Street Kings

• Česko Králové ulice (festivalový název) (více)

Tom Ludlow, detektiv mravnostního oddělení, dopadne korejské pedofily a osvobodí unesené nezletilé dívky. Díky tomu je jeho šéf Wander povýšen, což kapitán pro vnitřní záležitosti policie James Biggs nenese dobře. Okamžitě se pouští do vyšetřování Tomova zásahu. Vypadá to, že Biggse na Toma poslal jeho bývalý parťák Washington, s kterým se Tom rozešel ve zlém. Šéf Wander však za Tomem stojí, je rozhodnutý ho z maléru dostat. Tom ale nejedná pokaždé jen tak, jak nařizují předpisy, umí své pozice zneužít a v tom je problém. Tom si to chce s Washingtonem vyříkat, proto ho sleduje. Muž vstoupí do obchodu, jenže ten zrovna v tu chvíli přepadnou dva ozbrojení muži. Tom se snaží Washingtona přesvědčit, že hrozí nebezpečí, ale ten si myslí, že ho chce Tom zabít. Nastane pravá řež a Washington je při nastalé přestřelce zabit. Na první pohled to na všechny působí jako vyřizování osobních účtů a bohužel to tak vypadá i podle záběrů z bezpečnostních kamer. Šéf chce celou záležitost zamést pod stůl a poradí Tomovi, aby záznam ukradl. Problém se díky tomu sice podaří vyžehlit, nicméně Tom je pro jistotu uklizen na administrativní oddělení stížností... (TV Nova)

Shakers

David Ayer sa v týchto vodách skrátka vyzná. Skvelí herci (Keanu Reeves, Forest Whitaker, Hugh Laurie, Chris Evans), výborný príbeh, skvelá atmosféra a svižné tempo filmu. Konečne po dlhšom čase dobrá akčná kriminálka. Keanu Reeves to od doby nebezpečnej rýchlosti ešte nezabudol. 90% - 5* ()

lamps

Já mám pro tenhle typ filmu prostě strašnou slabost. Sledovat drsného policistu kterak seřeže každého na potkání a ještě stačí pronést pár suchých hlášek je vždy zážitek, obzvlášť pak když tím poldou je sympaťák Keanu Reeves, který si v cestě za pravdou nebere žádné servítky nebo oddechový čas. David Ayer si mě svým stylem rychle získal, líbili se mi jak dobře natočené akční pasáže, tak hlavně samotné vykreslení zkorumpovaného policejního světa, v němž si nikdo nemůže být před nikým jistý a jako nejlepší řešení se většinou jeví rovnou kulka do hlavy. Sice je to stále dokola omílaná pohádka, ale v tandemu s výborným obsazením a přímočarým příběhem nemůže žádné nové převyprávění nikdy urazit.)) "Jdeme je zabít?"-" Ne, jenom jim položíme pár otázek.. Pak je zabijeme." ()

Big Bear

,,My máme neomezenou moc. Nezáleží jak se co stalo, ale jak to zapíšeme do hlášení... '' ----- Příjemně dusně rozpálenej thriller z letního L.A. kde to v kopcích za městem sice profukuje, ale pokud vás tam chtějí hodit kámoši z jednotky raději bych s díky odřekl. Reeves tu celkem slušně zahrál policejní mlátičku i když občas sám dostane pěknou nákládačku. Whitaker byl také skvělej a vlastně celá ta grupa kolem včetně Laurie. Konečné rozuzlení člověk pozvolna začne očekávat, protože jak zde již vícekrát padlo, hlavní chybou tohoto filmu je, že tohle už tu mockrát bylo. Mění se jen kulisy a herci. Příběhy o zkorumpovaných poldech ale jsou si podobné jako vejce vejci. A stejně jako nechcete vidět desetkrát Hamleta byť pokaždé jinak zpracovaného, s těmito filmy je to podobné. I tak ale to mělo slušnou atmosféru a tu čtvrtou hvězdu dávám možná právě pro to. * * * * ()

Boogeyman

Velké překvapení mi připravil Keanu Reeves, který v pro něho dost netypické roli mladší verze Johna McClainea opravdu zaperlil, jediná škoda je, že jeho drsnej hláškující zhýralej polda během filmu měkne a přetváří se v jalového klaďase. To se ovšem dalo předpokládat, stejně jako jasně předvídatelný vývoj charakterů postav Forresta Whitakera a Hugha Laurieho. Z famózního začátku tak nakonec zůstává jen lehce nadprůměrna „ayerovská“ sonda do zkorumpovaného policejního světa. ()

sheen

Po Drsných Časech, další povedený drsný thriller. Herecké obsazení opravdu hvězdné, všechno klape tak jak má. luxus ()

