Pravěk útočí (TV seriál)

• Německo

Primeval - Rückkehr der Urzeitmonster

Záhady praveku

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie, 2007 - 2011, 27 h 10 min (Minutáž: 36x42–48 min)

Douglas Henshall, Lucy Brown, Andrew Lee Potts, Hannah Spearritt, Juliet Aubrey, James Murray, Ben Miller, Mark Wakeling, Laila Rouass, Jake Curran, Ike Hamilton, Gillian Kearney, Ben Mansfield, Jason Flemyng, Alexander Siddig, Chris Ryman, Jacob Anderson, Naomi Bentley, Tony Curran, Togo Igawa, Terence Maynard, Ruth Bradley, Joe Prospero, Rory Keenan, Anton Lesser, Nigel Marven, Ramon Tikaram, Ruth Kearney, Stephen Hogan, Jack Gordon, Kate Magowan, Patrick Gibson, Lauren Coe, Brian Gleeson, Tom McKay, Jaqui Pickering, Bertie Carvel, Polly Dartford, Drew Edwards, Karl Theobald, Ciaran Flynn, Duncan Lacroix, William Scott-Masson, Jack Bence, Rupert Young, James Bradshaw, Jamie Glover, Ruth Gemmell, Jack Montgomery, Bradley Burke, Ged Simmons, Mal Whyte, Chris Wilson, Rick Warden, Ciarán McMenamin, Elliot James Langridge

Zajímavý seriál - zatím je na co se dívat. Nechybí mu napětí a ve spojení s dinosaury a jinou "havětí" je to pro mne oddychová záležitost, jejíž sledování nepovažuji za ztracený čas. Jsem zvědavá na pokračování druhé série, protože ta první byla ukončena nemilosrdným obětováním jednoho z hlavních hrdinů.(8.10.2008)

Překvapivě dobrý seriál. Já jsem ho zkoukl spolu s Terra nova. A tenhle se mi líbil o něco více. Jde o to že zatímco v Terra nova byly dinosauři spíše vedlejší tak tady jsou hlavní a v každém díle se objevý nějaký nový, takže pokaždé mi má co nabídnout. Efekty třeba nejsou tak dobré ale je to daleko větší zábava.(4.5.2013)

(po první sérii) Otevřou se anomálie do různých časových pásem. Dohromady se dá tým paelontologů, kteří znají vše od astrnomie po fyziku, ale dinosaury googlujou. Pětimetrovýho ještěra jdou stopovat s báglem a baterkou, ale už si nedělaj hlavu s tim, jak ho chytí. Seriál s celkem velkým potenciálem a pěknými monstry, který bohužel zabíjí jednoduchý scénář a herci. Dialogy mezi postavami jsou někdy opravdu úsměvné, že člověk kroutí hlavou. Kvalita má ale docela stoupavou tendenci a finále první série stojí za to (supr potvora). Druhá je prý lepší, tak jsem zvědav. (po druhé sérii) Tak bohužel. Kvalita se nezvedla a pomalu bych řek, že první byla o trošku lepší, originálnější. Vypadá to, že druhá série dostala ještě menší rozpočet a je to znát. Herci stejně prkení a dialogy trapné. Navíc to celé zabíjí hloupé finále.(4.7.2008)

Na seriál jsem přišel čirou náhodou jednou večer v televizi a hnedka mě zaujal. Odjakživa mě fascinují pravěké potvory a tady je jich požehnaně. Pravdou samozřejmě je, a toho si asi každý všiml, že efekty jsou na béčkové úrovni a s BBC dinosaury a Jurským parkem se to nedá rovnat. Ale i tak se snažím nevynechat jedinou epizodu. Herecké obsazení je různorodé a nejvíce vyčnívá smolař Connor, který tam čas od času plácne něco vtipného. Prostě dinosaury žeru ... i ty vizuálně nedokonalý.(14.10.2009)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +čas od času hodně zajímavá část, akce, napětí, záhadno -herci nejsou tak charismatičtí, méně zajímavé postavy, je tu moc cítit britský rukopis, některé triky působí hodně levně (hlavně v prvních částech)/// Tak konečně dokoukáno všech 13 částí z první řady (v originále to byly řady 2). Nejednu chvíli jsem s tím chtěl seknout, protože se často dostavovala nuda. Občas však seriál překvapil a když jsem si dal více částí naráz, tak mě to i začalo zajímat. Někam se to aspoň vyvíjí. Pořád ale ještě není vše řečeno, takže jsem i celkem zvědav na zbývajících 10 dílů. Snad je brzy odvysílají. Bohužel ale nemohu říct, že by mě výrazněji zaujala některá z postav. To na čem většina seriálů staví (pozn. na vašich oblíbených postavách) tu celkem ztrácí a táhne seriál spíš k zemi. Efekty jsou občas hodně úsměvné, ale s tím se u takového seriálu musí počítat. Když zapojíte fantasii, tak se to celkem dá. Uvidíme co bude dál. Mimochodem má to hezký ukázky "co uvidíme v další části"./// Celkem 67%///(28.1.2010)

• - Čtvrté sérii předcházelo pět miniepizod, které byly zveřejněny na internetu. (jh666)

• - K seriálu bylo vydáno i několik knih. V češtině jsou k dispozici knihy "Ztracený ostrov" a "Velké vymírání". (jh666)

• - Počet epizod v sériích je zrcadlový. Série měly postupně 6, 7, 10, 7 a 6 dílů. (jh666)