Invaze buranů (TV seriál)

The Riches

Drama / Komedie

USA, 2007–2008, 15 h 24 min (Minutáž: 41–58 min)

Tvůrci:

Dmitry Lipkin

Eddie Izzard, Minnie Driver, Shannon Woodward, Noel Fisher, Aidan Mitchell, Todd Stashwick, Gregg Henry, Margo Martindale, Bruce French, Nichole Hiltz, Ned Vaughn, Kaitlin Olson, Johanna Braddy, Ntare Guma Mbaho Mwine, Brie Gabrielle, Montae Russell, Peggy Stewart, David Jensen, Lee Garlington, Michael Trevino, Sarah Jones, Stacey Travis, Louis Herthum, Katie Leclerc, Nate Mooney, Red West, John McConnell, Dimitri Diatchenko, Julie Ann Emery, Andrea Frankle, Mike Cochrane, Maree Cheatham, Michael McGrady, Canyon Prince, Greg Ellis, Erich Anderson, Edward Conna, Larry Cedar, Cindy Merrill, Yvans Jourdain, Ritchie Montgomery, Jamie McShane, Michael Shannon, Brad Carter, Kareem J. Grimes, David Grant Wright, Bruce McKinnon, Jim Gleason, Dave Florek, Brandon Killham, Andrew Patrick Ralston, Davenia McFadden, Billy Beck, Stephanie L. Moore, Carlease Burke, Deidrie Henry, Stephanie Pearson, Maria Russell, Robert Clotworthy, Nigel Gibbs, James Shanklin, Mike Pniewski, Mitchell Laurance, Jeremy Denzlinger, Christopher Darga, Brian Connors, Kim Estes, Pat Skipper, John Sanderford, Audrey Moore, Ann Pierce, Loren Lester, Jon Wolfe Nelson, Duke Stroud, Stacy Barnhisel, Nancy Daly, Hans Howes, Dominic Pace, Gil Glasgow, Teresa Huang, Christopher May, Martha Hackett, David Kelsey, Brady Romberg, Nick Searcy, Robert Pine, Arye Gross, Curtis Armstrong, Jared Harris, Tom Amandes, Mark Ivanir, Michael Welch, Cullen Douglas, Toby Huss, Lisa K. Wyatt, Anthony De Longis, Jonathan Goldstein, Kitty Swink, Kathleen Bailey

Zatím docela chytře psané překvapení, které dokáže chytnout, jak je tomu poslední době v zaoceánské seriálové tvorbě zvykem. Cynikovo srdce zaplesá, seriálového milovníka srdce poskočí, přílišně racionálního člověka srdce "zvedne obočí". Takže standardní model, který se nejspíše nejvíce projeví až po konci série.(26.6.2011)

Inteligentný, satyricky čiernohumorný seriál o chudobnej americkej rodinke, ktorá sa „omylom“ nasťahuje do milionárskej štvrti. Žiadne pekné seriálové tváričky, ani anjeli bez kostlivca v skrini. Táto rodinka má kostlivcov požehnane. Občas pekelne vážne, občas uletene bláznivé, občas dokonca akčné. A vždy svieže. Hudba Tobyho Chu vo vážnych pasážach v štýle Gustavo Santaolallu (21 Gramov, Babel), v tých komických príslušná menu jej autora - Harryho Gregson-Williamsa. Super rola pre Minnie Driver, ktorá mi vačšinou nikde nesedí a moc ju nemusím.(16.10.2007)

Velice mě nepotěšilo předčasné ukončení 2. série, které je velice otevřené, ale ani mě to tolik nepřekvapilo, jelikož se tento senzační seriál druhou sezónou někam zvrtl. Jinak jsem ze seriálu neobyčejně nadšen, jak přechází od temných částí k velice humorným. V druhé sérii už je to jen temné nebo pošetilé, ale vtipnost se dost vypařila, zas tolik mi to nevadilo, ale musel jsem si na to trochu zvyknout.(14.6.2011)

Než jsem tento seriál začal sledovat, upřímně, čekal jsem něco jiného, že to bude samá absurdní situace, něco na způsob amerických sitcomů z 90. let. Ale není tomu tak, seriál rozhodně nezachází do trapných situací a vyskytuje se zde těžko popsatelný, ale milý humor. Nejspíše se nebudete válet smíchy po zemi, ale úsměv na tváři vám tento seriál jistě vykouzlí. Taková jest první série. Druhá série je ale velmi špatná, příběh se jaksi kamsi vytratil, objevují se zde nejasné útržky bez jakýchkoli souvislostí. Dokoukal jsem jí vlastně jen proto, že se mi líbila série první a že jsem doufal, že tam bude nějaké zajímavé zakončení.(7.8.2010)

Pod názvem "Invaze buranů" a škatulkou Komedie/Drama si lze představit cokoli, nejvíce to asi inklinuje k fekální komedii plné bláznivých gagů. Já jsem si to sice nemyslel, ale i tak mě seriál velmi mile překvapil. Sice jsem měl ze začátku trochu zmatek v tom, jak se jednotlivé postavy jmenují, ale je to vzhledem k ději dost pochopitelné:-) O co jde. Kočovní podvodníci, jakási "mafie v karavnech" (mafie v tom, že se jedná o nkolik rodiných klanů, jimž šéfuje něco jako capo di tuti capi). Po jistých událostech se náhodou dostanou do vilové čtvrti bohatých, kde si přivlastní identitu novomanželů, právníka a zubní hygieničky. Společně s jejich třemi dětmi hrají bohaté "mastňáky" a zároveň se všemi možnými způsoby snaží zajistit, aby je nedostihla minulost. A že ta jim po krku jde. Jako rodina společně vše překonávají a chtějí ukrást jednu z největších věcí ameriky, Americký sen. Opravdu jsem nečekla, že v seriálu narazím na tolik rozdilných charakterů, každý je svým způsobem originální a pamatuji si i postavy, jež se objevily o pár dílů dříve jen na chvíli. Dramatická i komediální část jsou na miskch pomyslných vah v míře zhruba stejné, někdy převáží to, někdy ono a obojí je rovnocenně dobré. Komedie není blbá, ale inteligentní, u části Drogová jízda jsem se řezal jako blázen, protože co mírně předávkovaný Doug/Wayne předváděl bylo k popukání. Nebo i Ken. U toho ale pozor, v jednom díle předvedl, že je správný a má koule. No dobře, spíš kuličky, ale i tak překvapil. Dramatická část je taky výborná, někdy až akční, například když Minnie Driver coby femme fatale s pistolí v ruce šla "vyřešit" problémy, to bylo jak z akčního bijáku. Paráda. Samozřejmě jsou tady rodinné problémy, drogy, potíže s identitou, pracovní problémy, školní, problémy s penězi... jako u normálních lidí. A jak mi byl Doug/Wayne zpočátku nesympatický, tak si mě postupem času získal a moc mu to netrvalo. Opravdu povedený seriál a jsem moc rád, že jsem ním mohl strávit svůj čas.(4.7.2011)

• - Původně se měl v originálu seriál jmenovat Low Life. (Caelos)