Neviditelné zlo

Rockerman

Tak asi v rámci svého žánru to bylo dobré. Jenže mě už ty vyvražďovačky neberou, ba i nudí. Jednoznačně dávám přednost duchařským hororům. Opět je tady šílenec, který byl v mládí tyranizován svou matkou, náboženskou fanatičkou. A opět je tu skupina lidí, tentokrát vězňů, kteří jsou ty oběti šílence. Stokrát viděné je jen ozvláštněno lehce překvapivým závěrem, ale i tak mě to moc nepobavilo. Brutální scény jsou drsné a někoho snad uspokojí, mě už ne! ()

Rathalos

Fuuuuha,tak ten hotel mal fakt temnu a strasidelnu atmosferu,stretnut sa tam s tymto vrahom,tak sa poseriem od strachu,musim pochvalit vyber miesta,kde sa odohrava tento film,herci boli tiez ok a samotne vrazdy boli perfektne,velmi som zvedavy,aka je dvojka...:-) ()

Johny M.

Zase je zde spousta sucharů co očekávaj od slasheru nějakou invenci :-/ See no Evil je určitě jeden z nejlepších hororů poslední doby a ikdyž neni moc o atmosféře, má solidní spád a co se brutality týče, tak je to extratřída. Glen Jacobs (alias Kane) odvedl slušnou práci ;) a dost filmu prospěl i Tyler Bates! ()

Kadas97

Zo začiatku rozťahané, ale po zvládnutí prvej polhodinky sa človek prepracuje k obstojnému hororu, ktorý mi svojím spracovaním v mnohom pripomínal Polnočný vlak. Záporák Jacob, ktorý je silno ovplyvnený svojou švihnutou a prefanatizovanou matkou mi do tohto filmu sadol na výbornú. Film nie je úplne predvídateľný čo sa týka poradia umierajúcich postáv. Vyťahovanie očí nie je to čo by som považoval za desivé alebo nechutné a tu toho bolo až moc, čiže plno nekreatívneho strkania prstov do očí. Obrovské prekvapenie pre mňa bol úplne famózny záverečný badass kill, tak originálnu a prepracovanú smrť zápornej postavy som už pár rokov nevidel. Film sa radí medzi priemerné s niekoľkými výbornými okamžikmi. 6 z 10 ()

CharlieSs

Perfektisimo! Ale mám nějaké výčitky taky. Proč musel přežít ten pitomej hajzl a umřít ten vrah? Naopak by to bylo lepší a víc by se to hodilo, míň by mě to nasralo. xD ()

alienemo

Priemerná vyvražďovačka. Ale ak nemáte nejaku náročni náladu (ja som nemal) a chcete len tak pozriet nejakú nelogicku blbosť s drsnými a hodne krvavými scénami tak je tento film pre vás ako stvorený. ()

Petulka88

Solidní vyvražďovačka se slušným záporákem. Film docela šlape, tvůrci nemají problém ukázat nějakou tu brutalitku, prostě na nudu tady není čas. Jen škoda hereckého obsazení v případě skupinky vězňů. Jejich mužská část (až na jednu vyjímku) vypadá, že by ani mouše neublížila a vězni s něžným pohlavím zas připomínají modelky. Ale to už jsem asi moc náročný... ()

GTS_PUNK

Policajt Williams (Steven Vidler) prišiel zásluhou šialeného vraha pred štyrmi rokmi o ľavú ruku. Po čase odchádza od polície a začína sa venovať práci s mladými delikventmi, s ktorými prichádza do hotelu Blackwell. Ten majú vyčistiť a vypratať, ale netušia, že vnútri sa ukrýva šialený vrah Jacob Goodnight (Glenn "Kane" Jacobs) s mäsiarskym hákom na reťazi. Presne ten istý vrah, ktorý pripravil Williamsa pred štyrmi rokmi o ruku. Režisér Gregory Dark v spolupráci s najväčšou wrestlingovou spoločnosťou sveta WWE prinášajú divákovi hororový snímok z roku 2006, v ktorom rolu hlavného zabijaka stvárňuje wrestlingový zápasník Kane. Jeho herecký debut vo filme však nemôžeme hodnotiť ako veľmi úspešný. Prečo? Nie preto, ako stvárňuje svoju postavu, k čomu sa ešte dostaneme neskôr, ale kvôli celkovej úrovni tohto snímku. Ten je už na prvý pohľad béčkovou záležitosťou. Ak sa však divák prenesie cez túto skutočnosť a dá filmu šancu, veľmi rýchlo zisťuje, čo nie je žiadnym prekvapením, že je plný žánrových stereotypov - skupina mladých ľudí prichádza do nevábneho prostredia, ktoré už iba svojím vzhľadom indikuje skutočnosť, že by odtiaľ mal človek čo najrýchlejšie odísť, postupne ich vrah začne zabíjať a tak ďalej. V podstate sa jedná o tradičnú hororovú šablónu "slasher" žánru, ktorá až na postupne odhaľujúcu sa "backstory" neponúka nič, čo by diváka mohlo výraznejším spôsobom prekvapiť. Po príbehovej stránke sa tak väčšinu filmu jedná o pomerne predvídateľnú záležitosť. O snímku sa zároveň dá hovoriť ako o jednom veľkom klišé, ktoré sa od jemu podobných snímkov líši iba vďaka svojej výprave, zasadenej do hotelu Blackwell. Aj keď práve to je z časti paradox, pretože prostredie hotelu so všetkou tou špinou, hrdzou, prachom a temne pôsobiacou atmosférou je tou zrejme najviac klišé časťou celého filmu. Príbeh tak zrejme žiadneho diváka príliš nenadchne. To isté však platí aj o ďalších aspektov tohto snímku. Herecký ansámbel je pomerne neznámy a nestvárňuje svoje postavy tak dobre, aby sa oň neskôr začal divák výraznejším spôsobom zaujímať. Pre potreby filmu sú však ich herecké výkony postačujúce. Jedinými dvomi herečkami, ktoré stoja za zmienku, sú Samantha Noble v roli Kiry a Penny McNamee v roli Melissy. Žiadne herecké zázraky síce nepredvádzajú, ale aspoň sa na ne dobre pozerá. Hlavná postava zabijaka Jacoba Goodnighta je takisto viac-menej nezáživnou a doslova nič nehovoriacou postavou, ktorá po skočení filmu rýchlo vyšumí z divákovej mysle. See No Evil je však aj napriek svojej maximálnej žánrovej šablónovitosti filmom, na ktorý sa v konečnom dôsledku pozerá celkom dobre. Samozrejme, že sa nejedná o žiadny obrovský filmový zážitok, ktorý by divákovi rezonoval v hlave ešte niekoľko dní, ale na vyplnenie voľného času hlavne pre fanúšikov hororu padne určite vhod. Príbeh zabijaka, silne poznačeného kresťanským fundamentalizmom, je v mnohom klišé, ale dokáže aj prekvapiť. Napríklad zaujímavou kamerou, ktorá v niektorých scénach síce prudko a otravne mení uhly, ale inak je obstojná. V porovnaní s podobnými žánrovými kúskami je tento béčkový horor vcelku pozerateľnou záležitosťou. Druhýkrát si ho však pustí zrejme iba málokto. () (méně) (více)