HAL

Velice dobré policejní krimi které víc než na povrchní pozlátko vizuálních hrátek jako Training Day spoléhá na slušně propracovanou psychologii nejednoznačných postav a drsný příběh s detektivní zápletkou. 8/10 ()

Satan

Ayer opět ve svém živlu zkorumpovaných poldů a velkohubých 'what's up man?' už tak nějak nemá co by nabídnul nového a tak omílá stále dokola zaběhlý koncept policejní story s ústřední postavou, která se do klubíčka lží, podvodů a podrazů zamotává jako Forest Whitaker do své role (ten chlápek je neskutečný, s přehledem nejlepší herecký výkon). Dvě přestřelky, Hugh Laurie házící cynické hlášky (kde je nabral?) a chodící bez hole (kde ji ztratil?), policajt, který ztratil ženu a utápí své problémy v alkoholu a hlavní záporák, kterého jsem vážně odhadnul poprvé, co vstoupil na scénu. Bída, bída, bída. Nic nového, jen natočené s pěknou kamerou a dobrými herci. Půl hodinka keců a scén, které jen protahují očekávaný závěr, klišoidní dialogy kam se jen podíváte a hafo negrů ochotných udělat pro záchranu své řitě cokoliv. Hugh Laurie ve svém prvním výstupu pobavil (mohlo za to určitě i prostředí, wtz), scéna s ledničkou potěšila a jak už jsem říkal, Whitaker bral dech. Ale je to sakra málo, motherfuckers. [Přesná stopáž: 104 min] ()

mzss1

Tak toto jsem teda nečekal, fakt skvělý krimi thriller z policejního prostředí. Ayer mi začíná dokazovat, že je fakt expert v policejních dramatických kriminálkách. Od začátku do konce jsem byl vtažen do děje a ani na minutu jsem se nenudil. Snímek nabízí perfektní příběh o policistech, zejména o hlavním hrdinovi, kterého hraje Keanu Reeves (ten mě zaujal především ve skvělém filmu Nebezpečná rychlost). Reeves hraje zcela přesvědčivě, na vlastní pěst si řídí svůj způsob plnění práce policajta, někdy ne třeba až tak podle předpisů, ale mě si získal. Vedle něho mě ještě bavili herci Forest Whitaker coby šéfem hlavního hrdiny. A ještě tak mě zaujal Hugh Laurie (toho znám jako Dr.House v mém oblíbeném seriálu), zde mě také silně zaujal - ten fakt hrát umí. Jak bych měl dále pokračovat ? Jde taky o velkou napínavost, charakter hlavního hrdiny, řetězení postav, způsob jednání hl.hrdiny (někdy dost tvrdé, přesvědčivé a nekompromisní), solidní, poutavá hudba, nepředvídatelnost a hlavně zvratyn ve filmu, zejména ten poslední a zcela nečekaný. Kolikrát jsem si myslel, že to Reeves nepřežije a vždycky si nějak poradil. Za zmínku stojí třeba hned úvodní přestřelka, která je fakt rychlá a adrenalinová. Jinač nějak o akci nejde moc. Zápory ? Uf, moc jich není, respektive, žádný zásadní problém. Třeba bych dal více přestřelek, dramatičtější konec (ne, že by byl špatný, jen to trochu více stížit hl.hrdninovi), trocha víc nostalgie a tak dále. Nějaká velkolepost, nějaký výbuch by také potěšil, ale vůbec nevadí. No prostě detaily. Jsem teda nesmírně spokojen, toto jsem teda nečekal. Jako první film od Ayera jsem viděl Patrolu, ta mě zaujala, jen mi tam vadil ten styl vlastní kamery. Takže dnes mě chytlo toto a co nejdřív musím dát film DRSNÝ ČASY. A v lednu 2014 hurá do kina na TEN s Arnoldem Schwarteneggerem ! Také si přeju, aby Ayer natočil více podobných filmů. Takže celkově hodnotím na 94% = ***** ()

