Pach krve 5: Krvavý masakr

• USA Wrong Turn 5: Bloodlines (více)
Ukázka z filmu 1

Skupina studentů se vydala do městečka Fairlake na slavný halloweenský hudební festival. Cestou je ale přepadla skupina kanibalů, kteří dostali chuť na krvavou hostinu... Pětice studentů – Billy, Cuz, Lita, Gus a Julian – vyráží o Halloweenu na hudební festival ve Fairlake v Západní Virginii. Ve městě vrcholí přípravy na festival a celou akci sleduje televize. Televizní reportérka Kaleen si jde zaběhat, ale je přepadena a ubodána trojicí kanibalských zabijáků, které vede sériový vrah Maynard. Pětice studentů pokračuje autem na festival a cestou omylem srazí po silnici jdoucího Maynarda. Ten na ně zaútočí nožem. Mladíci začnou Maynarda kopat, když vtom na místo přijede šerifka Carterová, která zatkne Maynarda i Billyho, který vezme vinu na sebe. Ostatní studenti odjíždějí do motelu. Vše sledovala trojice kanibalů, kteří po odjezdu šerifky zabijí jejího zástupce...
Na policejní stanici se Maynard a Billy ocitnou za mřížemi spolu s místním opilcem Mosem. Maynard začne všem vyhrožovat, že pokud se nedostane na svobodu, jeho kanibalové všechny vyvraždí. Šerifka však zjistí, že se jedná o neodsouzeného sériového vraha, a hodlá čekat na příjezd policejní eskorty druhý den ráno. Kanibalové ale mezitím odpojí město od telefonního signálu a elektřiny... (TV Prima)

Noomi odpad!

Kedy už ľudia pochopia, že sľubná značka nestačí? Že sa to volá Wrong Turn, to ešte neznamená, že sa z toho posadím na zadok. Mimochodom, ani predošlé časti neboli ktovieako svetoborné a nezabudnuteľné, tak nechápem, kam takýmto nezmyslom mieria??? Asi by som ani nemala hodnotiť, lebo som to proste nedopozerala. Ale hnevám sa, tak si to musím niekde vybiť. ()

johnymdoe

(Pach krve 5) To byla síla :-D Od 2ky to jde neustále dolů, jenže když ono je to tak krásně blbý. Dal bych nějakých 35% procent, ale když vidím hodnocení na čsfd, tak nemohu jinak než dát tři hvězdy. Těším se na dalších pět dílů téhle bestiální filmové prasárny! :-D Nedá se na to sice koukat, ale jen houšť a větší kapky (krve) ;-) ()

drozdy1 odpad!

Bylo jen otázkou času kdy Wrong Turn dospějeje k ODPADU a to právě teď kdy tato stupidita mi ani nechtěla skončit připadalo mně to jako 91 minut utrpení koukat se na tento bezvýznamný film. ()

Matli

Na to, že už je to páté pokračování to není zase tak špatný. V podstatě stále to samé dokola, jen se mění způsob zabíjení a kozy (které asi nechybí v žádným dílu). Jen té občasné nelogičnosti přibývá. 35% ()

Aurus

Ok není to taková hrůza ale je to čistě průměrný hororový film který má docela fajn příběh, postavy které jsou spíše nesympatické, hudbu která je docela dobrá, atmosféru které je docela dost povedená, napětí která je zde párkrát za film, lokace které jsou docela zajímavé a kameru která je fajn. A taky nesmím zapomenout na brutalitu která je docela dost brutální. Za mě 5/10. ()

Hapretor

Nechutné? - Ano! Drsné? - Ano! Zábavné? - Ani ne. Vtipné? - Málo! Tohle už nefunguje ani jako "Trash" horor !? Šestku už prosím ne!!! Už ta čtyřka byla na hranici debility, ale aspoň místy vtipná. Tohle je jen buď nechutné, nebo ne vtipné. Ale nutno uznat, že ne blbě zahrané. ()

Rockerman

Dle zdejších komentářů jsem usoudil, že pátá "Špatná odbočka" bude něco podobného, jako jeho trojka tudíž, že půjde do odpadu. Nebylo to však zas tak hrozné. Oceňuji snahu o nějakou odchylku od předešlých dílů. Tak je tu trocha erotiky, což nebývalo zvykem, ale hlavně je tu postava "normálního" otce vraždících mutantů. Jakés takés napětí je udržováno až do konce, takže se na to dá dívat. Samozřejmě jsou tu drastické scény, které však ve své otevřenosti působí spíše jako parodie. Je to zcela kontraproduktivní! Doufám, že pětkou už vše skončí, protože ty první dva povedené díly už stejně asi překonány nebudou. ()

