Reklama

Reklama

Invaze buranů

(TV seriál)
  • USA The Riches
Drama / Komedie
USA, (2007–2008), 15 h 24 min (Minutáž: 41–58 min)

Tvůrci:

Dmitry Lipkin

Hrají:

Eddie Izzard, Minnie Driver, Shannon Woodward, Noel Fisher, Aidan Mitchell, Todd Stashwick, Gregg Henry, Margo Martindale, Bruce French, (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(20)

Obsahy(1)

O tom, jak vypadá život v milionářské čtvrti, už bylo natočeno mnoho seriálů. Invaze buranů však obohatí tuto sbírku dosti nevšedním pohledem. Shodou nepředvídatelných náhod totiž mezi sídla bohatých rodinek zavítají jistí Malloyovi, rodina zlodějíčků a podvodníků s irskými předky. Sama zápletka již naznačuje, že si při sledování životních peripetií této pětice přijdou na své vyznavači černého a inteligentního humoru, satirické nadsázky a neočekávaných zvratů.
Příběh začíná propuštěním Dahlii Malloyové (Minnie Driverová) z vězení, kde se naučila lépe obcházet úřady. Zároveň se v nápravné instituci ujistila, že její dosavadní životní styl je tou nejlepší možnou volbou. Během její dvouleté nepřítomnosti pokračoval zbytek rodiny v putování po rozlehlém území USA. Rodinné složení je následující: otec Wayn (Eddie Izzard), nejstarší syn Cael (Noel Fisher), prostřední dcera DiDi (Sharon Marie Woodwardová) a nejmladší benjamínek Sam (Aidan Mitchell).
Již kompletní rodina se rozhodne upevnit vztah se spřízněným klanem kočovníků. Plán ale jako obvykle nevyjde úplně tak, jak si všichni představovali. Ke všemu je završen úprkem před sice plánovaným, ale nechtěným sňatkem DiDi s jedním z „vhodných" kandidátů klanu. Při útěku však Wayen nezapomene ukrást velký obnos peněz z nashromážděného pokladu, který dávali členové kočovného klanu dohromady celá léta.
Po této události trvá návrat Malloyových ke starému způsobu života jen krátce. V rámci hádky s další „cestovatelskou" rodinou se naše pětice připlete k hromadné autonehodě, při níž zahyne bohatý manželský pár - Doug a Cheriena Richiovi. Wayne nezaváhá a s vidinou lepší budoucnosti rozhodne o osudu své asociální rodiny. Z Malloyových se stávají boháči Richiovi z luxusní čtvrti. Snaha přizpůsobit se novému životnímu stylu a zároveň ututlat tajemství vede k řadě komických situací.
Seriál Invaze buranů je inteligentní a výjimečný. Nepostrádá vtip, napětí, bláznovství ani i romantiku. Vše v příjemném poměru, který bude pro diváky milým a vítaným osvěžením. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (18)

Caelos 

všechny recenze uživatele

Pod názvem "Invaze buranů" a škatulkou Komedie/Drama si lze představit cokoli, nejvíce to asi inklinuje k fekální komedii plné bláznivých gagů. Já jsem si to sice nemyslel, ale i tak mě seriál velmi mile překvapil. Sice jsem měl ze začátku trochu zmatek v tom, jak se jednotlivé postavy jmenují, ale je to vzhledem k ději dost pochopitelné:-) O co jde. Kočovní podvodníci, jakási "mafie v karavnech" (mafie v tom, že se jedná o nkolik rodiných klanů, jimž šéfuje něco jako capo di tuti capi). Po jistých událostech se náhodou dostanou do vilové čtvrti bohatých, kde si přivlastní identitu novomanželů, právníka a zubní hygieničky. Společně s jejich třemi dětmi hrají bohaté "mastňáky" a zároveň se všemi možnými způsoby snaží zajistit, aby je nedostihla minulost. A že ta jim po krku jde. Jako rodina společně vše překonávají a chtějí ukrást jednu z největších věcí ameriky, Americký sen. Opravdu jsem nečekla, že v seriálu narazím na tolik rozdilných charakterů, každý je svým způsobem originální a pamatuji si i postavy, jež se objevily o pár dílů dříve jen na chvíli. Dramatická i komediální část jsou na miskch pomyslných vah v míře zhruba stejné, někdy převáží to, někdy ono a obojí je rovnocenně dobré. Komedie není blbá, ale inteligentní, u části Drogová jízda jsem se řezal jako blázen, protože co mírně předávkovaný Doug/Wayne předváděl bylo k popukání. Nebo i Ken. U toho ale pozor, v jednom díle předvedl, že je správný a má koule. No dobře, spíš kuličky, ale i tak překvapil. Dramatická část je taky výborná, někdy až akční, například když Minnie Driver coby femme fatale s pistolí v ruce šla "vyřešit" problémy, to bylo jak z akčního bijáku. Paráda. Samozřejmě jsou tady rodinné problémy, drogy, potíže s identitou, pracovní problémy, školní, problémy s penězi... jako u normálních lidí. A jak mi byl Doug/Wayne zpočátku nesympatický, tak si mě postupem času získal a moc mu to netrvalo. Opravdu povedený seriál a jsem moc rád, že jsem ním mohl strávit svůj čas. ()

c.tucker 

všechny recenze uživatele

Velice mě nepotěšilo předčasné ukončení 2. série, které je velice otevřené, ale ani mě to tolik nepřekvapilo, jelikož se tento senzační seriál druhou sezónou někam zvrtl. Jinak jsem ze seriálu neobyčejně nadšen, jak přechází od temných částí k velice humorným. V druhé sérii už je to jen temné nebo pošetilé, ale vtipnost se dost vypařila, zas tolik mi to nevadilo, ale musel jsem si na to trochu zvyknout. ()

Reklama

Ricky_CZ 

všechny recenze uživatele

Zatím docela chytře psané překvapení, které dokáže chytnout, jak je tomu poslední době v zaoceánské seriálové tvorbě zvykem. Cynikovo srdce zaplesá, seriálového milovníka srdce poskočí, přílišně racionálního člověka srdce "zvedne obočí". Takže standardní model, který se nejspíše nejvíce projeví až po konci série. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Inteligentný, satyricky čiernohumorný seriál o chudobnej americkej rodinke, ktorá sa „omylom“ nasťahuje do milionárskej štvrti. Žiadne pekné seriálové tváričky, ani anjeli bez kostlivca v skrini. Táto rodinka má kostlivcov požehnane. Občas pekelne vážne, občas uletene bláznivé, občas dokonca akčné. A vždy svieže. Hudba Tobyho Chu vo vážnych pasážach v štýle Gustavo Santaolallu (21 Gramov, Babel), v tých komických príslušná menu jej autora - Harryho Gregson-Williamsa. Super rola pre Minnie Driver, ktorá mi vačšinou nikde nesedí a moc ju nemusím. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Zajímavý seriál, který se točí kolem rodiny kočovníků, která si díky souhře náhod a neuvěřitelné drzosti otce coby hlavy klanu vymění totožnost a vydává se za famílii z vyšší vrstvy zazobaných právníků. Dobrý nápad, atraktivní prostředí a motivy, ale potenciál byl v tomhle případě větší, chybí tomu scénáristická vyšperkovanost, kterou jsem ocenil na Perníkovém tátovi. Jinak jde o kousek, který divákovi nabídne černý humor a kritiku společenské vrstvy, do které naši outsideři lstivě pronikli. Celkový dojem: 65 %. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (1)

  • Původně se měl v originálu seriál jmenovat Low Life. (Caelos)

Reklama

Reklama