*JIN

Neviděli jste moře? A o čem se chcete bavit v nebi? Hořká to černě černá komedie, čekáte, že už více být nemůže a i když víte jak to skončí stejně zčernáte i s ní. A nemusíte být 'vybráni počítačem' aby jste pochopili. Pokud právě držíte ten mocný disk v ruce a váháte zda vrhnout či zahodit, rozhodně si jej schovejte a vydržte do nálady, která docení mistrné čáry a vtípky. ()

simplejack

skoro půl roku mi tenhle snímek ležel na stole a moc se mi do něj nechtělo, nakonec jsem se odhodlal a nestačim se divit. Tahle kombinace dramatu a komedie mě neuvěřitelně dojala, cele je to praštěné, takový zvlaštní německý humor, ale neuvěřitelně mě překvapily vážné scény, ktere jsou vyborné. Celé to do hromady dává velice podivnou směs, jenže při závěrečných titulcích jsem byl prostě úplně spokojen. ()

Kvasekus

Příjemnej film do nudného nedělního odpoledne. Do tý pátý hvězdy mi tam ale přece jenom něco chybělo...až se dozvim co to bylo, tak to sem napíšu. ()

BDMarty007

Hezký film, který nezapře inspiraci věcmi jako Pulp Fiction. Pár velmi slušných vtípků. Bohužel mě ale rušilo přeskakování mezi několika "úrovněmi" hloubky filmu. Chvílemi celkem pěkně promyšlené, vtipné a mrazivé zároveň (jako z dílny Quentina Tarantina), ale v zápětí si režisér vypomůže velmi otřepaným, prvoplánovým vtipem, spíše tak na úrovni komedií s Pierrem Richardem či Taxi, Taxi. Což je samo o sobě taky OK, ale problém je ta kombinace. Je to takový "tavící kotlík" odkazů na různé komedie, spousta fajn gagů, ale je toho prostě trochu moc a nedrží to úplně dobře pohromadě. ()

Kroup4

Dlouho mi trvalo, než jsem se do filmu pustil, nějak se mi nechtělo věřit tomu, že film z Německa bude stát za to.Jsem rád, že jsem se pekelně mýlil. Thomas Jahn měl ve své kariéře pouze jeden světlý okamžik a to s tímto filmem. Til Schweiger a Jan Josef Liefers jsou skvělá dvojka a komunikace mezi nimi funguje na 100%. Ale co je na filmu nejlepší je krásná a zároveň smutná atmosféra, která Vás donutí dívat se na snímek až do jeho konce, a ikdyž víte jak to dopadne neodtrhnete oči a prostě se s klukama svezete na jejich výletě k nebeské bráně. Krásný dojemný film, plný komických i tragických situací chytne za srdce každého, kdo se nebude bát tenhle film shlédnout...Patří mezi moje TOP! PS: Americká odnož s Nicholsnem a Freemanem není špatná,ale tomuto snímku nešahá ani na paty. ()

Casador

Nadpriemerný snímok na to, že sa jedná o film nemeckej produkcie. Vhodné skĺbenie akčnej drámy z kriminálnou zápletkou a komédie z množstvom čierneho humoru. Tvorcom sa podarilo to čo občas nefunguje ani hollywoodských filmoch podobného charakteru. ()

dessa

Nedávno jsem zvládl další projekci tohoto filmu (thx a lot, cinemax) a moje hodnocení bylo potvrzeno - film je skvělý po komediální i dramatické stránce. A ten konec? Ach, ten konec... ()

sehe

Za pozretie to hlavne stojí kvôli záverečnej scéne pri mori s muzikou Knockin´On Heaven´s Door od Boba Dylana. Til Schweiger a Moritz Bleibtreu sú fešní nemeckí chlapci a ešte aj dobre hrajú.,,Smrť je veľmi nepríjemná forma života." ()

Mira90

Německá kinematografie devadesátých, a ostatně prakticky jakýchkoliv jiných, let pro mě rozhodně nebývala studnicí kvalitních počinů. Ovšem TOHLE. TOHLE mě vzalo... Film přesně podle mého gusta. ()

Kingi

Ačkoli téma jakkoli dobré může být, k dobrému filmu je třeba více mít. Autor chtěl toto téma asi odlehčit, aby se dostal do komediálního žánru, ale přesto nechtěl znevažovat téma smrti. Dle mého názoru se mu ale nepovedlo najít tu správnou míru, jelikož mě osobně nechytil ani za srdce a ani mě nikterak nepobavil. Navíc ta absurudita, kdy 3/4 lidí v tomto snímku měli IQ asi tak 60 -_- A snad každou situaci všichni řešili naprosto nelogicky a proti všem lidským vlastnostem a pudům. Za mě 50% ()

josieaddms

Škoda těch nahotin, škoda pár klišé momentů, ale jinak docela podařená podívaná. Líbila se mi ta myšlenka toho, že jim je všechno jedno. Prostě naprostý nihilismus převedený do reality. Ze začátku jsem byla dost skeptická, ale postupně se to začalo docela rozjíždět. Všichni se tam chovali hloupě a bláznivě, ale zároveň v souladu s charaktery postav, což bylo právně to vtipné a zábavné. Mělo to spoustu podařených vtipů, a taky dost hlášek. Trošku se to vysmívalo klasickým road-movie a taky dost Americkému klišé, a to bylo taky hodně příjemné. Oba dva hlavní herci mě docela bavili, a vůbec se to nevleklo. Celkově mají Němci úplně jiný styl filmů než ostatní. A tady si myslím že jim to vyšlo hodně dobře. ()

Scharra

Dva diametrálně rozdílné muže, kteří si už od prvního momentu nesedli, spojí v nemocnici vyhlášení lékařských výsledků - rakovina. Při zapíjení jejich hořkého osudu se rozhodnou to jen tak nevzdát a vydají se k moři (v nebi každý mluví o západu slunce nad mořem) než bude pozdě. Do toho se přimíchá dvojice mafiánů, kterým ukradnou auto a které musí za každou cenu dostat zpátky. Nedlouho poté je na stopě dvou uprchlíků i policie a veselá jízda může začít. Film je skoulebním několika žánrů (mimojiné i parodie na Tarantinovskou tvorbu), dokáže vás rozesmát i rozplakat. Skvělá herecká volba doplňuje špičkový scénář. Už dříve jsem měla představu toho, co bude následovat, jak mi zbyde posledních pár dní života a tato myšlenka je zde dovedena k dokonalosti ()

ziesel

87 minut, které splnily naprosto všechno, co já divák od filmu očekávám. Akční hra nahoněnou ve stylu Sbal prachy a vypadni, na druhou stranu užívání si dvou přátel sedících hrobníkovi na lopatě (Bucket list). To vše okořeněné dramaticko-dojemnými pasážemi včetně závěrečné scény, které dokonale prokreslují atmosféru snímku. Do své paměti se pokusím uložit jméno Til Schweiger, ta role mu sedla parádně... ()

Sign

Upřímně jsem netušil když jsem občas zaslechl píseň Knockin' on Heaven's Door že je vlastně takový film, když jsem to zjistil tak jsem už vůbec netušil že je to čistě německá záležitost, tak jsem do toho šel, no na konci filmu nejen že jedno oko nezůstalo čisté, ale breel jsem jako želva, to co nám zde servírují všichni ůčinkující není jen takový obyčejný film ale dokonalá komedie s tak krásně smutnými momenty a dechberoucím koncem že mi vlastně na konci filmu ani slova nestačili, jeden z nejúžasnějších filmových zážitků :-) ()

Kotsour

Černočerná komedie o dvou umírajících kamarádech, kteří se seznámí až před blížícím se koncem života a navíc se zapletou do průšvihu, když se jim v rukou ocitne kufřík plný peněz. Romanticky praštěná touha splnit si před smrtí životní sny se tak stane bláznivou jízdou, která slibuje výbornou zábavu a něco navíc - podnět k zamyšlení, jak vést život. Tohle je naprosto kultovní snímek, který patří mezi mé TOP. ()

neo93

Výborná německá komedie s touto povedenou dvojkou, které je všechno totálně jedno a to doslova. Martin a Rudy jsou dva chlápci, kteří trpí rakovinou a mají velmi malou šanci na přežití. Tato skutečnost je náhodou svede dohromady a společně chtějí prožít to, co za svůj život nestihli. Otřepané téma vůbec nevadí, protože celý snímek funguje a skvěle baví. A že se režisér nechal inspirovat Tarantinem a především jeho kultovním Pulp Fiction je jedno, naopak dodává filmu tu správnou šťávu. ()

Maximilianus

Dobrý film, ale určite by ma viac bavil v minulosti a najmä v devätdesiatych rokoch. V dnešnej dobe sa nejedná a nijak zvlášť výnimočný film, aj keď kvality mu uprieť nemožno. 7,23/10. ()

messi@h

Před 20 lety to byl jeden z mých oblíbených filmů, ale bohužel hrozně zestárnul. Dnes už je to jenom slaboduchá komedie, která by hrozně ráda byla německým Pulp Fiction - ale místo toho servíruje většinou trapné vtipy na úrovni Kameňáků. Jedna hvězda za scénu se sv. Petrem a jeho Salam alejkum (jediný moment, který mě i teď dokázal rozesmát), druhá hvězda už jen ze sentimentality. ()

junxi91

Jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděl. Je třeba vysrat se na společnost, neřešit, co si kdejaký nýmand myslí a prostě si užívat života jako by měl každou chvíli skončit. A nezáleží na tom, zda sníte o sexu s dvěma ženskými a nebo o tom, že koupíte mamce drahé auto. A nebo že chcete vidět moře. Navíc ta odlehčená atmosféra devadesátých let je něco, co v dnešní podivné době zoufale chybí. To jsem ale už určitě někde psal. ()