Street Kings

• Česko Králové ulice (festivalový název) (více)

Tom Ludlow, detektiv mravnostního oddělení, dopadne korejské pedofily a osvobodí unesené nezletilé dívky. Díky tomu je jeho šéf Wander povýšen, což kapitán pro vnitřní záležitosti policie James Biggs nenese dobře. Okamžitě se pouští do vyšetřování Tomova zásahu. Vypadá to, že Biggse na Toma poslal jeho bývalý parťák Washington, s kterým se Tom rozešel ve zlém. Šéf Wander však za Tomem stojí, je rozhodnutý ho z maléru dostat. Tom ale nejedná pokaždé jen tak, jak nařizují předpisy, umí své pozice zneužít a v tom je problém. Tom si to chce s Washingtonem vyříkat, proto ho sleduje. Muž vstoupí do obchodu, jenže ten zrovna v tu chvíli přepadnou dva ozbrojení muži. Tom se snaží Washingtona přesvědčit, že hrozí nebezpečí, ale ten si myslí, že ho chce Tom zabít. Nastane pravá řež a Washington je při nastalé přestřelce zabit. Na první pohled to na všechny působí jako vyřizování osobních účtů a bohužel to tak vypadá i podle záběrů z bezpečnostních kamer. Šéf chce celou záležitost zamést pod stůl a poradí Tomovi, aby záznam ukradl. Problém se díky tomu sice podaří vyžehlit, nicméně Tom je pro jistotu uklizen na administrativní oddělení stížností... (TV Nova)

TheEvilTwin

Jó, Ayer umí. Street Kings jsem dlouho odkládal, ale konečně jsem se k němu dostal a musím říct, že příjemné překvapení. Keanu Reeves je problémový polda, který si zákon vykládá tak nějak podle sebe a celý příběh se odehrává v jeho režii, kdy se ale nečekaně začnou dít větší problémy, které jej začnou přesahovat a začíná jízda. Policejní korupce, akce, napětí a hlavně herecké áčka (Reeves, Whitaker, Evans...!!!) v solidním akčňáku, který si tak nějak jede svou vlnu, ale v poslední půlhodince se všechno hoodně překvapivě zvrtne a film tasí jeden solidní zvrat za druhým až do finále. Celou dobu jsem byl přesvědčen o dobrém snímku, ale závěr mě nutí v rámci jeho nepředvídatelnosti a šikovné gradace přihodit tu čtvrtou hvězdu navíc. Spokojenost a výsledně je to hodně fajn, nenáročná "retro" zábava s všemi milovaným Reevesem, na kterého se dobře divá snad v jakékoli roli. ()

Kailo

Výborná atmosféra, nekolísající tempo a opět výborný Keeanu Reeves jako alkoholik-policajt. Pravda menší podoba s Training Day tu je, ale to přebije úžasné herecké obsazení. 95% ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 19.3.2011, réžia slovenského znenia = ŠTEFAN MANDŽÁR (MARKÍZA 2011) - dabing televízie Markíza je žiarivou ukážkou diletantizmu a imbecility - Niekto u FOXov sa rozhodol vytrieskať maximum z popularity kultového seriálu THE SHIELD a vznikol tento slabučký odvar. Režisérovi však patrí môj obdiv, že dokázal pútavo spracovať aj takýto značne neoriginálny námet. Každopádne o niekoľko tried lepšie ako "TEMNÝ STÍN NAD L.A., NARKOTIKA alebo ŠPÍNA". Osobne oceňujem režiséra českého dabingu za to, že HUGH LAURIEho dabuje jeho - teraz už dvorný - český dabér MARTIN STRÁNSKÝ. A JAY MOHR za ten jeho "knírový" teplošský imidž by mal dostať nejakú "dútku". (3.10.2008) ()

SOLOM.

Aby byl tento film v červených číslech, to sice nevidím, ale i tak to byla lehce nadprůměrná akční jízda. Keanu Reeves podal solidní výkon a byl jasným tahounem celého filmu. On se pro podobné role prostě hodí a s věkem je čím dál lepší a lepší. Ostatní známé i méně známé tváře si taky nevedly špatně. Hugh Laurie mohl dostat více prostoru, Martha Higareda je sakra pěkná ženská, mrtvých tu bylo dost, některé akční scény paráda – jiné přemrštěné, samotná zápletka taky nebyla nejhorší, no určitě nelituji, že jsem se na tento film podíval. 60% ()

