poster

Allan Quatermain a Ztracené Město Zlata

 • anglický

  Allan Quatermain and the Lost City of Gold

 • slovenský

  Allan Quatermain a Stratené Mesto Zlata

Dobrodružný / Akční / Komedie

USA, 1986, 96 min

Režie:

Gary Nelson

Předloha:

H. Rider Haggard (kniha)

Hudba:

Michael Linn
(další profese)
 • pakobylka
  odpad!

  Allan Quatermain mi propláchl mozek tak důkladně, že nezůstala žádná kloudná myšlenka, kterou bych tady a teď mohla použít. Tak vás alespoň seznámím s větou, kterou jsem si přibližně v polovině filmu začala nevěřícně opakovat jako modlitbičku: Horší už to být nemůže. Ubezpečuji vás, že jsem se hluboce mýlila.(7.3.2010)

 • UncleG
  *

  "Allane Quatermaine! Zůstaneš dlouho v nás! Tedy alespoň po nějaký čas." Na tomto filmu mě ze všeho nejvíc přitahovaly úžasné triky. Například plyšoví netopýři na nitích, se kterými kdosi zuřivě škube, nebo halda odporných červů, vylézajících z děr v zemi, kteří byli odvážně ztvárněni rukama navlečenýma v zubaté gumové rukavici! Zajímavá byla též profesionální práce s bluescreenem - předek rozmazán a bez kontrastu, záběry v pozadí ostré, přičemž každá postava má kolem sebe mohutnou linku černého obrysu. Obzvláště zábavná je pak kaskadérská skvadra v netradičních kreacích, v nichž můžeme sledovat filmařskou práci s jistícími lany a zcela nemaskovanými bezpečnostními prvky. Zatímco je tedy výprava nejsilnější stránkou filmu, příběhově je to ale trošku slabší. Quatermain neustále někam cestuje, překonává nesmyslné překážky, pasti a nástrahy na každém rohu ... A neustále střílí ze svého nevyprázdnitelného šestiraňáku, který zřejmě dostal od té samé babičky, která v jiném filmu darovala Marušce bezednou slánku. Na druhou stranu, tohle je typický představitel filmu, kterej je tak blbej, že ho prostě m-u-s-í-t-e dokoukat.(26.11.2010)

 • T2
  *

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,751,699Tržby Celosvetovo $6,000,000║ No tak toto bol nechutný kopanec od tvorcov, režisér svojou neschopnosťou kazí rad radom všetko, určite to malo na viac než takúto amatérsku tlápačku, v prvom rade kulisy boli celkom na úrovni, herci sa mohli snažiť ako chceli ale fakt neobratnosť režiséra kazila všetko. /15%/ ...moc do odpadu nechýbalo(9.8.2005)

 • Allien.9
  ***

  Střídavě oblačno. Guatermainovo hledání "ztraceného" bratra je svižné a zábavné, s objevem Města Zlata se však dobře rozjetý příběh stává rozvleklým a začíná stagnovat. Co se akčního závěru týče, ten byl sice fajn, ale pár "předimenzovaných" věcí si mohli tvůrci přeci jen odpustit (roztavení zlaté sochy, smrt hlavního záporáka atd.). Nicméně ať už je "Allan Guatermain a Ztracené Město Zlata" jakýkoli, pořád je (v dnešní době, kdy jsou filmy s nálepkou "dobrodružné" v úpadku) VELICE příjemným zpestřením a krásnou, živoucí vzpomínkou na časy dávno minulé.:-)(23.8.2011)

 • PetrPan2
  **

  Série snímků o Allanu Quatermainovi s Richardem Chamberlainem a Sharon Stone by asi nevznikla nebýt úspěchu Indiana Jonese. Musím říct, že první snímek Doly krále Šalamouna se mi docela líbil... byla to celkem vtipná, svěží, dobrodružná komedie se dvěma sympatickými hlavními hrdiny... Na o rok mladším pokračování s názvem Allan Quatermain a Ztracené Město Zlata je znát, že scénář byl šit narychlo. Vysloveně idiotský děj, kde se střídá jedna pitomější zápletka za druhou. Chamberlain v roli geroje bez špetky sebeironie a postava Sharon je odsouzená k neustálému pištění, vřeštění a následnému obdivnému povzdechu Quatermain... Hípísácký zloduch Henry Silva už je pak jen zkažená třešnička na zkyslém dortu :o((7.3.2010)

 • - Poté, co Allan (Richard Chamberlain) odpaluje dynamit pod kamennou lavičkou, je možné zpozorovat, že na zem dopadá pouze lehký materiál podobný polystyrenu, nikoliv kusy kamene. (Pepy)

 • - Na konci filmu po bitvě Allan skáče ze střechy do chrámu přes dřevěnou mříž. Je přitom vidět, že je zavěšen na laně. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace