Legendární Barbar Conan je zpátky! Z kultovní komixové postavy se Conan vypracoval na ikonu stříbrného plátna, nové nadupané zpracování navíc uvidíme v kvalitním plnohodnotném 3D. Conanova touha po pomstě za smrt jeho rodičů se záhy změní v krutý boj za záchranu národů Hyborie před mocnými silami zla, ve kterém se bitvy s nelítostnými nepřáteli proplétají se souboji s odpornými monstry. Jedinou nadějí na vysvobození Hyborie ze spárů zla je Conan a jeho síla a odvaha. (oficiální text distributora)

Andre3000

V zásadě jsem hodnocení docela nadhodnotil. protože starému Conanovi nesahá ani po kotníky. Celkem zbytečný film. Viděl sem Arnolda dva dny před tímto filmem a je to tak diametrální rozdíl. Prostě Hollywood dnes neumí točit fantasy a historické filmy v jednom. ()

pakobylka

Barbar, který se neohlíží za kultovním "Barbarem Conanem" z roku 1982, protože má svou vlastní identitu. Je dítětem bitev - dítětem temných časů, žijícím z nenávisti k vrahovi svého otce ... a k řetězům - a jeho cesta je cestou pomsty. Syrová krvavá akce by tu byla, charismatický osvalený hrdina rovněž, ale ke škodě věci úroveň děje mírně, ale nezadržitelně klesá, takže nakonec se navzdory fantastickým prvkům dočkáte jen tuctového - a co si budeme nalhávat - i trochu odfláknutého finále. Conan Arnolda Schwarzeneggera tak vítězí nejen promyšleným a pečlivě zrealizovaným stylem, který je pro jeho příběh určující, ale i otevřeností a dramatickou nadstavbou. V některých momentech může z pohledu průbojné až zpupné současnosti vzbuzovat mírný (nikoli shovívavý !) úsměv, ale veškeré jeho nedostatky jsou nepodstatné. Možná proto, že se nebojí dát všanc ani sám sebe, když nechá diváka nahlédnout do svého nitra. Jeho pozici prakticky nemůže nikdo a nic ohrozit, neboť je výjimečnou postavou své doby - a dobře to ví. ()

ic

Dlouze jsem přemýšlel proč to vlastně spojovat s původním slavnějším filmem Barbar Conan. Moc mě toho nenapadlo, vážně, stejné je prostředí a jméno hlavního hrdiny, ale příběh je jinak naprosto jiný. Neříkal bych tomu ani remake, prostě úplně jiný film… a samozřejmě i 2 nesouvisející filmy se dají porovnat a tento mi naneštěstí vychází horší. ()

WolfR

Máme tu novou verzi Barbara Conana, nejde ale ani tak o remake jako spíše o jiné podání tohoto vraždícího svalovce. Takže; je to velmi drsné a brutální. Taky je to svižné a vizuálně pěkné, i když je to jakoby jeden dlouhý videoklip. Děj sice není nějak chytrý, ale sami všichni dobře vědí, že to u Conana nehraje roli. Základ je hlavní hrdina, který neohroženě postupuje dál se svým ostrým mečem, temným fantasy světem, který je tady mimochodem jistě z většiny digitální a působí velmi monumentálně a celkově vypadá velmi dobře. Co mě ale občas štvalo, byl velice zmatený střih, který nám pár scén doslova degradoval. Jinak, Jason Momoa se v roli Conana ukázal v dobrém světle a dokázal, že se může Arniemu vyrovnat. Přece jen, Arnold je sice Arnold, ale Momoa mi prostě připadá jako opravdový barbar. Tahle brutální fantasy svou konstelací prostě splnila svůj účel, pobavila, takže 3 hvězdy. ()

