D´Artagnan a tři mušketýři (TV film)

• Francie

D'Artagnan et les trois mousquetaires

D'Artagnan a traja mušketieri

Dobrodružný

Francie / Kanada / Česko / Velká Británie, 2005, 2x90 min

• Gwilwen

Ach jo, opět další nepodařené ztvárnění dobrodružství Dumasových mušketýrů. D´Artagnan vypadá spíš jako perský válečník a Milady nečaruje jen svými půvaby, ale rovnou kolem sebe metá ohnivé blesky a střídavě se zjevuje a mizí kde se jí zachce. To už je vážně příliš. Ve vlně zájmu o fantasy filmy je to jistě dobrý nápad obohatit film o prvky mystičnosti, ale to by se postavy nesměly jmenovat Athos, Porthos a Aramis. Upřímně je to na odpad, ale přece jen dám jednu hvězdičku za kostýmy, milovaný Périgord a proto, že se na tom Česká republika podílela v koprodukci. Možná by se už filmaři měli přeorientovat z Dumasových předloh na skutečné osudy panovníků, třeba Františka I. nebo právě Ludvíka XIII. Alespoň mně by tím udělali radost.(27.6.2008)

• Faidra

Můj anděl strážný dělal, co se dalo, a nejdříve šeptal, poté prosil a nakonec úpěnlivě vzlykal: "Nedívej se na to, nedívej se na to!" Ale copak já toho chudáka někdy poslechnu? Umlčela jsem ho prohlášením, že Francouzi svému národnímu pokladu přece nemohou provést nic zlého. Kdyby to byli Američané, tak jistě, ale národ, který zrodil Alexandra Dumase, přece nebude schopný takového zvěrstva. Avšak když jsem tak sledovala temné čáry zlatovlasé ďáblice, nějakým nedopatřením nazývané milady de Winter, d´Artagnana připomínajícího záporáka z levného hororu a příběh přitažený za vlasy tak, že skučí bolestí, měla jsem pocit, že se dívám na rodiče, který pomalu ubíjí k smrti vlastní dítě. Hlasitě se ptám, zda má Emmanuelle Béart tohle zapotřebí. A potichu a nesměle - protože opravdu nemám ráda poraženectví a vzdávání věcí předem, ale v tomhle případě nevidím jiné východisko - se táži, jestli by nakonec nebylo nejlepší nechat ten příběh po dvou podařených verzích (francouzské ze šedesátých a americké ze sedmdesátých let) a x nepodařených už na pokoji.(31.7.2007)

• HateBreeder

Mnoo, kdybych si nevazil Dumasova dila, tak bych dal jednoznacny odpad, ale preci jenom film vzdalene pripominal jedinecny roman tri musketyri, vzdyt ti tri kaspari se jmenovali Athos, Porthos a Aramis, takze vzhledem k temto schodam musim dat aspon za 2, protoze film, ktery ma v nazvu tri musketyry si nezaslouzi potupu v podobe uplneho odpadu. Ale to nemeni nic na tom, ze film byl hrozny, herci byli hrozni, reziserovi se vubec nepodarilo tak znamou a toliko vyzkousenou latku zvladnout, takze by se vsichni meli stydet, ze timto poslapali dilo takoveho rozmeru.(7.6.2006)

• Planchet

Takhe ne pánové, takhle by to teda nešlo... Čarodějnice a Mušketýři? Opět se ozývá ta moje pověstná prchlivost při lpění na tom aby se věci nazývaly pravými jmény, ale nemůžu si pomoc... Jmenovat se to třeba "Lopez a tři podmáslici" vymazat všechna jména (a náznaky reálií) spojená s mým oblíbeným románem a prokázat alespoň trochu soudnosti při výběru herců, asi bych film nevychvaloval do nebes, ale nebyl bych ani po jeho shlédnutí roztrpčen nad do nebe volající nestoudností tvůrců.... Neuvěřitelný paskvil!(26.3.2011)

• mirliflore

Děs a hrůza. Rádobyefektní, rádoby zajímavé, rádoby tajemné. Athos, porthos a Aramis jsou jenom 3 dřeváci, kteří mají strašnou kliku, že se k nim přidal takový borec jako d`Artagnan. A ten vypadá navíc jako Rochefort, jenom mít pásku přes oči :). Ale, na druhou stranu, ta kamera zas tak špatná nebyla...(8.5.2006)