Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

dANo

Bez hereckého výkonu Christiana Balea by to bol priemerný film so zaujímavým, ale zabudnuteľným príbehom, založenom na skutočných udalostiach. Bale to však dostal niekde úplne inde a to len svojim vzhľadom a herectvom. Neuveriteľné! ()

Sany33

Príbeh: Cesta dvoch bratov za vysnívaným víťazstvom v ringu. Herecké obsadenie: V hlavnej úlohe zatienený Mark Walberg (nar. 1962, USA) fenomenálnym Christianom Baleom (nar. 1974, Velká Británie), ktorý by si za stvárnenie narkomana zaslúžil Oscara. Prevedenie: Na hodnotenie vplýva fakt, že sa jedná o skutočný príbeh. Zase ku dnu ho ťahá dosť hluchých miest. Čo sa týka vyobrazenia rodiny z nižšej vrstvy a silného vzťahu dvoch bratov to kvitujem ale robiť ódy na narkomanov nebudem a toto je zas jeden film o tomto odpade ľudskej spoločnosti. Pocity: Silný príbehový základ, dobré herecké výkony ale nenaplnený potenciál. Dobre sa na to pozerá ale film vo väčšine minutáže nudí a do popredia sa derú pocity až vo finálnej fáze a to je pre mňa sakra málo. Pridaná hodnota: Silný pôvodný príbeh avšak zachytený za zlý koniec. 58% ()

Lukyn007

Je možný, že v tomhle snímku opravdu Christian Bale hraje? :) Nikdy jsem ho za herce nepovažoval, ale v tomto filmu exceluje. Stejně jako Mark Wahlberg. Opravdu mě film mile překvapil a nominaci na Zlatý Globus za nejlepší drama si jednoznačně zaslouží. 90% ()

svobik

Docela dobře se na to kouká, Wahlberg se snaží, ale žádná hitparáda to z jeho strany není, Bale si svým koulením očima TAKHLE řve o Oscara (že jsem mu to ve většině scén nežral, je věc druhá) a celé to docela rychle utíká. Fighter je v letošních nominacích do počtu a za pár let si na něj lidé (i přes několik opravdu vynikajících momentů) vzpomenou možná v souvislosti s tím, že Bale kvůli němu zase shodil x kilogramů. Wrestler nebo Million Dollar Baby jsou ale mnohem těžší váhy. 7/10 ()

ghatos

Antidrama z prostředí bílého odpadu (White trash or poor white trash is an American English pejorative term referring to poor white people in the United States, suggesting lower social class and degraded living standards) ubíjí Markem Wahlbergem, kterému nelze uvěřit, že je fighter. Téma boxu je tam jen tak mimochodem, což se šeredně podepisuje nejen na "sportovní" atmosféře. Sledovat všechny ty nesympatické figurky skoro dvě hodiny - uf, to byl děs. 32%. ()

horacko

Milovníci boxu, ak očakávate 2-hodinový zostrih bojov z ringu, tak na to rýchlo zabudnite. Športového vyžitia je tu naozaj málo. No keď už sa nejaké objavilo, tak to naozaj stálo zato, a to najmä na konci filmu. Film nám však z väčšej časti rozprával skôr rodinný príbeh. Bohužiaľ mi tu chýbali emócie. Tak či tak Je Fighter príjemne pozerateľný film a to aj kvôli fantastickým hereckým výkonom vo vedľajších rolách. ()

zigíš

tak nakoniec sa o boxe viac hovorilo než v ringu mlátilo (!) baleovu stravovaciu úchylku nemusím (sic) a šport mi nehovorí pane ale takéto malé rodinné dramata si dycinky nechám líbit ;) ()

D28

Ak boli spokojní obaja bratia s hollywoodskymi borcami, neviem, prečo ja by som nemala byť.Veď mali nevďačnú úlohu ukázať skutočný príbeh toľkokrát videný.Preto vsadili na casting a civilnú jednoduchú formu, ktorá mi sedela.Ako aj to, že to bolo viac o vzťahoch ako o boxe, ktorý zrovna nemám v láske.Výborne bola vybratá hudba a ceny sú zaslúžené,pretože to boli hlavne herecké výkony, vďaka ktorým som sa ani chvíľku nenudila.Len Christian si to viditeľne užíval viac než ja. ()