čidlo

Barbar ONAN větší koblihovinu jsem asi neviděl. Nispel at už radeji nic netočí!!!!! Jediný Conan je Arni :-) tohle má 15% ()

mortak

Jako vono je to dokonale blbé (zachraňovat otrokyně tak, že na ně pustím obrovské kameny!?!), vono to nedavá smysl skoro v ničem, ale na druhou stranu to ani tak nevadí, protože vono se to pořád řeže. Možná že by bylo lepší prostě nechat Conana chodit jednotlivými levely a na děj úplně zapomenout, ale vono to má nakonec větší drive než podobně dementní béčka, která se snaží o nějaký "inteligentní" scénář. Tady se to jen a jen rube a občas i to stačí k divákově štěstí. I když od značky Conan se čeká víc a kam zahučelo těch devadesát melounů, to teda nevím. ()

ivet.ka

Nevím, jak ostatní, ale já jsem se pobavila. Nekoukala jsem na to jako na remake a ani na vteřinu jsem si neposteskla, že nevidím Arnolda (Mně ten jeho deadly look nikdy příliš neuchvátil). Akční fantasy řežba, kde je hodně krve, dialogů poskrovnu a ještě jsou všechny tak tupé a patetické až to bolí. Ale vůbec mi to nevadilo. Naopak se mi líbila nádherná výprava, kostýmy a celková atmosféra snímku. Z nového Conana je znát, že ví, do čeho jde. Že se noří do vod, kde ortodoxní fanoušci budou nemilosrdní a potopí snímek do nejhlubších vod filmového braku. A sází na to. Takže dostáváme přesně to, co čekáme. A navíc s notnou dávkou sebeironie. A Jason Momoa si roli Conana užívá neuvěřitelně. A pro mě je mnohem větší barbar než ten Arnold, ze kterého tady všichni padáte na zadek. Režiséra Marcuse Nispela nechte na pokoji. Jedině Conan se mu zatím povedl. A on si za to svoje prokletí věčného smolaře může sám, když si ke zfilmování vybírá kultovní snímky a točí jejich remaky. Ale na Conana mu nesahejte, to je prakticky jeho dítě. Tohle nemá s původním snímkem absolutně nic společného, takže srovnávat ho s novou "verzí" postrádá jakoukoli logiku. A musím přiznat, že mě leckterá vychvalovaná komedie nepřiměla k takového huronskému smíchu jako právě Barbar Conan. A moje bránice je vděčná. Jen to 3D bych oželela. Naštěstí se počítalo, že to bude slabé a proto máme originální zvuk. Systém na palici, ale v tomhle případě by dabing zabil naprosto všechno. Přečtěte si celou recenzi. ()

Madlenka26

Co se týče zpracování to není špatné ale na příběhu to pokulhává. Typický dychtivý conan po pomstě a ničem jiném, takže asi tak. Horší 3* ()

Koly

Pro mě se jedná o velké překvapení. Jakožto fanatický fanoušek původního Conana jsem čekal pořádnou sračku, ale kupodivu se mi film docela zamlouval a to samé platí i pro Jasona Momoy. Ještě to ale bude chtít minimálně jednu projekci... EDIT (12.11.2011) Právě jsem se dodíval na Blu Ray. Nemůžu si pomoct, ale tento film je hodně kvalitní. ()

bartias

U Croma, proč nemůže film s Conanen začít třeba v hospodě uprostřed divoké pitky, nebo bitky, nebo obojího naráz? Nová verze Barbara Conana zase není tou adaptací Howardových příběhů, na kterou jejich čtenáři čekají už celé věky. Snaha o epičnost je trapná, příběh chybí úplně. Půl hodiny trvá, než se na scénu dostane Jason Momoa alias khal Drogo. Skutečný Conan začíná až díky němu s replikou "No man should live in chains!" A taky i končí, proklatě! ()

tomeek

Skvělé efekty, lokace, kostýmy a výprava, ale příběh chvátá (kromě solidně dlouhé expozice o mládí) kupředu mílovými kroky a všecko se děje hrozně rychle. Popcornovka na pohodu, není co řešit, ale netřeba vidět znovu. Momoa mě o svém drsňáctví přesvědčil mnohem víc ve Hře o trůny - a to tam skoro neřekl ani slovo. Jak říkám - pohoda. ()

