Invaze buranů (TV seriál)

The Riches

Drama / Komedie

USA, 2007, 20x45 min

Eddie Izzard, Minnie Driver, Shannon Woodward, Margo Martindale, Ned Vaughn, Noel Fisher, Todd Stashwick, Gregg Henry, Nichole Hiltz, Kaitlin Olson, Johanna Braddy, Ntare Mwine, Brie Gabrielle, Montae Russell, Peggy Stewart, David Jensen, Lee Garlington, Michael Trevino, Sarah Jones, Stacey Travis, Louis Herthum, Katie Leclerc, Nate Mooney, Red West, John McConnell, Dimitri Diatchenko, Julie Ann Emery, Andrea Frankle, Mike Cochrane, Maree Cheatham, Michael McGrady, Canyon Prince, Jonny Rees, Erich Anderson, Edward Conna, Larry Cedar, Cindy Merrill, Yvans Jourdain, Ritchie Montgomery, Jamie McShane, Michael Shannon, Aidan Mitchell, Brad Carter, Kareem J. Grimes, David Grant Wright, Bruce McKinnon, Jim Gleason, Bruce French, Dave Florek, Brandon Killham, Andrew Patrick Ralston, Davenia McFadden, Billy Beck, Stephanie L. Moore, Carlease Burke, Deidrie Henry, Stephanie Pearson, Maria Russell, Robert Clotworthy, Nigel Gibbs, James Shanklin, Mike Pniewski, Mitchell Laurance, Jeremy Denzlinger, Christopher Darga

Pod názvem Invaze buranů si lze představit lecos...proto mě seriál The Riches příjemně překvapil. Drama a černý humor jdou ruku v ruce jak s drzostí hlavního hrdiny tak s démony jeho ženy, jteré si přinesla z věznice. A ono je pravda, že i děti mají to svoje...benjaminek Sam, která neví jestli chce být holka nebo kluk, DiDi která se snaží být statečná a Cael...nikdo si vlastně neuvědomil, že musel opustit svoji přítelkyni, ale nic neřekl. Rodinka kočovníků, která si začne hrát na zbohatlíky. Už téma samo o sobě dává spoustu živné půdy pro drama a černý humor.(29.11.2014)

Zajímavý seriál, který se točí kolem rodiny kočovníků, která si díky souhře náhod a neuvěřitelné drzosti otce coby hlavy klanu vymění totožnost a vydává se za famílii z vyšší vrstvy zazobaných právníků. Dobrý nápad, atraktivní prostředí a motivy, ale potenciál byl v tomhle případě větší, chybí tomu scénáristická vyšperkovanost, kterou jsem ocenil na Perníkovém tátovi. Jinak jde o kousek, který divákovi nabídne černý humor a kritiku společenské vrstvy, do které naši outsideři lstivě pronikli. Celkový dojem: 65 %.(1.6.2011)

Zatím docela chytře psané překvapení, které dokáže chytnout, jak je tomu poslední době v zaoceánské seriálové tvorbě zvykem. Cynikovo srdce zaplesá, seriálového milovníka srdce poskočí, přílišně racionálního člověka srdce "zvedne obočí". Takže standardní model, který se nejspíše nejvíce projeví až po konci série.(26.6.2011)

Než jsem tento seriál začal sledovat, upřímně, čekal jsem něco jiného, že to bude samá absurdní situace, něco na způsob amerických sitcomů z 90. let. Ale není tomu tak, seriál rozhodně nezachází do trapných situací a vyskytuje se zde těžko popsatelný, ale milý humor. Nejspíše se nebudete válet smíchy po zemi, ale úsměv na tváři vám tento seriál jistě vykouzlí. Taková jest první série. Druhá série je ale velmi špatná, příběh se jaksi kamsi vytratil, objevují se zde nejasné útržky bez jakýchkoli souvislostí. Dokoukal jsem jí vlastně jen proto, že se mi líbila série první a že jsem doufal, že tam bude nějaké zajímavé zakončení.(7.8.2010)

Velice mě nepotěšilo předčasné ukončení 2. série, které je velice otevřené, ale ani mě to tolik nepřekvapilo, jelikož se tento senzační seriál druhou sezónou někam zvrtl. Jinak jsem ze seriálu neobyčejně nadšen, jak přechází od temných částí k velice humorným. V druhé sérii už je to jen temné nebo pošetilé, ale vtipnost se dost vypařila, zas tolik mi to nevadilo, ale musel jsem si na to trochu zvyknout.(14.6.2011)

• - Původně se měl v originálu seriál jmenovat Low Life. (Caelos)