Legendární Barbar Conan je zpátky! Z kultovní komixové postavy se Conan vypracoval na ikonu stříbrného plátna, nové nadupané zpracování navíc uvidíme v kvalitním plnohodnotném 3D. Conanova touha po pomstě za smrt jeho rodičů se záhy změní v krutý boj za záchranu národů Hyborie před mocnými silami zla, ve kterém se bitvy s nelítostnými nepřáteli proplétají se souboji s odpornými monstry. Jedinou nadějí na vysvobození Hyborie ze spárů zla je Conan a jeho síla a odvaha. (oficiální text distributora)

Lucasion

Legendární Barbar Conan je zpátky! Film, který se mi moc kritizovat nechce. Asi jsem se na to moc těšil a měl velké očekávání. Nevim. Každopádně to není film o vysokém hodnocení. Je fakt, že Momoa je charismatický a do té role se hodí. A že kostýmy a prostředí je skvěle udělané. A scéna s písečnými muži je skvělá. Na druhou stranu má dost fádní příběh a děj je vyprávěn rychlostí Mach 3. Téměř každých 10 minut máte nápis nové země a kamera přeletí hory a jste opět jinde. Nevím, co tím distributor myslel, nicméně by se nad sebou měl zamyslet. Přístupnost od 12ti let? Nejen, že zde jsou kyprá prsa vnadných žen na každém kroku, ale akční scény jsou doslova JATKA! Ruce, nohy a hlavy zde lítají jak na běžícím pásu. Nemluvně o desítkách hektolitrů krve. ( 58 procent ) ()

ScarPoul

Nie až taký prúser aký som očakával. Barbar Conan má skvelú výpravu. Hyboria je temná, špinavá, plná rôznych individuí, miest, lesov, oblúd a čarov. Uprostred toho všetkého si kráča bojovník zrodení krvou aby zavŕšil svoju pomstu. Volá sa Conan. Vidieť tu každý jeden cent rozpočtu, ktorý išiel prevažne na masky a na kulisy. Momoa je v roli Conana schopným Arnieho následovníkom, je mladý, sympatický a drsný. Podarí sa mu tu niekoľko hlášok, má pár brilantných súbojov a samozrejme krásku, ktorú musí zachraňovať. Chybou celého filmu sú dvaja ľudia. NIspel ako fušer, ktorý nevie natočiť poriadnu akčnú scénu, ktorý vniesol do filmu neoriginalitu a amatérstvo - hlavne úvodná sekvencia hovorí za všetko a potom kameraman, ktorý nielen že nevedel zachytiť poriadnu akciu, on nedokázal zachytiť poriadne nič. Jasne to dokazuje čo to s filmom spraví ak sú hlavné zložky nevyvážené nad tie ostatné. Herci sú ale schopný aj keď v určitých smeroch prehrávajúci a patetický. Po skončení aj napriek niektorým naozaj nudným akčným scénam, mi zostal s filmu pozitívny pocit. Je to béčko, ktoré byť béčkom nemuselo, ale rozhodne v tejto forme nikoho nejako zvlášť neurazí. Čo je vzhľadom na Nispelov formát značný posun dopredu. ()

Lacike

Totalne jednoduchy az primitivny pribeh vo videohernom style, kedy sa bez akejkovek logiky menia lokacie a striedaju akcne sceny mi dost pripomina Conana Ničitela s Arnoldom. Akurat tato verzia ma velkolepejsiu vypravu a tentokrat nie je cielena na male decka, ale pre trochu odrastenejsie deti, ktorym k stastiu staci dobre a prehladne natocena akcna scena (v tomto smere podla mna Nispel prekvapil a zasluzi si pochvalu) s mnozstvom krvi a dej ich nezaujima. Hlavne ze sa neustale nieco deje. Priznam sa, tiez som sa ani na chvilu nenudil, ale kedze mna predsa len zaujima aj funkcny pribeh bez mnozstva logickych dier, tak by som to uz druhykrat nedal. 5/10. ()

Genero

Išiel som v piatok venčiť svojho psíka do neďalekého lesíku, keď tu náhle počujem z húštiny zvláštný hluk a rinčanie. Myslel som najprv, že tam někto súloží a rozhodol som sa tych výtržníkov pokarať. Idem bližšie a tam vám taká rubačka! Barbari sa kosili mečmi hlava nehlava a kričali na seba anglicky so slovenskými titulkami hrubé urážky. Medzi nimi bol najkrajší nejaký Havajan z Honolulu, svalnatý a múdry nadčlovek. Bodaj by sme aj my mali takých Onanov! ()

st.ranger

Z trailerů a celkové dojmu to vypadá jako Souboj Titánů a jelikož je remake žumpa největšího kalibru, nemám o tento film zájem. Nesrovnávám s Arnoldovo Conanem, tento žánr mě nijak neoslovuje a v rukách patlala Nispela může vzniknout jen hovadina. ()