Sofia

Příběhů o zkorumpovaných policajtech jsme už viděli hodně a bohužel ani tento film nevybočuje z průměru. Filmu herecky vévodí stárnoucí Keanu Reeves a Forest Whitaker, ostatní nestojí moc za řeč (nejsem příznivce seriálových hvězd ve filmech, nikdy se neumím odpoutat od jejich seriálových rolí, takže mě nepřesvědčil ani Dr.House, ani John Corbett známý ze Sexu ve městě). Zajímavé mi přišlo výtvarné zpracování – převládají tmavě šedé a zelené tóny, z kterých jen občas vykukuje křiklavá červená v podobě krve nebo tepláků černošského drogového dealera. Násilné scény jsou syrové a brutální, divák nezůstane ušetřen skoro ničeho. Přesto mě film úplně nepřesvědčil, beru to jako průměrnou jednohubku na jedno podívání. ()

claudel

Drsné krimi s kvalitním scénařem, našlapaným dějem, děsně nasraným Keeanu Reeves a naprosto dominantním a špičkovým Forestem Whitakerem, který si pro sebe zase jednou ukradl film. ()

MáŠa

No, ale jo, tak výsledek celkem dobrý, ale nějaké tu ale by se v mé mysli také našla. Zaprvé Keanu Reeves - nehrál špatně, ale jak už je všechno zaškatulkované, tak mi do podobné role moc neseděl. Ale to je detail. Pak je tu příběh, který je originální i není, prostě všechny tyhle prvky už se určitě někde veskytly, ten tam a ten zase tam, a tady to prostě bylo daný dohromada takto. No a pak je tu taky moje natěšení vidět tento film znova - to není veliké. Není to tím, že by toto byl špatný film, ale na druhou stranu to není film ničím výjimečný, tak proč se příště nekouknout radši na něco jiného, kde z těch policajtů budu mít aspoň lepší pocit, že všichni nejsou zkorumpovaní :-) ()

Bauer

Scénárista David Ayer se ujímá postu režiséra. Jeho první filmy Drsné časy jsem bohužel neviděl, ale co jsem viděl filmy ke kterým napsal scénář, tak vždycky šlo o cool promyšlené záležitosti. Street Kings to jen potvrzují. Tento film mi tak strašně evokuje Training day, že to není snad ani možné. Že by to byl Ayerův záměr? A nebo snad ne? Myslím, že je to jedno. Tento film na mně zapůsobil skoro stejně jako Training day. Syrově a realisticky natočené drama ve kterém nechybí brutalita, výborný scénář, skvělé herecké výkony a hlavně promyšlenost. Rozuzlení celé zápletky bylo naprosto geniální a téměř do poslední vteřiny jsem neměl tušení o co jde. Do hlavní role obsadit sympaťáka Keanu Reevese byl hodně dobrý nápad. Ten chlap má charisma a má herecký talent. Forest Whitaker podává jeho klasicky dobrý výkon. Hugh "Dr. House" Laurie mně potěšil. Je dobré vidět ho i v nějakém filmu a ne mít ho stále zaškatulkovaného jen jako seriálového herce. A jakožto příznivec Hip Hop musím zmínit rappera s jménem The Game. Silně nadprůměrný filmy a už se těším, co dalšího bude DIRECTED BY DAVID AYER, protože myslím, že by se z něj mohl stát jeden z těch lepších současných režisérů! ()

mm13

Neokázalé, ale zato riadne poctivé. Z Davida Ayera sa stáva spoľahlivý spoločník, dúfajme len, že nájde spôsob, ako svoj rukopis rozvíjať... ()

JASON_X

Celkem šmrncovní popkulturně noirová kriminálka, která má ale přece jen jednu slabinu: Keanu Reevese. Tedy aby nedošlo k mýlce - od Matrixu mám tohohle chlápka rád téměř homosexuelně, ale když já mu prostě tu jeho roli nebojácnýho policajtskýho superbouchače pořád nemohl uvěřit, a to je u filmu docela zásadní problém. Prostě mi ty jeho vážný a drsňácký xichty přišly spíš k smíchu, stejně jako jeho marlowovský hlášky a zastřený hlas. A stejně jako jeho machistické ranařství - před tímhle subtilním hezounkem totiž nepochopitelně jihnou a měknou gorilí negři s pokérovanými fejsy, i španěláci se slzičkami u oka, a všichni najednou svorně zpívají a ochotně spolupracují s policií. A z Kapitána Ameriky si udělá svou čubku... tedy takovýho svýho podržtašku. Kdyby to napsal Chuck Norris a režíroval Chuck Norris a hrál v tom Chuck Norris, dávalo by to docela smysl, protože je to narcis a trapák. Ale v tomhle případě jsem celou dobu váhal, nakolik si z nás tvůrci dělají šoufky a nakolik to myslí opravdu vážně. Až teprve absurdní závěr mi definitivně otevřel oči - ano, tohle je totiž ten druh filmu, ke kterému musíte přistoupit s nadhledem, nadsázkou a láskou ke krimifilmům z 80. a 90.let, a potom ho snad shledáte podařeným a zábavným. Srovnatelné s Training Day. Plus ještě nějaké ty body za skvělé herecké obsazení. 70%. ()

