Mainer

Ať jsou filmy jakkoli dobře zpracované, záleží jen na jediném. Jestli umí vyvolat emoce. Tenhle to dokázal. 5* ()

Brenda.Ch

Tohle je "starší verze" Klepání na nebeskou bránu. Tady nejsou mladíci, ale senioři, tady nemusejí najít auto plné peněz, protože Edward je tak nekřesťansky bohatý, že by to byl jen zbytečný nápad navíc. Oba to hrají fantasticky, Nicholson je tradičně protivný (i když jsem kdysi četla o něm knížku, že je ve skutečnosti nesmírně milý a pro mnoho lidí z branže se stal vrbou, která vyslechne, pomůže a potěší - dost zvláštní představa... :-) ) a Freeman zosobňuje inteligenci, pokoru a smysl pro povinnost a čest. Oba protipóly spojuje zubatá a později také veliké přátelství. Krásné, takových filmů víc. ()

Aidina

Ti dva by se pravděpodobně nikdy nesetkali a nespřátelili, kdyby je nezaskočila zákeřná nevyléčitelná nemoc a neskončili by v nemocnici ve stejném pokoji. Jeden z nich je extrémně bohatý a druhý je automechanikem, neboť nemohl z rodinných důvodů studovat svoji milovanou historii. Společně se rozhodnou splnit si svoje sny, než si pro ně ta dáma s kosou přijde. „Byl to můj nejlepší přítel…. a to jsem ho poznal před třemi měsíci….“ Herecký koncert Jacka Nicholsona a Morgana Freemana. ()

Cazzysvjet

Mně to rozbrečelo. Druhej film v životě. Zase s Freemanem. Ten scénář je dokonalej. Za ty komenty tady , že je to sklamání a podobně si usekejte prsty! I na nohou! .I.. -.- ..I. ()

Jayk19

Moc pěkné drama.Do konce filmu jsem čekal na happyend kdy se Freeman s Nicholsonem uzdraví.Člověk se i zamyslí že by si měl plnit sny celý život a ne to spěšně dohánět na smrtelné posteli.Hodně se snímek povedl a jedná se o s citem natočenou lahůdku. ()

iceworld

Dostanete presne to, čo očakávate. Nemecká verzia s klopaním na nebeskú bránu je však o čosi lepšia ale ani tento film ani nenadchne ani neurazí. ()

Sakikura

Po přečtení popisku filmu jsem popravdě byla trochu na rozpacích, ale jakmile jsem uviděla jméno Morgan Freeman, nebylo už co řešit. Jack Nicholson mi sice nikdy příliš po chuti nebyl, protože většinou ztvárňuje postavy, které mi skoro ve všem připomínají staré úchyly, ale já na předsudky moc nedávám. A vůbec toho nelituji. Freeman válel jako vždy a spolu s Nicholsnem tvořili celkem zajímavou dvojici. Trochu depresivní téma tady pojali s lehkou nadsázkou, sympatickým humorem (já věděla, že to kafe tam tak často nevytahují pro nic za nic) a překvapivě také nespustili hodinovou rozprávku o smyslu lidské existence a pokání. Což o to, že by klidně mohli, protože k čemu jinému mají lidé před smrtí největší sklon než k přehnanému filozofování? Tohle téma je tu ale jen lehce nakousnuté a tím hezky zlehčuje celý film, který je více komedií než dramatem. Líbilo se mi to, ale přece jen mi tam něco chybělo. ()

Legie

Američani nepotřebují dabing. Američané si filmy rovnou přetáčí.... Inspirace německým klepáním na nebeskou bránu. ()

Desmi

Dvě herecké legendy a dvě odlišné osobnosti. Filmu není moc co vytknout, nápad i herci na jedničku, možná jen trochu větší drive tomu chyběl.. ()

mstychov

Film mě zaujal především tím, že je velmi realistický. Hodně lidí se potýká v dnešní době s rakovinou a zde je vylíčena její podoba. Tvrdě, ale zároveň velmi vtipně. U filmu se nasmějete i uroníte slzu. ()

Masai

Až se jednou dozvím, že mi zbývá už jen pár měsíců života taky chci mít poblíž nějakýho takovýho pracháče :o) A úplně by mi stačilo stihnout tak polovinu z toho co zvládli ti dva. Dvě legendy při meditaci nad životem. ()

MrKrahujec

...ale jo, JEŠTĚ čtyři, ale Enšpígl má v mnohém pravdu, ten film vážně vypadá tak nějak nepovedeně a ze strany režiséra a scénáristy možná i trochu netalentovaně. Zaplaťpámbu aspoň za ty protagonisty! ()

Leník

Na tenhle film jsem se dlouho chystala a těšila, ale nakonec to bylo spíš zklamání... Přestože jsou v hlavních rolích dva skvělí a moji oblíbení herci, chemie mezi nimi moc nefunguje a většina filmu spočívá v atraktivních záběrech na nejznámější světové pamětihodnosti, do nichž hlavní hrdinové trousí otřepaná moudra... ()