Rocky Balboa zestárl. Před nedávnem mu zemřela jeho milovaná žena a jeho syn na něj nemá čas, věnuje se své kariéře. Rocky tak tráví celé dny ve své malé restauraci, kterou pojmenoval po mrtvé ženě. Zde hostům vypráví historky ze své boxerské kariéry. Rocky však není se svým životem nikterak spokojený. Jednoho dne se setká s ženou, kterou znal v době svého mládí, a udělá dobrý skutek. Poté, co zjistí, jak žena žije, jí nabídne práci u sebe v restauraci. Sblíží se i s jejím synem a společně s ním si vybere i nového psa. V té době se v televizi ukáže počítačová animace, ve které proti sobě vystupuje postava současného, u diváků ne příliš oblíbeného, mistra v boxu Masona Dixona a postava Rockyho. Televizní komentátoři se zamýšlejí, jak by dnes souboj dopadl, pokud by se utkali tito dva skvělí boxeři. Rocky brzy podlehne myšlence souboj opravdu uskutečnit. A tak, když se v jeho restauraci objeví agenti Dixona, neváhá a na souboj přistupuje. Rockymu se dostane podpory v jeho úsilí i od svých přátel a nakonec i od jeho syna, který kvůli tomu opustí své zaměstnání. Rocky začíná opět tvrdě trénovat. Tak, jak se blíží termín zápasu, sportovní veřejnost se nemůže shodnout na tom, zda to, co Rocky dělá, je jen holé šílenství stárnoucího muže, nebo jakýsi pokus o návrat své slávy. Rocky se zúčastní i tiskové konference před zápasem. Právě tady se urazí Mason Dixon, když je novináři obviněn, že chce získat slávu na lehkém souboji se stárnoucí legendou. Nicméně oba šampióni proti sobě skutečně nastoupí a souboj se začne vyvíjet ve velké drama... (TV Prima)

Seag

Konečne som sa dočkal. Priznám sa že som mal obavy ked som to išiel pozerať, ale bol som veľmi milo prekvapený, a tento film môžem považovať za Stalloneho comeback. Dokonalý scénar, smutné scény týkajucé sa minulosti ale aj vtipné hlášky. ( Máte rezervaci???-Naco, jsem snad indián?) (Schovej sríbrné príbory). Myslím že v poradí tretí najlepší Rocky. STALLONE, LEN TAK DALEJ. ()

messiah

TO CO STÁRNE V ČLOVĚKU NEJPOMALEJI, JE SRDCE! Sly to dokázal. Nechci tady velkohubě prohlašovat že je to ten nejlepší Rocky ze všech, ale svím způsobem to tak opravdu je. Je totiž ten nejlidštější a myšlenkově nejhlubší. Nádherný příběh který plně vystihuje právě to, co cituji na začátku komentáře. Zde není nejdůležitější trénink, ani zápas, který přesto je samozřejmím vrcholem. Zde je nejdůležitější lidskost a překonání sebe samého. Famózní! Čtyři nebo pět hvězd? ()

WolfR

Výborné rozloučení s legendou! Skvělé zakončení ságy o boxerovi, který si splnil svůj americký sen. Hlavní zbraní tohoto filmu je samozřejmě nostalgie, ale i tak je to vynikající! Přímo úžasné dialogy a herecké výkony smíchaném s dobrým námětem, starou dobru hudbou a výbornými Rockyho vzpomínkami na zašlou slávu. Trénink jako opět vynikající a závěrečný zápas je taky dobrý. Konec ještě lepší, perfektní. Je to parádní zakončení sportovní legendy jménem Rocky Balboa. 5 hvězd. ()

