Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

Dagoun

Skvělý Bale. I ostatní herci hrají velmi přesvědčivě, takže i přes - pro mě - nezajímavé téma (drogy, box, šílená americká rodina) se z filmu vyklubala podívaná od které nešlo odsednout. O sportu tu tolik nejde, jako spíše o problémové vztahy a střet kariéry a rodiny. Možná bych měl zkontrolovat další filmy pana Russella ()

punco

Ako fanúšik životopisných filmov filmov som sa na tento snímok tešil, aj keď filmov z boxerského prostredia tu predsa len už bolo habadej. Hlavne dvojica Wahlberg a Bale boli pre mna lákadlom, a bohužiaľ pri nich dvoch to aj ostalo...Hlvane skvelý Bale svoju rolu zmákol na výbornú, čo sa nedá povedať o réžii, ktorá bola celý čas bez života a nezáživná. Cinderella Man s Croweom v danom žánri určite vedie nad Fighterom. A pritom taký potenciál to malo aj príbehový...škoda, ale za výkony si 65 zaslúži ()

mummie.spy

Tento film ma pôvodne vôbec nelákal, keďže nemám rada box ani filmy so športovou zápletkou. Musím ale povedať že výkon Ch.Balea ma fascinoval. Nehovoriac o tom že jeho vedlajšia postava úplne prevalcovala hlavného hrdinu M Wahlberga, jeho absolútne presvedčivý výkon vo mne nechal ozaj hlboký zážitok. ()

Simir79

Chrochro uííí uííííchro chro mlask mlask... tak asi takhle jsem chrochtal nad hereckým výkonem CHristiana Baleho. Zasloužený Oscar ()

Mukl007

Po dlouhé době zase dobrý film. Jenom málo chybělo a bylo by to na plný počet. Každopádně se mi potvrdilo, že Christian Bale je jeden z nejlepších současných herců- skvělý výkon ještě podpořený absolutní změnou vzezření (Batman- Fighter- Batman). ()

Kada80

Pravda je,že jsem od tohodle filmu čekal mnohem víc než jsem dostal a nebýt opět nadlidského výkonu Christiana Bale tak bych to snad neocenil ani těma třema hvězdama.Wahlberg mi tady chvílema připadal znuděně,no prostě jak kdyby ho to nebavilo.Takhle se tvářím já v práci,když nedostanu zaplaceno,takže od toho usuzuji,že Mark hrál zadara. A přece jen jedno NEZAPOMENUTELNÉ : a to byl opravdu Christian Bale 55% ()

unclejack

Christian Bale je hlavnou postavou filmu , ktorý zaváňa boxerským ringom. Okrem jeho jednoznačne najsilnejšieho výkonu sa vytiahla aj Mellissa Leo , zatiaľ čo dvojica Mark Wahlberg- Amy Adams zostáva pozadu. Všetky aspekty príbehu sú solídne a hoci film vyžaduje istú zaujatosť pre box nepôsobí nijak triumfálne ani megalomansky. ()

StinkingPooh

Boxerské rodinné drama, kde mi Wardova rodina neskutečně lezla na nervy. Co mi nejvíc štve jsou boxerské zápasy, na které jsem se nejvíc těšil a nejvíc mě zklamaly. Nakonec mě ani tak nezajímal Mickey Ward, ale spíš jeho brácha v podání Balea-ten byl opravdu famozní. ()

prezyvka

Mám pocit, ako keby musel byť o každom boxerovi nakrútený nejaký film, je to síce pekný príbeh, ale sú aj oveľa lepšie a myslím, že už by to aj stačilo, aj tak mi všetky tie príbehy prídu príliš rovnaké ... ()

kacer4

Čakal som na väčší impulz, ktorý by ma vtiahol do filmu, ale akosi neprišiel. Vadili mi až prehnané emócie, niektoré zbytočné hádky a nenaplnenosť deja. Tešil som sa veľmi na tento film ale som hrozne sklamaný. Nebyť výborného Christiana, išiel by som s hodnotením ešte nižšie. ()

