Nix

Upřímně jsem moc filmů o MMA neviděl a tohle je něco, na co bych se mohl koukat pořád, zvláště když Tom válcuje všechny, co se mu postaví do cesty. Dokonce se člověk dočká i překvapení v příběhu a vztah mezi bratry je skvěle napsán i zahrán z obou stran. Takové drama o bojovém sportu jsem ještě neviděl, pokud člověk nebere vpotas Balbou. ()

Patrik200s

Film zo sveta MMA, ktorý vie tento šport priblížiť a spropagovať zaujímavým spôsobom väčšinovému divákovi. Atmosféra vďaka ktorej sa odpúštajú ľahko aj nepresnosti vo vzťahu k realite. ()

junxi91

Celkem vyhrocené sportovní drama se spoustou nevyřešených problémů jak v myslích jednotlivých postav, tak hlavně mezi nimi. Brácha Tom má trauma z války v Iráku, kde se rozhodnul dezertovat a při tom náhodou zachránil posádku z potápějícího se tanku, takže se z dezertéra stal hrdinou. Po návratu domů propadl konzumaci prášků na bolavou duši. K tomu se rozhodnul, že se nechá trénovat svým otcem v MMA, přitom jasně garantuje, že půjde pouze o trénink, protože jejich rodinný vztah byl zničen otcovým alkoholismem, což sice plně chápu, ale táta se přece jenom snaží, a je třeba odpouštět, hlavně vlastní pokrevní rodině! No a druhý brácha je učitelem fyziky, ale jaksi není schopen platit rodinné výdaje, tak si ve volném čase nechává rozbíjet držku v kleci a pak s monokly a podlitinami dochází do školy učit. Oba bratři se za podpory svého nebohého otce dostanou až na vrchol a nevyhnutelný bratrovražedný střet bylo pro někoho jako já dost bolestivé sledovat. Zaprvé proto, že já bych dostal jednu bombu a s brekem bych se utíkal schovat k mamince, a zadruhé - bratři musí držet spolu. Ačkoliv sportovní filmy nevyhledávám, tento se mi společně s rodinným dramatem a s absencí rom.-sex. vztahů dost líbil a zaslouží si skoro plný počet hvězd. ()

Hellknight12

Recenzia obsahuje Spoilery!Dnes pozreté druhý krát po dlhšej dobe. Zaujímavý film, ktorý je pekne akčný a napínavý od začiatku až do konca. Máme tu skvelé herecké výkony, slušne súboje a slušný príbeh. Koniec má dojal ale bohužiaľ ostali niektoré otázky nezodpovedané. Áno viem, že je to film, ktorý sa venuje hlavne MMA ale mohli to natiahnuť o cca 10 min a zodpovedať otázky. Napr. Čo sa stalo s Tomom? Šiel do väzenia? Rozdelili si tých 5 miliónov?Film ako taký môžem odporučiť každému kto má rád kvalitné športové filmy. Celkové hodnotenie za mňa je 85%. ()

Peatrson

Totální,fascinující film o několika faktorech života,fakt super.nedá se popsat jak je to dokonalej film,příběh. ()

Alfmen

Od roku 2004, kdy se na svět dostal Million Dollar Baby, jsem nevěděl, zda je to možné, ale Warrior v čele s úžasným Hardym a dle mého ještě lepším Noltem mi ukázal, že i u filmů, které se zabývají hlavně mrzačením lidí, se dá na konci brečet. ()

nick_sekac

První věc, co jsem udělal po shlédnutí této lahůdky, bylo snížení hodnocení Fightera, který tomu nesahá ani po kolena. ()