Venkovan

Jsem rád, že přišla "šestka". Důstojné zakončení celé série jednoho neobyčejného boxera, který si naplno prožil svůj "americký sen". ()

dr.fish

Tohle je "geriatrický" Rocky. Italian Stallion pečlivě uložený do starého železa, provozuje svou malou hospůdku a vypráví hostům zážitky ze starých zápasů. Občas na ulici hodí někomu autogram a občas ho někdo poplácá po zádech jako hrdinu z dávných časů. Od života nic nečeká, chodí za manželkou na hřbitov, žije vzpomínkami. Postupně ale pochopí, že to takhle nepůjde, dožít to jen tak nečinně až do té rakve, se životem bude muset něco dělat. A tak se koná návrat Rockyho v exhibičním zápase. V ringu nejen Rocky, coby gladiátor ze "starých dobrých časů", ale s ním všichni jeho bývalí fanoušci, kteří se valejí bezmocně každý víkend po barech, chodí už třicet let do práce a v jejich životě se už několik století nic neděje, protože všecko už je jen a jen každodenně stejné. Proti Rockymu stojí mladý boxer, na vrcholu kariéry, mladý, silný a rychlý, má všechno co Rockyho fanoušci už dávno s léty ztratili. Je to generační souboj, souboj starého s novým. Všichni vědí, že Rocky nemá šanci, ale co kdyby alespoň jednou...jednou se to povedlo a přírodní zákony přestaly platit. Film hodnotím proto velmi kladně, protože tohle se tam Stallonemu povedlo všecko dostat a má u mně za to velké plus. Samozřejmě je to film pro starší a pokročilé, pro ty, kteří viděli Rockyho v letech jeho největší slávy a dnes je jim padesát a víc. Mladší a přátelé školy budou asi znuděni a divit se, proč Rockyho Dixon nevyklepl v prvním kole a vůbec, proč se vlastně film vůbec točil.... 80% ()

Jim_Beam

Ačkoli mám celou sérii rád, necitím sentiment, který by snad zastíral moje vnímání filmu. Na můj vkus je film až moc kýčovitý a jeho největší slabinou je závěrečný boxerský zápas. Sly se evidentně snažil snímat moderněji, moc mu to ale nevyšlo. Množství kýčovitých filtrů, množství prostřihů na Mary, syna, Paulieho, jak na Rockyho volají naivní pokřiky, vzpomínky na Adrien, prostřihy na růže, průpovídka k sobě samému a celková choreografie zápasu působí neskutečně blbě a z celého zápasu dělají jen šaškárnu. Když se pak člověk po skončení filmu se špatným pocitem z nepovedeného konce vrací v myšlenkách před ten zápas, uvědomí si, že předchozí děj byl sice koukatelný, jednotlivé dějové linky byly ale nedotažené. Linka s Mary a jejím synem ukazuje Rockyho jen jako hodnýho chlapíka a vlastně filmu nic nepřináší, taktéž dějová linka se synem nikam moc nevede a má pouze za cíl umožnit říct pár mouder a vytřískat trošku emocí ze smíření otce a syna. V důsledku této vaty je pak neskutečně odbyto rozhodnutí Rockyho se vrátit, domluvení zápasu a trénink. Vlastně jako by film měl dvě části první o životě starého boxera po skončení kariéry, rmoutícího se ze smrti manželky, a pak druhou část, ve které je domluvení zápasu, rychle odbytý trénink a pak zápas. Bohužel na mě film působil tak, že přeskočil z fáze 1 do fáze 2 ne úplně plynule. Celkově tedy Rocky Balboa zklamání. ()

Radiq

Filmy o Rockym fakt nemusim, takže jsem do tohohle šel s tím, že to bude blbost. Taky že byla, ale z těch všech Rockyů, co jsem viděl, to bylo asi nejlepči. Moc mi tam nesedly některý digitálně upravovaný scény, ale vcelku to bylo v pohodě. Hlavně že si tam Stallone nehrál na neporazitelnýho nadchlapa, ale jenom na takovýho obyčejnýho Stalloneho. ()

