Frajer42

Velmi pěkný film, který nad ostatními vyniká hlavně silným příběhem a precizní hudbou. Musím říct, že ze songů, které ve filmu zazněly mám radost, protože jsou přesně dle mého gusta. Rovněž však je příběh vysoce poutavý a musím říct, že se ubíral zcela jiným směrem než jsem si troufl očekávat a než už jsem mnohokrát v podobně laděných filmech mě tu smůlu vidět. Robert De Niro ukázel, že není pouze špičkový herec, ale také obstojný režisér. Plný počet nedávám pouze proto, že je film docela dlouhý a v určité fázi ve druhé polovině, to bylo rozvleklé příliš a chvílemi to prostě nebylo ono. A 3* nedávám proto, že zde bylo několik zcela nečekaně vysoce vtipných momentek. Takže bych si svoje hodnocení dovedl představit někde na 4*. P.S. Český dabing není úplně zlý. ()

stilgar1

Myslel jsem si, že se po mnohaletých zkušenostech s natáčením filmů M. Scorseseho bude De Niro snažit kopírovat jeho styl, ale byl jsem mile překvapen. Jedna se o originální dílo, které má s filmy M. Scorseseho společného snad jen právě De Nira a mafiánské prostředí. Příběh je skvělý, hudba dobrá a herecké výkony (především u 3 hlavních představitelů) jsou dokonalé. Jako režisérský debut je to na 5*, ale stejně tomu něco chybělo...8/10 ()

boshke

Měl jsem z toho filmu respekt. Gangsterek s De Nirem jsem už viděl tisíc a jednu a nebyl jsem moc zvědavý na další. A začátek filmu mi tohle neblahé tušení jen potvrzoval. Sicilský přistěhovalec, už od útlého dětství magicky přitahován Sonnym, místním capem di tutti capi, nedbaje dobrých rad svého otce, "trapného" řidiče autobusu... Naštěstí je Příběh z Bronxu pojat originálně, De Niro si díky bohu střihnul pro změnu muže z opačné strany barikády a zásadový poctivec a zodpovědný otec mu sedne, stejně jako Sonny Palminterimu. Sonny zároveň není až tak stereotypní grázl, byl jsem až překvapen, jak se Calogery ujal a jaké moudrosti (třeba ta o třech The Great Ones) z něj padaly. Calogero je sice prvotřídní, nezkušené jelito, ale díky oběma svým "otcům" z něj něco je. Líbilo se... 90% ()

teutates

Klasicky poňaté dielo... prezentuje ho jedna osoba, konkrétne Calogero, ktorý vyrastá na predmestí Bronxu... tento štýl mafiánskej prezentácie (rodiny) mi príde u týchto snímkov cool... moje schody, moja ulica, môj domov aj keď to možno znie debilne, tuna to tak rozhodne nie je. Dnešne napodobeniny spĺňajú debilné rozhranie na ktoré sa nedá dívať. Robert De Niro mi príde ako veľmi zručný režisér, ktorý má cieľ, myšlienku, ba dokonca sa mi zdalo, že v závere som prestal rozlišovať rivalitu, dobro a zlo na ktoré tu celý čas tlačil. 8/10 ()

nascendi

Ďalšia z nekončiaceho radu gangsteriek. Preto rozmýšľam najmä o tom, čím sa odlišuje od predošlých. Slušňáckym otcom chrániacim budúcnosť svojho jediného syna asi nie. Ale mafiánskym bossom v úlohe alternatívneho vychovávateľa svojho obľúbenca, už skôr. Dobré herecké obsadenie, dobová hudba, realistické prostredie patria k štandardu týchto filmov. Novinkou však bolo rozšírenie nastoľovaných problémov o problematiku rasového súžitia. I keď práve táto umelá a gýčovitá vložka bola dôvodom nižšieho hodnotenia, než s akým som pôvodne uvažoval. ()

Slarque

Scénárista Chazz Palminteri i režisér Robert De Niro odvedli dobrou práci před i za kamerou. Pohled na mafiánský život očima malého a dospívajícího chlapce je natočený citlivě a s velkým důrazem na dobovou atmosféru. ()

Vitason

Roberta De Nira už zřejmě nebavilo dívat se Martinu Scorsesemu přes rameno a rozhodl se, že by si sám mohl zkusit režii a povedlo se mu to na jedničku. Na snímku je vidět veliký vliv slavného režiséra, se kterým De Niro léta spolupracuje. Kdybych nevěděl, že je film od mého oblíbeného herce, tak bych určitě tipoval, že na režisérské stoličce seděl sám velký Scorsese a De Nirova přítomnost by mě v tom ještě utvrzovala. Debutující režisér si pro svůj film vybral námět líčící problémy dospívání v Bronxu, hledání si dětských hrdinů a problém rasismu 60. let. To vše je nenásilně zabaleno do příběhu chlapce, který se nedokáže rozhodnout koho si vybere za svůj vzor: bohatého mafiána či pracujícího otce. K tomu zvolil De Niro skvělé obsazení, které přesně typově zapadá do svých rolí a hlavně se mu povedl výběr Lilla "Jsem celý De Niro za mlada" Brancata. To vše doprovází dobrá, dobová hudba a nevidím jediný důvod proč se u Příběhu z Bronxu pohodlně neposadit a neužít si dobový výlet mezi italské gangstery. Podobné filmy: Tenkrát v Americe (1984) ()

