Megalodon

Horor / Sci-Fi

USA, 2002, 90 min

Pat Corbitt
  • monolog

asi se na ten film podívám ještě jednou, jestli ho vůbec budou dávat. proč? ne, nejsem masochista ani sebevrah, ale jak píše Djkoma, nejlepší část jsou úvodní titulky a ty jsem neviděl! Vlastně jsem ani neviděl konec, protože si ho docela dobře dokážu představit sám. Pseudoekologický kecy skrze celej film mě štvaly, herci taky, děj ještě mnohem víc. Jak píše wopi, jediná celkem pěkná a zábavná věc byly ty nový druhy v jeskyni. Jenže tím to skončilo Jinak to byla totální slátanina a jen tak mimochodem, když dělali průzkum, jestli se vůbec oplatí postavit tu plošinu, jak mohli přehlídnout tu obrovskou jeskyni plnou všech možných potvor a jednoho nasranýho pravěkýho žraloka? Pokud to bylo vysvětlený ve filmu, omlouvám se, ale po hodině hloupýho děje jsem ten film prostě přepnul na ten lacinej eroťák na markíze, kde jsem se neuvěřitelně bavil inteligencí filmu, kde jde jen o jedno - vzrušit mladý nedospělý klučíky, protože jinak to jsou taky sračky. Jo ještě něco, viděli jste film Deep star six? Přišlo mi to tomu snímku dějově strašlivě podobný.(19.3.2006)

• Z0oMb3E

Nádherný príklad toho, ako krásne môže isť dabing a kvalitný film ruka v ruke. Do teraz som síce nebol veľký fanúšik už spomínaného dabingu, ale Megalodon mi otvoril nový do teraz nie veľmi poznaný rozmer filmového zážitku. Film, kde emócie nemajú miesto ani priestor, aj keď ide o život. Je až sympatické nazvať snímok po postave, ktorá sa objaví v zábere asi len 5 minút, a celý zvyšok deja je orientovaný úplne inde. Čakal som svoje obľúbené béčko s prerastenou potvorou, dostal som však animácie podmorského výťahu, ktorý pol filmu pobehoval hore dole. Také mrhanie rozpočtu na zbytočné animácie sa museli niekde prejaviť, a to v sountracku, ktorý pozostáva z 90 minútovej slučky o dvoch tónoch a hercov na úrovni epileptikov počas najsilnejšieho záchvatu. Vo filme som však našiel svoju ďalšiu hereckú modlu, a to v Alovi Sapienzovi. Paul Logen dostal nového parťáka.(28.3.2011)

• Pochtli

V první části filmu jsem přemýšlel, co z toho vypadne, od chvile, kdy sjizdeli pochybnym vytahem na dvou lanech kamsi na dno more, jsem uz jen nevericne trestil oci, co na me jeste asi ceka (zralok udelany snad z gumy:), z ceho se asi dravy rybicky krmily, vrtulnik v zaberech vypadal spis jako modylek na dalkove ovladani)... Film stoji leda za pobaveni nad zpracovanim a hromadou nesmyslu..(20.3.2006)

,,TO JE VÁŽNE ÚŽASNÉ." ,,ÁNO, NA DISCOVERY TI UTRHNÚ RUKY." __ Až tak prehnane kriticky by som tento film ako sa o ňom píše v odpadových komentároch nevidel. Ono je pravda, že tomu miestami citeľne chýba logika (z 22 člennej osádky ropnej plošiny vystupuje vo filme asi 8 ľudí, ten zvyšok ako by útok megarybičky vôbec nezaujímal a mali to celé na háku) a atmosféru to tiež bohvieakú nemá, ale to je u týchto filmov úplne bežné tak čo potom? Dokonca by som povedal, ako tu poznamenal aj Paldini, že do príchodu hlavného aktéra má film omnoho väčšie napätie ako potom. Najväčšou chybou tu je, že v druhej polovici (alebo v poslednej polhodine ak chcete) chýba ako akcii tak aj rybke väčšia dravosť a žiadne nervydrásajúce scény netreba čakať. Tie efekty nič moc, ale v žánri som videl už aj omnoho horšie, takže sú na takej priemernej úrovni. Nenudil som sa však ani chvíločku, páčilo sa mi tiež prežitie viac ako dvoch jedincov, takže tie 3* s polovičným prižmurením oka môžem kľudne dať.(27.7.2009)

• Paldini

Tenhle film není zase tak špatný, jak by mohlo vypadat z hodnocení a komentářů, dokonce do chvíle, kdy se objevil žralok, jsem se celkem dobře bavil. Žralok ovšem všechno pokazil, je neskutečně dokonale digitálně umělý, hnus. Celkem jsem dostával záchvaty smíchu, když žralok jenom tak nevině proplouval kolem konstrukce ropné plošiny aniž by do ní narážel, avšak celá plošina se chvěla monstrózními otřesy. No a mezi postavami mi chyběl nějaký podlý záporák. Všichni byli až moc kladní, navzájem si pomáhali a spolupracovali.(19.3.2006)

• - Název žraloka Megalodon je odvozen od skutečné paryby, která žila ve světových oceánech před cca 1,6 až 16 miliony let. Byl největší svého druhu a dosahoval délky 12 až 18 m. Lovil velryby a velké ploutvonožce, podle jiných teorií spíš hlavonožce ve velkých hloubkách. Údaje jsou prokázané z fosilních nálezů. (GilEstel)

• - Natáčení probíhalo ve městech Bordentown, Farmingdale, Paulsboro a na Riverside Township v americkém státě New Jersey. (Terva)