Reklama

Reklama

Allan Quatermain a Ztracené Město Zlata

  • USA Allan Quatermain and the Lost City of Gold (více)

VOD (1)

Obsahy(1)

Richard Chamberlain ako Allain Quatermain odchádza do africkej džungle hľadať svojho nezvestného brata, ktorý tu pátral po legendárnom "bielom kmeni". Spolu so sestrou zmiznutého muža Sharon Stoneovou objaví dávno stratené Mesto zlata s diabolským vládcom Henrym Silvom, ktorý kruto zneužíva stovky bielych otrokov. Záchrancovia musia konať rýchlo, ak chcú uneseného muža aj otrokov oslobodiť. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (41)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Tohle pokračování Dolů krále šalamouna je přeci jenom o něco slabší, ale pořád jsem se bavil slušně. na dobrodružné cestě čeká spoustu (místy pravda lehce absurdních nástrah jako zmutovaní masožraví červi apod) a nakonec se dostaneme do města zlata. Od kterýho jsem pravda i já čekal trochu víc. Na druhou stranu je to béčko a ten námět sám o sobě není špatnej. Jako záporáka tu máme tentokrát šíleného velekněze Egona který rád z lidí dělá zlatý sochy. pravda jednička asi byla akčnější a zábavnější, ale zase když vezmu v potaz jaký blafy vydávaný za dobrodružný filmy se točí dneska, tak je tohle pořád dost slušná zábava kde vedle hlavních hrdinů pobaví i vedlejší postavy jako silák ze sekerou v podání Jamese Earla Jonese nebo úskočný, zbabělý a prohnaný, ale proklatě zábavný prorok Svorma. Tohle je prostě další kopec guilty pleasure kdo by od toho čekal bombastickej blockbuster ve stylu Indiana Jonese, tak buse asi zklamanej i když ta inspirace je tu patrná. Takže jak říkám na šalamounovy doly to nemá, ale nenudil jsem se a to je nejdůležitější.75% ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Na každom zábere filmu je poznať, že sa tvorcovia chcú čo najviac podobať Indiana Jonesovi. Film ale, hoci disponuje hviezdami typu Richard Chamberlain, či Sharon Stone pôsobí dojmom, že ho na prázdninách natočila partička zlých stredoškolákov a scenár si vymýšľali až v priebehu natáčania. Nepoznám filmografiu Garyho Nelsona, ale Spielberg to nie je. Nech sa režisér aj herci snažili vyťažiť z témy čo najviac, tak Indianu Jonesovi sa vyrovnať nemohli ani dejovo, ani trikmi. Aspoň že tá Sharon Stone bola v týchto rokoch na zjedenie. Takže ak vypnete mozog, kludne si Quatermaina pustite. ()

Reklama

JFL 

všechny recenze uživatele

Druhý film s Allanem Quatermainem od Cannon Films je bohužel také prvním, na který viditelně dolehly začínající finanční problémy společnosti. Sequel relativně úspěšných "Dolů krále Šalamouna" měl být opulentním dobrodružstvým s fantaskními prvky, ale ve finále představuje zoufalé torzo s viditelně chybějícími záběry speciálních efektů či akčních moneyshotů, které měl točit druhý štáb či vytvářet trikové studio - nejzjevnější je to v sekvenci útoku lva, kde chybí jeho zastřelení, nebo pasáž z podzemní řeky, kde postavy s údivem koukají na něco, co ale diváci neuvidí. Těch pár záběrů s efekty, bez nichž by se vyprávění už neobešlo, pak vykazuje zoufalou lacinost a zfušovanost, vrcholem jsou pak děsivě zoufalé animatronické potvory. Škrtání v rozpočtu se projevuje také v dalších oblastech, např. hudba se omezuje na v zásadě jeden motiv, který hraje i ve scénách, do kterých se atmosférou vůbec nehodí. Vedle neblahých následků finančních omezení ale film doplácí i na zásadní změnu stylu oproti prvnímu quatermainovskému filmu. "Doly krále Šalamouna" sice vznikaly jako reakce na Indiana Jonese a "Honbu za diamantem", ale díky burleskní stylizaci nebyly jen pouhým parazitem, ale výkopem osobité série. Bohužel v honbě za ziskem a možná i tváří v tvář mrmlání diváků, kteří slapstick Quatermaina nepřijali, protože tupě čekali dalšího Indyho, se tvůrci tentokrát pokusili přiblížit konkurenci. Jenže kýžené velkolepé a jen lehce nadsazené dobrodružství se prostě nekoná kvůli zmíněným škrtům a výsledkem je marný paskvil, který předznamenal neblahý osud Cannon Films. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Do prvního reklamního bloku je to až příliš rozveklé a nudné. Naštěstí po tom, co jsem od Krauase dověděl jakou mám pít minerální vodu, od Holubové jak je úžasná frima co dodává elektřinu, a od nějaký televizní maminky, že když chci ušetřit za mytí v myčce (kterou nemám ) mám si kupovat přípravek co vona se děj začne zrychlovat. Některé akční a trikové scény působí sice až nekutečně naivně, ale je to spíš legrační a celkem se do toho filmu hodí. Konec filmu se mě zdál trošku přesmaženej, ale co, v dnešní době se už dobrodružný filmy netočí a tak jsem rád za každý podobný filmy, byť se kvalitou necpou nikam vysoko. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,751,699Tržby Celosvetovo $6,000,000║ No tak toto bol nechutný kopanec od tvorcov, režisér svojou neschopnosťou kazí rad radom všetko, určite to malo na viac než takúto amatérsku tlápačku, v prvom rade kulisy boli celkom na úrovni, herci sa mohli snažiť ako chceli ale fakt neobratnosť režiséra kazila všetko. /15%/ ...moc do odpadu nechýbalo ()

Galerie (56)

Zajímavosti (2)

  • Poté, co Allan (Richard Chamberlain) odpaluje dynamit pod kamennou lavičkou, je možné zpozorovat, že na zem dopadá pouze lehký materiál podobný polystyrenu, nikoliv kusy kamene. (Pepy)
  • Na konci filmu po bitvě Allan skáče ze střechy do chrámu přes dřevěnou mříž. Je přitom vidět, že je zavěšen na laně. (Terva)

Související novinky

Hemsworth předchůdcem Indiana Jonese?

Hemsworth předchůdcem Indiana Jonese?

21.11.2015

Jméno Allan Quatermain už jste možná slyšeli. Sean Connery si tohohle dobrodruha zahrál v Lize výjimečných, adaptaci stejnojmenného comicsu Alana Moorea, a posléze se už nikdy nevrátil před kameru.… (více)

Reklama

Reklama