Makky

Fantastické! Kým si po nás príde je naozaj úžasný film. Excelentní Nicholson & Freeman rozohrávajú krásny príbeh dvoch starších pánov, ktorí toho síce veľa neprežili, ale sú celkom spokojný so svojim životom. Nie však celkom... Rozhodne odporúčam tento film každému bez rozdielu veku. Emócie z filmu vo mne stále pretrvávajú a tá neskutočná radosť, ktorá vo mne zavládla po konci filmu je úžasná. Rozhodne to bolo podporené aj inými okolnosťami a tým, že som film videl v kine. Avšak naozaj ma tento film rozveselil a ten pocit, keď som odchádzal z kina a počúval pri tom super pieseň, ktorá hrala počas záverečných titulkov, by som doprial každému. Je aj dôležité zobrať si z tohto to najlepšie a najradostnejšie, čo nám aktéri predvádzajú. Že aj napriek problémom, starostiam a nie príliš šťastnému osudu človek dokáže prežiť svoje radosti naplno. ()

buldock

Zajímavý a krásný ovšem ze začátku pomalu se rozjíždějící snímek pojednávající o dvojici rakovinou postižených mužů pokročilého věku , kteří se po zdrcujícím verdiktu o brzkém konci jejich životů rozhodnou si těch pár posledních měsíců na tomto světě pořádně užít a prožít si pár nesplněných vesměs klukovských snů! Vynikající dvojice Jack Nicholson a Morgan Freeman si zde sáhla na dno svých hereckých schopností a vytvořila spolu nerozlučnou dvojici zcela odlišných lidí , kteří si díky stejně kruté diagnóze a životnímu osudu najdou k sobě cestu. Film: 85% ()

blackrain

Dvě velmi šarmantní hollywoodské hvězdy se sešly v jednom filmu s vážnou tématikou. Z dokonalých protikladů se nakonec stali přítelé, kterým se smrt přilepila na paty. Nikdy není pozdě něco dokázat a oni to udělali. Rozhodli se užít si zbytek života a splnit si všechny sny. Český dabing se povedl. ()

SarumanKo

Veľmi príjemná oddychovka, ktorá stavia na istotu a to v každom smere. Je to tragikomédia, ktorá nie je vtipná príliš často (Nicholsonove špičkovanie s asistentom Tomom, ktorý je v skutočnosti Mathew vládne), ale keď už na humor dôjde, tak pobaví, tým svojim horkosladkým vyznením určite. A síce je príbeh absolútne neoriginálny a predvídateľný, v závere hlboko dojme, tradičným žmykacím spôsobom, ale nemám mu to za zlé, v tom vlastne tkvie podstata snímku The Bucket List. Jack a Morgan sú navyše jedni z mojich obľúbených hercov, a keď hľadanie šťastia a dobrodružstva počas posledných mesiacov života niekomu som schopný veriť, tak sú to práve oni. (75%) ()

kaylin

Další z těch snímků, které jsou o stáří a je to podáno humornou cestou, i když samozřejmě pasážemi, které se snaží útočit na emoce. V některých případech možná až moc okatě, ale Morgan Freeman a Jack Nicholson jsou takové osobnosti, že i celkem klasické scény zvládnou se ctí. Jo, tohle je typ filmu, který můžu. Rozhodně neurazí, pokud tedy nemáte problém sledovat dva starší herce. ()

suicide

Když vidíte mých 5 hvězdiček mohlo by se vám to zdát divné, když víte, jak jsem shodil film s velmi podobným námětem z německé produkce - tj. Klepání na nebeskou bránu. Rozdíl mezi těmito filmy je ten, že jeden říkal, jak má divák reagovat, druhý se o to ale nestará a nechává děj plynout dál. Divák jen sleduje a prožívá vyvíjející se vztah dvou starých lidí, a i když někde v podvědomí tuší, kam děj dospěje, stejně se tím nenechá znechutit a prostě si užívá skvělý film s ještě lepšími herci. ()

René.girl

Nádherný film, nádherná myšlenka a úžasní herci - klidně bych film protáhla na 2 hodiny, vůbec ničemu by to nevadilo. ()

Maq

Přirovnal bych to k dobrému nábytku. Když si takovou věc objednáváte a máte na ni dost peněz, zadáte to dobré firmě. Zkušení řemeslníci, kvalitní materiály, bezvadné zpracování, žádné otravné chyby, nedomyšlenosti, chcete to funkční, decentní, pohodlné, bez výstřelků. Umění? Ale kdepak. Dobrý nábytek má koneckonců v obýváku kdekdo. --- Takový je tento film. Hezký, solidní, pohodlný. Triviální. ()

movieband

Chlapácký film o vyrovnání se Smrtí dvou starých mužů, kteří se rozhodnu, že když už nemůžou jak bojovat, tak svoje poslední dny věnují tomu co chtěli udělat v životě. ()

rt12

Opět tu máme boj se zákeřnou nemocí, ovšem pojatou jinak. Není to ždímačka slz, oba kluci to zvládli s bravurou a se ctí. Klobouček dolů. ()

