Každý hřích i zločin zanechávají nějakou stopu. Ambiciózní, chladnokrevný Rus Nikolaj Lužin pracuje v Londýně pro významnou mafiánskou rodinu. Jeho největší předností je rychlost a chladnokrevnost. Ani na okamžik neváhá porušit zákon, použít násilí či někoho dokonce zabít. Situace se změní ve chvíli, kdy porodní asistentka Anna objeví deník ruské dívky, která zemřela při porodu, a rozhodne se pátrat v její minulosti… Kriminální thriller režiséra Davida Cronenberga (tvůrce známých titulů eXistenZ, Moucha, Mrtvá zóna, Dějiny násilí) byl na Torontském mezinárodním filmovém festivalu v roce 2007 oceněn hlavní cenou za režii (David Cronenberg), další získal za výpravu, střih a zvuk. Kromě toho mu patří ještě další významná filmová uznání. (Česká televize)

lofa

Drsný , syrový thriller z prostředí ruské mafie v Londýně. Vypadá to, že máme další oblíbenou dvojici Cronenberg - Mortensen. Viggo Mortensen je ve své roli Nikolaje dokonale přesvědčivý, at už likviduje nepohodlné lidi nebo infiltrací mezi mafii. ()

zahron

Východní Přísliby jsou jako rostlina, která roste z jednoho jediného syrového a brutálního jádra. Jádro je pevné a na pohled celkem velké - ovšem kolem jádra filmu se vypínají ještě další výhonky, které bych nejradějí osekal pryč. Holt k dokonalosti stačí jen maličkosti ... Ale co na plat, Viggo Mortensen je prostě skvělej. ()

giovanni3

Od filmu jsem nevěděl co čekat, protože jsem na něj narazil pouze skrze účast Naomi Watts a zdálo se, že by mne mohl bavit. Děj se zdál zajímavý skrze ruskou mafii, ale postupně se z toho stal jakýsi patvar mezi praktiky ruské mafie (vražda, prostituce, atd..) a snahou sestřičky o záchranu dítěte a nalezení jeho rodiny. Část příběhu ohledně dítěte byla nudná a dopředu bylo jasné jak to s dítkem dopadne. A finále této části příběhu (u té vody)? To byla taková slátanina, že jsem to už dlouho neviděl. Část příběhu o praktikách ruské mafie byla již lepší, ale nebylo to něco extra. První vražda byla vcelku haluz, ale oba co se na ní podílely mi přišli spíše jako Turci než Rusové. Nalezení toho těla? To tam je pouze skrze to, aby ukázaly ty identifikační hvězdy k ničemu jinému to není. Odveta Čečenců byla nic moc a zapojení Nikolaje do odvety bylo očekávané od prvních slov o odvetě což shodilo tuto scénu a část příběhu. Zjištění co je Nikolaj zač vcelku překvapilo, ale ne tak moc, protože se celou dobu snažil chovat příkladně (ne jako Kiril). Musím říct, že celý film držel nad vodou svým hereckým výkonem právě Viggo Mortensen (Nikolaj) a tomu sekundovala Naomi Watts spíše svojí krásou jak hereckým uměním, které v tomto scénáři zdaleka nemohla ukázat. Zklamání a dávám 3z5 opravdu jen za Nikolaje. ()

Anez

Po prvním podříznutém krku jsem pochopila, že tohle není film pro holky (srčící krev z krku, "mňam"), ale vydržela jsem a stálo to za to :) Náhled do ruské mafie s Viggem, to je prostě nezapomenutelný zážitek. Navíc se to vše točí kolem malinkatého miminka, tudíž se zde najde i citlivá duše. Scéna v lázních tomu dodala akčnosti a odhalila velkou odvahu Mortensna (páni). Dasvidanija! ()

jefff

Krutopřísný film. Drsný, ale přirozeně, napínavý až k prasknutí a hlavně herecky naproto excelentní. Mortensen v jedné z nejlepších rolí jakou měl, stejně tak Cassel. Kmotrovskou rolí se blísknul i Armin Mueller Stahl, jehož výkon je opravdu strhující. Hodně zapamatovatelný film. ()

Looser

Surově a syrově přesně tak působí tenhle film. Cronenbererg se zjevně nebál horšího ratingu a natočil tenhle film s příchutí vodky a tetovacího inkousu........dobrej koktejl ()

bloodvomit

Moc dobrý film o ruském obchodu s bílým masem. Pecka na entou a poučení nakonec, všechny neshody se dají řešit dobře nabroušenou břitvou a posléze kleštěmi na prstíky ;o) ()

Heraldika

Velmi dobře vyprávěný příběh, kterému přesto k dokonalosti malý krůček chybí - zřejmě lepší a méně laciný konec. Možná má tu smůlu, že jsem ho shlédla těsně po kmotrovské trilogii a na tu žádný mafiánský film jen tak nedosáhne. Pokud se na něj ještě nekdy podívám, tak zejména kvůli nahým (byť vcelku brutálním) scénám s Viggem v ruských lázních. Ten chlap nemá chybu :-). A má překrásné ruce. ()

