Megalodon

Horor / Sci-Fi

USA, 2002, 90 min

Pat Corbitt
  • SOLOM.

Film Megalodon mě moc nenadchnul, přestože má několik kratičkých záblesků a světlejších chvilek, tak svou kvalitou patří k odpadním filmům. Zpracování žraloka patří mezi ty nejhorší co jsem kdy viděl. Ani výkony herců mě moc nepotěšili, ale alespoň si tu zahráli pěkné herečky. Jinak menší obavy nakonec: jak to tak vypadá, tak tvůrci uvažovali i o pokračování protože žádné zvíře nežije samo!!! A já doufám, že pokud někdy vznikne dvojka, tak bude mnohem lepší než tohle. Za pěkné záběry na prehistorické živočichy, scénu s uvízlou rybou a pěkné herečky dávám hodně slabých 30%. Znám totiž ještě mnohem horší žraločí filmy.(4.5.2010)

• Korbitch

Klasická apocoolyptická pizzovina na coolmě. Kde jsou filmy typu Já, legenda? Na hovně. A právě dnes. Když príma kůl spouštěla apocoolypsu, těšil jsem se, protože jsem doufal v klasický apokalyptický a katastrofický filmy rozhodně vyšší kvality. To jsem ještě netušil, že budem furt krmení pro rybičky.(22.9.2012)

• Paldini

Tenhle film není zase tak špatný, jak by mohlo vypadat z hodnocení a komentářů, dokonce do chvíle, kdy se objevil žralok, jsem se celkem dobře bavil. Žralok ovšem všechno pokazil, je neskutečně dokonale digitálně umělý, hnus. Celkem jsem dostával záchvaty smíchu, když žralok jenom tak nevině proplouval kolem konstrukce ropné plošiny aniž by do ní narážel, avšak celá plošina se chvěla monstrózními otřesy. No a mezi postavami mi chyběl nějaký podlý záporák. Všichni byli až moc kladní, navzájem si pomáhali a spolupracovali.(19.3.2006)

• vesper001

Dravý žralok lidožravý vzbudil se – a rozežraný. Hravě sráží vrtům hlavy, žral a žral by – to ho baví. Hodinu čekáte na banány a pak zjistíte, že jsou smradlavé a shnilé. Jdete domů s prázdnou síťovkou a připadáte si… blbě a bezzubě. Začínám mít dojem, že čím víc mega, tím víc omega. Když si pustíte film, který je od pohledu megablbost a přesto zažijete megazklamání, je to megablbě. Bohužel doposud nebylo jednoznačně prokázáno, že megalodon vyhynul, při troše smůly se s ním tedy můžeme otravovat ještě pár milionů let.(21.4.2017)

• Pochtli

V první části filmu jsem přemýšlel, co z toho vypadne, od chvile, kdy sjizdeli pochybnym vytahem na dvou lanech kamsi na dno more, jsem uz jen nevericne trestil oci, co na me jeste asi ceka (zralok udelany snad z gumy:), z ceho se asi dravy rybicky krmily, vrtulnik v zaberech vypadal spis jako modylek na dalkove ovladani)... Film stoji leda za pobaveni nad zpracovanim a hromadou nesmyslu..(20.3.2006)

• - Natáčení probíhalo ve městech Bordentown, Farmingdale, Paulsboro a na Riverside Township v americkém státě New Jersey. (Terva)

• - Název žraloka Megalodon je odvozen od skutečné paryby, která žila ve světových oceánech před cca 1,6 až 16 miliony let. Byl největší svého druhu a dosahoval délky 12 až 18 m. Lovil velryby a velké ploutvonožce, podle jiných teorií spíš hlavonožce ve velkých hloubkách. Údaje jsou prokázané z fosilních nálezů. (GilEstel)