Stav milosti

State of Grace

State of Grace

Akční / Drama / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1990, 134 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,911,542Tržby Celosvetovo $-║ Taký menoslov u filmu vidím vždy rád ale nemám rád keď sa len špacírujú po pľace bez toho aby niečo záživné ponúkli divákovi, strašná dejová sucharina, nehybná. Po prvej hodinke som bol taký znudení, že som to radšej vzdal. /20%/(17.10.2009)

Díky vydání tohohle filmu na DVD jsem měl možnost po dlouhé době vidět pořádnou gangsterku. Jednu z nejlepších co znám ! Sean Penn, jeho budoucí žena Robin a Ed Harris podávají výborné výkony, ale jsou jednoznačně "převálcováni" Gary Oldmanem, který předvádí výkon na který jen tak nezapomenu...... A ta muzika ! Ten jedoduchý Morriconeho motiv se mi vryl do hlavy a nejde ven :) Přidáte-li k tomu výbornou režii, tak nelze než všem milovníkům žánru vřele doporučit.(8.3.2004)

• Davered

Neni divu, ze se jedna o jediny snimek pod jehoz scenar se podepsal Dennis McIntyre. Film totiz postrada sebemensi autenticitu a uveritelnost. Nejsou zde postavy, nybrz herci, pretahujici se o pozornost svou teatralnosti a nevhodnosti pro sve role (to plati zejmena pro vsemi nepochopitelne vyzdvihovaneho Oldmana). Akteri a jejich vztahy jsou vedle toho tak ledabyle nacrtnute, ze se s nimi nelze identifikovat nebo zajimat se o jejich osudy. K tomu vsemu zde navzdory vice nez dvouhodinove metrazi absentuje zapletka v pravem slova smyslu a samotny zaver kvuli vyse zminenym zaporum vysumi do ztracena.(2.2.2018)

Toho času ještě zajímavý Phil Joanou zaslouženě sklidil ovace s nekompromisní sondou do gangsterského prostředí. Drsný pohled do života několika starých přátel nabízí několik šťavnatých scén, ve kterých si tvůrci nedělali hlavu s mírou zobrazovaného násilí. Vedle nápadité kamery a Morriconeho motivu zaujme celá plejáda hereckých es, zejména pak spolehliví Gary Oldman a Sean Penn.(27.1.2008)

Oldman sa pre tieto pokrútené existencie fakt narodil. Sean Penn má iba jeden problém a to, že s jeho kukučom nevyzerá ako bucháč na rozdiel od Eda "britvy" Herrisa. Na môj vkus dosť dlhé, predsa len ma to nevtiahlo do deja dostatočne, aby som tie dve hodiny nepocítil. Punc solídnej gangsterky tomu ale upierať nebudem. Silné tri, stále váham, či nepridať štvrtú.(9.2.2012)

• - Stav milosti svedl dohromady Seana Penna (Terry Noonan) a Robin Wright (Kathleen Flannery). Dcera Dylan Frances se jim narodila 2 roky po natáčení, syn Hopper Jack přišel na svět o další 2 roky později. Od dubna 1996 do června 2010 tvořili tito dva herci manželský pár. (klukluka)

• - David Rabe spolupracoval na scénáři, avšak není zmíněn v titulcích. (D3VIL)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy Terry (Sean Penn) zastřelí Frankieho (Ed Harris), zasáhne ho mezi oči. V dalším záběru je vidět, že je rána nad levým obočím. Když poté leží na zemi, je opět střelen mezi oči. (šerminator)