Noc s nabroušenou břitvou

• Francie Haute tension (více)

Horor Noc s nabroušenou břitvou je děsivý příběh dvou dívek, které bojují o přežití s šíleným psychopatem. Spolužačky Marie a Alexia jsou nejlepší kamarádky. Aby se mohly v klidu připravovat na univerzitní zkoušky, rozhod-nou se strávit víkend na odlehlé usedlosti Alexiiných rodičů. Uprostřed noci zastaví u domu dodávka a na dveře zaklepe neznámý muž. Otec Alexie otevře a s prvním zasvištěním břitvy se pro obě dívky idylický víkend změní v nekonečnou noc plnou teroru. Alexia je neznámým šílencem spoutána a unesena. Podaří se Marii zachránit kamarádce život? Nebo se také dostane do rukou brutálního vraha?

Horor Noc s nabroušenou břitvou je natočený ve stylu diváckých hitů jako byl Texaský masakr motorovou pilou nebo 3:15 zemřeš. Producentem filmu je slavný francouzský režisér a scenárista Luc Besson (Brutální Nikita/Nikita, Leon, Pátý element/The Fifth Element, Johanka z Arku/The Messenger: The Story of Joan of Arc, Utržený ze řetězu/Unleashed). V jeho produkci vznikly úspěšné filmy jako jsou série Taxi, Kurýr/The Transporter. Nocí s nabroušenou břitvou se vrací k hrůze a napětí, kterou disponovaly klasické horory 70. let. Režisér Alexandre Aja rafinovaně stupňuje tísnivou a děsivou atmosféru až k šokujícímu vrcholu. V hlavních rolích excelují Cécile de France (Cesta kolem světa za 80 dní/Around the World in 80 Days), Maïwenn (Pátý element/The Fifth Element, Leon) a Philippe Nahon (Purpurové řeky/Les Riviéres pourpres, Bratrstvo vlků Hon na bestii/Le Pacte des loups). Noc s nabroušenou břitvou získala ocenění ve čtyřech kategoriích na Katalánském MFF ve Španělsku a získala si velkou pozornost na Festivalu fantasy filmů v Amsterodamu. (oficiální text distributora)

Blenny

No. První třetinu jsem zažil mrazení v zádech a říkal si, že to dobře začína. Druhou třetinu se strašně nudil. Ve třetí třetině jsem měl pocit, že ze mě někdo dělá pitomce a vola. Sledování tohodle horou, byl dost horor. ()

Boudyy

Mě se to dost líbilo. Mělo to docela atmosféru, vraždy nebyly natočený úplně zle a pochopitelně to mělo onen nečekaný konec, který mě překvapil z toho důvodu, že jsem nic podobného v jakémkoliv druhu hororu již dlouho neviděl. Já dávám čtyři hvězdy. ()

FandaHoffman

Tuším že toto byl můj první francouzský horor co jsem kdy viděl. Navíc je od skvělého režiséra Alexandra Ajy a dává do světa filmu nový nádech "explicity". Šílená lesbická vražedkyně která se kochá pohledem na svou nejlepší kamarádku je vskutku šílená (a taky nesympatická - teda spíš její sestřih). Celkově je to ale nezapomenutelná brutální podívaná! 8/10 ()

Tales

Ten konec to fakt drtí strašně, to je prostě demence, ale to co se děje předtim je paráda (myslim, co se týče zpracování). Atmosféra je kvalitní, styl kterým to Aja točí mě baví, vizuál je super a hudba sedí perfektně a myslim, že i fandové nějakejch těch brutalit si přijdou na svý. Celkově tak 70%, ale to hlavně kvůli tomu konci, kterej mě hrozně nasral, vzhledem k tomu, že to nedává vůbec smysl a jediný, co to dělá, tak že to ničí předchozí děj. Přijde mi jak kdyby to tam bylo napasovaný navíc, aby se trochu prodloužila stopáž. ()

XXXXXXXX

Bože a to jsem si na začátku říkal, že konečně koukám na obstojného zástupce Invasion hororů, a chtěl jsem tomu napařit 5 hvězdiček. No moment, proč jsem teda dal jenom ty tři? Protože posledních 15min stopáže. Takhle posrat něco, co 75min fungovalo naprosto dokonalo, to chce teda koule. Ovšem protože jsem se 75min královsky bavil, uděluji tři hvězdy. ()

Brano

2* Dávam za hudbu a celkom zaujímavý námet. Inak to bolo veľmi zle zrežírované. Jedna nudná pasáž striedala druhu. Takisto plno nelogických sekvencii sa vyskytovalo vo filme. Veľmi priemerný herci. A záver s motorovou pílou skôr pobavil. Toto bol maximálne tak na jedno pozretie. ()

adamix

Alexander Aja rozhodne vie, aké mäso nám, divákom prahnúcim po nadmernej brutalite a krvi, má správne naservírovať. Ono zas ten horor nie je len o tej brutalite a krvi, ale aj o správnej pointe, ktorá tomuto filmu bohužiaľ chýba. Síce prekvapí, ale neuspokojí. Desivá atmosféra, chvíľky napätia, s mojej strany divácka spokojnosť. Posledná krvavá tretina je klenotom filmu. Rozhodne lepšie, ako všetky Piatky 13. dokopy. Za mňa 75%. ()

horor2

Moje prví seznámení s Alexandrem Ajou a hned si říkám... Páni! To byl masakr motorovou pilou po francouzsku! Výborný nápad střídá geniální gore, které není pro slabší povahy. Krásný zvrat nakonec :-) ()

