Captain America: První Avenger

• USA Captain America: The First Avenger (více)

Steve Rogers je idealistický mladík, který touží vstoupit do armády a pomoci Americe porazit nacisty. Nemá však nejmenší šanci, je neduživý a odvodové komise po celé zemi ho odmítají. Při jednom z pokusů si jeho vytrvalosti a zarputilosti všimne doktor Abraham Erskine a nabídne mu účast v tajném vojenském experimentu, jehož cílem je vytvořit pro Ameriku skupinu supervojáků. Ze Steva se tak stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde. Objeví se mnohem větší a nebezpečnější nepřítel, tajná organizace Hydra, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem, který má svůj vlastní plán na ovládnutí světa. Jeho součástí má být i tajná formule doktora Erskina na výrobu supervojáků. Steve dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, a se skupinou vojáků, které zachránil ze zajetí, začne likvidovat základny Hydry. Přinese mu tato mise nesmrtelnost, nebo smrt? (TV Nova)

Xgeno

Po každé si říkám, zda mám jít na něco, co někdo namaloval. Ale Captainovi Americovi sem neodolal. I když Evans se už asi nevytáhne, když jsme ho už viděli několikrát jako superhrdinu. Ale co na to, za ftípky, za T.L. Jonese dávám 4. ()

RoyBatty444

Nič prevratného sa nekoná. Napriek tomu dosť príbehu dostačujúce výkony hercov najmä T.L. Jonesa. Videné v 2D ale nakoľko je 3D len dorábané a scény sú málo digitálne tak verím, že so o nič výrazné nedošiel. ()

zipS

Zábavný film, peniaze vložené do lístkov na kino obvykle ľutujem po projekcii, ale pri capt. amerike mám chuť na duplu (presne ako som peniaze neľutoval pri Thorovi) ... Marvel "žeriem" a teším sa na The Avengers ()

SunnyMan

Příjemná komiksová oddychovka, na kterou se člověk rád podívá, příjemně zabije čas......a pak se přesune k něčemu jinému a už se nevrátí..... ()

chapell

Chcete poradit dva způsoby, jak naložit s přebytečnýma dvěma stovkama? 1. vezměte dvoustovku, smotejte do roličky a zapalte - délka trvání 2-20 minut dle vaší šikovnosti, stáří bankovky a způsobu srolování 2. vezměte dvoustovku a jděte do kina na tento film - délka trvání 125 minut, pokud neodejdete dřív Zatímco první možnost je trestná a vřele vám ji nedoporučuji, druhá je minimálně trestuhodná a rozhodně by trestná být měla. V první polovině Vás režisér stále uchovává v naději, že to nebude tak špatný film a že v druhé půlce se to rozjede v grandiózní finále. Bohužel to tak není. V první půlce si alespoň můžete užít charismatického Hugo Weavinga (než mu nasadí masku a ztratí se mu veškerá mimika), v druhé půlce zbývá jediný dobrý vtip pronesený Tommy Lee Jonesem. V celkové hodnocení jsem chtěl filmu dát mé neoblíbené odpad, ale nakonec jsem na něm shledat jedinou zajímavost: jak se jim k sakru podařilo udělat z Chrise Evanse takového sušinku. Takže za tenhle efekt ode mně dostávají jednu hvězdu. PS: V celém filmu srší napětí mezi hlavním hrdinou a jeho tajnou agentkou a on si s ní ani "nezatancuje". Pane Bože co to je? ()

surprise

Captain America má trochu z Jamese Bonda a trochu z Irona Mana, ale přitom a to pozor, nemá žádné nectnosti a nemůže se ani opít. Čisté ideály a čistá láska tu zářivě svítí jak to jen jde a záporáci ani nemají tvář. I ten největší padouch si raději svou zlidšťující masku sundá. Navíc Captainem vybrané záchranné komando splňuje všechny parametry politické korektnosti. Bohužel však není čas prokreslovat charaktery jednotlivých postav, jak se třeba stalo v Hanebných parchanech. V první půlce filmu se ještě dařilo udržet jakous takous věrohodnost, ale v té druhé se fantazie utrhla ze řetězu, takže se můžeme pokochat třeba seskokem na střechu vlaku v plné rychlosti a s nepocuchaným účesem. Inu jako přehlídka efektů je to dostačující. Mně to však nestačilo. ()

complex

komix prerobený vskutku dobre, ale je tam dosť chýb, ktoré si všimne asi málo ľudí... priznám sa, že komix som nečítal, tak ma tento film až tak nezobral, poznám aj lepšie spracované komixové predlohy... ale inak celkom spokojnosť.. ()

pavont

Tak trochu iny komix zasadeny do 40 rokov. Klise a patos sipodavaju ruku ale ironia je viac nez zrejma. Naviac sa snazi pridrziavat predlohy za co palec hore. Treba to proste vidiet a spravit si nazor, uz len kvoli Tommymu Jonesovi. ()

joklik12

moje hodnotenie len pre spracovanie filmu ale na to co tu od marvelu uz bolo to bolo dost slabe mozem nabuduce zibrat na to aj deti ()

teseth odpad!

