Sběratel kostí

• USA The Bone Collector (více)

Policejní vyšetřovatel Lincoln Rhyme, autor několika knih o skutečných kriminálních případech, je už čtyři roky ochrnutý. Starají se o něj ošetřovatelka Thelma a technik Richard Thompson. Rhyme může pohybovat pouze ústy a jedním prstem, jimiž ovládá počítače. Ví, že nemá šanci na vyléčení, a právě chce spáchat sebevraždu, když ho detektiv Paulie Sellitto požádá o pomoc. Mladá policistka Amelie Donaghyová z oddělení kriminality mládeže pořídí na místě nálezu mrtvého muže fotodokumentaci a zachytí několik věcí, které tu vrah záměrně odložil. Lincoln Rhyme na fotografiích odhalí vrahův vzkaz, který má při správné analýze napovědět policii, kdy a kde dojde k další vraždě. Prosadí, aby byla k případu přidělena Amelie, navzdory jejímu odporu k vyšetřování vražd. Přestože vrahův vzkaz rozluští, přijde policie pozdě. Šéf oddělení vražd není spokojen s probíhajícím vyšetřováním a Rhyma i Amelii odvolá. Dívce se však podaří ukrást důkazy, zajištěné na místě činu, a Rhyme pokračuje v pátrání. Nechá si vyhledat podobné případy a zjistí, že se násilník pokoušel komunikovat s policií už dřív, jeho vzkazy však Cheney nedokázal „přečíst“. Vrah, vydávající se za taxikáře, vezme na nádraží do vozu starého muže s malou vnučkou a cestou zastřelí policistu, který ho staví pro dopravní přestupek. Rhyme rozluští další vzkaz a Amelie na místě, které určil, opravdu nalezne unesenou dvojici. Starý muž je sice již mrtev, dívenku však zachrání. Navíc najde další stopy a pochopí, že na řadě má být Rhyme. Spěchá k němu, ale vrah má náskok. (TV Nova)

LiVentura

Jeden ze sedmi temných krutých krimithrillerů, kde "geniální" psychopat vraždí lidi na ulici dle jakéhosi postupu, klíč má nic netušící a plně invalidní Denzel celou dobu před sebou, leč prohlédnout rafinovanou lest nebude snadné a pomoci mu má aktivní policistka Angelina... ()

Fiftis

Veľmi kvalitný film. Skvelé obsadenie, super výkony Denzela Washingtona a Angeliny Jolie, neobyčajná téma, bezchybne natočené, perfektná myšlienka, výborná hudba, dostatok napätia, premyslený a vtipný scenár ... Celkovo filmu podľa môjho nič nechýbalo. Tento film mám veľmi rád. Je napínavý, chvíľami pre niekoho nechutný, ale proste veľmi dobrý thriller. ()

Shakers

Ma to dobrých hercov (Denzel Washington, Angelina Jolie),nápady a ostatné veci čo taký krimi/thriller potrebuje ale ta atmosféra filmu bola pre mňa dosť slabá.Až ku koncu filmu to bolo sakra napínavé.Celý film som len na to kukal a tu atmosféru som tam vôbec necítil.Až na ten koniec.Ale stále je to dobrý film. 80% - 4* ()

ajuska

Pro mě nadprůměrná detektivka dobře kombinovaná s thrillerem. Na druhé shlédnutí se mi to líbilo ještě víc, i když jsem věděla, jak to celé dopadne. Zajímavá vodítka a pátraní po nich, rozuzlení není nic mimořádného, ale celkový dojem z filmu rozhodně nezkazí. ()

Pepinec

Pokud nemáte možnost zhlédnout tento film v originálním znění, pokuste se vyhnout dabované verzi Novy. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že snižuje výsledný dojem (terminologií ČSFD) minimálně o jednu hvězdičku. Což je velká škoda absolvovat, poněvadž se jedná o velice zajímavý thriller se skvělým obsazením. Angelina Jolie představující nezkušenou a řadovou policistku rozehraje společně s charismatickým Denzelem Washingtonem hru plnou záhad, hlavolamů a překvapení. Mimochodem, vzhledem k postavě, kterou zde Denzel hraje, lze zachytit nezpochybnitelný herecký um tohoto opáleného štramáka. Prvkem rozptýlení je El Bunda (Ed O´Neill), zjevivší se v seriózní filmové roli. ()