NALBERTik

Po predchozích Cronenbergových "psycho" filmech kazdopadne velka zmena. Neni tady zadne michani realit ani nic Sci-Fi. Je to celkem mrazivý snímek z prostředí ruské mafie, ovšem jen pro silnější povahy. Aragorn předvádí výborný výkon, stejně jako Naomi, ta mi uplně pripomela svuj koncert z 21 gramů. Sečteno a podtrzeno, vyborny pribeh, vyborni herci, 5* jak vysitych !! ()

cyberhawk

Po American Gangster moje jiz druha gangsterka tento tyden. Nicmene urcite neni tak dobra. Herci hraji dobre, je to vsechno dobre natocene, ale ta zapletka mi proste prisla moc jednoducha a primitivni... k tomu vsemu pripoctu na muj vkus az moc zabavnych dialogu, ktere se do tohoto filmu proste nehodi, a dve pochichtavajici se pizdy sedici vedle mne, ktere se pri scene v saune mohly potrhat smichy (a to jim bylo tak 20). Mno podivam se na to jeste pozdeji snad nekde v klidu, ale nemyslim, ze to muj dojem z filmu nejak vyrazne ovlivni. American Gangster je daleko, daleko lepsi. I bez reklamy na CSFD v titulcich. ()

Rousse

Chladné jako "vjeter" ze Sibiře, ostré jako "britva" holiče Azmira a drsné jako projevy Vladimíra Putina. Precizní režie a mistrovské herectví Vigga Mortensena. Východní přísliby mi přislíbily opravdu kvalitní podívanou, ve které mi ale chybělo "něco", co by filmu pomohlo do 5hvězdičkového zážitku. I když popravdě za tu gurmánskou specialitku odehrávající se v sauně jsem měla nutkání těch 5 dát. ()

Smileface

Cronenberg rozhodně neztratil nic ze schopnosti ztvárnit utrpení a bolest, jediná akční scéna ve filmu se odehrává v lázních/sauně a je ukázkou naprosto syrové zvrácenosti jeho myšlenek. Jinak jsou Východní přísliby velmi komorním příběhem, který plyne pomalým tempem a jež nemá žádného vrcholu ani odpovídajícího zakončení. ()

ethos

Cely film bol velmi vyrovnany v podstate nemal hluche miesta. Co mi vsak chybalo bolo trosku viac akcnosti a emocii, cely cas to bolo len neprijemne pochmurne. Ale to uz nejako asi k rusom patri, ked chcete veselsie pozrite si nieco o talianoch ty su miestami vtipny rusi su len prasata. ()

Hortenzia

jasný cronenberg už od podrezávacej scény v úvode,bohužiaľ to,čo niektorí hodnotia kladne ako "režisérsky podpis" u mňa ostáva kopírovanie samého seba,vyzeralo to presne ako history of violence...navyše,príbeh neponúka žiadnu originálnu zápletku alebo myšlienku,naopak sa mi zdá akoby ho chcel scenárista čím skôr skončiť,tak tam hodí prvý happyend,ktorý ho napadne...výkon vigga mortensena a naomi watts bol, samozrejme,výborný,od vigga sme dokonca videli viac než by sme možno čakali... ()

kisha

No safra na entou, většinu času naprostej doslova nářez a skončí to tahle hypernudně. Člověk čeká, že to rejža ještě víc vyhrotí a divákovu hlavu nakonec dorozseká a ono ejhle, zčistajasna se to stočí do starejchdobrejch pozitivních kolejí...Každopádně i tak velká lahůdka a s Viggem šup do oblíbenejch herců ()

BMAJTZ

Pravdu rici bylo to dobre a to dost ale od prvniho momentu jsem ocekaval nejaky brutalni navrat do gangsterek ala Al Pachino cehoz se mi do zaverecnych titulku neodstalo. Film ma takove pomalejsi tempo ktere mu ale vubec neubira na krase. Takze jde o vyborny filmovy zazitek ale neocekavejte prilis protoze to stejne nedostanete. ()

Houda666

Zaujímavý exkurz do sveta ruskej mafie v Anglicku. Samotný príbeh filmu je však veľmi triviálny a len ťažko uveriť, že by sa v reálnosti mohol odohrať. Najmä koniec je až komicky nereálny a kazí celkový dojem z filmu. Niektoré momenty ale pre mňa boli pamätné (podrezávanie krkov, bitka v saune, psychopatický Vincent Cassel a sympatická Naomi Watts). Hodnotenie: 65% ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

15.07.2022

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

13.05.2022

Statham v pokračování Východních příslibů?

Statham v pokračování Východních příslibů?

04.12.2020

Pokračování thrilleru Východní přísliby bylo v plánu prakticky od premiéry snímku v roce 2007. Hlavní roli v původním filmu o ruské mafii ztvárnil Viggo Mortensen (Zelená kniha) a patří mezi nejlepší… (více)

Anne Hathaway bude loupit během pandemie

Anne Hathaway bude loupit během pandemie