Alvin

Kdyby v tom nehrál Nicholson s Freemanem, tak řeknu, že to byl jenom další dějově prázdný holywoodský doják, který se snaží bavit a zároveň filozofovat nad smyslem života, ale nejde mu ani jedno, a ze kterého mi utkvělo v paměti jenom několik počítačem příšerně dobarvených západů slunce. Pouze z úcty k oběma pánům dávám dnes trojku, v důchodu to vždycky můžu zvednout, ne? ()

johnyoss

Nehledě na to, že je to údajně film pro seniory, co tady tak čtu. Jsem se skvěle bavil, dlouho jsem u filmu neprojevoval tolik empatie jako u tohoto snímku. Nejen proto, že jsem fanoušek Morgena Freemana, ale i díky né tak čekanému konci. Hodnocení 10/10 ()

gizi

Film byl pro mě příjemným překvapením, snad díky tomu, že se trochu vymyká běžným americkým filmům. Prvních asi 30 minut jsem byl na rozpacích, zda se vůbec na film chci dívat díky své nemocniční atmosféře, ale nakonec jsem byl rád, že jsem vydržel. Celkově tak mezi 75 až 80%, 5.1.13. ()

Mark1983

Nejsrandovnější je pro mě tá scéna v nemocnici,jak se tam Nicholson vzteká v té posteli,ale jinak podle mého názoru se nejedná přímo o komedii,ale spíš jen o průměrné drama. ()

gezko

Toto veru nie je ten typ filmu, pri ktorom si človek oddýchne. Dej je ťažkopádny a točí sa okolo filozofovania o zmysle života a plnení si detských snov na smrteľnej posteli. Neviem, či to je tým klišé, ale takto postavený film nie je nič pre mňa. Chýba tomu väčšia iskra a drive. Napriek tomu silný koniec filmu predsa len urobí svoj dojem. Preto dávam za 3*. ()

Vionoir

Patrně se ze mne stává lítostivá žena v přechodu, ale tahle vcelku vtipná romance o přátelství milionáře, an neví co s penězi, a automechanika z předměstí má své dojemné chvilky. Oceňuji nenásilný, jemný situační humor (nejvíce asi kočky a chemoterapii po ránu), povedenou kameru a scénář. A velmi šikovné propojení začátku s koncem. Vytýkám vykradení námětu z Klepání na nebeskou bránu (Knockin' on Heaven's Door, 1997) a utajený oslí můstek: je totiž dost svinsky pohádkový nesmysl, že by se v někom probudil až! takový altruista, jako v Nicholsonovi v tomto filmu. ()

DannyVlk

Jak jsem se shlédnul v Americké kráse, coby muž při krizi středního věku, tak tohle téma u mě nevyvolalo vůbec nic. Pravda brečel jsem, ale to asi bude tím, že jsem si akorát krájel cibuli na oběd. S cibulí je vše sice lepší, nicméně tomuhle filmu nepomohla... Dědkům asi nejde nic vytknout po herecké stránce, ale celý film mi nějak nesedl. Asi budu svůj odchod prožívat jinak a rád bych si život užil v průběhu a né až na smrtelné posteli. ()

petrce

Krasny pribeh plny zivota. Dojemne, vesele i velmi smutne. Uzasne herecke vykony obou hlavnich postav a moc pekna zamysleni se nad smyslem nasich zivotu... ()

pan_Bily

Upřímně mě zarazilo, že to nemá vyšší hodnocení. Když to tenkrát přišlo do kin, podle upoutávek jsem čekal spíš čistokrevnou komedii. Ale to že to je laděný do dramatického tónu tomu nic neubírá na kvalitě. Pokud chceme mít nějaké výhrady, tak se určitě najdou. Ale u mě nejsou nijak výrazné. Že je to notoricky obehrané téma? Je. A co...?! Jde hlavně o zpracování. Kolik filmů je na téma co tu ještě nebylo. Že to je "typicky holyvůdsky" zpracovaný předvídatelný doják na city? Možná trošku, trošičku, docel malinko. Předvídatelnost tady vůbec neškodí, opět jde o zpracování. U tohot filmu vám vůbec nepřijde, že vlastně jste čekali, že přijde, co přišlo. A už vůbec z vás nijak násilně netahá nějaký soucit a pověstnou slzu na závěr. Při cestě kolem světa několik málo scén jakoby zpomalí spád děje. Ale tyto nedostaky bohatě vyvažují oba herečtí velikáni, kteří opět předvádějí vynikající práci. Hlavně proto dávám 5*. K tomu musíme přidat řadu výborných humorných a úsměvných scén, hlavně v úvodní části filmu, které ještě opět povyšují svým provedením oba hlavní aktéři. Určitě nejsou stoprocentní, ale 5* si zaslouží. A ta slza na závěr u mě ukápla. No a co :-) ()

dauby

Velmi příjemný film. Doklad toho, že pokud je výborný scénář a dobrý režisér, stačí bohatě film se stopáží kolem 90 minut, na rozdíl od rozvleklých dvouapůlhodinových až tříhodinových "velkofilmů", které se poslední dobou v Hollywoodu bůhvíproč točí jak na běžícím pásu. Nicholson jako vždy skvělý, totéž samozřejmě platí i o Freemanovi. ()

TurboMaster

Film je opravdu hrůzostrašný. Nicholson předvádí nejhorší výkon své kariéry, působí to jako karikatura jeho předchozího herectví. Film vrší nekonečné množství banálních filmových stereotypů (arogantní milionář x moudrý chudák, který nemohl studovat ale i tak z něj prýští moudrost na všechny strany,..., spory otec dcera atd.) film také obsahuje nejhorší filmovou scénu, co jsem kdy viděl (seskok padákem - režisér patrně seskok nikdy nezažil. U seskoku padákem není možné si povídat!!!). Jednu hvězdičku dávám z úcty k Freemanovi. ()