Noc s nabroušenou břitvou

• Francie Haute tension (více)

Horor Noc s nabroušenou břitvou je děsivý příběh dvou dívek, které bojují o přežití s šíleným psychopatem. Spolužačky Marie a Alexia jsou nejlepší kamarádky. Aby se mohly v klidu připravovat na univerzitní zkoušky, rozhod-nou se strávit víkend na odlehlé usedlosti Alexiiných rodičů. Uprostřed noci zastaví u domu dodávka a na dveře zaklepe neznámý muž. Otec Alexie otevře a s prvním zasvištěním břitvy se pro obě dívky idylický víkend změní v nekonečnou noc plnou teroru. Alexia je neznámým šílencem spoutána a unesena. Podaří se Marii zachránit kamarádce život? Nebo se také dostane do rukou brutálního vraha?

Horor Noc s nabroušenou břitvou je natočený ve stylu diváckých hitů jako byl Texaský masakr motorovou pilou nebo 3:15 zemřeš. Producentem filmu je slavný francouzský režisér a scenárista Luc Besson (Brutální Nikita/Nikita, Leon, Pátý element/The Fifth Element, Johanka z Arku/The Messenger: The Story of Joan of Arc, Utržený ze řetězu/Unleashed). V jeho produkci vznikly úspěšné filmy jako jsou série Taxi, Kurýr/The Transporter. Nocí s nabroušenou břitvou se vrací k hrůze a napětí, kterou disponovaly klasické horory 70. let. Režisér Alexandre Aja rafinovaně stupňuje tísnivou a děsivou atmosféru až k šokujícímu vrcholu. V hlavních rolích excelují Cécile de France (Cesta kolem světa za 80 dní/Around the World in 80 Days), Maïwenn (Pátý element/The Fifth Element, Leon) a Philippe Nahon (Purpurové řeky/Les Riviéres pourpres, Bratrstvo vlků Hon na bestii/Le Pacte des loups). Noc s nabroušenou břitvou získala ocenění ve čtyřech kategoriích na Katalánském MFF ve Španělsku a získala si velkou pozornost na Festivalu fantasy filmů v Amsterodamu. (oficiální text distributora)

heavy66

Původní francouzský název se mi zamlouvá více, protože vysoké napětí to tedy skutečně je ! Scéna na záchodě byla napínavá až k nevydržení. Ani šťastné náhody, ani zvláštní konec mi nevadil, v řadě filmů je popírána základní logika a kauzalita! Co mě ale skutečně zaujalo, to je opravdová, upřímná a nekompromisní zběsilost tvůrců filmu! ()

zimzum

Prvá polovica snímku rozbehnutá vynikajúco, no potom čo opustíme dom a začne sa naháňačka autom ide kvalita dole a začína to byť nuda. Pred koncom ma postavila na nohy pointa, ktorá nech nad tým rozmýšľam akokoľvek jednoducho nepatrí k tomuto filmu a robí z neho nezmysel. Veľká škoda... ()

MrBaker

Jako nápad to byl dobrý, provedení výborné, ale může mi prosím Vás někdo vysvětlit ten konec? V půlce filmu jsem byl na 99% rozhodnutý, že dám 5 hvězd, protože mě opravdu překvapilo to provedení a nápad. Ale posledních 20-25 minut filmu jsem přestal chápat kdo je kdo a mé původní hodnocení které jsem měl v plánu se hodně rychle začalo stupňovat dolů. 2 Hvězdy a čau.. už to nechci vidět. Možná až mě někdo dokáže donutit tak se na to s tím dotyčným podívám, ale sám už opravdu ne. Kravina ten konec. ()

brtko

Celkom zaujímavý horor, ktorý ničím nesklame, ale v konečnom dôsledku nepatrí medzi tie filmy, ktoré sa vám viac či menej vryjú do pamäte. ()

elanista1

Nasilim a krvou zmacana hororova jednohubka nie pre slabe povahy, ktoru dost pochovava hlupa, nasilu nalepena pointa. Slasher v dome je brutalny, ale delikatny a zabavny zaroven. Velmi podmanive tony su silnou zbranou, ktorou disponuje atmosfera. Ale v dome je velmi malo obeti, a su likvidovani velmi rychlo, aj ked efektne. Tazko tiez hladat nejake logicke vysvetlenie zabijania, alebo psychologiu vraha. V klude mozem tento Ajov film zaradit do kategorie atmosferickych hororov, ktore nalakaju divakov masitym uvodom, ale šťava sa im rychlo vytraca. A uz ani hru na schovavacku medzi blondinou a psychopatom neberiem tak vazne, ako by si to zelalo.Skoda toho, neocakaval som a nechcel som tu vidiet ziadny vyssi zmysel, ale chcel som najst aspon nejaky, lacnejsi, hocijaky. Nenasiel som ani ten. ()

Psychotic17

Jó, francouzská holka, co je do dvaceti panna, není nikdy dobré znamení. Bohužel vyvražďovačka je poněkud jednotvárná, kromě toho tvůrci (anebo vrah) asi ve škole neměli biologii, protože jak dlouho v tomhle filmu vydrží lidé s rpoříznutým hrdlem, to je neuvěřitelné. Výsledek: špatně natočená kopie padesátkrát viděného. 35% ()

VanBradley89

Vlastně je to romantický příběh o neopětované lásce, ale dohnaný do brutálního extrému. Líbilo se mi to. Mělo to atmosféru ( hlavně v domě ), gore scény byli taky fajn. Jen škoda tý pointy. ()

Lula.cz

Tak pozor, Frantíci překvapili! Celý film byl hodně podařený a tím závěrečným rozuzlením to jen dotáhli skoro do dokonalosti. Brutální, krvavé, se strachem, který je z herců cítit na míle daleko a s nečekaným koncem. Takovouhle vyvražďovačku mělo smysl natočit. ()

Pecan206

Tohle je přesně příklad toho, jak lze zničit skvělý horor, skoro celý film si říkáte proč tento kousek nemá lepší hodnocení, vždyť je tu pernamentní napětí, je to horor, který plní svou funkci na 100%, pak se ale začnete blížit do finále, kde jsem se trošku bál jednoho scénáře - velkého zvratu, který se bohužel naplnil, leč se sem naprosto nehodil. Tvůrci však chtěli být zajímaví, čímž to celé pohnojili a zvolili variantu, která ani nedává smysl... Jinak by tu bylo dozajista hodnocení atakující hodnotu 80% ()

wowylgu313

40%  :) pokud bych na to koukal čistě jako na úchylnýho maniaka co jezdí starým krámem a vychutnává si krvavé lázně. Ok :) ale ono to je takové celé prostě bez příběhu. A když se tam někdo snažil ten příběh dát vyřešil to huuuu nečekanou pointou na závěr. Což zrovna v tomhle podání bylo ještě větší zklamání. Nemluvím o tom že celé herecké obsazení tvoří naprosto nesympatický lidé. Chyběla tomu šťáva, tempo a nějaký ten lepší nápad. Dvě hvězdy dávám za herecký výkon odpadnuté hlavy. A za jediný zaplacený song na který dostali autorský práva. ;) Samozřejmě to mohla bejt ještě větší hovadina ... Naštěstí to aspoň nějaké detaily zachraňovali. ()

Nikolas__

Haute Tension by mělo být dobrým filmem už jen protože to režíroval Alexandre Aja, nicméně i tak se rozhodně nemůžu ubránit mírnému pocitu zklamání. Ten film mě v podstatě nadchnul jen ve dvou věcech/směrech, což ta první byla určitě hudba (ten soundtrack je rozhodně jeden z top tří nejlepších roku 2003), která umí být zároveň napínavá a často i surrealisticky znějící, nebo tak jako klidně, a hodilo se mi to tam. Ta druhá a zároveň nejlepší věc na tomto hororu je pro mě osobně závěreční pointa, která v sobě má určitě nějakou tu mezeru, ale ne takové které by se daly považovat za neakceptovatelné. Navíc byla podle mě dost nečekaná (čekal jsem nějaký twist ale spíš něco úplně opačného). Všech tisíce vteřin až do úplného finále mi to přišlo jako mírně nadprůměrný slasher, ale díky té závěrečné pasáži bych řekl že se jedná o vážně solidní horor. 7/10 ()

LarryW

Je fakt že logičnost filmu nebyla vyprecizovaná, vzpomenu snad jen na jízdu obou dívek zamčených v dodávce, kdy hlavní hrdinka za jízdy páčila dveře dodávky, nenapadá mě kdo mohl řídit...Dejme tomu že se tato scéna odehrávala v hlavě té dívčiny, ale to nám pak mohl scénárista servírovat cokoliv...Myslím si ale, že film byl dost atmosferický a já chvílemi opravdu trnul...Mezi krváky Hostel, TMMpilou a Haute tension hodnotím nejvýše...špinavé 4 ()

l.bejk

Škoda toho konce tam se zamotá i ten nejlepší filmovej fanda,fakt sem nepochopil,tak sem se zamotal,kdyby tam byl opravdu jinej vrach bylo by to supr. ()

david666

Masakr od začátku do konce. Alexandre Aja si opět vychutnává likvidaci obětí. Nic pro slabší povahy. K tomu si přidejte napětí, překvapivý konec a máte o zábavu postaráno. Dalším plusem je, že tady se nedočkáte hysterických ukřičených amerických teenagerek a hlavní řezník toho taky moc nenapovídá - o to mrazivěji pak film působí. ()

Kinopremiéry v květnu

Kinopremiéry v květnu

01.05.2006

Konečně je tu květen, filmovými fanoušky velice očekávaný měsíc. Do kin dorazí filmy, které bychom si rozhodně neměli nechat ujít. V první řadě se jedná o trojici velice silných blockubsterů. První z… (více)

Krev, duchové, strach… Aja

Krev, duchové, strach… Aja

26.11.2005

Mladý francouzský režisér Alexandre Aja se rozhodl vybudovat svoji kariéru na slasher hororu. Zatímco v našich kinech běží Noc s nabroušenou břitvou, v níž neznámý příchozí terorizuje jednu rodinu,… (více)

Remake Cravenovej klasiky

Remake Cravenovej klasiky

18.06.2005

27. júna sa začne produkcia pred niekoľkými mesiacmi ohláseného remaku kultového hororu Wesa Cravena, a tým nemám na mysli Nočnú moru v Elm Street, ale u nás o niečo menej známy THE HILLS HAVE EYES o… (více)