Megalodon

Žralok zabijak

Horor / Sci-Fi

USA, 2002, 90 min

Pat Corbitt

Po přečtení zdejších komentů jsem myslel, že to bude sračka a ona to sračka není. Nápad s vrtnou plošinou a odkrytím nějakého "zapomenutého světa" není zrovna originální, ale zpracování se mi docela líbilo. I ty potvůrky co vylézali z tý díry byly docela dobrý. Co už zrovna dobrý nebylo byl samotný Megalodon. Byl trochu moc digitální a to je škoda, když ostatní potvory se tohohle vyvarovali. Jo a na okraj Dunkleosteus dorůstal délky až 10 metrů (ne 2,5 jak nám tvrdili) a s Megalodonem by nikdy neobýval společnou jeskyni, protože vyhynul dávno před tím než se Megalodon objevil. No nic. Jinak si myslím, že film je rozhodně solidní a nezaslouží si tak špatné hodnocení. 55 %(26.3.2011)

• Djkoma

Velmi špatný vtip. 99% filmu je naprostá slátanina a to 1%, stojí za shlédnutí. Bohužel to jsou úvodní titulky, po kterých každý pro vlastní bezpečí měl přepnout program. Lituji lidí, co tak neudělají a i já sám jsem v o půl 2 ráno hledal svojí pistoli se stříbrnými náboji(jistota je jistota). Nazval bych tento film ne megalodonem, ale megashitem. Třeba by se někdo na to chytil a neodolal.(19.3.2006)

• donkocicak

Mám rád filmy o žralokovi, ale tenhle se vážně nepovedl. O hercích ani nemluvím. Ze všeho okatě dýchá počítačová animace a to i ze záběrů zasněžené ledovcové krajiny. Jako bych hrál nějakou počítačovou hru. Nápad jako takový není úplně špatný, byť hodně přitažený za vlasy. Ale chtělo to dotáhnout do konce, aby to byl alespoň průměrný thriller. Chyba byla i to, že prvních cca 40 minut se obešlo bez žraloka ! Grónsko jako místo dění je základní handicap. Žralok tím pádem nemůže lovit lidi ve vodě. To, co se zdá být na první pohled originální, je spíš nedomyšlené. Viděl jsem ještě dva filmy o Megalodonovi, ale tento byl znatelně nejslabší. Jedinou dobrou a napínavou scénu byla ta, kdy žralok proráží ledové kry a dostává se na povrch.(8.2.2009)

Stanley Issac než natočil Raptor island produkoval a zahrál si v tomhle veledíle. Tady je vidět že se ten chlápek nezapře. Ale jeho brakové filmy mě už tolikrát dostaly že je prostě boží. Tohle je další blbost, která ač nemá nejhorší příběh tak je prostě špatná. Je dobře že Megalodon se objeví až za půlkou filmu, ale co třeba ten konec? Boha jeho. Celkem mi ale bylo líto že tvůrci neudělaly třeba pokračování kde by nebyl megalodon ale nějaké jiné mořské potvory.(11.6.2011)

45 nejhorší film??? To si děláte srandu ne? Vždyť mě se to moc líbilo. Hned jak prorazí dno oceánu a vyrojí se ty ryby a nakonec příjde hlavní zabiják - ne jen tak nějaký žralok ale Carcharodon Megalodon - největší žralok všech dob. Při jeho výstupu jsem ani napětím nedýchal. Jasných 5 a nemějte mě za blázna.(10.11.2009)

• - Název žraloka Megalodon je odvozen od skutečné paryby, která žila ve světových oceánech před cca 1,6 až 16 miliony let. Byl největší svého druhu a dosahoval délky 12 až 18 m. Lovil velryby a velké ploutvonožce, podle jiných teorií spíš hlavonožce ve velkých hloubkách. Údaje jsou prokázané z fosilních nálezů. (GilEstel)

• - Natáčení probíhalo ve městech Bordentown, Farmingdale, Paulsboro a na Riverside Township v americkém státě New Jersey. (Terva)