WoodoX

Veľmi kvalitne zahraný film. Obdivujem Christiana Bale-a a jeho doterajšie vystupovanie na filmovom plátne. Tento film len potvrdil, že je to pán herec. Pre mňa sa jedná o vcelku dokonalý film, len s tematikou, o ktorú sa moc nezaujímam. A to je práve to, čo tomu "chýba", aby sa to stalo mojím ďalším hitom. ()

tomino28

Je to klasická story outsidera, který se škrábe ze samého boxerského dna až na vrchol, o tom žádná. Co ale film řadí nad průměr jsou vynikající herecké výkony, především oba filmoví bratři mě nadchli. Christian Bale nám ukázal už několik podob, tady konkrétně mu nedělalo problém parádně zahrát pohublého boxera za zenitem. A přidal se i Mark Wahlberg, takže Fighterovi neuškodí ani fakt, že před začátkem uvidíte onu obligátní větu: "Based on a true story." ()

Tuty

Víc než film o boxu je to tak trochu hloupé rodinné drama jedné sociální rodiny (co ty dcery měly znamenat? Chvíli jsem si říkal, jestli to nejsou Klumpovi a neobjeví se za rohem ještě Edie Murphy...) Docky v podání Christiana Balea je skvěle zahraný, nicméně o jeho minulosti se toho taky tolik nedovídáme, jeho bratr Mickey je rovněž skvěle zahraný Markem Wahlbergem, o to víc mrzí nic neříkající části filmu věnované sestrovražednému dramatu, které taky vlastně nakonec vyšumí naprázdno. A co box? Kdyby se film více věnoval jemu (zápasů je málo a mnoho z nich nevidíme, taky mrzí absence samotné tvrdé závěrečné přípravy ve stylu Rockyho, možná i hudba by nemusela znít jako ze seriálu Mcleodovy dcery). Takže je toho vlastně celkem dost, co mi film nenabídl... Přitom našlápnuto to mělo... ()

LencaN

Zpracování ledabylé, námět možná podle skutečné události, ale tisíckrát omílané, takže už ničím nepřekvapí. Jediné co mi dělalo radost bylo vidět své dva herecké oblíbence - Amy Adams (krásná, přirozená a osobitá jako vždy) a Christian Bale, který je u mě každým filmem čím dál větší frajer. Myšleno tak, že to je naprostý profík, který roli obětuje vše, i to, že třeba vypadá jako by právě vylezl z koncentračního tábora. Jeho tělo musí dostávat pořádně zabrat a docela mu přeju, aby zase měl pár rolí, do kterých by se nemusel tak drasticky fyzicky stylizovat. Tady hrál bývalého boxera na drogách a vážně hrál feťáka úžasně. A ještě k negativům - bylo mi líto, že konec tak urychlili, těšila jsem se, jak mi půjde mráz po těle až tedy vyhraje, což se od takového filmu očekává, a nakonec to dopadlo tak, že jsem sotva stíhala vnímat ty mlátící scény a najednou byl vítězný knockout, konec a objímání. ...ještě dodatek - Warrior byl na podobné bázi, ale vzal mě mnohem mnohem víc. Tam si se vším krásně pohráli a podtrhli to emotivní ale chlapáckou hudbou, čehož jsem si tady u Fightera ani nevšimla, jestli to tam vůbec bylo. ()

Goumen

Líbilo se mi celkové pojetí a zpracování filmu, žádné přehnané scény a zbytečné efekty, naopak takové skromnější lidské podání příběhu dvou bratrů-boxerů z malého městečka. Navíc podle skutečné události, kdy i na konci u titulků zobrazí v krátkém videu oba skutečné boxery. Před tímto filmem jsem viděl s Balem drsný časy a je fakt neuvěřitelný, jak se dokáže kvůli roli změnit a zahrát ji naprosto přesvědčivě. ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale