Pravěk útočí (TV seriál)

• Německo

Primeval - Rückkehr der Urzeitmonster

Záhady praveku

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie, 2007 - 2011, 27 h 10 min (Minutáž: 36x42–48 min)

(po první sérii) Otevřou se anomálie do různých časových pásem. Dohromady se dá tým paelontologů, kteří znají vše od astrnomie po fyziku, ale dinosaury googlujou. Pětimetrovýho ještěra jdou stopovat s báglem a baterkou, ale už si nedělaj hlavu s tim, jak ho chytí. Seriál s celkem velkým potenciálem a pěknými monstry, který bohužel zabíjí jednoduchý scénář a herci. Dialogy mezi postavami jsou někdy opravdu úsměvné, že člověk kroutí hlavou. Kvalita má ale docela stoupavou tendenci a finále první série stojí za to (supr potvora). Druhá je prý lepší, tak jsem zvědav. (po druhé sérii) Tak bohužel. Kvalita se nezvedla a pomalu bych řek, že první byla o trošku lepší, originálnější. Vypadá to, že druhá série dostala ještě menší rozpočet a je to znát. Herci stejně prkení a dialogy trapné. Navíc to celé zabíjí hloupé finále.(4.7.2008)

• Prubner

Po prvním dílu (druhý už neriskuju). Tady je všechno špatně. Scénář je mizerný a herci do jednoho nezajímaví, nesympatičtí, nevýrazní, bez charismatu, v případě žen lze říct rovnou oškliví. V německých filmech jsem na ošklivé herečky zvyklý, protože Němky prostě takové jsou, ale v Británii by se snad nějaké pohledné herečky našly, ne ? Přece tam nemají jen Keiru (doufám). Zvířata nevypadají moc realisticky, obzvlášť velcí ještěři, kteří se pohybují tak lehce, jako by vážili pár kilo. Samotný námět není špatný, pravěk je ve filmu pořád ještě málo využitý ... Ale to bídné zpracování !(10.9.2009)

Tenhle seriál sem si oblíbil hned po prvním díle. 1.SÉRIE:Vydařený start seriálu které má v sobě hodně potenciálu. 85% 2.SÉRIE:Pokračování které se vydařilo a drží se na stejné úrovni jako první Série. 75% 3.SÉRIE:Velký spád dolů od této série sem čekal mnohem více.55% 4.SÉRIE:Po třetí sérii návrat k lepšímu.65%(27.3.2009)

Po obsahové i rozpočtové stránce jde o béčko, nicméně slušně natočené, s náležitým tempem, bez vyložených kiksů a celkově lehce stravitelné. Naivní sci-fi doplněná určitými prvky ve stylu Akt X. Celkový dojem: 50 %. Triky, které se v seriálu objevují v hojné míře, sice vzhledem k omezenému rozpočtu jsou ucházející, nicméně namlsaného diváka určitě nenadchnou.(7.10.2009)

Zajímavý seriál - zatím je na co se dívat. Nechybí mu napětí a ve spojení s dinosaury a jinou "havětí" je to pro mne oddychová záležitost, jejíž sledování nepovažuji za ztracený čas. Jsem zvědavá na pokračování druhé série, protože ta první byla ukončena nemilosrdným obětováním jednoho z hlavních hrdinů.(8.10.2008)

• - Počet epizod v sériích je zrcadlový. Série měly postupně 6, 7, 10, 7 a 6 dílů. (jh666)

• - Produkce seriálu bylo po třetí sezoně zrušena, aby pak byla na dvě další dvě série opět obnovena a poté opět zrušena. Jeho dějová linie však pokračuje v kanadském spin-off seriálu Primeval: New World (od r. 2012). (Pod)

• - Čtvrté sérii předcházelo pět miniepizod, které byly zveřejněny na internetu. (jh666)