Šakal

Konečně po dloooooooooouhé době opět výborná kriminálka o zkorumpovanosti policie. Tady se sešlo vše potřebné: výborně napsaný scénář a dialogy Jamesem Ellroyem, parádní kamera, vše za vynikající režie Davida Ayera ( který si u mě spravil reputaci po snímku drsné časy ), tak jak to umí jen on ! Street kings je temná, hustá krimi s přesně vykreslenou atmosférou, která se rozjíždí zcela pozvolně, aby postupem času nabírala na tempu až do excelentního finále! Vše je umocněno výbornými hereckými výkony. Ať už je to výborný Keanu Reeves( který mě mile překvapil v roli policisty Toma Ludlowa ), ale hlavně vynikající Forest Whitaker, který se svým přivřeným okem naprosto exceluje. Zvlášť v závěru je jeho výkon naprosto ohromující! Hodně poctivé 4* , ode mě, tato hutná krimi dostává zcela po právu. V rámci žánru bych se nebál dát i za 5*. Tleskám! ()

Sobis87

David Ayer je jako scénárista podepsán pod řadou kriminálek z prostředí zkorumpovaných policistů (Training Day, Dark Blue nebo Drsný časy) a ani jeho nejnovější počin Street Kings nevybočuje z této synopse. Tedy stále ta samá písnička? Ne tak docela. Ayer se sice stále pohybuje v tom samém prostředí, které se hemží podobnými charaktery, ale pokaždé vypráví trochu jiný příběh a ten je zároveň i Ayerovou nejsilnější zbraní. I přes svou klišovitost je totiž podán tak poutavě, že vás film chytne a nepustí, dokud se neobjeví závěrečné titulky. Tím Ayer dokazuje, jak moc zručným scénáristou je, když dokáže celkem fádní příběh napsat tak, že zaujme. Velký podíl na tom samozřejmě má i účast Foresta Whitakera, který dokáže i se sebeprůměrnějším dialogem vykouzlit silnou scénu. Dále tu je Hugh "Dr. House" Laurie, který by se svým charismatem dokázal přimět drogový kartel zpívat serenády v sirotčinci. Dokonce i ten Keanu Reeves tady působí příjemně civilně, navíc si myslím, že se ten jeho tupý herecký projev na postavu drsného ranaře docela i hodí. Street Kings jsou standardní kriminálkou, z níž dělá celkově dobře zvládnuté zpracování nadprůměrný zážitek. Takových poctivých kriminálek je poslední dobou málo. 75% ()

Webb

Velmi slušně natočený drsný thriller o korupci a policejním podsvětí, s propracovaným (neoriginálním) příběhem, dobrou atmosférou a hudbou. Keanu Reevesovi tato role dobře sedla a byl pro mě zajímavý. Škoda toho konce, který skončil happy endem. 3 1/2 hvězdy. 65% ()

Sonnery

Svalnatej Keanu Reeves, nadupanej černej Dodge, nadupanej černej Forest Whitaker, nabitej kvér, Hugh Laurie s oholenou jemnou tvářičkou a dalších několik známých herců. Drsný akční film s cool antihrdinou. Škoda jen, že tvůrci zapomněli na krev, která většinou teče vždy, když dostanete pěstí do ksichtu - teda co se mě týče ()

ed_wood

Lepšie ako Drsné časy, slabšie ako Training day. Jednoduchý príbeh o korupcii v radoch los angelskej polície. Herecky dosť dobre zvládnuté, Whiraker možno o kúsok Reevesa prevýšil. Film má zopár predvídateľných zvratov, ale to mi akosi vôbec nevadilo, pretože som nič extra nečakal. Ale aj napriek tomu som sa dosť dobre pobavil. Za jedno zhliadnutie to určite stojí.... ()