Avalon820

Uf, tak toto byl skutečně očistec. Samozřejmě, na Nispela šlo o naprosto standardní produkt, v praxi je ovšem Barbar Conan hodně, ale opravdu hodně velkým průšvihem. Už dlouho se mi nestalo, že bych tlačil hodiny očima tak, jako při této perle. Bylo to skutečně hodně špatné - šíleným střihem počínaje, přes uširvoucí dialogy, nekoukatelné efekty a panoptický casting, až po děsivé "herecké výkony" (či jak to nazvat). Vážně si nedovedu představit cílovou skupinu diváků, jimž by měl být tento snímek určen. A tohle že mělo rozpočet 70 miliónů dolarů? No... tak to už je vskutku silná káva. ()

MoiJe

Dobre, je to zbytocne dlhe, niektore repliky su prenasane odvecne a tonom ako s kamaratmi pri kafe a subojove sceny su (minimalne v 3D) strasne neprehladne, ale nie je to sracka. Mozno si po case i znovu pozriem. A po nedavnom videni Thora som sa bala ovela horsieho. Na pristupnost od 12 to zvladli dobre! So spoludivakmi sme sa vsetci zhodli, ze si to Momoa mohol viac uzivat a ze meno Conan bude zrejme len nahodna zhoda mien. Ale opakujem, obecne nie som nespokojna. (Nemohla som sa ubranit porovnaniam s Game of Thrones, ktore z toho vychadzaju vitazne. Momoa tam posobi ako chlap, tu skor ako mladik, i ked sympaticky a bojovny. Mesta a prostredie GoT su natrikovane pre moje laicke oko lepsie nez tunajsie, este so smiesnymi modernymi popiskami, kde sa akoze prave nachadzame (co nasledne aj tak povedia aj postavy). A postavy i navaznost deja su v GoT akosi domyslenejsie - nedorobena bola imho hlavne carodejnica, nahle presuny medzi lokaciami a sceny na lodi.) ()

Terva

CITÁT - Bude se jmenovat Conan.......... Je to celkem masakr, plno krve, usekaných hlav a soubojů. Arnold je sice Arnold, ale dá se zvyknout i na novou tvář. Tohle je prostě Conan a je jedno kdo ho hraje - nebo ne ? Povedená hudba ( Tyler Bates ), pěkná kamera ( Thomas Klass ) a střední dobrodružství. Ale ... ale je možná až zbytečně brutální. Zvláště hledání ženy ryzí krve. CITÁT - Žádná z nich není čisté krve !!......... A nebojte i na Conana jedna ženy zbude, to by nebyl komiks. DIALOG : CONAN - Máš jméno ? TAMARA - Jmenuji se Tamara Amaliat Jorvi Karushan. No a jak ty ? CONAN - Conan. TAMARA - Conan ? To je všechno ? CONAN - Kolik jmen potřebuju ?.......... Jednou jsem se pořádně zasmál. Jedná se sice o starý vtip, ale i tak byl prostě povedenej. Bylo to okolo 56 minuty. Scéna se jmenuje "Návrat Rema" CITUJI - Remo se vrátil........ Kdo viděl pochopí a kdo neviděl taky pak pochopí. Lehce průměrný snímek, který už si asi nikdy znovu nepustím ( možná ). Zato Conana z Arnoldem Schwarzeneggerem uvidím ještě několikrát. Oba plus Rudou Soňju. CITÁT - Barbare, už se mi nelíbíš.......... ()

Chermy

Nejvíc bitý na tom bude asi Jason Momoa, který za výsledek však může nejméně. Řekněme si to narovinu, film je zhovadilost klasicky Nispelových rozměrů. Mně hlava stále nebere, že člověku, jehož filmy nikdo nemá rád(diváci, recenzenti, producenti...ani on sám je nemůže mít rád) stále někdo byl ochotný vložit do rukou takový rozpočet a takovou filmovou značku, jakým Conan JE(ačkoli patřím mezi ty, kteří filmy o Conanovi rádi nikdy neměli). Jediné, co za sledování filmu stojí, je již zmíněný Momoa. Jako Conan je naprosto úžasný. Zábavný, akční, sarkastický i správně šovinistický. Velká škoda, že mu tímhle filmovým paskvilem debil Nispel asi kardinálně posral kariéru. ()

moviesfan

Snímek mě celkem mile překvapil. Nepůsobil na mě až tak lacině jako na jiné, akce se mi líbila, příběhově to nebylo také k zahození. ()

Seabeast

Po shlédnutí mě napadlo jen jedinné slovo: předimenzované! Člověk by čekal akční jízdu, ale co je moc, to je moc. Film, který si pustíte, zkouknete a následně si na něj ani nevzpomenete. Nevím, proč současné akčňáky musejí být tak nesmyslně nabouchané a úderné za každou cenu. Škoda, s remakem Conana by se dalo udělat věcí... Popravdě o dost radši mám Krále škorpiona, který by se sice dal považovat za akční béčko, ale vždy mě pobaví a dojem ve mě zanechal lepší, než tahle moderní slátanina. ()

joehot

Poněkud bezzubý barbar, i přesto, že je Momoa lepším (uvěřitelnějším) Conanem než Arnold. 50%, z toho alespoň dvacet právě za něj. ()

