Každý hřích i zločin zanechávají nějakou stopu. Ambiciózní, chladnokrevný Rus Nikolaj Lužin pracuje v Londýně pro významnou mafiánskou rodinu. Jeho největší předností je rychlost a chladnokrevnost. Ani na okamžik neváhá porušit zákon, použít násilí či někoho dokonce zabít. Situace se změní ve chvíli, kdy porodní asistentka Anna objeví deník ruské dívky, která zemřela při porodu, a rozhodne se pátrat v její minulosti… Kriminální thriller režiséra Davida Cronenberga (tvůrce známých titulů eXistenZ, Moucha, Mrtvá zóna, Dějiny násilí) byl na Torontském mezinárodním filmovém festivalu v roce 2007 oceněn hlavní cenou za režii (David Cronenberg), další získal za výpravu, střih a zvuk. Kromě toho mu patří ještě další významná filmová uznání. (Česká televize)

Mistickzz

Mortensen bol ako Rus vynikajúci. Príbeh, ktorý je síce jednoduchý ale skvele zahratý a natočený. Howard Shore tomu dodal vynikajúcu atmosféru. Tento film nieje pre fanúšikov blockbusterov, tento film si vychutnáte doma, keď vonku prší. 80% ()

Benedygtus

Ackoli s plno vecmi nesouhlasim, musim hodnotit plnym poctem. Syrovost, nasili, strach, napeti to vse cisi v nebyvale mire(nebo spis bez miry) bez cenzury a presto s myslenkou. Mozna vas nekdy u filmu napadlo, ze misto zaberu na onu postavu byste se radeji v tu chvili podivali nekam jinam. To rozhodne neni pripad tohoto filmu. Kamera/rezie vas vtahne do deje a alespon ja jsem mel pocit, ze stojim primo v deni. Pozn.: Kdyz nasledujici den o tom premyslim, vsechny ty pocity jsou jeste opravdovejsi a silnejsi vzhledem k tomu, ze cely film se jevi velmi realne. ()

Zagros

Po delší době výborný film, kterému není téměř co vytknout. Možná jen velkou naivitu hlavní hrdinky, no ale jsem v Americe a dá se to pochopit. Viggo Mortensen podává úžasný výkon a spojení s Cronenbergem funguje skvěle. V Dějinách násilí se lehce rozcvičili a Východní přísliby už zvládli na jedničku. Je vidět, že na dobrý film není potřeba velkolepé scény, trikové efekty a spoustu akce. Film si naopak libuje v komorních scénách a komorních dramatech jednotlivců a já tentokrát taky. ()

iXtr3m3

Jedna z Viggových najlepších úloh, ktorá mu sadla ako uliata, resp. on sa do nej vcítil na maximun. V inom svete a inom filme by to bol chudší brat Arnolda Schwarzeneggera. Cronenberg si odskočil od svojich klasických úchyliarní k realistickej téme a vyšlo mu to dokonale. Viggo si strihol drsňáka, ktorého radšej nenasrať, pretože ho nerozhodí ani granát a nesere sa s ničím, porcuje (nie ryby) ako profík a tetovaniami má blízko k Yakuze. Vincent Cassel si zasa strihol hajzla, ktorého mu uverí každý, pretože je prehnilý nielen skutkami ale už aj vzhľadom. A medzi takýchto týpkov bez citov a svedomia a v obkolesení s ťažkou ruskou mafiou sa omylom dostane krehká Naomi Watts. Vynikajúci film, drsný, špinavý, krutý, fakt realistický. ()

Vajonek

Taková na první pohled celkem nenápadná záležitost, kde je už od začátku jasné, že to nebude nic pohádkového. U některých scén jsem i přivírala jedno či obě dvě oka, jak byly osobitým způsobem kruté, a to už je u mě (jako starého známého drsňáka :D) co říci. Líbilo se mi, jak se tyhle drsné scény střídaly a vyvažovaly s těmi klidnějšími, které dokázaly navodit zase trochu jinou, takovou temně příjemnou atmosféru, i že tomu nechyběl vtip. Mívám problém s filmy, v nichž se nějakým způsobem pracuje s ruskou kriminální scénou, často mi připadají přihlouplé, stereotypní. Východní přísliby mě v tomhle mile překvapily, jednotlivé charaktery na mě působily velmi přirozeně a ocenila bych i zdařilý ruský přízvuk v angličtině či uvěřitelnou ruštinu herců-Nerusů (i když bych přece jen měla malou výtku k tomu, že pokud spolu mluvili dva Rusi, bylo by možná přirozenější, kdyby častěji jednoduše mluvili rusky a nekombinovali ruštinu s angličtinou). Herecké výkony výborné, těžko říct, kdo se mi tam líbil nejvíc, všichni byli skvělí (když jsem ale mluvila o tom klidu, kterým je snímek prostoupený, tak hodně z něj podle mě do filmu přinesl svým hraním, výrazem Viggo Mortensen, myslím, že svým hereckým projevem se na roli Nikolaje hodil úplně perfektně, těžko si v ní dokážu představit kohokoli jiného). Nebudu příliš prozrazovat, ale těšilo mě, že jsem celkem brzy dobře (zhruba) tipla, jaká je v celé věci role Nikolaje, zároveň mě bavilo, že si s námi tvůrci trochu pohrávali, nepředstavili nám některé postavy příliš do hloubky, načrtli některé linky (typicky třeba vztah Anny a Nikolaje, který za celou dobu nedostal přesné obrysy) a i když neodhalili ani v závěru vše a spousta otazníků zůstala, tak to bylo působivé, člověku nic nechybělo. U některých filmů mi taková nejednoznačnost vadí, zde to ale šlo k celkovému příběhu a jeho výborné atmosféře. Závěrečný záběr na zamyšleného (pořád hodně záhadného) nového bosse je tohoto pojetí výborným završením. 85 %. ()

