Stav milosti

State of Grace

Akční / Drama / Krimi / Romantický / Thriller

Velká Británie / USA, 1990, 134 min

Na můj vkus film zbytečně dlouhej, kdyby byl o půl hoďku kratší, prospělo by mu to...Ale jinak celkem slušnej "mafiánskej" kousek. Škoda, že Ed Harris neměl větší charima, sice to byl bos, ale na komtra se prostě nechytal, to stejný jeho italskej protějšek, taky sem z něj nebyl připodělanej strachy. Tajnýho fizla sem odhalil mnohem dřív, než to rejža provalil všem, takže taky spíš slabší. Tenhle film asi nejvíc těží z hereckejch výkonů všech herců, nejvíc samozřejmě Penn a Oldman, tihle dva tomu jednoznačně dávaj na prdel. Ale za tejden už vůbec nebudu vědět na co sem to vlastně čuměl...(20.12.2018)

Poměrně útlá a skromná gagnsterka, která nevsází na kmotrovský přehršel postav a spletitý děj, což by se z dané stopáže dalo jednoduše usuzovat. Ono se v podstatě jedná o takové potulování semo tamo, které ale s daným bodycountem a áčkovým obsazením nenudí. Hercům tradičně kraluje bezsebný Oldman. Fanouškovi gangsterek by určitě tento kousek utéct neměl, ale je to jen jeden z mnoha, takže jelikož ničím nevyniká, doporučit jako tutovku se jej neodvážím. Slabší čtverec. 73%(12.7.2015)

Tenhle žánr patří mezi mé oblíbené a u tohoto filmu se navíc sešla skvělá partička herců v čele s Gary Oldmanem. Když Vám tvůrci filmu ještě přidají jednoduchý, ale podmanivý hudební motiv od E. Morricone a drsné prostředí New Yorku, tak není co řešit - pro milovníky gangsterských filmů téměř povinnost. Jen nechápu, kde se tento snímek skrýval, že jsem se němu dostal až po dvaceti letech od jeho uvedení!?(26.2.2011)

Přestože gangsteři a mafie nepatří zrovna do mnou oblíbených námětů, vyčnívá tento film výrazně nad většinu ostatních takových, především jak díky nepřeplácanosti a vyváženosti děje, tak díky výborným hereckým výkonům v čele s Garym Oldmanem, který tento snímek povznáší minimálně o třídu výš, než kde by byl bez něj. Zapamatováníhodné!(23.8.2006)

Pre mna osobne tak trochu írsky Scorsese (nie režiser, film). Oldman ma veľa zápronakov a vybrat najlepšieho je tažké, no tuna ide si myslím o jeho najlepšieho kladňasa (v rámci ostatných figuriek ide o kladňasa xD). Dejovo klasicka gangsterka takže nič svetoborného, na eskapády Pesci & DeNiro to netahá, no sleduje ich v tesnom závese ;)(1.11.2010)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy Terry (Sean Penn) zastřelí Frankieho (Ed Harris), zasáhne ho mezi oči. V dalším záběru je vidět, že je rána nad levým obočím. Když poté leží na zemi, je opět střelen mezi oči. (šerminator)

• - Stav milosti svedl dohromady Seana Penna (Terry Noonan) a Robin Wright (Kathleen Flannery). Dcera Dylan Frances se jim narodila 2 roky po natáčení, syn Hopper Jack přišel na svět o další 2 roky později. Od dubna 1996 do června 2010 tvořili tito dva herci manželský pár. (klukluka)

• - Slovo "fuck" zazní ve filmu 210x. (D3VIL)