Pitryx

Pozor SPOILER, pokud nechcete přijít o pointu, nečtěte můj názor dále. Je to skvělý film, a mimo začátku bez hluchoty. Je i správně kořeněný gore záběry. Herečky skvělé, anglický dabing také. To překvapení v závěru filmu je naprostá pecka. Dokonce i ten nápad je výborný. Je tu však jedno veliké ALE. Pokud tedy Marie byla schizofrenik, dobrá. Jenže ani on nemůže sedět vedle Alex a při tom řídit dodávku. A ani on nemůže pronásledovat autem sám sebe. Kdo tedy řídil? I přes tuto obrovskou nedomyšlenost to má u mne snímeček za devadesát. **** A PŮL ()

Hyperbolic

Brutální, nepředvídatelné, spousta velmi extrémních vražd a nebál bych se říct, že plné Vysokého Napětí (haha). Pokud vás někdy štve, že se zabijáci ve slasherech nechovají chytře, tohle je film pro vás. Vrah je metodický a sakra děsivý. Už jen zvuk břitvy nebo jeho vrzajících bot jak pomalu prochází po domě, anebo to když se hlavní hrdinka (taky se nechová úplně debilně) schovává a říkáte si, že teď ji už dostane, zatímco si u toho rvete vlasy... Zkrátka plnohodnotný New French Extremity. ()

ric

Francouzům se tento Masakr motorovkou vs Jeepers Creepers povedl, o tom žádná, ale jak jsem si už víckrát stěžoval, těch strašáků na téma rozpolcená osobnost je už moc a moc a moc. No a jak tady čtu ty komentáře, asi nejsem sám, kdo tam nachází nelogičnosti. ()

moore

Po první třetině filmu jsem přemýšlel, zda to vůbec má smysl dokoukat, stokrát viděné klišé zabalené do litrů krve, to už tu bylo mnohokrát.Ta jatka ale byla přehnaná, je to opravdu potřeba? Pak ale ubylo masakru a přibylo napětí a film se začal zajímavě rozjíždět, až k oné zde tolik propírané pointě, která by mě zas tak nevadila, možná naopak, jen kdybych už jí tolikrát neviděl jinde. Dost nevyrovnaný film. ()

sidcom

Během filmu jsem se dobře bavil, jako u klasického béčkového slasheru.. pak ale přišel konec, který vše převrátil, vysál veškerou logiku a film totálně potopil minimálně o dvě hvězdičky níže.. vážně nevím, bylo to opravdu zapotřebí? ()

Simo16

A ja som sa tak tešil, že konečne vidím poriadnu vyvraždovačku a nechápal som, prečo tak všetci zhadzujú tento film kvoli koncu.Teraz to už viem a možem povedať, že mi odvisla sánka, keď som videl Marie v zábere kamery na benzínke.Nepotešilo ma to ako aj mnoho ďalších nadšených fanúšikov takýchto hororov.Preto odoberám jednu hviezdičku kvoli prehnanému a máloúčinnému koncu. ()

Cechyno4

Tento film na mě velice zapůsobil. A to nejen svou brutalitou, ale na to, že to byla klasická vyvražďovačka nechyběla tu dobrá atmosféra. No jo schizofrenie není lehká věc :) ()

mangui

Francie jede, ale stejně jako většina lidí bych vynechal tu "šokující" pointu, která prostě nedává smysl... Třeba u takového šestého smyslu to bylo vážně ok a hned po vysvětlení pointy jsme dostali pár retrospektivních záběrů ve kterých nám to vlastně mohlo (mělo) dojít již dříve, ale tady to moc dojít nemohlo, protože to byla prostě blbost!!! Ale jinak celkově výborné ()

tremors

Tak jsem se konečně dostal k tomuto skvostu (tentokrát to nemyslím jako ironii). Film je opravdu výborný. Záporák !!!asi spoiler!!! je opravdu charismatický s tou svojí kšiltovkou, i když je jenom vymyšlený !!!asi spoiler!!!. Hlavní (hrdinka) byla celkem v pohodě a do doby, než se objevil zvrat jednala i celkem logicky (až na pár vyjímek). No, o tom, jestli zvrat filmu uškodil, anebo pomohl, by se dalo polemizovat, protože spousta věcí před zvratem vypadala logicky, ale po zvratu už ne. Ale ať už je to tak, nebo naopak, tenhle horor se mi opravdu líbil a nenudil mě. ... Pro Shakeus: Tak se na ně nedívej a nepiš tak debilní komentáře.:D ()

Kinopremiéry v květnu

Kinopremiéry v květnu

01.05.2006

Konečně je tu květen, filmovými fanoušky velice očekávaný měsíc. Do kin dorazí filmy, které bychom si rozhodně neměli nechat ujít. V první řadě se jedná o trojici velice silných blockubsterů. První z… (více)

Krev, duchové, strach… Aja

Krev, duchové, strach… Aja

26.11.2005

Mladý francouzský režisér Alexandre Aja se rozhodl vybudovat svoji kariéru na slasher hororu. Zatímco v našich kinech běží Noc s nabroušenou břitvou, v níž neznámý příchozí terorizuje jednu rodinu,… (více)

Remake Cravenovej klasiky

Remake Cravenovej klasiky

18.06.2005

27. júna sa začne produkcia pred niekoľkými mesiacmi ohláseného remaku kultového hororu Wesa Cravena, a tým nemám na mysli Nočnú moru v Elm Street, ale u nás o niečo menej známy THE HILLS HAVE EYES o… (více)