Jordan

Boli časy, kedy dobrý policajt a zlý policajt boli dve rozdielne osoby . . . nevermore (ako píše klasik), David Ayer sa v "hrdinoch/antihrdinoch" vyzná, v skorumpovaných policajtoch a uliciach Los Angeles je doma (a najmä v tých nebezpečnejších štvrtiach plných prevažne hispáncov a černochov) čo dokazuje už od scenára k Trainning Day, potvrdzuje vydareným debutom Harsh Times a napokon nevybočuje ani v tejto na rozdiel od Hars Times trochu veľkolepejšej (čo sa týka výpravy a rozpočtu a hercov/komparzu) variácii na dobrých a zlých policajtov; možno, keby si Ayer napísal scenár sám, bolo by tam viac cítiť "ulicu", ktorá je spomenutá v názve a menej by to jazdilo vo vyjazdených koľajach podobných filmov a rôznymi žánrovými klišé vyšľapanom chodníčku - no nielen po scenáristickej stránke, rovnako ako scenár, aj réžia sa pohybuje v medziach žánrového priemeru balansujúc medzi rutinnou réžiou osvedčenou už predošlým filmom a snahou o neklipovú a nepreakčnenú oldschoolovú atmosféru klasických policajných filmov; herecké výkony potešiteľne a celkom rozumne nepresahujú jednoznačné rozloženie charakterov a nezatieňujú celkové vyznenie filmu, ktoré nie je nijako svetoborné - tak načo nejaké oscarové výkony, no aj tak poteší sledovať, ako sa z dobráčiska z Break Pointu vyvinul opitý ostrostrelec niekde na hranici medzi dobrom a zlom a z afrického diktátora úlisný ambiciózny ašpirant na náčelníka polície . . . o, a z chromého superdoktora plešivejúci prísny kapitán vnútorných záležitostí . . . lepší priemer, ale pri budúcom filme by Ayer mal napísať tiež scenár a hlavne buď prísť s niečim novým alebo trochu svoje kmeňové témy osviežiť; Mohol to byť ale o triedu lepší thriller, keby bol scenár vynaliezavejší a, čo je podľa mňa zásadné: menej predvídateľný - buď sa pridám k zboru LAPD, lebo som fakt dobrý, alebo vážne väčšina dejových zvratov (až po samotné záverečné rozriešenie prípadu) som vedel dávno pred Keanu Reevesom . . . ale možno nešlo ani tak o samotný prípad, ako o nejaké posolstvo? Ak áno, v tom prípade to je ale neprimerané žánru a celkovému podaniu celého filmu . . . lenže to sú už len moje súkromné dohady, ktoré tu nepatria, takže ostáva len veriť, že príjemne vyzerajúce a drsnými ulicami plnými drsných mužov zaváňajúce Ayerovo dielko si nájde svojich fanúšikov a možno sa ním pri ďalšom pozretí stanem aj ja, zatiaľ však ostávam len pri konštatovaní, že sa mi to páčilo bez väčšieho vzrušenia, čo však v dobe sledovania filmu úplne splnilo úcel, s akým som si ho pustil - takže, o čo vlastne pri filme ide, však? ()

Anderton

Takéto drsné policajné filmy občas prídu veľmi vhod. U nás nie sú v kinách príliš vítané, o to viac potešia v televízii. Street kings je z tvorčieho vrhu ako Training day, Harsh times, Pride and Glory alebo napr. aj Bad Lieutenant. Ak sa vám páčili, nie je čo riešiť. Drsné prostredie, drsní policajti, drsní gangsteri, nič viac netreba vedieť. Hviezdičku mu uberá záver, ktorý nie je v ničom prekvapivý a odhaľuje nemohúcnosť scenáristov v tom, ako to celé zakončiť. Takýchto vyústení sme už videli viac než dosť. ()

Frajer42

Na film jsem se kdysi díval proto, že mě zajímalo jestli Dr. House umí hrát i někoho jiného než Dr. House. Vzhledem k tomu, jak málo se zde vyskytuje jsem to úplně nestihl zjistit. Film jsem viděl už kdysi dávno, takže si z něj pamatuji akorát to, že měl nějaký nečekaný závěr, a to jeho kvalitě příliš nepřidává. 2* ()

Kothy

Další drsný Ayerův snímek z policejního prostředí se super obsazením. Keanu Reeves hraje losnageleského detektiva, který se s ničím neštve. Po poslední vydařené akci a ztrátě bývalého parťáka je z ulice přeřazen do kanceláře. To se mu samozřejmě nelíbí. Začne se ve vraždě vrtat a přitáhne na sebe nechtěnou pozornosti. Nakonec to nemůže skončit jinak než přestřelkou a zabíjením. Menšího parťáka mu dělá Chris Evans. "Měls pravdu. Potřebujeme tě." ()

Smok

Dobrí herci, akcia, drogy a vraždy, nábojmi a podvrhnutými dôkazmi nešetriť - takto to mám rád. To, že sa film podobá na nespočet svojich žánrových kolegov mi nejak nevadí. Však čo nové už sa dá vymyslieť, že? Podstatné je, že som sa zase raz vynikajúco pobavil a odreagoval. ()

Comicsoví kriminálníci od Ayera

07.02.2012

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (více)

Sandra a Forest – posily pro Slye

Sandra a Forest – posily pro Slye

30.12.2008

Jméno Sandra Bullock nám chlapům většinou oživí bolestivé vzpomínky na ten večer, kdy jsme s našimi holkami museli zajít do kina na nějaký ten Sandřin slaďák (konec konců, zvěčnil to Kevin Williamson… (více)