Deratizer

Dal bych dvě hvězdy, ale to by tento díl nesměl být lepší než čtvrtý, kterému jsem taky udělil dvě. Tím pádem tři slabší hvězdičky, za to že je to zas o něco lepší než předposlední díl, kromě toho už se ty postavy nechovaly tak primitivně, jako ve čtyřce. Kvalitativně to jde po skvělé, ikdyž trochu jinak pojaté trojce, dolů. Chtělo by to zase najet na kvalitu jedničky a dvojky, vymyslet zas originální pastě a něco trochu novýho, schopně natočenýho, s vyšším cílem na filmovou kvalitu. Takovým vzorem velmi podařeného a kvalitního filmového hororu s hutnou atmosférou a dějem tohoto typu může sloužit remake Hory mají oči z roku 2006. To je jasný důkaz, že i vyvražďovák může mít chytré konání a kvalitní děj, pojatý velmi vážně a s respektem. ()

Downloader

Tahle serie to má za sebou už od druhého dílu. Kdo na tohle dává režiséroj peníze to fakt nechápu, oproti čtyřce to tady aspoň vytahuje Doug Bradley, který tomu aspoň dává formu. Hvězdička za něj. ()

Kolssteyn

Horrorový sitcom chvílemi připomínající televizní kurzy cizích jazyků pro začátečníky. Aneb, jak to vypadá, když se ve městě zhasnou světla a retardi oplývají zručností Johna Ramba. ()

GOREGASM

Přechválil jsem Declana O´Obriena za čtvrtý díl. Pětka má stupidní scénář, stejně jako postavy na obou stranách barikády, přičemž jedna má doslova nas***cí efekt (Doug Bradley). Protentokrát nebudu milosrdný ani přihlédnutím k řemeslně zvládnutému goreu, protože takovou toleranci si paskvil podobného ražení nezaslouží, dvojnásob při uvědomění si, jak dobrou výchozí pozici měl rejža po poslední Špatné Zákrutě. 20% ()

helloween93

Sérii Wrong turn jsem nikdy nemusel, ale od třetího dílu tvůrci přešlapují na místě. Na to, kolik dílů to má tu není žádný nosný příběh nebo hlavní postavy. Tedy až na toho znetvořeného kanibala. Postavy se chovají hrozně hloupě a buranští kanibalové vymýšlejí rafinované smrti. Logika šla na procházku. Konec trapný a bývalý Pinhead velkým přínosem nebyl. Stejné hodnocení, jako u čtyřky. * ()

MickeyStuma

Počáteční šablona teenagerovských slasherů je zachována, takže tu opět máme skupinku mlaďáků jedoucích autem odněkud někam, které někde někdo s plnou krutostí přepadne. Tentokrát se jede na slavný hallovýnský hudební festival, kde návštěvníci samozřejmě chodí v nejrůznějších maskách. A stejně jako kdysi mezi ně  zapadl slavný Michael, s přehledem zapadnou i staří známí zabijáčtí mongoloidi. Ale to v zápletce není všechno. Tuto vražednou zmutovanou skupinku nově vede sériový vrah Maynard, kterého se podaří zatknout šerifce Carter. A tak do jistě očekávaného vražedného rošamba ohledně mladé party ještě zamíchá motiv známý ze snímku ´Přepadení na 13. okrsku´ (1976), od kterého dokonce i v roce 2005 vznikl remake. Mayard v cele a mongoloidi se ho snaží dostat ven, tudíž začnou dobývat policejní stanici . Temná vražedná noc tak na správný slasher  započne v plné krvavé parádě. Snímek jako celek je samozřejmě takový, jaký má být. Obsahuje dobré i špatné prvky slasheru, kdy všudypřítomná hloupost doslova a do písmene krvavý masakr přímo přitahuje. Spousta postav je zapomenutelná, snad kromě Maynarda, který místy připomíná Hannibala Lectera. Atmosféru však snímek má a kdo se tomu poddá, emocionálně ho dostane samotný závěr. Celá dějová linka ale krapet postrádá napětí, což je vcelku škoda, ale brutalita vražedných scénu pro plnohodnotnou hrůzu, zděšení a mrazení v zádech tento neduh vynahradí. Jako u každé slasherové série i zde již divák ví, do čeho jde, takže je hodně složité ho něčím překvapit. Nad očekávání se však tentokrát jedná o zlepšení oproti předchozímu počinu, což je jedině dobře. A nezhatí to ani nepomíjitelná předvídatelnost. ()

RobLord

Wrong Turn 5 je oproti slabé 4ce především ZÁBAVNÝ film. Doug Bradley přímo srší charismatem Zla jako v roli Pinheada. Jeho účast mi udělala velkou radost - také pochopitelně nasazení Hellbillies, kteří si jdou do cely na úřadě šerifa pro svého Maynarda. ()