Válka gangů vrcholí a vládnout podsvětí může jen jeden. Jak došlo k nejkrvavějšímu zúčtování v dějinách mafie? ... Chicago 1929. Vrcholí otevřená válka gangů mezi Alem Caponem (J. Robards) a Georgem Clarencem „Bugsem“ Moranem (R. Meeker) nad kontrolou zisků z hazardu a nelegálního trhu s alkoholem. Capone je po zavraždění svého blízkého přítele rukama Moranovy bandy rozhodnut konečně zúčtovat se svým úhlavním protivníkem dříve, než přijde na řadu on sám. Tímto úkolem pověří Jacka McGurna (C. Ritchie), který přijde s rafinovanou pastí, do níž chce nic netušícího Morana vlákat. Moran však mezitím vede vlastní operaci, odstranit loutkového šéfa mafie Patsyho Lolorda (M. Guarini) poplatného Caponovi. K tomu chce využít svého zabijáka Petera Gusenberga (G. Segal) a Lolordova přítele Joea Aiella (A. D’Arcy), který by jej měl v čele mafie nahradit a připravit Capona o ochranu. Oběma šéfům gangů jde o čas a každá promarněná příležitost může být osudná… (Česká televize)

Petrus1

Na to, že gangsterky jsou mým oblíbeným žánrem, mi tenhle skoro dokumentární film dlouho unikal. A když už byl nedávno ten poblblej Valentýn, řekla jsem si, že by chtělo, podívat se na něco tématického. No a vzhledem k tomu, že pro romantiku má černá duše není zrovna stvořená, padla volba právě na tento film. Je trochu škoda, že není tak akční, dramatický a brutální jako jiný gangsterky. Taky těch postav se tam míhá nějak moc - vypravěč je vždy v rychlosti představí, popřípadě řekne, jak to s nima dopadne a jede se dál. Takže, i když tenhle příběh znám, jsem se v jednotlivých postavách trochu ztrácela. Chápu, že to Corman chtěl zachytit bez zbytečných příkras, ale myslím, že delší stopáž a vykreslení postav by tomu prospělo. Taky nevím, jestli byla podle skutečnosti i scéna s kožichem...ale být já mafián a ženská mi přišla drze s kožichem za tři tácy a ještě mi nakonec o hlavu rozbila rádio...jen fackama a vyhozením na chodbu by to určitě neskončilo! :-) Jo a až se na to budu chtít dívat příště, taxi to rozhodně musím sehnat v původním znění, protože ten českej dabing je příšernej! Ale i přes všechna negativa, který jsem vyjmenovala, musím jít s hodnocením trochu výš, protože přece jenom je to pro mě jako pro fanouška žánru, klasika - protože bez Ala, jeho zločineckých praktik (tenhle masakr považuji za dobrou fintu, jaxe zbavit konkurence) a otevřenosti novinářům by nevzniklo tolik výborných filmů... :-) ()

Luk Skywalker

Super mafiánský film, nebýt slabší prostřední části filmu, tak dávám 5 hvězd, půl hvězdy tady zavedeny nejsou, tak dávám 4. Na svou dobu, jistě mnohé překvapila zobrazení násilí. Mě překvapila jistá otevřenost filmu a vykreslení tehdejších poměrů. Dále postava Al Caponeho byla skvěle zahraná. ()

MickeyStuma

Chicago roku 1929 a souhrn událostí končící krvavým masakrem. Ucelená atmosférická gangsterka pokračující v nastavených šlépějích snímku 'Zjizvená tvář' (1932). Od samého začátku sice celý koncept působí jako hraný dokument, neboť je chronologie velmi často shrnována vypravěčem, ale daná uhrančivost v boji o moc rozhodně předčí očekávání. Jedná se o klasický příběh války gangů, ve kterém figuruje slavný Al Capone. Snímek se vyznačuje skutečnou historickou přesností dané události, avšak je-li tomu skutečně tak mohou posoudit snad jen historikové. Ano, dalo by se říci že po vizuální stránce byl použit určitý stereotyp, ale v tom je právě to největší kouzlo. Snímek vynášen do nebes zrovna není a být ani nemusí. Své místo v diváckém zájmu si však zaslouží. ()

Stíba

Akcí nabytá gangsterka, která se ovšem svému hlavnímu tématu začíná věnovat až v druhé polovině a dle mého názoru by mohla i mnohem více, jelikož mi chyběli některé náležitosti, které k tomuto masakru pevně patří. Ve filmu se objevuje hodně jmen a vše celkově působí hodně zamotaně což je ve výsledku dost náročné i pro člověka orientujícího se v "oboru" gangsterů 20. let velmi dobře. Pokud vám ovšem nejde o každou drobnou souvislost ale především o akci, myslím si, že se jedná o vhodnou gangsterku právě pro vás. ()

