poster

Síť

 • USA

  The Net

 • Slovensko

  Sieť

Thriller / Krimi / Drama

USA, 1995, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • solskjaer
  **

  Ještě mám v paměti ty megalomanské reklamy na tento projekt, které běželi všude od televize přes kino a lákali na nadupaný thriller ze skvělou Sandrou Bullock.Bohužel, hned ve dvou věcech tvůrci oněch upoutávek lhali, nadupaný thriller to není ani omylem a Sandra Bullock skvělá také není a nikdy nebyla. Jde jen o průměrný film, který když neuvidíte tak se vůbec nic nestane.(24.11.2004)

 • kOCOUR
  ***

  Skoro to tak vypadá, že se přes Internet dá ovládat i pračka a myčka na nádobí, o mikrovlnce ani nemluvě... Rozhodně zajímavý vzorek současného počítačové thrilleru. Sebeparodický nádech a proklepávání žánrových klišé však bohužel není úmyslné a hází Síť do odpadků se směšným potenciálem. Přesto se na Sandru dá docela obstojně koukat a naprostou nelogičnost při její cestě za svobodou po chvíli překousnete...(21.2.2003)

 • pakobylka
  ****

  Ten počítačový "pravěk" - či snad spíš "středověk" (abych to s putováním do minulosti nepřehnala) - není zas až tak vzdálený. Jak je to dlouho, co se osobní počítače nenápadně vetřely na naše pracoviště a poté i do našich domácností, aby se staly neoddělitelnou součástí našich civilizovaných životů (o mladších a dravějších výdobytcích propojeného multifunkčního světa nemluvě) ? Ať je to jak chce, příběh Angely Bennettové pro mě zůstává stejně přitažlivý jako tenkrát, když jsem ho viděla poprvé - i když pochopitelně postrádá ono prvotní napětí, které jsem tehdy během jeho sledování pociťovala. Děj dovedně propojuje akční i dramatickou linii - a bez nejmenšího zaváhání vás provede světem sítě sítí a všech jejích úskalí. Poté se můžete přesvědčit, že u vás doma všechno (prozatím) funguje tak, jak má - třebaže používáte internetové bankovnictví, zjevně vás nikdo nepřipravil o vaše těžce nastřádané úspory ... dle letmého pohledu se snad nevlámal do vaší soukromé korespondence ... ani nepropašoval jakýsi neznámý záškodnický virus skrz vaši chabou antivirovou ochranu. Elektřina očividně napájí všechny vaše spotřebiče ... voda teče ... topení topí ... sousedé nepanikaří ... za oknem se MHD pokouší dodržovat pravidelné intervaly ... letadla se pohybují v předem daných koridorech ... obchoďáky se předhánějí v posezónních slevách ... zpravodajství na ČT dle preferované ideové linie hlásí obvyklé lehce katastrofické zprávy - a nemá v záloze žádné mimořádné. Takže svět je v obvyklém nepořádku - a vy můžete být v klidu ... 4,5*(31.1.2017)

 • nash.
  ***

  Jeden z thrillerů, kterému s ubíhajícími roky postupně upadávají hvězdičky. Příběh už zdaleka není tak strhující jak se mi zdál před patnácti lety, žánrová klišé jsou s uběhlým časem až příliš okatá, lapsy stále patrnější a konec děsivě nezvládnutý. Přesto je to stále koukatelná zábava a taky je tu Sandra Bullock, na kterou je stále radost pohledět a ani její herecký výkon mě coby diváka nijak neuráží. Možná si tedy občas na Síť nostalgicky vzpomenu, ale nemyslím, že bych se k ní ještě někdy chtěl vracet.(13.10.2011)

 • Psycho.R
  ***

  Těšil jsem se na nostalgický film z doby disket, kterou mám tak rád, ovšem i já, který nejsem schopný počítačový programátor pochopím, že tu není něco správně. Zřejmě to, jak moc vážně se film bere. Kdybych jej viděl ve své době, jistě bych byl nadšen jak je originální a to včetně toho, jak se začnou dít hrdince nevysvětlitelné věci. A nakonec mačkám "esc"...(17.2.2017)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 25. července 1995 v Beverly Hills. (Varan)

 • - Na seznamu na Angelině počítači je napsáno "Kup magazín 2600", což je hackerský časopis. (HappySmile)

 • - Hra, kterou hraje Angela (Sandra Bullock) na začátku filmu, je Wolfenstein 3D verze od Applu. (HappySmile)