Morholt

Další z krimi o hodných policajtech, zlých policajtech a o jednom napraveném policajtovi. Atmosféra slušná, pár solidních přestřelek taky stálo za to a herecké obsazení v čele s Keanu Reevesem a Forestem Whitakerem sedlo. Já jsem spokojen. 80% ()

ScarPoul

Pre mňa zaujímavejšie a príbehovo umocnenejšie ako Ayerov predchádzajúci počin. Po dlhom čase som videl Keanua v úlohe, ktorá sa mu perfektne hodila. Street Kings sa nesie na vlne filmov o korupcií policajných zložiek L.A, odkazuje nepriamo na príbehy, aké boli o tejto téme vytvorené. Serpicom počínajúc a Training dayom končiac. Veľmi potešia malé úlohy hereckých velikánov ako je Laurie, Evans, Harris. Whitaker ako už bolo naznačené značne prehrávajúci. Neveril som mu ani to jeho mŕtve viečko, ale v celom príbehu sa jednalo o jedinú slabinu. Reeves všetko ťahá na svojich ramenách, buduje napätie, akciu a sympatie a darí sa mu to s tým jeho kamenným ksichtom parádne. Síce sa nejedná o nič prevratné, ale je to poctivá žánrovka so všetkým čo k tomu patrí. A aj to drobné zaškrípanie scenári viem prekúsnuť, už len preto, lebo som sa naozaj dobre bavil. A úprimne. Poctivé žánrovky ma bavia dakedy viac ako snaha byť originálny. ()

Lacike

Tvari sa to ako komplikovana detektivka ale pritom je pointa strasne priehladna a cele je to dost primitivne beckovo podane. Skoro to vyzera ako tupejsi remake filmu Dark Blue ku ktoremu Ayer napisal scenar. Tentokrat iba reziroval a scenar prenechal inym. Trochu to pripomina aj liniu Russella Crowea z L. A. - Prísne tajné. Aj tu je hlavny hrdina buldog, ktory ked sa rozparadi, tak lietaju triesky. Reeves toho drsniaka stvarnil uveritelne. Akurat ma trochu sralo, ze bol vlastne za tupca, ktoremu strasne dlho trvalo, kym mu doslo, kto je za tym vsetkym. Forest Whitaker sice dost prehrava, ale mna jeho prejav bavi, takze sa mi jeho vykon pacil. Chris Evans zase raz potvrdil, ze sa nestrati ani vo vaznejsej polohe. No a vo vedlajsich ulohach sa objavi kopa povedomych serialovych xichtov. Celkovo to uz na mna nepôsobilo tak spinavo a nemalo to tu gangstersku atmosferu ako napriklad Harsh Times alebo End of Watch. Drsne tu nie je prostredie ale skôr akcne sceny. Skôr to vyzera ako standardny akcny film. Sirokouhla kamera pôsobi dost ucesane. Vysledkom je film o chlapikovi, ktoremu ked konecne vsetko dôjde, tak vsetkych postriela, takze sa to da vidiet opakovane, ale to beckove podanie filmu ma zakazdym mrzi. 6/10. ()

PROROK14

Training day 2. Ale o kúsok lepší. Takéto filmy mám najradšej. Skorumpovaní policajti, nikomu sa nedá veriť. Vraždy, prepady, podstrkovanie dôkazov, krivé výpovede. A zabiť vás môže prísť aj kamarát, kolega, človek ktorého poznáte dlhé roky. 90% ()

Caszidy

Zajímavost: Postava šéfa oddělení, kterou hraje Forest Whitaker, v jednom z dialogů označuje Toma Ludlowa (Keanu Reeves) za hrot kopí, stojící proti zločinu. V předchozím filmu Keanu Reevese Constantine, bylo Kopí osudu hlavní relikvií příběhu. ()

maseer2

Keanu Reeves v roli nekompromisního, drsného policajta, který se zamotá do pavučiny zkorumpovanosti losangeleské policie.. Ayer ani napodruhé nezklamal :) ()

bouncer

Je to sice slušně zpracované a má to spád...ale za ten neskutečně ohraný a přímočarý námět "drsný polda jde proti přesile zkorumpovaných kolegů" nemůžu dát víc než tři hvězdy. A i to je možná moc. Myslím si, že to je film, který by mohl mít úspěch na DVD a v TV, ale do kin je moc neoriginální a průměrný...aspoň pro mě, ale většina diváků asi není na mé straně. ()

Comicsoví kriminálníci od Ayera

07.02.2012

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (více)

Sandra a Forest – posily pro Slye

Sandra a Forest – posily pro Slye

30.12.2008

Jméno Sandra Bullock nám chlapům většinou oživí bolestivé vzpomínky na ten večer, kdy jsme s našimi holkami museli zajít do kina na nějaký ten Sandřin slaďák (konec konců, zvěčnil to Kevin Williamson… (více)