SoolenJV

Další z nekonečné hollywoodské série na téma "ničení legend". Jason Momoa sliboval mnohé, podle mě se i více blíží Howardovskému pojetí postavy hrdinného barbara, všechno to vypadá dobře, místy dokonce i prosvítají náznaky tak potřebné "politické nekorektnosti". Ale co je to všechno platné, když celý film svou blbostí uráží i ti nejposlednější z žánru Sword 'n' Sorcery. Vyložený EPIC FAIL to není, ale FAIL je to pořádný. A taky pořádný kopanec do žaludku všem, kteří mají původního Conana rádi. ()

sir-dave

Hostina pro můj meč! Když pozoruji v různých žánrově podobných filmech ty barbarské vesnice, tak mají docela pech. Jednou do roka je přijedou nájezdníci vyplenit a když mají štěstí tak třeba jeden přežije, aspoň ve filmech. Tady to není samozřejmě výjimkou. Potom se musí nějak přejít to, že Conan má čisté bílé zuby a Rachel Nichols hezký make-up. Lang se nemusel ani moc snažit, převlékl kabátek z Avatara do starověkého tyrana a bylo vymalováno... krví každopádně.. té zase teklo... Dá se to lehce odsoudit, stejně jak vyzdvihnout. Já se pro tentokrát přikloním k druhé verzi. Zapůsobilo na mě trikové zpracování, svižná akce, odsýpalo to a mělo to i pěknou ženskou. ()

3n3my

Veľmi kvalitné spracovanie, najmä čo sa výpravy a efektov týka. A preto nechápem, ako môže mať tento Conan s hromadou akčných scén podstatne nižšie hodnotenie, ako Cageov Hon na čarodejnice. ()

Sabrewulf

Slyšel jsem dobře? Opravdu jedna z postav vykřikla:"Shit!"? Nezajímavá hudba, lidská těla z plastelíny a s tím související nevědomost, že brutalita není o krvi a gore, nutnost mít ve filmu za každou cenu výbuch, jedna z nejnudnějších smrtí hlavního záporáka... Tož tak. ()

panMartin

Raději se kouknu na starýho Conana s podáním Arnyho byl mnohem lepší tady byl změněn příběh i záporáci byly srandovní! ()

Nivenx

Ani první Barbar Conan nebyl žádným dílem ze kterého bych si sednul na zadek, ale tohle už je pouze výplach bez myšlenky a zajímavějších momentů. Hodně špatný remake. 15% ()

DannyJ

OSTUDA! Nejhorší casting ever! Conana prostě může hrát jedině Arnie. Byl k tomu zrozen! Ale i kdybych přehlédl tohle fatální selhání co se týče hlavního hrdiny, dostal bych se k hlavnímu záporákovi a o tom ani nemam sílu psát. Hrůza, děs. Jediná pozitivní věc na tomhle filmu je, že po shlédnutí je pro mě původní Barbar Conan ještě kultovnější záležitost! ()

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (více)

Hezoun z Twilightu jako Herkules Conanovič

Hezoun z Twilightu jako Herkules Conanovič

09.04.2013

Tohle je „ten druhý Herkules". Jak už víte i z našich novinek, momentálně vznikají dva filmy o nejslavnějším starořeckém gerojovi. Ten prestižnější má Dwaynea Johnsona, kupu hvězd ve vedlejších… (více)

Rockův Herkules má konkurenci

Rockův Herkules má konkurenci

06.02.2013

A je to tu zas. Naposledy jsme se dočkali souboje dvou Sněhurek, Burton a del Toro natáčejí konkurenční adaptace Pinocchia... a dočkáme se i dvou hromad starořeckých svalů. Už víte, že Brett Ratner… (více)