Rakosnicek77

Tak tahle komedie, jak už byla nereálná a pro běžného smrtelníka jen další fantazie, byla skvělá, zábavná a tak je i pravdou že jsem si její sledování celkem užíval. Nedovedu sám posoudit, zda bych si svém umírání dokázal takhle užívat, namísto chvil trávených ve společnosti blízkých, nicméně i tato filmová možnost jistě je a není zase až tak k zahození :-) Koncert dvou pánů herců, který se nám tady otevírá, je opravdu radost sledovat a oba dva rovným dílem odvedli skvělou práci. ()

Damiel

70 % - Relativně tuctový příběh zachraňuje charisma a herecké výkony mastrů Freemana a Nicholsona. Panu Reinerovi to tihle dva staříci notně ulehčili. ()

MATADOR

I když nedávám maximální hodnocení, tak se dozajista jedná o jedno z překvapení roku. Příjemný příběh dvou zcela odlišných starších pánů. Milionář plný vtipu a inteligentní opravář aut aneb svérázný Jack Nicholson, který opravdu hází jednu perlu za druhou mne opravdu kolikrát vážně dostal na kolena. A správný Morgan Freeman, který hraje jako vždy dobře. S těmito chlápky se zkrátka nudit nebudete ;-) Jako bonbónek opravdu příjemná hudba, kterou bych mohl poslouchat neustále. Jako vynikající odborník na zdravotnictví.Věřím, že víc lidí umře na návštěvy, než na choroby. ()

PAGE

Skvělý film, není co dodat, snad jen, že Jack Nicholson, je pro mě pořád číslo 1 mezi herci a Morgan Freeman je jen o malinko níž. ()

Thomassi

Právě motiv filmu mě přesvědčil, abych se na Bucker List koukl. Už po přečtení jsem věděl, že to bude smutný film. Konec mě celkem dojal, ale zároveň jsem byl nadšen z toho, co za tu životní chvíli ti dva dědové dokázali. Užívat si po celém světě, vidět nejznámější památky, zkusit trochu adrenalinu, to vše jsem jim tiše záviděl. Tak proč ne, když jsou prachy. Dvojice Jack Nicolson a Morgan Freeman byli skvěle zvolení a zde jen dokázali, že vážné role prostě umí. I když každý byl svým způsobem jiný, dokázali v sobě najít nerozlučitelné kamarádství, které jim vydrželo až do smrti. Působivý snímek. ()

Toshiro

Takový klasický film o stáří a vyrovnání se se smrtí i životem. Freemanovi i Nicholsonovi role sedli. Střed filmu byl dost hluchej, konec to vytáhl zpátky na lehký nadprůměr. ()

Nosdrolomo

Na světě je víc jak 6 miliard obyvatel. A všichni se v drobnostech liší. Malý/velký, tlustý/tenký, introvert/extrovert, šťastný/smutný, vázaný/svobodný, bohatý/chudý, milovaný/nenáviděný, věrný/sukničkář, sečtělý/neinformovaný... A přesto máme něco společného. Život a smrt. To první je povětšinou na nás a to druhé si většina nevybere. Edward a Carter se setkávají na smrtelné posteli kde se vidí vlastně úprně prvně. Bohatý majitel sítě nemocnic a chudý spořádaný dobrák z autoopravny. Oba žili svoje životy zcela odlišně a jediné co je nyní spojuje je smrt. Ale než si pro ně přijde rozhodnou se splnit si některé ze svých snů i ze snů jiných. Jack Nicholson a Morgan Freeman podávají svůj standartní excelentní výkon a rozehrávají tak dojemně vtipnou hříčku vyrovnání se s vlastní smrtí. Film jenž zavede k zamyšlení nad vlastním životem neoplývá žádnými převratnými myšlenkami, ovšem s dostatečnou dávkou humoru upozorňuje na nelehkou součást života a to jeho konec s nímž se snad nikdo pořádně nedokáže vyrovnat. Každý by měl mít svůj Bucket List, ať už na papíře nebo v hlavě. Nikdy totiž nevíte kdy si pro vás přijde ;-) Podobnost čistě náhodná?: Klepání na nebeskou bránu ()