Happens

Tento film považuji za klasiku mafiánského stylu situovanou do Bronxu, opravdu vypracované podání příběhu vyprávěním. Film popisuje vyrůstajícího chlapce ve slušné rodině, ale ve špatném prostředí (Bronxu). Dochází zde ke střetu dobra (slušné rodiny) a zla (mafie), střet zájmů je samotné dítě. Režie Robert de Niro, což samo o sobě vypovídá o dobrém filmu. 5 hvězdiček ()

FrodoF

De Niro umí nejen skvěle hrát, lae také velice dobře režírovat. Jen mě film přišel chvilkama nedotažený, ale to debuty bývají. Velkýmkladem filmu jsou také herecké výkony a to nejen ostříleného De Nira a Palminteriho, ale i představitele Calogera. ()

SeBig

Další skvělá gangsterka na kterou by se v historii filmů nemělo zapomínat. Příběh z počátku malého chlapce který má v ulici svého favorita kterýho s kamarádama rád napodobuje jenže je to gangster. Pak tam je skvělá zápletka a příběh se teprv začíná. Ve filmu je hodně věci které můžete spestřit otom jaký vztah mezi otcem a synem problém v rodině s financema na druhý straně gangsterský život, vtipné přezdívky a také tam jde o dobu kdy lidi nesnášeli černochy takže tam jde i o ten rasismus. No je to prostě pecka. I ten kluk v hlavní roli kterýho vubec neznám jako herce sem si oblíbil. Robert De Niro samozřejmě opět zářil. Je to dobrej film má to spád a opravdu uchvatný děj. ()

Šandík

Krásný film s poselstvím. Především jemně rozehraná otázka pravdy a lži, správného a nesprávního, moci a bezmoci zasluhuje ocenění. Jistě lze kritizovat optimističnost a „sladkost“ celkového vyznění filmu. (Romantici si určitě přijdou na své. ;o) Ale na druhou stranu to celé perfektně drží dohromady a bez onoho milostného vzplanutí by děj nebyl úplný a ztrácel by efektní pointu. Celkový dojem: 85% Zajímavé komentáře: Radek99, Renton ()

heyda

Velmi kvalitní mafiánský film. SIce to není taková pecka jako Americký Gangster s Denzelem Washingtonem, ale je to skvěle vystavěný film, který má svoje silné momenty a vynikající herecké výkony. Na závěr potěšil "Mokrý bandita" ze Sám doma. Možná i díky tomu dávám nakonec plný počet. :))) ()

Roman.Ticka

De Niro se nechal inspirovat stylem vyprávění v Mafiánech, ale to není vůbec na škodu. Naopak, příběh je výpravěním chlapce dítěte a adolescenta v procesu jeho dospívání a utváření hodnotového systému. Někdo nemá žádného tatínka, Sí měl hned dva a přesto, že oba byli tak rozdílní a neslučitelní, dali mu nádhernou školu života. Moc hezká klasická poetická mafiánka po italsku, přesně jak to mám ráda - rodina, řád, pravidla, V jako vendeta, L jako láska..."Nejhorší věc v životě je promarněnej talent." ()

anais

Někdo jde z filmu do filmu, někdo má jeden. Tenhle patří Chazzu Palminterimu. Je tam všechno - fajn příběh, scorseseovská brutalita, dojetí, nostalgie, písničky a skvělí herci... ()

Ivoshek

Kluk, který vyrůstá se dvěma vzory. I když se mafián Sonny a táta- autobusák zdají jako protiklady, oba mu vlastně vštěpují dost podobné věci... Je to jednoduchý, ale fungující příběh. Je vidět, že autor předlohy tohle prostředí dobře znal. De Niro jako režisér funguje víc než dobře. ()

Scrytcher

Zájímavý je fakt, že režijní počin Roberta De Nira není vystavěn jako klasický mafiánský příběh. Projev absolutní nadvlády a aristokratické opovrhování je vyměněno za bouřlivý vztah mezi andělem (Robert DeNiro, v roli otce ochránce) a ďáblem (Chazz Palminteri, na místě mafiánského bose), kde figuruje mladý Colagero ("C") jako prostředník tahanice obou stran. V konfrontaci s Mafiány obdivují "C" a Henry tu samou věc. "C" se do mafie rve s nejistotou, úzkostlivostí a starostmi. Bojí se experimentovat a obě strany pokládá za určitou "školu životem". DeNirovi se povedlo natočit krásný film o přátelství a rivalitě a za takové filmy jsem vděčný. ()

J.Connor

Upřímně, napřed mi to dlouho smrdělo. Po všech těch taliánských storkách z New Yorku, přičemž ve většině těch dobrých sám hrál, spatlal De Niro svůj zbytečnej příspěvek. Jenže Bobby spíš Martyho jen dlouho a trpělivě pozoroval, vzal si od něj poučení, pár styčných bodů, ale nekopíroval a přišel s osobitou verzí, která má mezi eposy tohoto typu (mě velmi milého) své nezastupitelné místo. P.S. Velmi dobrá jednohubka od Pesciho a člověk jen stěží uvěří, že Lillo Brancata není opravdu De Nirův potomek. ()

HellFire

Je až s podivem, kolik v Hollywoodu vzniklo filmů z let mafiánských a jak velké množství se jich povedlo. A je s podivem, v kolika takto úspěšných filmech si zahrál De Niro. Zde se ujal režisérské stoličky a podařilo se mu přenést nás se vším všudy do sedmdesátých let a vykouzlit atmosféru zdejší doby. Na film se příjemně dívá a rychle ubíhá. ()