Nix

Když jsem měl období sledování Wrestlingu, tak dycky, když jsem viděl nějakýho wrestlera ve filmu, hned jsem to musel vidět a zvláště Kane (Glenn Jacobs). Jenomže co naplat, i kdyby tam hrál kdokoliv jiný, opravdu to nebude skvělý film. Tohle určitě ne a asi musel být hodně na mizině a zoufalý, že se k tomuhle upsal. Už to vidět opravdu nechci. ()

Hellknight12

Včera pozreté po dlhej dobe. Vcelku zaujímavý film. Herecké výkony sú nadpriemerne. Vcelku zaujímavý výber hercov. Väčšina hercov je málo známych. Čož je za mňa dobre. Vcelku slušný slasher. Máme tu dostatok gore, vrážd. Dialógy sú občas nezaujímavé ale čo už. Čo sa mi páči sú spôsoby smrti, ktoré sú síce otrepané ale zas rozmanité. Na svoju dĺžku 81 min. Je tam dostatok smrti. Charaktery postáv sú vcelku fajn spracované. Zábijak má tiež docela fajn dôvod prečo to robí. Áno nie je to nič extra čo sme už nevideli ale za to je to dobré a tak nejako človek aspoň pochopí prečo robí to čo robí. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

Murdock

Najít zde něco pozitivního je celkem problém,. ale je pravda, že jsem se u toho jistym zvrhlym zpusobem celkem bavil..scenář tu vlastně žádnej neexistuje..postavy jednají tím nejméně pravděpodobným způsobem a v podstatě stojí ve frontě na porážku a čekají, kdy na ně přijde řada (natipovat přeživší není moc náročnej úkol) a celé to nakonec i docela dobře dopadne..bát se u toho nebudete, párkrát se zasmějete a už hodinu poté nebudete vědět na co jste se to vlastně koukali :) ()

dannyd14

Konečne po dlhej dobe nejaký hustý, plne nabitý horor. Príbeh sa odohráva v starom hoteli, kde sa usídli partia mladistvých, ktorí tu majú odčiniť svoje zlé činy tým, že zrekonštruujú hotel. Nikto z nich však netuší, aké zlo skrýva hotel. Pri každej scéne som sa kochal, ako skvelo je natočený tento film, pretože hlavný záporák perfektne zapadol do perfektného deja. Postavy sú konečne "oživené" a konajú rozvážne. Vyvražďovačky sú pravidelné a celkom ujdú (vytrhovanie očí bolo priam nechutné a mobil v hrdle ma milo prekvapil). Záver sa dal tiež zhltnúť. Film teda vyťažil takmer maximum, nehovoriac o zopár nezmysloch (zbraň nemá náboje, keď žena chce vystreliť), priveľa postáv a niekedy smiešne chovanie záporáka. Celý dej bol naozaj nepredvídateľný a keď som si myslel, že úvod je akoby to rozuzlenie časovo posunuté, našťastie som sa mýlil na plnej čiare. Škoda, že som si film pozrel len tak narýchlo cez pc a nie normálne v TV. ()

Najt

Docela slušnej akční vyvražďovací horor. Celkem dobré postavy, skvělé prostředí a pořádně nechutnej nabušenej záporák. Ve filmu najdeme i pár Gore scén a třeba padající scéna na konci, tak to byla paráda, i když to spíš byla taková už parodie na černý humor. Dobrý průměr. ()