corpsy

Zhodnotím to takto. Jason Momoa vyzerá fakt skvele a bola by škoda nevyužiť jeho fyzický talent v ďalších fantasy spektákloch, ale meno Conan sa mu akosi nehodí. Na opačnej strane Stephen Lang ako Khalar Zym asi celú svoju záporácku charizmu nechal v AVATARovi, Rachel Nichols je len sexuálna vložka a Ron Perlman v úlohe Conanovho otca je na plátne iba pár minút, čo je naozaj škoda. A tak z celého tohto hereckého ansámblu vychádza víťazne Rose McGowan, ktorá si týmto partom pravdepodobne zakryla ranu menom RED SONJA, snímok ktorý mal prísť ešte pred CONANOM, a v ktorom mala hrať ústrednú postavu. Ďalšia kritika padá na hlavy tvorcov, ktorý pri ozaj štedrom rozpočte, ktorý utratili v relatívne lacnom Bulharsku, nedokázali rozpútať to pravé fantasy inferno. Ale veľká chvála za to, že aj napriek už pravdepodobne dopredu tušenému neúspechu sa niekto podujal točiť R-kový fantasy projekt pre kiná a nie rovno pre DVD. ()

PauloZ

Marcus Nispel odvedl svoji rutinní práci dobře. Nový Barbar Conan nemá se Schwarzeneggerovým vůbec nic společné, což je také dobře a pro mě je to čistokrevná letní jednohubka těžící ze zvučného jména. Co mohu na 100% pochválit je výprava, lokace a vizuální stránka filmu, která je opravdu výborná a jde vidět, že peníze byly a že se produkce snažila. Příběh je prostě takový, že je. Nic nového, spíše tuctovka. Odplata za smrt otce a vyvraždění rodné vesnice. Neviděli jsme to už někde? :). Jako oddychová zábava s pěknýma efektama a sympatickýma hercama to ale funguje. Jen je škoda, že všechny ti dnešní remaky a předělávky jsou ovlivněny dnešní dobou a i když se v nich nešetří krví a jakousi brutalitou, tak je prostě vidět, že je to točeno hlavně na efekt, se zbytečnýma románkama a celé to i přes svoji drsnost působí uhlazeně a pěkně, aby to zaujmulo co nejširší publikum. Zároveň musím také podotkonout, že je to lepší než nový souboj titánů. Každopádně co se drsnosti, surovosti a syrovosti týče, tak je tohle pohádka oproti původnímu filmu. ()

ConanVJ

Pro mě naprostá paráda a spokojenost. poprvé jsem viděl v kině a pořídil jsem i na BD. Nevím co spousta lidí proti tomuto Conanovi má. Že ho nehraje Arnie? No a? Momouv Conan je víc podobnej knižní předloze, nejen chováním, ale i vzhledem. Ve filmu jse spousta odkazů na Howardovu tvorbu co ce Conana a světa týče. Začátek filmu a Conanův zrod pecka. Příběh sice nenavazuje na žádnou z knih a je zde i spousta odchylek co se týče Conanových začátků, ale to jsem lehce překousnul, oni i některé knihy ignorují chronologii. Film jako celek funguje dobře. Příběh je jednoduchý, ale mě se líbil. Efekty jsou parádní a bitka s písečnými přízraky super. Kostými a výprava parádní. Některé exteriéri se mi moc líbí. Hudba je skvělá a parádně dokresluje dění na plátně. Akce je zde dost a je i pěkně udělaná. Hereckému obsazení nemám co vytknout a jak už jsem psal, Momoa mi sedí jako Conan víc než Arnie :) Jasný Arnieho Conan je naprostá klasika filmového žánru a taky jí mám moc rád, ale jako fanda knižního Conana mi tento filmek sednul hodně. Za mě 100% :) ()

Andersis

Akce, akce, akce = čistý béčkový výplach. Nezdálo se mi to zlé, prostě vypnout mozek a nechat se unášet, možná až samoůčelnou brutalitou, chválitebným záporákem a chválitebným skoro až výborným Momoou. PS: Jsem tu jenom já ? Nebo je tu víc lidí kterým to nepřišlo jako remake, ale spíš jen další povídka ? Protože s Conanem od Arnolda to nemělo společného takřka nic, snad jen zabití jeho otce a jeden had. Kdyby se ten film jmenoval jinak, třeba ...... nevím jak, tak by to určitě mělo vyšší hodnocení. ()

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (více)

Hezoun z Twilightu jako Herkules Conanovič

Hezoun z Twilightu jako Herkules Conanovič

09.04.2013

Tohle je „ten druhý Herkules". Jak už víte i z našich novinek, momentálně vznikají dva filmy o nejslavnějším starořeckém gerojovi. Ten prestižnější má Dwaynea Johnsona, kupu hvězd ve vedlejších… (více)

Rockův Herkules má konkurenci

Rockův Herkules má konkurenci

06.02.2013

A je to tu zas. Naposledy jsme se dočkali souboje dvou Sněhurek, Burton a del Toro natáčejí konkurenční adaptace Pinocchia... a dočkáme se i dvou hromad starořeckých svalů. Už víte, že Brett Ratner… (více)