E=mc2

Tymto filmom umna Silvestro zabodoval nielen ako herec ale aj ako clovek..;) Spolu s 2 najlepší diel celej série. Dôstojné a veľmi pravdivé. Nie prvý, ale druhý! Ale to najpodstatnejšie, víťaz ktorý zvíťazil sám nad sebou! ()

tom88

Ako samostatný film to asi nieje také dobré, ale ako pamiatka postave Rocky určite áno. Stallone po rokoch sa snáď dostal do formy a je to aj trochu vidieť. Údery dostával, údery rozdával, držal sa a hanba to určite nebola. Zo začiatku sa to rozvíjalo pomalšie, ale keď už bol Rocky rozhodnutý, tak to už bol ten starý Rocky a stálo to zato. Rocky sa vrátil vo veľkom štýle. Oplatí sa vidieť. A na Ramba 4 sa teším ešte viac ako pred týmto filmom. 75%. ()

otík

Nevidím v tom žádnou vědu ani zázrak, že Stallone v šedesáti letech natočil jeden z nejlepších svých filmů. Vrátil se totiž přesně na začátek své kariéry a natočil téhož Rockyho, jen o 30 let staršího. Ve své podstatě jde spíše o filozofování o životě než o akční film a ani závěrečné boxerské jatka, které jsou opravdu dobře natočené, nic nezmění. Ale takového Stallona (či Rockyho, chcete-li) máme rádi a také víme, co od něj očekávat. Prostě jsme se opět sešli s upřímným, hodně naivním, ale o 30 let moudřejším boxerem, který toho nikdy o moc víc neuměl (kromě toho, že si rád pokecá s kýmkoli a kdekoli). Takže jsem rád, že se povedlo to, z čeho měl každý Slyův fanoušek strach a těším se na šedesátiletého Ramba, jak tu akci konečně rozjede a místo kecání začne zabíjet zlé lidi. ()

Deyw

Vyborne zakonceni serie rocky...co vic si prat..jen je skoda ze sly neni mladsi tak o 10let :( zase perfektni box,trenink,hudba ...co taky od rockyho cekat ze ?:) pro fandy rockyho povinost ;) ()

MJMilan

Sám Sylvester Stallone jako by si užíval ten srdcervoucí, strhující a fantastický závěr filmu. Myslím, že pro svoji kariéru nemohl udělat nic lepšího, než se vrátit k ověřeným klasikám. ()

panMartin

Rockyho mám rád a tenhleten díl byl párádní. Vzpomínky už je to přes 30 let od prvního dílu. Krásně rozloučeni s filmovou legendou, výborný zakončení předpokládám , že další díl by neměl být. Sly není jen dobrý herec ale jako režisér a scénárista taky není k zahození. ()

Nivenx

Velice dobře natočený film, který si se staršími díly moc nezadá a jde stále o to samé, ale i tak palec nahoru. Myslel jsem, že to dopadne hůře. Sly překvapil a natočil vzpomínkový, místy sterilní a zajímavý film pro všechny. Rocky už je sice starý, ale našel se soupeř, který mu oheň do žil vrátí. 70% ()

URBAN

Pro mě mnohem lepší než první díl pro ostatní kultovního Rockyho toto mělo něco do sebe . Po celou dobu jsem se nenudil sice ty ukecaný části mě moc nebavily , ale další části jako například závěrečný souboj a vlastně poselství celého filmu bylo pro mě báječné a to nejsem žádný fanoušek sportu . Dal bych plný počet , ale myslím že by to bylo přehnané takže lepších **** ( 18.11.13/MAC ) ()

Aargh

Poctivých 3.5 bodu. Škoda několika hloupých míst ve scénáři včetně v podstatě zbytečné dějové linky o Rockyho synovi. ()

Halle Berry chystá režijní debut

Halle Berry chystá režijní debut

12.09.2018

Oscarová herečka Halle Berry (X-Men: Budoucí minulost, Kingsman: Zlatý kruh) se chystá na svůj režijní debut. Natočí a zahraje si v akčním drama o bojových uměních Bruised. Snímek napsala scenáristka… (více)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Rockyho comeback potvrzen

Rockyho comeback potvrzen

13.11.2014

Rocky Balboa, šestý film slavné boxerské série, úspěšně uzavřel příběh Italského hřebce. Oficiální sedmý díl nás zatím nečeká, Stallone ale vymyslel jiný způsob, jak svého hrdinu vrátit na plátna kin… (více)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (více)