Reklama

Reklama

Allan Quatermain a Ztracené Město Zlata

  • USA Allan Quatermain and the Lost City of Gold (více)

Obsahy(1)

Richard Chamberlain ako Allain Quatermain odchádza do africkej džungle hľadať svojho nezvestného brata, ktorý tu pátral po legendárnom "bielom kmeni". Spolu so sestrou zmiznutého muža Sharon Stoneovou objaví dávno stratené Mesto zlata s diabolským vládcom Henrym Silvom, ktorý kruto zneužíva stovky bielych otrokov. Záchrancovia musia konať rýchlo, ak chcú uneseného muža aj otrokov oslobodiť. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (41)

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Střídavě oblačno. Guatermainovo hledání "ztraceného" bratra je svižné a zábavné, s objevem Města Zlata se však dobře rozjetý příběh stává rozvleklým a začíná stagnovat. Co se akčního závěru týče, ten byl sice fajn, ale pár "předimenzovaných" věcí si mohli tvůrci přeci jen odpustit (roztavení zlaté sochy, smrt hlavního záporáka atd.). Nicméně ať už je "Allan Guatermain a Ztracené Město Zlata" jakýkoli, pořád je (v dnešní době, kdy jsou filmy s nálepkou "dobrodružné" v úpadku) VELICE příjemným zpestřením a krásnou, živoucí vzpomínkou na časy dávno minulé.:-) ()

UncleG 

všechny recenze uživatele

"Allane Quatermaine! Zůstaneš dlouho v nás! Tedy alespoň po nějaký čas." Na tomto filmu mě ze všeho nejvíc přitahovaly úžasné triky. Například plyšoví netopýři na nitích, se kterými kdosi zuřivě škube, nebo halda odporných červů, vylézajících z děr v zemi, kteří byli odvážně ztvárněni rukama navlečenýma v zubaté gumové rukavici! Zajímavá byla též profesionální práce s bluescreenem - předek rozmazán a bez kontrastu, záběry v pozadí ostré, přičemž každá postava má kolem sebe mohutnou linku černého obrysu. Obzvláště zábavná je pak kaskadérská skvadra v netradičních kreacích, v nichž můžeme sledovat filmařskou práci s jistícími lany a zcela nemaskovanými bezpečnostními prvky. Zatímco je tedy výprava nejsilnější stránkou filmu, příběhově je to ale trošku slabší. Quatermain neustále někam cestuje, překonává nesmyslné překážky, pasti a nástrahy na každém rohu ... A neustále střílí ze svého nevyprázdnitelného šestiraňáku, který zřejmě dostal od té samé babičky, která v jiném filmu darovala Marušce bezednou slánku. Na druhou stranu, tohle je typický představitel filmu, kterej je tak blbej, že ho prostě m-u-s-í-t-e dokoukat. ()

Reklama

blackrain 

všechny recenze uživatele

Viděna dabovaná verze. Richarda Chamberlaina mluvil Gustav Bubník a v tom byl právě ten háček. Bubníka mám spojeného hlavně s Tomem Cruisem. Bubníkův hlas se prostě Chamberlainovi nehodil. Působil poměrně zvláštně. Ano, je to něco mezi Idianem a Honbou. Filmy s podobnou tématikou se takovému srovnávání asi jen těžko ubrání, i kdyby někdo natočil něco lepšího, tak se bude pořád srovnávat. Bylo to hodně naivní. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Sympatický dobrodruh Richard Chamberlain a krásná archeoložka Sharon Stone jsou zpět. Cílem jejich druhé dobrodružné výpravy je bájné Ztracené Město zlata, kde končí stopa po záhadně zmizelém bratrovi dobrodruha. Dvojka si bere četnou inspiraci z Indiana Jonese a Chrámu zkázy. Je zde fanatický vůdce (Henry Silva), který zotročuje lidi, a na rázu filmu je citelně znát, že se evidentně vzhlédl v mnohem slavnějším dobrodruhovi ze Spielbergovy stáje. 80tky však dokázaly dát dobrodružnému žánru jistý punc, který je vtisknut i Allainu Quatermainovi. Ten měl jen smůlu na méně zručnější režiséry a štědřejší rozpočet. Z dnešního pohledu je triková oblast velmi slabá a naivní. Herci tak bojují hlavně s okatou zadní projekcí v pasáži sjíždění podzemní řeky a lacinou animací kousavých nestvůr a netopýrů. Velkým rozpočtem ani nehýří pasáže z onoho proklamovaného Ztraceného Města. Naštěstí je kam směřovat pohledy a to konkrétně do dekoltů Cassandry Peterson a Aileen Marson. A stranou nezůstane ani Sharon Stone, která diváctvu o šest let později v Základním instinktu ukázala, jak si v kožených kalhotách, zde vytrvale nošených, vypěstovala vaginální konsternaci policejního týmu přehozením nohou. I v akční oblasti jsou realizační nedodělky - při závěrečném skoku do chrámu jistí hlavního hrdinu nepřehlédnutelné lano. Režisér Gary Nelson se tedy spíše nevyznamenal. Protřelý scenárista Gene Quintano i napodruhé stvořil poměrně zábavný scénář, kterým zdatně provokuje publikum nakloněné Indianu Jonesovi. I ošlehanému Richardu Chamberlanovi to v klobouku svědčí. Chybějící rozpočet zaletoval svým charismatem, Stone přidala svůj pověstný sexappeal, hudební skladatel Michael Linn dodal chytlavý hudební motiv a na světě je sice nikterak režijně vybroušené a vypilované dobrodružství, co ale diváka zabaví. A dobrodružných filmů není nikdy dost. 7/10 ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,751,699Tržby Celosvetovo $6,000,000║ No tak toto bol nechutný kopanec od tvorcov, režisér svojou neschopnosťou kazí rad radom všetko, určite to malo na viac než takúto amatérsku tlápačku, v prvom rade kulisy boli celkom na úrovni, herci sa mohli snažiť ako chceli ale fakt neobratnosť režiséra kazila všetko. /15%/ ...moc do odpadu nechýbalo ()

Galerie (56)

Zajímavosti (3)

  • Poté, co Allan (Richard Chamberlain) odpaluje dynamit pod kamennou lavičkou, je možné zpozorovat, že na zem dopadá pouze lehký materiál podobný polystyrenu, nikoliv kusy kamene. (Pepy)
  • Na konci filmu po bitvě Allan skáče ze střechy do chrámu přes dřevěnou mříž. Je přitom vidět, že je zavěšen na laně. (Terva)

Související novinky

Hemsworth předchůdcem Indiana Jonese?

Hemsworth předchůdcem Indiana Jonese?

21.11.2015

Jméno Allan Quatermain už jste možná slyšeli. Sean Connery si tohohle dobrodruha zahrál v Lize výjimečných, adaptaci stejnojmenného comicsu Alana Moorea, a posléze se už nikdy nevrátil před kameru.… (více)

Reklama

Reklama