NoFiction

Duo Mark a Bale jsou naprosto úchvatní, až na pár zbytečností nemám nic k vytknutí. Jo a s filmama typu Zuřící Býk či Rocky tohle dílo určitě srovnávat nebudu. ()

blackJag

Herecky výtečně obstaraná boxerská pohádka, která má jasné zadání – nepřepalovat emoce. Sázka na tento odtažitý přístup vychází jak obrazově, tak obsahově a člověk má alespoň šanci věnovat veškerou pozornost další obdivuhodné proměně Christiana Balea, u kterého opravdu nedokážu odhadnout, kde na tyto metamorfózy bere sílu. Po zásluze odměněné Oscarem. Společně s jeho proměnou v MECHANIKovi, proměnou Ledgera v postavu Jokera a Theronové ve filmu ZRŮDA, jde o nejpůsobivější fyzickou oddanost roli, jaké jsem byl na plátně svědkem. Všechno navíc podle skutečných událostí. 85% ()

drackula

Keď som si tento film pusti, čakal som niečo ako novodobého Rockyho, avšak na jeho konci som si uvedomil, že porovnávať tieto dva filmy je podľa mňa trošku odveci. Fighter je predsa len skôr zameraný na Dickyho skrz drogy premárnenú šancu a Mickyho snahu nájsť si vo svete svoje vlastné miesto. Viac ako box sú tu zaujímavé vzťahy v uzatvorenej komunite malého zapadákova a samozrejme v samotnej, miestami jemne natvrdlej rodine. Napriek tomu, že herecké obsadenie je nadmieru dobré a uveriteľné, Markom Wahlbergom začínaje až po celú tú pošahanú rodinku končaje, Christian Bale nad všetkými ajtak jasne vytŕča a úprimne povedané som sa tešil na každú scénu v ktorej sa ukáže. Príjemný filmový zážitok zo záverom, ktorý som nečakal ale pevne som v neho dúfal. 100% ()

KarKulA

A zase Christian Bale - potisící a jinak - lezoucí žebra už sice známe, ale slizká pleš tu ještě nebyla. Jednoznačně ale potvrzuje svojí úžasnou schopnost hereckého chameleona a opět boduje. Velmi slušně mu tu sekunduje Mark Wahlberg (i když vzhledem k tomu že se jedná o hlavní postavu není slovo sekunduje zrovna výstižné), no a nelze opomenout ani matinku obou hlavních protagonistů v podání Melissi Leo, obklopenou výborně obsazeným panoptikem dcerušek (matka byla jednoznačně má nejoblíbenější postava :-D). Tento film jsem vnímala, možná trochu paradoxně, spíše jako sociální drama a smutný obrázek určité společenské vrstvy, než cokoliv jiného ()

Kosmik 1

Kdybych měl srovnávat, asi bych příště znovu sáhnul raději po Těžké váze než po Fighterovi. Co ale nelze upřít tomuto filmu je, co pro roli dokázal obětovat Ch. Bale. To byla dokonalost sama. Nevadily mi dokonce ani ty dlouhé pasáže bez soubojů, právě díky němu. Bohužel mé dojmy po skončení filmu ale nebyly takové, jaké jsem očekával. Přesto se jedná o kvalitní sportovní film. 65% ()

Myrreczech

Tohle se stane, když namícháte závěr z Rockyho IV, do toho pár scén z Requiemu za sen a kolem toho natočíte pár prohraných zápasů a nějaký ten nezbytný trénink. Wahlberg se dost snažil a k něčemu to bylo, Bale možná přeháněl, ale líbil se mi, několik úsměvných momentů a nápis "Podle skutečných událostí" a máme tu oscarový film? Nemyslím si. Ale i přesto se na Fightera dívalo pěkně, nenudil, pobavil a nakonec i přinutil fandit (ikdyž každý ví jak to dopadne že?) ()

Autogram

Úplne nezmyselný film s reklamou na HBO zopakovanou každých 5 minút. Rozhádaná rodina, dvaja bratia boxeri s idiotským správaním, siláckymi rečami, k tomu niekoľko vrieskajúcich sestier a ich mama ako manažérka celého toho bordelu. Trochu lásky, pochybností, väzenia a na záver nejaká boxerská akcia. To je celý dej filmu, musím si dať pozor druhýkrát nevstúpiť do žánru „sportovní“. ()

Bagr_007

Fighter je tak trochu jako dva filmy v jednom. Wahlberg fajn, ale na ty ceny, jak doufal, to není. Bale a Amy Adams vynikající. Pokud máte rádi sportovní filmy a nevadí vám při tom malá sonda do jedné velmi pošahané rodiny, tak neváhejte. Navíc to dokáže v jednom momentě i velmi slušně překvapit. ()

Vitoraz

Do hazlu jak já sem dlouho čekal na nějakej podobnej film!Skvělej scénář,skvěle zahraný-Christian Bale by si zlatou sošku určitě zasloužil(část kdy se rozhodne sehnat pro svého bratra peníze je výborná:-)Někdo tady podotknul že zápasy nic moc...no nevím myslím že to nejde srovnávat všechno s Rockym a nejde tady o těžkou váhu ale o velterovou váhu mě zápasy připadaly realistický!Jásných *****! ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale