Street Kings

• Česko Králové ulice (festivalový název) (více)

Tom Ludlow, detektiv mravnostního oddělení, dopadne korejské pedofily a osvobodí unesené nezletilé dívky. Díky tomu je jeho šéf Wander povýšen, což kapitán pro vnitřní záležitosti policie James Biggs nenese dobře. Okamžitě se pouští do vyšetřování Tomova zásahu. Vypadá to, že Biggse na Toma poslal jeho bývalý parťák Washington, s kterým se Tom rozešel ve zlém. Šéf Wander však za Tomem stojí, je rozhodnutý ho z maléru dostat. Tom ale nejedná pokaždé jen tak, jak nařizují předpisy, umí své pozice zneužít a v tom je problém. Tom si to chce s Washingtonem vyříkat, proto ho sleduje. Muž vstoupí do obchodu, jenže ten zrovna v tu chvíli přepadnou dva ozbrojení muži. Tom se snaží Washingtona přesvědčit, že hrozí nebezpečí, ale ten si myslí, že ho chce Tom zabít. Nastane pravá řež a Washington je při nastalé přestřelce zabit. Na první pohled to na všechny působí jako vyřizování osobních účtů a bohužel to tak vypadá i podle záběrů z bezpečnostních kamer. Šéf chce celou záležitost zamést pod stůl a poradí Tomovi, aby záznam ukradl. Problém se díky tomu sice podaří vyžehlit, nicméně Tom je pro jistotu uklizen na administrativní oddělení stížností... (TV Nova)

Kaka

Stokrát omletá story o drsňákovi, který se nakonec pochlapí a vše vezme statečně do svých rukou, neboť si konečně uvědomí, že dělá správnou věc. Je to sice parádně klišoidní výblitek, nicméně režisér to ví a my víme že to režisér ví. Akce je hodně drsná - alespoň že tak. Reeves je jako "punk" s černou károu překvapivě solidní a Whitaker neskutečný. Zakopané mrtvoly a střelba do obličeje jsou příjemnými bonusy navíc. Konec je jasný tak po třiceti minutách. ()

Krouťák

Už po zhlédnutí traileru jsem tušil, že budou Street Kings něco na způsob Pride & Glory, nebo Training Day a měl jsem pravdu. Kriminální drama z přostředí zkorumpovaných policistů mělo vždycky v mém filmovém srdci místo a nejspíš tomu tak vždycky bude. Příjemně mě překvapil Keanu Reeves, protože jsem na něj po filmu The Day the Earth Stood Still tak nějak ztratil chuť, ovšem na tuhle roli se hodil perfektně. Nejvíce mě ale oslovil Forest Whitaker, který si našel cestu do mých oblíbených herců... 85%. ()

Radko

Systém policajnej práce je skorumpovaný a slúži záujmom mocných. Králi ulice divákov presviedčajú, že nie systém, ale konkrétni mamonári a ich sluhovia v polícii sú tí odpudzujúci a zlí. Zároveň ponúka riešenie. Spočíva v ráznom odťatí zhnitých častí systému, aby - síce naďalej krivoľako, ale predsa len o kúsok spravodlivejšie ten istý systém mohol fungovať ďalej. Základom sú čestní a nekompromisní jednotlivci. Ich prototyp predstavuje vysoko mravný policajt v podaní Keanu Reevesa. S dokonale tvrdnúcim výrazom nenávisti v tvári stále nekompromisnejšie odstraňuje z povrchu zemského predstaviteľov zločineckých komplotov. Poznámka: Alkoholová presiaknutosť hrdinov dnes už zďaleka nepredstavuje taký problém ako kedysi. To je, popri spomenutom základnom predpoklade filmu - obhajobe existujúceho stavu - nenápadná propaganda alkoholovej lobby, ktorá v reklame aj vo filmoch poráža na hlavu lobby cigaretovú. Vďaka tomu nejedným pohárikom potúžený chlap či žena môže stále konať vysoko hrdinské akčné činy. ()

Falko

Kvalitne a pri niektorych scenach brutalne natoceny kriminalny thriller alebo skor drama z prostredia skorumpovanych policajtov. Nepatrim medzi tych, ktori by uz mali scenar dopredu v hlave a potom by som bol sklamany, ak by sa scenar filmu uberal inak. Ja sa radsej necham prekvapit tym, ako sa film bude dalej uberat a pri tomto filme bolo dost scen vratane zaveru, ktore ma prekvapili, takze som bol velmi spokojny. Forest Whitaker a Keanu Reeves podali perfektne vykony a taktiez dokonala hudba Graeme Revella urobila svoje... 07.05.2008 _______ Keanu Reeves - (Det. Tom Ludlow) +++ Forest Whitaker - (Kap. Jack Wander) +++ Hugh Laurie - (Kap. James Biggs) +++ Chris Evans - (Det. Paul Diskant) +++ Jay Mohr - (Seržant Mike Clady) +++ Terry Crews - (Det. Terrence Washington) +++ Naomie Harris - (Linda Washington) +++ John Corbett - (Det. Dante Demille) +++ Produkcia: Arnon Milchan +++ Hudba: Graeme Revell +++ (Videl v kine 06.05.2008) +++ ()

Tyler

Ne, asi bych se nechtěl přátelit s jedinou postavou této drsné krimi, kde - jak hlavní hrdina správně podotýká - zlo plodí zase jenom zlo. Temná sonda do útrob speciálního oddílu losangelské policie (jehož členové by si velmi rozuměli se "Zvláštní jednotkou" Oliviera Marchala), v němž už dávno nejde o hledání světské spravedlnosti, staví na skvělé atmosféře a zejména vynikajících hercích s Keanu Reevesem v čele v pro něj atypicky prohnilé roli. Scénář "Street Kings" je sice v některých ohledech celkem průhledný, to však filmu nijak neubírá na působivosti. Skvěle vykreslené prostředí, drsná přehledná akce a nekompromisní přístup od všech zúčastněných stran prodchnutý povýšeným pocitem nedotknutelnosti vytvářejí pro ty, kdo si rádi pochutnávají na syrovém, kvalitní filmové sousto. ()

castor

Keanu Reeves coby oprstýnkovanej policejní drsňak Tommy Ludlow, co ráno po zazvonění budíku hnedle kontroluje pistoli, aby mohl dopadnout (lépe zastřelit) další grázly, co se prohání po losangeleských ulicích. David Ayer, sic jde ruku v ruce s moderními trendy, mu nabízí jen velmi tradiční děj o morálce v policejním světě a mě už zrovna nebavilo poslouchat tuhle lehce obehranou písničku. Těžkotonážní policejní buldoci se s ničím nepářou, přičemž nekompromisní Reeves je nejvýraznějším architektem nočních jatek. A sic to není žádný svatoušek, má tu smůlu, že stojí na špatném konci spletitého korupčního provazu. Tvůrci nabídnou několik skvostných akčních scén, žádné berličky a kravinky, prostě jen vystřílený zásobník a zkrvavený grázl padající k zemi. Ano, je pravda, že mě David Ayer před třemi lety neuspokojil svými Harsh Times, kde se rovněž snažil být za každou cenu ultradrsnej a vulgární, ale v tomhle případě po druhém zhlédnutí nakonec čtvrtou hvězdu střelím. Už jen proto, jak tvůrci tyhle špinavé ulice znají, má to specifickou atmosféru, má to „osobní kouzlo“. Ale samozřejmě Michael Mann je Michael Mann!! ()

viperblade

Ještě při psaní váhám nad 3 nebo 4 *. Na jednu stranu tu není žádná inovace, co se týče příběhu, ani nic, co byste vyloženě nečekali (pokud máte již něco zkouknuto, tak vás ani závěr nepřekvapí). Na druhou stranu nemůžu než vyzdvihnout většinu herců.. Hugh Laurie byl správnej hajzl, SPOILER! než se vyjevilo (na konci), jak se věci mají. KONEC SPOILERU. Keanu Reeves hrál standardně dobře, Forest byl skvělý. Takže převážně kvůli hercům dávám 4 *. ()

*CARNIFEX*

Tom je jedným z najlepších policajtov v Los Angeles. Jeho výsledky hovoria za všetko. To akým spôsobom však svoje zákroky vykonáva, je prinajmenšom trúfalé. Tom nie je typickým zástancom práva, ktorý dodržiava zákony a ctí policajné postupy. Toto všetko o ňom vie aj nadriadený. Ten však pred jeho konaním zatvára oči nakoľko vďaka Tomovím výsledkom kariérne postupuje. Všetko ide tak ako má až do chvíle kedy dvaja gangstri nerozstrieľajú Tomovho bývalého kolegu Washingtona. Nakoľko mali obaja medzi sebou niekoľko konfliktov, podozrivým sa stáva práve Tom. Ten teraz musí opätovne všetko zobrať do svojich rúk a dokázať, že s brutálnou vraždou Washingtona nemá nič spoločné. Jeho zistenia ho privedú na stopu skorumpovaných kolegov. Kam až siaha táto špinavá hra? Pomerne slušný akčný thriller s výborným hereckým obsadením. S kvalitou ich výkonov sa ale rátalo. Jediným "negatívom" filmu je, aj keď výborne zvládnutý, no otrepaný, milión krát videný príbeh. Chcelo to štipku originality. ()

MM_Ramone

Skorumpovaní policajti, vraždy, prestrelky, rýchle automobilové naháňačky, násilie, drogy, černošské gangy... klasický hollywoodsky akčný thriller. Podobných filmov som už videl nespočet. "Street Kings" nie je zlý snímok, ale neprináša absolutne nič nového. Hlavnú úlohu drsného, losangeleského policajta Toma Ludlowa, si zahral Keanu Reeves. Moc mu to nesadlo. Omnoho lepšou voľbou pre stvárnenie tejto ústrednej postavy by bol povedzme Bruce Willis alebo Mel Gibson. *** ()

D.Moore

Zpočátku nadějně drsná kriminálka, jež ke konci bohužel sklouzne k tuctovému příběhu na téma, které jsme už viděli mockrát. A lépe. Závěr byl zvlášt(n)ě ukřičený, ale bez emocí, ačkoliv tam zřejmě původně být měly. Akční scény ale byly dobré, nejlepší druhá přestřelka v bytě. Hugh Laurie dostal bohužel velmi málo prostoru. ()

Spooner

Další film Davida Ayera o ne zrovna poctivých policajtech v ne zrovna bezpečných čtvrtích L.A. A zase se mi to zdá o kousek lepší. Ayerova režie je totiž čim dál lepší, točí agresivněji a přidává na tempu. U Drsných časů jsem se např. chvilkama i nudil. Tady ovšem ne, protože se pořád něco děje a celý to strašně uteče. Atmosféru vystihnul taky dobře, ale to už se povedlo v již zmiňovaných Časech. Je tu také o trochu více akce a ta se mu taky docela vydařila. Dalším plusem je vydařené herecké obsazení. Keanu Reeves takovouhle roli docela potřeboval a je hezké se koukat na jeho věčně naštvanej ksicht. Forest Whitaker je také výborný a jeho slovní přestřelky s vynikajícím Hughem Lauriem jsou super. A Chris Evans ve vedlejší roli také nic nezkazí. Zkrátka ta správná poctivá kriminálka o zkorumpovaných policistech, na které má Ayer zjevně talent. Už by ale mohl také zkusit jiný žánr. ()

petero

David Ayer to režijne opäť zvládol, bohužiaľ scenáristicky je to len priemer. Akčnejší úvod je zaujímavejší ako ukecanejší záver s nie príliš prekvapujúcim odhalením v radoch polície. Predsa len skorumpovaný Denzel Washington alebo psychicky narušený Christian Bale boli zaujímavejšie postavy ako nekompromisný a prchký policajt Keanu Reevesa loviaci zločincov nie zrovna košér metódami na hranici ohrozenia vlastného života, čo zamrzí vzhľadom na to, že podáva veľmi presvedčivý výkon, nemenej tak i Forest Whitaker, ako jeho nadriadený držiaci nad ním ochrannú ruku neštítiaci sa zadržať kompromitujúce materiáli, v úlohe priam žiari a Chris Evans, stávajúci sa jeho vyšetrovacím parťákom po poprave kolegu dvojicou gangstrov, opäť potvrdzuje že nie je len modelom, ale priamo ukážkovo je využitý part stvárnený hercom Hugh Laurie. ()

Davies182

Správně drsný thriller, ke kterému vyloženě pasuje herectví Keanu Reevese. Komu se líbil předchozí režisérův počin s Christianem Balem, tak tento mohu jen doporučit. Krásná syrová podívaná - Hugh Laurie skvělý. ()

gogo76

Po filmoch Training day a Drsné časy s Ch. Baleom, prišiel režisér D.Ayer opäť s podobnou témou. Opäť rušné ulice a v nich nekompromisný K.Reeves. Aby som pravdu povedal, toho drsňaka som mu akosi počas celého filmu nevedel zožrať. Nepresvedčil ma. Zato F.Whitaker opäť potvrdil svoje kvality,možno až prestrelil. Po mizernej úlohe v Uhle pohľadu /na čo to bral?/ opäť úloha hodná jeho oscarových kvalít. Zaujme obsadenie vedľajších postáv, kde sa mihne Dr. House a Zucero zo seriálu Prison break. Slušné krimi, hoci o trošku slabšie ako jeho predchádzajúce kúsky, ale stojí za pozretie. Režisér by nabudúce mohol zmeniť tému, ale ak je to jediné čo mu ide, tak nech pritom ostane. 7/10. ()

Xmilden

Může mi někdo říct proč Keanu Reeves, který se pro role tvrdých chlápků narodil, hraje nemilosrdného pistolníka tak žřídka? Vždyť mu tyhle vyloženě seknou. No samozřejmě film se mi tím pádem moc líbil. V mé hlavě často šrotovalo srovnávání s Drsnými časy a s Training Day. Jsou to oba filmy, které mám moc rád. A Street Kings se řadí někde na tuto jejich úroveň. Příběh je sice obehraná písnička, ale kdo jiný to umí věrohodněji podat než David Ayer. PS: V Los Angeles snad není čistý policajt. ()

Real Tom Hardy

Ayer už hneď v úvode sníma západy/východy slnka Mesta anjelov a mrakodrapy Downtownu s podobnou chuťou a gráciou ako Friedkin v jednom jedinečnom Žiť a zomrieť v L.A., a kriminálne živly tohto mesta spôsobom jemu vlastným, typickým pre jeho tvorbu, s láskou, obľubou, záujmom a znalosťou. Dielo Street Kings relatívne stojí v malom tieni za zvyškom jeho počinov, nie však kvôli svojej nekvalite, ale ich kvalite. Ayer je priekopníkom a vedúcim týchto anjelských skorumpovaných fízlačín, gangsterčín, drsných charakterov drsného mesta, v minulej dekáde, v tomto tisícročí, čo táto snímka a zvyšok identicky tematicky ladenej tvorby potvrdzuje. Podlosť, klam, lesť, opozitum lojality a špina à la Training Day. A hoci má od neho na pár blokov ďaleko, žezlo, respektíve štafetu, drží naozaj obstojne... (14.2.2015) (6.5.2018) (15.11.2021) --- "You got eyes like apostrophes, you dress white, talk black and drive Jew. So, how am I supposed to know what kind of zipper head, dog-munching dink you are if you don't?" ()

lesumir

Keanu Reeves ala" tough guy" ve svižné, stylové a tvrdě odtočené krimi, která se sice tváří trošku jinak, než doopravdy je, a proto se z toho stává hollywoodská jednohubka o násilí, negrech a korupci, kde nic neni není jak má být, často dost škrobené. Reeves je dobrej herec, ale nevím jestli on měl být ten pravý pro tuhle roli. Nápaditá kamera září. Scénář není nikterak propracovaný. Forma nad obsah. Hodně dobré tři hvězdičky. ()

cheyene

Thriller u něhož se dobře spí? Nikoliv. Akčňárna u které se perfektně bavíte? Bohužel ne. Zajímavý nápad? To ano. K tomu sympatický Keanu Reeves a několik výborných přestřelek a nestandartních postupů nejen hlavního hrdiny. Nemohu říct, že bych po zhlédnutí byl nadšený a nějak zvlášť spokojený, proto hodnotím 3*, které však mají svoji nesmazatelnou váhu. ()

nunka

Tom Ludlow ide na poctivosť a proti všetkým divným praktikám zkorumpovanej polície. Ak sa mu niekto nepáči, stlačí spúšť a drsne so všetkým skoncuje. Toto policajné krimi má všetky tradičné prvky - drsných záporákov a ešte drsnejších hrdinov, akcie tak akurát, drugs and gangsters, mnoho obetí a vkusné tempo. V rámci krimi žánru skôr priemerné, v ktorom našťastie nemám napozerané toľko, aby som mohla kritickejšie porovnávať. ()

Comicsoví kriminálníci od Ayera

07.02.2012

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (více)

Sandra a Forest – posily pro Slye

Sandra a Forest – posily pro Slye

30.12.2008

Jméno Sandra Bullock nám chlapům většinou oživí bolestivé vzpomínky na ten večer, kdy jsme s našimi holkami museli zajít do kina na nějaký ten Sandřin slaďák (konec konců, zvěčnil to Kevin Williamson… (více)