Big Bear

Celkem zajímavý thriller o vrahovi, který nechává po sobě schválně stopy. Každá z obětí má u sebe něco. Jsou zavražděny většinou velmi brutálně a o jejich záchraně často rozhodují jen sminuty... Bohužel ty detektivům skoro vždy schází... Pokud si někdo myslí, že Washington bude v čele stíhačů, tak se mílí. Celý film proleží.... Ale na průměr to stačilo. Tři parní uzávěry. * * * ()

Nin

Neuvěřitelnej patos s příšerným a nelogickým koncem hraný na efekt. Spíš je to na jednu hvězdu, ale ještě je poměrně zábavné sledovat Angelinu Jolie a Eda "Bundu" O'Neilla. (4/10) ()

petaspur

Lincoln Rhyme si celé dny jen tak polehává na posteli, hypnotozuje svými kukadly monitor a přemýšlí o tom, jaké by to bylo krásné mít zase funkční dolní končetiny. Není však invalidou odevzdaně čekajícím na příchod smrťáka, nýbrž elitním vyšetřovatelem, jehož mozek je stále na výplatní listině policie. Ve městě právě řádí nebezpečný vrah, jehož stopu Rhyme sice zachytil, ale běžet po ní musí někdo jiný - policistka Amelia Donaghyová, která se jako jediná dokáže na místě činu rozhlížet očima nehybného myslitele. ()

hippyman

no vzhledem k tomu, že půlka filmu se odehrává ve tmě a půlka na posteli, není divu, že jsem u toho usínal... jistou dávku napětí snímku upřít sice nelze, ale nečekejte nic originálního či nezapomenutelného... taková vykrádačková chuťovka na sobotní půlnoc za 60%. ()

mzss1

(85%) SBĚRATEL KOSTÍ je pro mě lepším filmovým počinem, než jsem si myslel. Ne, že bych předvídal nějakou slabotu, přesto byly jisté aspekty filmu prvotřídní. Myslím tím konkrétní scény a hutná atmosféra, která si udržela tempo od začátku až do konce. Nesouhlasím s některými názory, že zde atmosféra a celková svižnost snímku byla až v druhé polovině. Úvod máme zajímavý a zaměřující se na nepříjemnou nehodu hlavní postavy Lincolna. Poté se dějství přesune na první vyšetřování systematického a záhadného, sériového únosce a vraha, kde poznáme roli obyčejné pochůzkářky Amelie. Takže úvod k tomuto výtečnému filmu byl víc než slušný. Hlavní herecké duo těchto mnou zmíněných postav, které sehráli Denzel Washington a Angelina Jolie bylo úžasné. Denzelova postava byla krásně napsaná – jeho profesionalitu v hledání stop jsem mu sežral i s navijákem. Jolie jako nezkušená, ale nadějná policistka, v kterou Denzel věřil, byla rovněž dobrá a hlavně přirozená – na nic si nehrála. Dokonce má tento filmový skvost i nějakou tu hloubku k zamyšlení. Chemie mezi ústřední dvojicí byla opravdu velká. Jsem spokojen i s ostatními vedlejšími rolemi – snad se všemi. Dobře je na tom i filmový soundtrack, který se samozřejmě dá nejlépe poslouchat ve filmu než samostatně, ale i tak super. Vytknout se tomu dá opravdu minimum. Možná některé trochu přehnané scény, kdy Denzel přijde opravdu na vše, ale i to má své logické opodstatnění. Spíš mi přišel trochu nedopracovaný závěr, který rozhodně má hlavu a patu a k tomu všemu je i poměrně dost napínavý. Jen bych ho více rozvedl a vylepšil. Bylo to takové moc urychlené. Ale zase jak říkám, bylo to napínavé a docela i drsné, kdy jsem se o Denzela fakt bál. Tempo to má neuvěřitelně velké. Rád bych klidně přidal aspoň 20 minut navíc a k tomu vypilovanější závěr a hned by to byla větší bomba a dal bych 5/5*. Ale i tak jsem nad míru spokojen. Dle CSFD apod je to o dost lepší než jsem očekával. Film, který se dá vidět víckrát. ()