Jeand´Boa

Odvyprávění příběhu, který se vážně stal, kterému odpustíte i drobné nepřesnosti...Corman a silný kolektiv herců, z toho nemohlo vzejít odfláknuté dílo, to rozhodně ne...kdyby už nic jiného, pak scéna, ve které dojde k totálnímu rozstřílení restaurace, je naprosto skvostná... ()

Vencik89

Jedná se spíše o dokument než o masakr, nicméně všechny informace, které jsou ve filmu obsaženy jsou velice zajímavé a ztvárnění Al Capona se mi velice líbilo. Rozhodně stojí za shlédnutí, možná bude stačit jednou, ale i tak jde o dobrý film. ()

Bezda22

Ta scéna se zlatokopkou a rozmáznutym sendvičem na jejím xichtě byla úplně bombová. Celkově ten film je pěkný pokoukání. 70% ()

Kariya

Mně přišly herecké výkony herců, které jsem vůbec neznal, více než dobré. Celý film byl dělán s tak úžasným pocítěním a pečlivostí, že se na to celou dobu skvěle dívalo a vtáhlo mě to úplně do děje. Divím se, že to tu má tak nízké hodnocní. ()

Knor

Gangsterka od ,,Krále Béček" mohla dopadnout všelijak a dopadla velmi dobře. Líbili se mi doplňující informace z minulosti i budoucnosti ohledně postav, které byly momentálně na scéně, skvěle to doplňovalo svižný tempo filmu. Mě tahle nenáročná rekonstrukce krvavých událostí sedla a určitě by neměla zklamat žádnýho fanouška tohodle žánru. ()

Forsetino

Od filmu si díky roku jeho vzniku nemůže divák slibovat super efekty, ale o to víc tento snímek působí věrohodněji. Mafiánské prostředí mám rád a tenhle film velmi dobře zmapoval skutečný akt mafiánské msty. Žádná nuda, prostě syrová gangsterka bez servítků. Milovníky tohohle žánru by neměl zůstat Masakr na svatého Valentýna opomenut! ()

walkingdead

Prohibice... teď zrovna celkem aktuální:-) Docela podařeně natočená "reportáž" ze zlaté éry italských a irských gangsterů v USA. 75%. ()

ostravak30

Můj první film Rogera Cormana, který mě však nezaujal svým stylem vyprávění. K samotnému masakru se dostáváme sérií scének ze života různých mafiánů a členů vraždícího komanda i těch, jež se na masakru podíleli. Někdo pode mnou zmínil, že je snímek hodně přímočarý, což je asi pravda a možná je to v tomto případě spíše na škodu, že mu chybí souvislejší dějová linka. Těch mafiánských filmů jsem viděl řadu, také Al Caponeho a byl si v jiných snímcích tedy podobnější. A s ohledem na slavnější a celkem i údernější filmy dávám střízlivé tři hvězdy. Zajímavé je, že se ve filmu objevil tenkrát asi ještě málo známý Jack Nicholson, kterého jsem ale vůbec nepoznal. ()

Darth Kedr

Mám velmi rád filmy s gangsterskou a mafiánskou tematikou, ale Masakr na sv. Valentýna je pro mě zklamáním. Film vznikal v době, kdy byla v USA mafie opět na výsluní a to je na filmu znát. Má totiž sklony k přílišnému moralizování a celou dobu na filmu vidíte pomyslný zdvižený prst, který jakoby varoval před podobnými mafiánskými praktikami. Na druhou stranu se film ale snaží být velmi historicky přesný, což se mu daří, dokonce i akční scény jsou velmi kvalitně provedeny, ale je tu ještě jedno pro mě zásadní negativum - film se svou historickou věrností a popisem postav dostává na pomezí dokumentu, což rozhodně nesvědčí tempu a atmosféře. A to je velká škoda, jinak by se Masakr mohl postavit po bok klasice jakou jsou Neúplatní. ()

Forum.

Neuvěřitelná fušeřina a to i na ty roky. Ale tím neobyčejně poutavým vypravováním i dějem tomu člověk musí všechny nedostatky odpustit. 80% ()

Max Q.

Tři nebo čtyři? Těžko říct. Nebylo to vůbec špatné, ale výborné taky ne. Zbytečná scéna bitky mafiána s milenkou, krev červená jako jahodový jogurt, příliš mnoho jmen, na druhou stranu zajímavý příběh podle pravdy. ()

Frca

Docela fajn filmeček. Nic na pět hvězdiček, přece jenom to není Kmotr nebo třeba Casino, ale pořád dobrá gangsterka. Mám rád vše, co se týká mafie a Al Caponeho. ()

Zemřel herec George Segal

Zemřel herec George Segal