Peiper2

Drsný thriller z prostředí ruské mafie v Londýně. Nezapomenutelná je pro mě hlavně rvačka v sauně. Určitě jeden z nejlepších filmů roku 2007 a zasloužená nominace na Oskara pro Viggo Mortensena. ()

Frakira

Žádný složitý děj a přesto vás vcucne a nepustí. Já osobně jsem od začátku do konce jen tiše seděla...fascinovaně poslouchala ruskému přízvuku Vigga a tleskala jeho minimalistickému herectví, které tu předváděl na jedničku s hvězdičkou...Takže to máme jednu hvězdu pro Vigga a celkově 4 a 1/2 ()

Castorr

Filmy o mafii vždy slibujou skvělou podívanou s komorní atmosférou. Od Kmotra, Mafiánech až po nově zpracované drama jako skvělý Americký Gangster. Východní přísliby už od začátku filmu vyhlíží jako výborná gangsterka. Hlavně Viggo Mortensen, který se jeví pro tuto roli jako eso. Celý film jsem si užíval a těšil se na nějakou finální scénu. Konec mě ale malinko zklamal, čekal jsem něco víc, ale u těchto komorních snímků se to dalo taky čekat. Když to zpečetím tak vychází krásných 80%. ()

Teg

Hodně syrová podívaná ukazujíc světu temnější stranu východu. Nicméně otevřený konec mě potěšil asi nejvíc. A Viggo Mortensen konečně v roli která mu sedla lépe než plesnivej mušketýr. Perla mezi Thrillery poslední doby. ()

Rssa

Viggooo :) Film plný perfektních hereckých výkonů, dokonalé až na poněkud horší závěr... 85 % ()

Golltes

Od Pána prsteňov už ubehla dlhá doba.Od vtedy sa Vigo snažil v každom svojom filme zbaviť nálepky kráľa Stredozeme. Mám dojem že až v Eastern Promises definitívne zhodil masku Aragorna a ukázal svetu svoj herecký talent.Naopak Naomi Watts pôsobí len ako akýsi doplnok... Eastern Promises je komorná dráma,prepracovaná do detailu, ale v závere pozornejší divák narazí na pár logických zádrhelov.Celkovo sa prikláňam k 4 a 1/2*. ()

MareT.

Skvěle podaný příběh, moc zajímavá zápletka, která vtáhne hned od začátku, takže se nemáte ani možnost moc nudit...jinak Mortensen vynikající výkon! ()

cab

Reziser silenec (David Cronenberg) se znovu pousti do sveta kriminality a bez nejakeho silneho pribehu nataci syrove a hutne drama z londynskeho podsveti, kde hlavni slovo maji rusky mluvici jedinci. Daleko stravitelnejsi a pristupnejsi nez minule Dejiny nasili. Herci exceluji v kazde sve roli v cele s (uzasny Viggo Mortensen). Necekane prijemne prekvapeni. 85% ()

bila.tecka

Cronenberg opustil temné obsese a své hrdiny staví do komorně laděného dramatu, kde dominuje spíš úsporné herectví (úžasný soustředěný výkon Viggo Mortensena) než nosná zápletka či zapamatováníhodná myšlenka. Osud mladinké ruské dívky donucené k prostituci a drogám se tváří jako memento, nicméně to podstatné se odehrává v postavě řidiče, jež se snaží infiltrovat do rodiny vlivného bosse. Škoda že se vše točí kolem motivu opuštěného dítěte, střet kmotra Armina Mueller-Stahla a "nástupce" Mortensena by vydal za samostatný film. ()

Sten-li

Přísliby u mě rozhodně zabodovaly. Vskutku syrový příběh z drsného prostředí ruské mafie a to vše v realistickém pojetí. Nevzpominam si, že bych viděl něco podobného rvačce v sauně. 85% ()

Holina

Prakticky nijak zajímavý příběh vypráví Cronenberg po svém a dodává mu šťávu. Byla chybat čekat podobně překvapivé dílo jako byly Dějiny násilí. Eastern Promises sice není tak rafinovaný film, ale je o to vyzrálejší. Atmosféra, která se dá krájet a vynikající Viggo Mortensen, či Cassel, ovšem o to tupější Naomi Watts ()

B4TM4N

Kinematografický ekvivalent předčasné ejakulace: Je prima přislíbit, že příště to bude super, ale momentální výkon je to, co se počítá. ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

15.07.2022

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

13.05.2022

Statham v pokračování Východních příslibů?

Statham v pokračování Východních příslibů?

04.12.2020

Pokračování thrilleru Východní přísliby bylo v plánu prakticky od premiéry snímku v roce 2007. Hlavní roli v původním filmu o ruské mafii ztvárnil Viggo Mortensen (Zelená kniha) a patří mezi nejlepší… (více)

Anne Hathaway bude loupit během pandemie

Anne Hathaway bude loupit během pandemie