Noc s nabroušenou břitvou

• Francie Haute tension (více)

Horor Noc s nabroušenou břitvou je děsivý příběh dvou dívek, které bojují o přežití s šíleným psychopatem. Spolužačky Marie a Alexia jsou nejlepší kamarádky. Aby se mohly v klidu připravovat na univerzitní zkoušky, rozhod-nou se strávit víkend na odlehlé usedlosti Alexiiných rodičů. Uprostřed noci zastaví u domu dodávka a na dveře zaklepe neznámý muž. Otec Alexie otevře a s prvním zasvištěním břitvy se pro obě dívky idylický víkend změní v nekonečnou noc plnou teroru. Alexia je neznámým šílencem spoutána a unesena. Podaří se Marii zachránit kamarádce život? Nebo se také dostane do rukou brutálního vraha?

Horor Noc s nabroušenou břitvou je natočený ve stylu diváckých hitů jako byl Texaský masakr motorovou pilou nebo 3:15 zemřeš. Producentem filmu je slavný francouzský režisér a scenárista Luc Besson (Brutální Nikita/Nikita, Leon, Pátý element/The Fifth Element, Johanka z Arku/The Messenger: The Story of Joan of Arc, Utržený ze řetězu/Unleashed). V jeho produkci vznikly úspěšné filmy jako jsou série Taxi, Kurýr/The Transporter. Nocí s nabroušenou břitvou se vrací k hrůze a napětí, kterou disponovaly klasické horory 70. let. Režisér Alexandre Aja rafinovaně stupňuje tísnivou a děsivou atmosféru až k šokujícímu vrcholu. V hlavních rolích excelují Cécile de France (Cesta kolem světa za 80 dní/Around the World in 80 Days), Maïwenn (Pátý element/The Fifth Element, Leon) a Philippe Nahon (Purpurové řeky/Les Riviéres pourpres, Bratrstvo vlků Hon na bestii/Le Pacte des loups). Noc s nabroušenou břitvou získala ocenění ve čtyřech kategoriích na Katalánském MFF ve Španělsku a získala si velkou pozornost na Festivalu fantasy filmů v Amsterodamu. (oficiální text distributora)

uprchlice

Alexander Aja už dokázal, že si umí pohrát a natočit skvělý horrory. I "Noc s nabroušenou břitvou" dokazuje jeho talent a "vztah" ke krvi Tentokrát opustíme k*zy ("Piraňa 3D") i poušť ("Hory mají oči") a vrhneme se na venkov, kam jedou dvě kamarádky studovat. Zdál se mi to jako dobrý nápad. Černovlasá Alex právě seznamuje svojí rodinu se svojí kamarádkou a jelikož je noc a obě holky jsou unavený, tak si jdou hned lehnout. Když nastane ticho a všichni spí, najednou něco přijíždí k domu. Vypadá to na dodávku a v ní sedí záhadný muž... Co je zač? Je to trochu složitější, ale Aja to na konci jasně vysvětlil! Ten chlapík (skoro) všechny povraždí a jen Alex si bere s sebou. Každopádně dívat se, jak si muž bere brokovnici a utíká do kukuřičnýho pole za mladším sourozencem Alex a poté, když jen tiše přihlížíme, slyšíme... výstřel! V tu chvíli se nám před očima promítá chvilkové drama! Pak následuje akce "Zachraňte mi kamarádku! Unesl jí úchylák! " a znáte to kamarádka do toho jede na plný kola (a to doslova, jelikož během filmu to pořádně rozjede s nadupaným mazlíkem ) Tomu chlapovi poté pěkně rozmlátí ksicht, div mu z toho nevypadnou zuby! Konec nám odhalí děsivou a šokující pravdu... Z toho vyplývá, že nikdy neznáte svojí kamarádku dost dlouho na to, aby Vám došlo, že Vás miluje... Jinak film se jeví děsuplně. Když to dávali v kině a já viděla na plakátě toho šílence, jak v ruce drží břitvu, naskočila mi husí kůže, ale zároveň jsem toužila ten film vidět (to samé bylo i u plakátu filmu "3:15 zemřeš", který jsem také náhodně viděla v kině ) Popravdě film mě děsí doteď, jelikož ve mně ztuhne krev, když vidím toho chlápka a ten jeho ksicht, který je tak děsivý, ale zároveň vtipný (neumím to vysvětlit ) Jinak celkový dojem z tohoto filmu není hodnocen jako totální blbost, ale spíš lehčí průměr s hodně stříkající krví okolo To tedy znamená, že film se asi nebude líbit každému, jelikož ten konec je zvláštní (to pochopíte, když se na něj kouknete ) Každopádně Aja nešetřil s krví a to znamená, že mu film za to opravdu stál a stál za to taky určitě divákům v kině, či doma při večerní pohodě Já z něho poprvé byla trochu mimo (Tak si představte, že vidíte skvělý film. Jó chlápek vyvražďí rodinu a všude krev. Na konci dostane, co proto a Vy si říkáte: "Konec dobrý, všechno dobré" . Je konečně mrtvej a hurá kamarádky přežily... Pak ale přijde šok, který se objeví v předzávěrečný scéně, kdy si policajti promítnou video ze skryté kamery na benzínové stanici...) Podle mě si ten konec trochu zaslouží horší hodnocení (vysvětlila bych to, ale nechci prozradit ten konec ), takže pro mě je to solidní průměr s větší kapkou krve a hromadou mrtvol (Přeháním Mrtvol bylo "jen" pár (3) ) Takže jen na závěr: Pusťte se do filmu o krvi a vezměte do ruky pěkně nabroušenou břitvu... ;) ()

Chlo0opek

Nečekaný závěr, výborný herecký výkon hlavní představitelky, napětí po celý film. Jsou zde ale i nelogičnosti, které mi nedovolí dát plný počet bodů.. ()

roboroz

Alexandre Aja sa ukazuje ako hororová nádej. Prvá polovica filmu bola naozaj dobrá - slasher ako má byť. V druhej polovici všetko ostalo len na hlavnú hrdinku a "britváča." Atmosféru to však nestratilo ani v tejto časti. Koniec sa dal očakávať, ale napriek tomu mi príliš nevadil. Jeden z lepších filmov danej kategórie - určite! ()

joemikes odpad!

Dost bylo bezbřehých superschopností jakkoliv dementně vypadajících lotrů, obětí se schopnostmi batolete bez sebezáchovy a veškeré oddanosti svému trýzniteli. Nechci se dívat na dřevěné loutky, ale na racionálně uvažující lidi co umí dát aspoň pěstí do nosu, když jim někdo chce ublížit. Při následném prohlížení pásky z benzinky policistou, už bylo asi každému jasné co na ní bude, jako i další předvídatelné okamžiky.... Pro mě odpad a to vydržím hodně. ()

Kletus

To byl snad nepřímočařejší, nejnezajímavější a zkrátka nejzbytečnější slasher co kdy vzniknul.1* za masturbující děvče :-P ()

Snakefinger

Oh yes, To je první dilko z pomyslné francouzské gore triologie (po něm nálseduje Inside a samozřejmě fantastické geniální Martyrs). Ach ano. Lehce samoúčelné a ani se nebudete tak bavit jako u dvou dalších snímků, ale stejně - pro fetišisty a fajnšmekry tohototo subžánru fakt povinnost. ()

mlock

demence postav, spousta logických nesmyslů, porušování fyzikálních zákonů a závěr uplně padlej na hlavu ()

elitedewd

Texaský masakr u mě zrovna úspěch nesklidil. Říkal jsem si že tohle bude podobný, možná trochu lepší. Začínalo to zajímavě ale posléze se z toho vyklubala pěkná kravina. Konec mě šokoval asi tak jako u Saw II, ale bohužel opačně.Trošku jsem se smál a ještě než naběhli závěrečné titulky jsem film vypínal s dojmem.no což, mohlo bejt i hůř.nebo ne?Za ten začátek teda * ()

Bobeš14

Pro mě velké překvapení a výborný horor.Samozřejmě ten konec je z jedné strany docela originální ale na druhou stranu dost nelogický.Nicméně,(ne)chutných scén a napětí je tam opravdu dost a to je to co já od (slasher)hororu čekám.Kdo by to do těch frantíků řek že:). ()

Boris18

Opravdu nevim. Jeden z těch lepších hororů, na které se dalo dívat. Ale kdybych věděl co se nakonec stane tak film 15 minut před koncem vypnu. Protože to co jsem viděl mi naprosto nedávalo smysl.Za to strhám 1* a pak za ten scénář, který se mi moc nelíbil další 1*. Podle mě takový průměr. ()

Figuto

Tohle se povedlo. Old school brutální vyvražďovačka s litry stříkající krve. Sugestivní hudební doprovod, dusná atmosféra. Poctivý slasher. 6/8 ()

bronik

Měla jsem trošku lepší očekávání vzhledem k tomu, že je tento film často citován a používán jako přirovnání. Hlavní hrdinka mi byla velice sympaticka, stejně tak jako zápletka....dokud ji scénáristi nepohřbili posledními deseti minutami...a to má být jako co? Klidně bych snesla klišé, že to byl sadistický úchylný soused, ale tohle.... ()

Fixa

Musim zde vyzdvihnout výbornou kameru, ale tím to asi vše končí. Atmosféra byla zpočátku dobrá, ale pak to bylo vše bezduché a o ničem. No a závěr? Ten prostě neseděl na sled předchozích událostí. Jasně, mohlo to být brané různými úhly pohledu, ale mně to prostě přišlo zbytečný, rvát do tohoto filmu takhle vykonstruovanou pointu ()

Terezka_9

Film o tom kterak se alter ego pokouší zabít ego. První 2/3 filmu jsou vlastně obyčejný B-čko, poslední 1/3 už je jen prapodivná schíza. ()

Lulusator

Asi to bude znít divně, ale já se při filmu náramně bavila ... je to tím, že přesně spojení pořádného krváku, při kterém mrazí a pořádný psychárny mám ráda ;) určitě jeden z nejkoukatelnějších hororů co jsem viděla ()

Kinopremiéry v květnu

Kinopremiéry v květnu

01.05.2006

Konečně je tu květen, filmovými fanoušky velice očekávaný měsíc. Do kin dorazí filmy, které bychom si rozhodně neměli nechat ujít. V první řadě se jedná o trojici velice silných blockubsterů. První z… (více)

Krev, duchové, strach… Aja

Krev, duchové, strach… Aja

26.11.2005

Mladý francouzský režisér Alexandre Aja se rozhodl vybudovat svoji kariéru na slasher hororu. Zatímco v našich kinech běží Noc s nabroušenou břitvou, v níž neznámý příchozí terorizuje jednu rodinu,… (více)

Remake Cravenovej klasiky

Remake Cravenovej klasiky

18.06.2005

27. júna sa začne produkcia pred niekoľkými mesiacmi ohláseného remaku kultového hororu Wesa Cravena, a tým nemám na mysli Nočnú moru v Elm Street, ale u nás o niečo menej známy THE HILLS HAVE EYES o… (více)