k212

No docela fajn nápad, ale nedotažený. Vrah = nuda, proč to vždycky musí být nějaký hrdinovi blízký člověk, to teda nechápu. Taky to zavání otřepanými klišé typu - zemřel jí otec, zasloužil se o to, aby byl ve vězení ... Ale jinak docela zábavné, občas i napínavé, na čemž má docela velkou zásluhu Joliová a Washington. Mimochodem mám pocit, že tento film stojí u vzniku populárních CSI seriálů, nebo alespoň do širšího povědomí přinesl druh tohoto vyšetřování. ()

kingik

Policejní vyšetřovatel Lincoln Rhyme, autor několika knih o kriminálních případech, je už čtyři roky ochrnutý. Může pohybovat pouze ústy a jedním prstem, kterými ovládá počítače ve svém pokoji. Ví, že nemá šanci na vyléčení a chce spáchat sebevraždu, obrátí se však na něj detektiv Sellitto s prosbou o pomoc. Z fotodokumentace pořízené u nalezeného mužského těla vyplývá, že vrah na místě záměrně odložil několik věcí, a policie neví, co to znamená. Lincoln si přeje aby s ním na případu spolupracovala mladá policistka Amélie. Pochopitelně je to i trochu trapné....Washington všechno ví a všude byl a je chytrý, jak rádio, a ani jednou se nesplete. Snímek má řadu zvratů a finále je poměrně napínavé, ale ta Washigtonova neomylnost mě pomalu přestávala bavit. 60% ()

Snorlax

Ne, takhle jsem si Lincolna Rhyma vážně nepředstavovala. Washingtona mám ráda, je dobrý herec, ale... Deaver pro mě musí zůstat jen na papíře. A proč je vlastně Sachsová Donaghyová? ()

HoneyBunny

Kdysi jsem začala číst knižní předlohu. Po čtyřiceti stránkách jsem toho nechala. Bylo to poměrně nudné a takové předvídatelné. A tohle je věrná adaptace. PS: Taky vás zaujalo, že Ed O´Neill má docela slušně vypracovanou postavu? Má širší ramena než Washington. ()

Anderton

Toto ma nebavilo, ani keď som bol na tom v roku pána 1999 v kine. V tomto období 90tych rokov natočili amíci niekoľko skvostných "suspense" trilerov, kde sa im podarilo prepašovať množstvo filozofických otázok, v Bone Collector po niečom podobnom nie je ani stopy. Vrah vraždí, policajtka je sexi, vyšetrovateľ je ochrnutý, zato má hypersympatický výzor Denzela Washingtona a to predsa musí väčšine úplne stačiť. Mne bohužiaľ nie a tuctové finále ma v tom iba utvrdilo. ()

Carol Pifková

Na tento film som sa chystala niekoľko rokov. Konečne som sa k nemu dopracovala a som dosť sklamaná. Prípad sám o sebe bol zaujímavý a ja ako vždy ocením v takýchto filmoch i morbídnosť. Avšak to tento film nezachránilo. Aj keď si stále nahováram, že mám skvelú dedukciu, tak v skutočnosti ju nemám. Po tomto filme to však asi prehodnotím, a možno si to vložím i do životopisu. Vôbec nebolo ťažké prísť na to, kto ako podozrivý vyzerať má, a kto ním nakoniec skutočne je. Film vás tak obral o ten super pocit prekvapenia v momente odhalenia vraha. Verím, že kniha to zvládla oveľa lepšie, aj keď som ju nečítala. Na môj vkus až príliš veľa detailných záberov na tváre hercov, niekedy mal človek(teda ja) pocit, že uvidím i chĺpky v nose a kamera sa bude približovať až kým jednému z hercov nenarazí na čelo. Upotený Denzel takisto nič moc, ale ako filmová jednohubka to zas nebola taká tragédia. ()