top!!). Potěší napětí, trocha doprovodné akce a kromě všeho zmíněného mě tady sakra bavily všechny ty intriky, podvody a fikané přečůrávání ze všech stran, no prostě klasická soudní řežba, jak má být! Velmi dobrý výsledek a pro všechny fandy podobného žánru je tohle seriálový must-see. 2. série: Během prvních dvou dílů jsem si chvíli pokládal otázku, jestli i druhá série bude tak nadějná, poutavá a právnicky vyšpekulovaná jako ta první, ale během třetího dílu už jsem měl jasno, že bude. Nová série se nese totiž úplně ve stejně zábavném a divácky poutavém duchu, kdy je příběh postupně odhalován pomocí předkládání nových důkazů, fikaných výpovědí svědků a zas a znova úžasných právnických kliček Hallera. Potěší hlavní případ s tématem vraždy, návrat starých postav a hlavně to odsýpá na jeden nádech, takže si nemůžu na nic stěžovat a i druhá sérka je jednoduše super trefa do černého. ()

Pajky3 

všechny recenze uživatele

1. série - Fanoušci knih od Michaela Connellyho, se mohou radovat. Nejdřív přišel Bosch a nyní dorazil i Mickey Haller a z vlastní zkušenosti můžu říct, že jeho soudní případy jsou vážně zajímavé a těším se na jejich zpracování. Myslím, že se seriálu podařilo oprostit od filmu, kde hrál hlavní roli Matthew McConaughey. Všiml jsem si, že mnoho lidí na internetu kritizovalo obsazení herce mexického původu. S tím osobně nemám problém, protože tentokrát se to drží předlohy, v knihách je Mickey Haller na půl mexičanem, po své matce. Takže myslím, že lidem spíš vadí to, že se nevrátil McConaughey. Nicméně podle mě je většina obsazení trefená dobře, i když jsem si nepředstavoval, že hned dvě postavy budou „šeptat“. Sám Connelly několik prohlásil, že kvůli právům na postavy se nestane, že by došlo na crossover Bosche a Hallera. Což je sice škoda, ale naprosto to chápu. Lincoln Lawyer má však i tak dostatečně zajímavé postavy, hlavně ústřední čtveřice a jejich vztah, je dobře napsaná. Předloha The Brass Verdict je vynikající kniha a zpracování se podařilo na výbornou. Mám takový pocit, že po další řadě půjdu s hodnocení ještě výše. 2. série - Jak jsem si myslel, tak po druhé řadě o něco navyšuju hodnocení. Není překvapení, že zpracování knížek od Connellyho u mě boduje a Mickey Haller se slušně dotahuje na svého staršího bratra - Harryho Bosche. Druhá série se zakládá na knize The Fifth Witness a předlohy se drží velmi dobře. Opět jde o skvělé soudní drama, které lemují příběhy zajímavých postav a dobře se to balancuje, takže se není na co stěžovat. Pokud vás tenhle žánr baví, tak si tohle užijete. Nebyl jsem nadšený z rozdělení série na dvě části a nejspíš bych se obešel i bez návštěvy Mickeyho matky, ale jinak nemám co vyčítat a už se těším na třetí řadu a zpracování knihy The Gods of Guilt. ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Ideální výplach na jeden, až dva večery. Dobří herci, solidní děj, perfektní dabing a taková správně letní atmosféra, která se k nastávajícím teplým dnům hodí skoro dokonale. Pokud chcete nějakou nenáročnou, ale veskrze příjemnou jednohubku, je pro vás tenhle seriálový obhájce naprostá trefa do černého. Jen mám takové tušení, že s tímhle sympatickým advokátem nevidím naposledy. A to víte, já se málokdy pletu. ()

Galerie (258)

Související novinky

Stranger Things znovu trhají rekordy

Stranger Things znovu trhají rekordy

01.06.2022

Po dlouhé pauze, zapříčiněné mimo jiné také pandemií covidu, se seriálový hit Stranger Things vrátil na Netflix. A to rovnou ve velkém stylu. Čtvrtá série, která byla rozdělena na dvě části, přičemž… (více)

Reklama

Reklama