To je naprostá sračka!! Tím scénářem si měl někdo maximálně tak vytřít pr... . Chvilkama mi připadalo jako bych si koupil DVD za 50. Sterilní postavy mezi kterýma nefungovalo nic a nikdy. Dialogy místama připomínali rozhovory dětí z ústavu a herecké výkony byly hluboce pod bodem mrazu. Akční scény byly nudné a nezvládnuté. A ten mix mezi star wars, batmanem a iron manem radši nemluvit. Prostě a jednoduše WTF! Čekal jsem od toho něco, bohužel jsem z toho dostal nevolnost. ()

ANATHREIUS

Nevím proč, ale sliboval jsem si od toho filmu víc a to byla chyba....žádná akce, žádné dialogy, žádné dialogy, žádné dialogy, žádný drive.. Jediné co se mi na tom celém libilo byl konec. Dávam tři hvězdy proto, že je to třebas dobrý film, jen na něj koukám z jiného pohledu. A nejlepší byl prostě asi Samuel L. Jackson ... ()

Mr.Jokker

Proč ? Proč ? Proč ? Proč když už se nejaký maník rozhodne natočit mýho oblibenýho hrdinu dopadne to jako brakáč ? (J) ()

Margarite

Zase jedna slušně zdařilá "Marvelovka"...film se mi líbil, ačkoli nutno podotknout, že má jisté (neopomenutelné) rezervy :-) ()

Draconic

Skvěle zpracovaný film u kterého jsem se v kině po dlouhé době opravdu skvěle pobavil. Jistě scénář byl tak nějak podobný Spidermanovi 1 (zejména v 1. polovině), ale s tím nic nenaděláme protože to dnešní divák zřejmě vyžaduje. Také mě dost šokovala "masová" účast (bylo nás tam dohromady 8) což je škoda protože ten film nikoho nepohorší a ten kdo ho neviděl o dost přišel. ()

MakinaB

Po týdnech přemlouvání jsem konečně někoho dokopala k tomu, aby se mnou šel. Těším se na Avengers, tak jsem chtěla vidět všechny filmy. přiznávám moc se mi nechtělo, šla jsem spíš z povinnosti. ALE nelituju. Děj odsýpal, herecké obsazení skvělé a a ni dialogy nebyli mdlé. Uznávám, z českého dabingu se mi kroutili uši, ale za to amici prostě nemůžou. Sice byla otravná představa, že všichni dělali za druhé světové hovno jen amíci válčili, ale když to pomineme, byl to skvělý film a nadupaná komiksová zábava. Miluju výbuchy a tady jich bylo až až. Žádná klišé a nenudila jsem se. Krásné čisté čtyři hvězdy. ()

Pavlo

A je tu ďalší hrdina, tentokrát „umelo“ vytvorený, nabúchaný macho so štítom, ktorý má srdce na pravom mieste. Po poslednej scéne som sa nemohol zbaviť dojmu, že som to už niekde videl. Veľmi v zásadných veciach pripomínal X-men: First Class. Ak už ide o zápornú postavu a jej úmysly (i keď popravde, podobné zámery má snáď v každom druhom filme hlavný zlosyn), hrdina (nedostal síce do vienka mutáciu) alebo nenaplnená láska.... Nad týmto všetkým sa divák dokáže povzniesť a dostane sa mu dobrá akčná podívaná s dobrými efektmi, slušnými hercami a dejom, v ktorom určite potešia odkazy na iné superhrdinské filmy. P.S: Videl som to v kine s českým dabingom, ktorý bol dosť mizerný a často kazil pôžitok z pozerania. Kde sú tie časy kvalitného dabovania?! ()

svist10

Film jako takový je o fous lepší než Thor, ale zatímco blonďákův dabing se dal přežít, tak česká verze Kapitána Ameriky vyloženě fyzicky bolí. Démonický Red Skull vyvolává záchvaty smíchu (aspoň u mně), takže je něco špatně. ()

tommicek

Přesně takhle jsem si představoval odpovídající filmové zpracování poněkud plochého a možná i naivního hrdiny. Film mu dodal lidský rozměr tím, že vysvětlil jeho pohnutky k tomu, stát se hrdinou ... Už se těším na Avengers. ()

Vinki

Chcete komixový film? Tudy prosím. Po Green Lantern a Thorovi je tu konečně něco, u čeho má člověk skvělý pocit. ()

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (více)