Terry Noonan (Sean Penn) se po deseti letech vrací domů do New Yorku, do irské čtvrti Hell´s Kitchen. Brzy se dává dohromady s kamarádem z dětství Jackiem Flannerym (Gary Oldman), který je členem irského mafiánského gangu, vedeného jeho bratrem Frankiem Flannerym (Ed Harris). Bratři Terryho najmou jako vymahače dluhů. Nikdo z nich ale netuší, že Terry je policistou. (Magic Box)

jpacuta

Už jenom kvůli výkonu Garyho Oldmana stojí za to film vidět. Velmi slušný film, kterému chybí jenom něco, co nedokážu popsat. ()

Reddman

Díky nedostatečné distribuci Vám občas unikne něco co by nemělo. Třeba drsná špinavá gangsterka plná perfektních scén a skvělých hereckých výkonů. Výborná kamera perfektně využívá vizuálu šedivých new yourských ulic. Nechybí pár silných scén a nápadů. Sice si dokážete bez větších problémů udělat asi tak po půl hodině přibližný obrázek o tom jak to celé bude probíhat nebo rovnou jak to celé dopadne, ale to je asi jediná zásadnější výtka, kterou bych zmínil. Docela bych řekl, že je to film pro fajnšmekry. Naláká určitě na skvělé herecké obsazení. Už dávno jsem si říkal jaká by to byla paráda kdyby se v jednom filmu střetli Sean Penn a Gary Oldman a ejhle..najednou zjistím, že takový film existuje už dvaadvacet let. A herecké výkony nezklamou. Hlavně samozřejmě Gary, který kdyby měl film více hoollywoodské parametry (tj.ne jen hvězdné herce), by si určitě připsal aspoň oskarovou nominaci. Je jen škoda, že scénář není trochu zamotanější. Bylo by to jasných pět hvězd. ()

miccio

Z nějakého neznámého důvodu se mi špatně komentují filmy, které se mi hodně líbí, tak jen tolik: výborná gangsterka, Ed Harris jako mafiánské kápo moc nepůsobí, dokonce ani tu "jidášskou" přeměnu jsem mu moc neuvěřila, Sean Penn a Robin Wright jsou skvělí, Gary Oldman jednoznačně fantastický. Psychopat jak vyšitý, přesto jeho konec prostě zabolí :). Nikdy nepochopím, jak je možné, že tenhle chlápek nemá doma na polici sadu nablýskaných Oskarů, já ho snad ještě špatně nebo alespoň průměrně hrát neviděla. ()

-ETIENNE-

Perfektná gangsterka, lepšia než niektoré mafiánske filmy. Mimochodom ten záver bol skoro ako z Matrixu, dobrá práca!! ()

Andrmen221

Trošku mě nasral konec, nemám to rád takové otevřené finiše. Nicméně Penn a Oldman to zabíjeli. Robin byla sexy as fuck. 90tky byly neuvěřitelné a vstoupit do nich tímto filmem mělo předeslat jaké desetiletí filmu se očekává a v jakém bude duchu. ()