Invaze buranů (TV seriál)

The Riches

Drama / Komedie

USA, 2007, 20x45 min

Eddie Izzard, Minnie Driver, Shannon Woodward, Margo Martindale, Ned Vaughn, Noel Fisher, Todd Stashwick, Gregg Henry, Nichole Hiltz, Kaitlin Olson, Johanna Braddy, Ntare Guma Mbaho Mwine, Brie Gabrielle, Montae Russell, Peggy Stewart, David Jensen, Lee Garlington, Michael Trevino, Sarah Jones, Stacey Travis, Louis Herthum, Katie Leclerc, Nate Mooney, Red West, John McConnell, Dimitri Diatchenko, Julie Ann Emery, Andrea Frankle, Mike Cochrane, Maree Cheatham, Michael McGrady, Canyon Prince, Jonny Rees, Erich Anderson, Edward Conna, Larry Cedar, Cindy Merrill, Yvans Jourdain, Ritchie Montgomery, Jamie McShane, Michael Shannon, Aidan Mitchell, Brad Carter, Kareem J. Grimes, David Grant Wright, Bruce McKinnon, Jim Gleason, Bruce French, Dave Florek, Brandon Killham, Andrew Patrick Ralston, Davenia McFadden, Billy Beck, Stephanie L. Moore, Carlease Burke, Deidrie Henry, Stephanie Pearson, Maria Russell, Robert Clotworthy, Nigel Gibbs, James Shanklin, Mike Pniewski, Mitchell Laurance, Jeremy Denzlinger, Christopher Darga, Brian Connors, Kim Estes, Pat Skipper
  • Idealista

No nevím proč , ale seriály obdobného typu jdou mimo mně . Pár krát jsem se usmál , ale nazývat to komedií ? ! Postavy zde prožívají až moc bizardních či úchylných situací . Jestli se tak žije v USA . tak ještě že jsem v Česku . Možná že jsem divný , ale satiru či nadsázku to podle mně nemá ! Jitě dívat se na to dá , no ikdyž můj brách tvrdí že dívat se dá i do bílé zdi . Obdobné seriály , které šli mimo mně : Odpočívéj v pokoji , Zoufalé manželky , Plast .chirurgie s.r.o apod.(1.7.2010)

Než jsem tento seriál začal sledovat, upřímně, čekal jsem něco jiného, že to bude samá absurdní situace, něco na způsob amerických sitcomů z 90. let. Ale není tomu tak, seriál rozhodně nezachází do trapných situací a vyskytuje se zde těžko popsatelný, ale milý humor. Nejspíše se nebudete válet smíchy po zemi, ale úsměv na tváři vám tento seriál jistě vykouzlí. Taková jest první série. Druhá série je ale velmi špatná, příběh se jaksi kamsi vytratil, objevují se zde nejasné útržky bez jakýchkoli souvislostí. Dokoukal jsem jí vlastně jen proto, že se mi líbila série první a že jsem doufal, že tam bude nějaké zajímavé zakončení.(7.8.2010)

Pod názvem "Invaze buranů" a škatulkou Komedie/Drama si lze představit cokoli, nejvíce to asi inklinuje k fekální komedii plné bláznivých gagů. Já jsem si to sice nemyslel, ale i tak mě seriál velmi mile překvapil. Sice jsem měl ze začátku trochu zmatek v tom, jak se jednotlivé postavy jmenují, ale je to vzhledem k ději dost pochopitelné:-) O co jde. Kočovní podvodníci, jakási "mafie v karavnech" (mafie v tom, že se jedná o nkolik rodiných klanů, jimž šéfuje něco jako capo di tuti capi). Po jistých událostech se náhodou dostanou do vilové čtvrti bohatých, kde si přivlastní identitu novomanželů, právníka a zubní hygieničky. Společně s jejich třemi dětmi hrají bohaté "mastňáky" a zároveň se všemi možnými způsoby snaží zajistit, aby je nedostihla minulost. A že ta jim po krku jde. Jako rodina společně vše překonávají a chtějí ukrást jednu z největších věcí ameriky, Americký sen. Opravdu jsem nečekla, že v seriálu narazím na tolik rozdilných charakterů, každý je svým způsobem originální a pamatuji si i postavy, jež se objevily o pár dílů dříve jen na chvíli. Dramatická i komediální část jsou na miskch pomyslných vah v míře zhruba stejné, někdy převáží to, někdy ono a obojí je rovnocenně dobré. Komedie není blbá, ale inteligentní, u části Drogová jízda jsem se řezal jako blázen, protože co mírně předávkovaný Doug/Wayne předváděl bylo k popukání. Nebo i Ken. U toho ale pozor, v jednom díle předvedl, že je správný a má koule. No dobře, spíš kuličky, ale i tak překvapil. Dramatická část je taky výborná, někdy až akční, například když Minnie Driver coby femme fatale s pistolí v ruce šla "vyřešit" problémy, to bylo jak z akčního bijáku. Paráda. Samozřejmě jsou tady rodinné problémy, drogy, potíže s identitou, pracovní problémy, školní, problémy s penězi... jako u normálních lidí. A jak mi byl Doug/Wayne zpočátku nesympatický, tak si mě postupem času získal a moc mu to netrvalo. Opravdu povedený seriál a jsem moc rád, že jsem ním mohl strávit svůj čas.(4.7.2011)

Zajímavý seriál, který se točí kolem rodiny kočovníků, která si díky souhře náhod a neuvěřitelné drzosti otce coby hlavy klanu vymění totožnost a vydává se za famílii z vyšší vrstvy zazobaných právníků. Dobrý nápad, atraktivní prostředí a motivy, ale potenciál byl v tomhle případě větší, chybí tomu scénáristická vyšperkovanost, kterou jsem ocenil na Perníkovém tátovi. Jinak jde o kousek, který divákovi nabídne černý humor a kritiku společenské vrstvy, do které naši outsideři lstivě pronikli. Celkový dojem: 65 %.(1.6.2011)

Zatím docela chytře psané překvapení, které dokáže chytnout, jak je tomu poslední době v zaoceánské seriálové tvorbě zvykem. Cynikovo srdce zaplesá, seriálového milovníka srdce poskočí, přílišně racionálního člověka srdce "zvedne obočí". Takže standardní model, který se nejspíše nejvíce projeví až po konci série.(26.6.2011)

• - Původně se měl v originálu seriál jmenovat Low Life. (Caelos)