Legenda o zlaté perle

• Hongkong Wai Si-Lei chuen kei (více)

Hrdinou filmu je neprůstřelný supermuž Wisely, v civilu spisovatel sci-fi, který perfektně ovládá umění zápasu kung-fu, stejně jako jeho půvabná přítelkyně Sue, sestra šlechetného mezinárodního gangstera Paula Durana. O tajemnou zlatou perlu, obdařenou magickými schopnostmi, s nimi soupeří záhadný milionář Howard Hope. Zároveň se snaží perlu získat zpět mniši nepálského kláštera, v němž byla po staletí uložena jako posvátný předmět a odkud ji uloupil Wiselyho přítel David. (NFA)

Sandiego

V mých dětských letech jsem tenhle spektákl neuvěřitelně prožíval. Viděl jsem ho snad dvacekrát a na konci málem nedýchal. Když jsem teď film po více než deseti letech viděl, mnoho scén ztratilo své kouzlo a závěrečná scéna nebyla už tak monumentální jako kdysi, ale zase jsem objevil svěží nadsázku a překombinovanost, která mě příjemně pobavila. Slušný akčňák 80. let s něčím navíc + velká dávka nostalgie dává dohromadý slušný průměr. ()

K.I.N.G.

"Je to moc nebezpečné, nemůžeš jít se mnou". "Hmm, tak pujdeš ty se mnou". Výborná akční komedie, u které se hodně zasmějete, dobře pobavíte všemožnými boji, ale taky se bohužel občas budete trochu nudit. ()

Quint

Dnes beru Legendu o zlaté perle jako „guilty pleasure“, ale ve svých dětských letech jsem se nad ní bezostyšně rozplýval. Film měl premiéru v Československu v roce 1989 (stejně jako tematicky podobné Zlaté dítě). Tehdy u nás nebylo k vidění moc filmů, které by spojovaly exotické vizuály, pulpová dobrodružství s akčními scénami, nadpřirozenými prvky a humorem. Legenda o zlaté perle mě tehdy uchvátila právě díky své kouzelné překombinovanosti. V kolika filmech jsem se tehdy mohl podívat do Hongkongu, Himalájí a Egypta na dobrodruhy, buddhistické mnichy, gangstery a mimozemšťany a zakusit s nimi kung-fu rvačky a honičky v autech, na motorkách, velbloudech či v letadle? To vše v devadesátiminutové stopáži. Až mnohem později jsem zjistil, že film je dokonce součástí několikadílné filmové série. Kameraman filmu Peter Pau dokonce později dostal Oscara za kameru za film Tygr a drak. ()

džanik

Upřímně, čekal jsem víc... Krásné hory, tajemné pyramidy, nějaká ta akce, ale to je tak (pro mě) asi všechno. Dějově hodně "umělé", herečky ani herci mě nezaujali. ()

dyfur

......hmmm v kine a v danej dobe to bol hit......keď toho karate bolo tak málo a bolo to módne....a ako jeden z mála filmov tohoto typu šiel i v kinách ......a možnosť vidieť nielen na pirátskej VHS....s odstupom čase - nič moc...... ()

DruidKarel

671. hodnocený film: Hodně jsem si od tohoto filmu sliboval, protože jsem se nechal hodně ovlivnit hodnocením Martina, a ten byl přímo nadšen. I mě se fakt hodně tenhle film zalíbil. Dobré bojové scény, neznámí herci a dobrý příběh. Zpočátku jsem byl zděšen dabingem v podání pana Županiče, coby cca 30 letého japonce, ale nakonec spokojenost. 4* jsou nakonec vynikajícím výsledkem a vůbec nelituji onoho stráveného času. 4* ()

agathon

tohle je prostě kultovní hongkongská produkce, která sem musela doplachtit, imho, ješt+ za totáče, nebo těsně s jeho koncem. když jsem to viděl po letech znovu - a opět s tím ulítle seriozním dabingem Ladislava Županiče - nevěřil jsem :-D některé zvraty, vedení dialogů a ta víra, že nám diváci všechno vezmou, jsou odzbrojující. Nádherná guilty pleasure, kdy víte, že s tím jen ztrácíte čas, ale přijde Vám to stejně jako neuvěřitelná sranda. Podívejte, vždyť je to kosmická loď a snaží se dostat ven!!!! ()

Juto

Je to dobrý film z Hongkongu. Film je úžasný a plný akčnej produkcie. Tu nájdete všetko, kto má rád dobrodružné filmy: magickí beduíni, rýchle autá, úteky, súboje a mnoho ďalších atrakcií. Nie je to vôbec nudné. 7/10 ()

zette

Vice multizanrovy film jako je tento sotva pohledat. Puvodni dabing sice celemu snimku pridava na dobove autenticnosti... Ja ale prekvapive Legendu o zlate perle z dospivani nepamatuji a strizlivym pohledem musim tento film hodnotit jako tezky podprumer. Dnesni mlady divak by sotva uveril.-). ()

KatanaCZ

Tento film jsem viděl teprve teď (2007) poprvé a musím říci, že i po tolika letech od natočení si pořád drží své kouzlo. Zábavné, zajímavé, hezká podívaná. ()

MJMilan

Klasika! Příběh je o zlaté perle, kterou se snaží dostat z chrámu hned několik lidí. Nakonec se to podaří dvoum kamarádům, z nichž jeden zjistí, že by se perla měla vrátit zpět do chrámu. Během tohoto dobrodružství narazí hlavní představitel na velice krásnou a půvabnou dívku, jejíž bratr chce perlu rovněž. Nakonec, když už vypadá, že se perla vrátí do chrámu se na scéně objevuje jakýsi ohnivý chlapík z vesmíru a objasňuje, že perla je ve skutečnosti šém pro jeho kosmickou loď. Dobrý film, na tehdejší dobu hodně dobrý. ()

eye candy

Sehnal jsem si Perlu abych znovu oživil dávnou lásku a zároveň se ujistil, že jsme před těmi x lety co nás tenhle film tak bral nebyli úplní tragédi bez vkusu. Jsem rád, že nemusím měnit hodnocení. Akce, romantika, vtip, nádherné prostředí a drak na závěr. Sweet ()

noriaki

Označovat všechny dobrodružné filmy osmdesátých let za klony Indiana Jonese se mi příčí, a u tohohle to platí dvojnásob. Legenda o zlaté perle má s proslavenou sérií společného prakticky jen floutka v hlavní roli a motiv pátrání po tajemném artefaktu. Jenže tento není zavátý časem, ale čerstvě ukraden, a to dokonce samotným hrdinou. Odtud dál je děj drobátko zamotaný a chvílemi fantasmagorický. Není divu, protože film je tak trochu brak. Zábavný a svižně natočený, dlužno dodat. Daing tenhle dojem ještě zesiluje. ()

PetrPan2

Z dnešního pohledu mi to přijde trochu hloupé, ale když jsem byl malý byl jsem z tohohle filmu úplně paf! Aby ne, sci-fi z mimozemˇšťany, tajemná legenda, super bitky a ten hrdinův dokonalej žlutej sporťák ve kterým jezdil... ()

Brain-D

Podle mě poměrně přehnané hodnocení, jsou daleko lepší asijské kousky s menším hodnocením. No v případě labužníka asie je to menší nadprůměr, bojové scény zvládnuté parádně, ale na druhou stranu tomu ubírá dabing, který je otřesný. ()

jitrnic

Vzpomínám si pouze na scénu s tekutým pískem a na jakýsi chvat, kdy hrdina nějakého padoucha efektně přehodí přes stůl, víc dohromady nedám. Ale byl jsem na tom SÁM v kině jako velkej kluk a byl jsem z toho vedle a vyprávěl to pak ve škole a předváděl nějaké chvaty (třeba ten s tím efektním přehozením) a tak... ()

KlonyIlony

Nezdá se mi moc na místě brát tenhle film jako jakousi hongkongskou kopii Indiany Jonese, už jenom protože Wesley je originální literární postava, se kterou vyšla celá řada dobrodružných románů a filmů. Literární předloha pro tento film bude mít k námětu filmů s Indianou Johnsem nejblíž (cestování po exotických lokacích, skryté magické artefakty), viděl bych tu i dost rozdílů. Tak třeba Wesley je daleko míň "exotizující", scény s mnichy v himalájích mají zobrazovat, alespoň v představách tvůrců, skutečný klášterní život, kdežto cizí kultury jsou ve filmech s Indianou Jonesem karikovány. Příběh se na rozdíl od Spielbergova filmu odehrává v přítomnosti a je, řekl bych, i míň zaměřen na atrakce a akční scény, připomíná to trochu víc kriminálku než pompézní akčňák. ()