Scary Movie 4

• USA Scary Movie 4 (více)

Co může být ještě neuctivější, vtipnější a děsivější než Scary Movie 3? Samozřejmě Scary Movie 4! Scénárista a režisér David Zucker se znovu sešel se scénáristy Craigem Mazinem a Jimem Abrahamsem, aby v tomto pokračování velmi úspěšné série opět posunul hranice komediálního žánru. Žádný blockbuster ani popkulturní ikona nejsou před jejich zběsilým humorem v bezpečí: oběťmi nemilosrdné parodie se stávají Válka světů, Nenávist, Vesnice, Hra o život, Million Dollar Baby, Zkrocená hora a celá řada dalších filmů... Tentokrát osud zavane naivní Cindy Campbellovou (Anna Faris), která se snaží budovat kariéru v oblasti péče o nemohoucí, do domu podivné staré paní (Cloris Leachman). Jako by nestačilo, že dům je ještě podivnější než ona obskurní důchodkyně a zjevně v něm straší, bydlí hned vedle skvěle vypadající kluk (Craig Bierko) a svět navíc sužuje akutní hrozba globální mimozemské invaze. Neohrožená hrdinka se však znovu vrhá do víru událostí a snaží se rozluštit hrůzné zprávy ze záhrobí, najít lásku na velmi zvláštních místech a zachránit svět před totální zkázou. Během hledání indicií, které mohou zachránit život nejen jí, ale i celému lidstvu, se setká s hrůznými leteckými katastrofami, pozoruhodnými nevidomými dívkami, vesnickými idioty, nedbale oblečenými rappery, psychotickými lidmi, kteří se připravují na přežití globální katastrofy, mimozemskými svěrači a dokonce i s populární televizní hvězdou Oprah! (oficiální text distributora)

venom14

Poprvé jsem to viděl v kině,to jsem se smál,až mě bolelo břicho.Ale napodruhé v televizi už mi přišly vtipy okoukané. ()

Schuldiner

Odpálit jointa, přestat hluboce přemýšlet a prostě se jen vesele bavit.. Samozřejmě, že je to kravina jako všechny předešlé díly. ()

Teabag

Koncept série Scary Movie je už dost vyvanutý, ale i tak pořád obstojí jako nenáročná zábava na jedno použití. Camea Chalieho Sheena a Leslie Nielsona byla vcelku fajn :-) ()

orkadimenza

Je to zvláštní, ale Scary Movie 4 byl pro mě v dětství nejoblíbenější díl ze všech, do té doby čtyř dílů série. Jsem si poměrně jistý, že dnes bych stejný názor nezastával, ale ke čtyřce mám pořád trochu větší osobní pouto než k ostatním dílům. Možná to bude tím, že jsem ji viděl nejvíckrát, možná tím že Saw byl tenkrát (možná ještě společně s Kruhem) jediný horor, který jsem viděl, zkrátka mi pořád spousta hlášek zakotvilo v paměti a v rámci prokrastinace či na odlehčení večera si pár povedených hlášek někdy pustím. "Říkala mi, že se jí zombie hrabal v odpadcích. Den na to ji našli nezvěstnou."..."Ezechieli, Ezechieli, dáš si závod?"..."Kdo zas toho blba pustil z vězení?" "Jeho bratr, šerif." Edit: Po letech od prvního zhlédnutí, kdy už jsem viděl Milion Dollar Baby, Zkrocenou horu apod. si všímám více parodií, ovšem některé jsou sem vecpané opravdu na sílu. Přece jen už to je 4. díl. ()

Jayem

Myslím si že asi aj dve hviezdičky sú vela. Zaslúži si to asi tak 30% viac ani omylom. Ešte horšie ako trojka a to som si myslel že to už horšie byť ani nemôže. Maximálne tri vtipné scény a zvišok taky trápny ako len môže byť. ()

spiritus

Čekal jsem horší výsledek, ale i tak to nestálo za nic.Při některých scénách jsem se zasmál to je pravda, ale při některých jsem nudně pofukoval a nechápal trapnost některých momentů.Celkově vzato je to nuda okořeněná o pár světlých momentů, ale těch je ve filmu bohužel jako šafránu.42 % ()

Wenca888

David Zucker by se měl pomalu na parodie vykašlat, než bude pozdě... SM4 má pár originálních nápadů, ale 95% je už opakováním vtipů z předchozích dílů. ()

Vejrrr

Třetí díl mě naštval a považoval jsem ho za frašku. Ale po shlédnutí čtyřky bych si trojku dal s chutí hned teď. Ani parodie už nejsou tak povedený... Válka světů dejme tomu (např. Detroit před a po napadnutí mě dostal) ale třeba Vesnice se mi nelíbila vůbec. Člověk se párkrát zasměje, ale jen tak přiblble ... už ne tak upřímně jako za vedení bratrů Wayansových. ()

Marina111

Veľmi rada si spomínam na deň, keď som tento film videla v kine. Neverili by ste, ako som sa vtedy osmiala. Vtedy bolo Scary Movie 4 pre mňa pojmom. Každým ďalším pozeraním som sa však smiala menej a menej ... Až raz prišiel deň, keď som sa musela spýtať: Bože, TOTO sa mi fakt niekedy tak páčilo?! Minimálne tri hviezdičky si však u mňa tento film zaslúži. Prvý raz to totiž bol fakt veľký zážitok. ()

MiaMahoney odpad!

Vraždící i-pod coby parodie na Válku světů, "japonsky" hovořící klučina coby parodie na Nenávist a Michael Jackson jsou jediné plusy tohoto filmu. Zbytek je mínus utopený ve fekálním humoru s přiblblou neherečkou Annou Faris. Už prosím nepokračujte.... ()

Ollie235

Po vcelku povedeném třetím dílu strašný propad dolů. Začínalo to dobře, ale s postupem času ubývá na vtipu a přibývá na trapnosti. Očekávání jsem neměl takřka žádná, ale takovouhle blbost jsem vážně nečekal. Párkrát jsem se pousmál, ale jinak není o co stát. ()

Esgalnor

Za mě nuda, nuda a nuda. Nejhorší díl série, překombinovaný ještě víc než dvojka, nudný, nevtipný, jakoby se ani nesnažil být dobrý. Chybí tomu nějaká osobnost, celistvý děj a ani herci si to asi moc neužívali. Zasmějete se tak třikrát, zbytek filmu budete usínat. Navíc se po trojce vrátil občasný ubohý humor typu "spadla na něj cihla, teď se smějte", občas to je nechutné, občas je to prostě hovadina co se snaží být vtipná, ale nejde jí to. Kdyby to série zabalila po trojce v tom nejlepším, nic by se nestalo. ()

hell_boy

Slabší kousek mezi parodiemi, ve kterém je opravdu vtipných gagů jako šafránu. Pokud jste neviděli alespoň 80% z parodovaných filmů, tak ještě jednu hvězdičku uberte. ()

chalp

Pri tomto najslabšom diele inak celkom slušnej série som už začal tušiť akým smerom sa budú tieto párodie uberať...viď Disaster Movie, alebo Superhero Movie. ()

thunnus

Po slušné trojce určitě zklamání a posun kvality dolů. Na druhou stranu je to ale stále lepší než Disaster movie.. ()

El Loco

4/2=2*...Za štvrtým pokračovaním Scary Movie stojí opäť David Zucker (tentokrát aj s kolegami Jimom Abrahamsom a Patom Proftom), ktorý definitívne prevzal Scary Movie-sériu po bratoch Wayansovcoch. Do hereckého tímu pribral osvedčenú zostavu - Annu Faris a Reginu Hall + Charlieho Sheena a Leslieho Nielsena, a strieľa si hlavne zo Saw, Osady, Skrotenej hory, Vojny svetov, The Grudge...a Toma Cruisea. Gagy sú stabilne celkom vydarené, veď Zucker je zárukou najvyššej kvality, no mne osobne viacej „rezal“ humor Wayansovcov v prvých dvoch častiach... ()

lardko

Nic moc. První a druhý díl byl dost dobrej trojka nudná a tenhle čtvrtý díl byl přesně jako trojka blbej a nudnej !!!!! ()