• Kanada

• slovenský

Sci-Fi / Akční / Thriller

Kanada / USA, 1995, 96 min

Snímek "Johnny Mnemonic" má v sobě tolik parádních a ujetých nápadů, že prostě nemůžu jinak, doslova jsem se celou dobu zubil nad tím, co všechno tvůrce napadlo. Keanu je celkem toporný, což se od něj čeká, ale Dinu Meyer mám moc rád, no a navíc zde je krásně ujet Dolph a klasicky démonicky Udo. Jo, tohle je bizarně pěkná zábava.(19.4.2017)

Mám pro špatné scifíčka slabost (namátkově se mi líbil i Žoldák nebo Duchové Marsu), no a tady hraje ještě k tomu několik mých oblíbenců (no spíše nehrají, jen tam jsou, ale to nevadí) – Keanu Matrix Reeves, Beat Takeshi Kitano, Body Count Ice-T, Udo ´skelný zrak´ Kier a hlavně hardcorový věrozvěst Henry Rollins.(29.1.2005)

Kdo očekává ze spojení Keanu Reeves a kyberpunkové sci-fi výjimečný filmový zážitek, tak bude sklamán. Johnny Mnemonic je čistokrevné sci-fi béčko s větším rozpočtem, které dokáže někoho pobavit, jiného unudit, či nasrat. Longo mele všechno možné dohromady, i to co vůbec nefunguje, zapomíná na gradaci děje, či vyprávění příběhu (který je v samém základu zajímavým a je velká škoda, že se ho neuchopil jiný realizační tým filmařů). Keanu zas po celou dobu nechápe co tu vlastně dělá. A Dolph Lundgren si celý film ukradl pro sebe-na jeho vražedného mnicha nelze zapomenout-né jeho výkonem, ale tím jak je ta postava legrační, brutální a jak nakonec skončí. Celkově je toto sci-fi spíše danajským darem svému žánru od netalentovaných filmařů.(9.4.2009)

• Natascha

Eh, čekala jsem, že to bude lepší, když v tom hraje Keanu Reeves, ale smůla. Až jsem si občas říkala, kdy už mu ufiknou tu hlavu, ať je pokoj... Některé pasáže, které asi byly míněné vážně mě vyslověně rozesmály (postava Kazatele, proslov o desetitisícové štětce a košilích z Imperialu). Jinak takhle si představuji nepřehlednou akci, člověk pomalu neví, kdo s kým bojuje a většinou to probíhá tak, že vidíme osobu s nožem (bičem, pistolí a kdovíčím ještě...) a potom se k zemi někdo skácí, ale co bylo mezi tím, to můžeme leda tak hádat. Navíc mezi ústředním duem není celý film žádné jiskření, takže když se na konci políbí, vypadá to jak polibek bráchy se ségrou. Navíc mi bylo líto delfína:-((6.6.2006)

• dr.horrible

"Come to Jesus!" Drahšie a výpravnejšie,no témou aj spracovaním takmer rovnaké béčko ako o tri roky starší Nemesis Alberta Pyuna.A rovnako na smiech.Ukrutné dialógy,detinský scenár,nepodarená akcia,prestrelená štylizácia a hrozní herci (dokonca aj Kitano).A pritom sa tu zišla tak rôznorodá partia!Jediná trošinku zaujímavejšia postava je Spider Henryho Rollinsa,naopak napríklad Lundgren tu predviedol asi najhumornejšiu kreáciu celej svojej kariéry (a to už hral sračiek kopec). Ak chcete vidieť niečo v podobnom štýle a z tej doby,dajte určite prednosť Trávnikárovi(7.2.2013)

• - Val Kilmer měl hrát hlavní roli, ale kvůli jeho obsazení v projektu Batman navždy (1995) se tak nekonalo. (Elwanelyn)

• - Hlavní postava filmu se objevuje i v knížce od W. Gibsona "Neuromancer". (starblade)

• - V záběru, kdy je Johnny (Keanu Reeves) skenován, je zmíněna dyslexie. Reeves přitom sám touto poruchou trpí. (jarjarbinx)