nicneznam

Už to zase začíná. Osmé místo na csfd a stovková procenta v pozoru. Všichni jsou zas bratrsky semknuti a podporují se ve skládání nadšených slov u filmu, který budou příští rok nenápadně přehodnocovat po zhlédnutí nějakého nového sportovního dramatu. Třeba o zápasech sumo. Procítěný seriál Rocky se svým nechutně oslavovaným prvním dílem, uplakaný nezáživný Wrestler hodnocený dobře snad jen kvůli oblibě jakéhosi režiséra, pitomá Million dollar baby, která je na tom stejně, zcela prázdný utahaný Zuřící býk, který je na tom snad nejhůře a nyní Warrior. Takže když naše modla Rocky už dávno vyšuměla a nahrazují ji podle některých daleko lepší filmy, začneme nanovo. Ano, vždycky to strhne skupinku lidí podle zákona "každé zboží si najde svého kupce", ale ovace těchto lidí jsou opět za hranicemi "udržitelného hodnocení filmů" a já se proti nim jakožto milovník filmu a střízlivého úsudku vymezuji. Warrior je ta typická směska podávaná tím typicky známým způsobem. Otec byl kdysi špatný kvůli chlastu - závislost neznámé příčiny. Film nám ho ukazuje jako odepsance a my máme přes dvě hodiny sledovat jeho "hodné" syny. Jeden z nich ho v několika scénách necitlivě odmítá, až se otec pokaždé takřka rozpláče. Ten si ho přesto vybere jako trenéra. Tak to jde otec říct druhému synovi a ten ho taky setře tak, že se opět skoro rozpláče. To je nádherné. Pak se dostaneme do top nejlepších zápasníků. Mezi tím zjístíme něco o hrdinské minulosti jednoho boxera, což je dojemně prezentováno v ujetých televizních šotech. (nejlepší je rozpoznání vojáka na autentickém záběru, kde je vidět pomalu jen helma) Všechny zápasy provází neskutečně trapné komentáře komentátorů a pokřiky nadšeného trenéra, který má rád klasickou hudbu. Nechybí ani monstrózní Rus - zabiják v ringu. Jak asi může vypadat poslední zápas? Sténá se, všem asi vlhnou oči a bratři odcházejí vstříc rodinným poutům. Tom Hardy má alespoň tu výhodu, že vypadá jako bouchač od pohledu a nemusí to nahánět neefektivní haldou prosypané muskulatury. ()

yaromir

Neskutečná "reklama" na amerikanismus, aneb nic není nemožné... ale, kurva, proč ne?! Když se hodí nějaký zajímavý příběh, který mě zaujme, tak se dá i to debilní přežit. Po shlédnutí této bratrovraždy se i já tedy ptám: A kdy uvidíme boxovat oba bratry Kličky? ()

jos_sep

Tak pro mě osobně asi emotivně nejsilnější filmový zážitek roku. Nevím moc, co napsat, to se prostě musí vidět. Těch pár blbůstek se v té záplavě emocí a adrenalinu ztratí jako kapka v moři. Tom Hardy je nekompromisní zabiják. Smekám! ()

raiN[ratm]

Bojový film napumpovaný emóciami. Preniesť celoživotnú nasratosť do ringu v takejto podobe, spraviť film v takom tempe s tak neskutočne strhujúcim záverom .. klobúk dole. Chcel som spolu s nimi kričať, mal som hrču v hrdle, mal som slzy na kraji. Mixed Movie Arts. Bez nadsadenia. ()

haffen

To že to bude špičkový film mi bolo jasné už len tým, že sa tu v tichosti objavil a absolútne atakoval prvé priečky na CSFD. A nielen tu, ale aj môj rebríček TOP20 kvalitne nakopol. Filmy z ringu nemám rád a napríklad takým Wrestlerom som len preplával bez známky väčšieho záujmu. Dokonca som ho pochoval tromi hviezdičkami, aj keď si to nezaslúži. Jediným pozerateľným bol pre mňa maximálne Rocky. Ani vlastne neviem prečo som sa dal naň. Možno tým vysokým hodnotením 93%, alebo účasťou pre mňa dobrého herca Nolteho, ktorého som mal rád v detstve ako veľkého drsňaka. No a dobre že som sa nakoniec prehovoril. Je to fakt že neskutočný film do ktorého som sa totálne zažral už v necelej polovici a pri posledných zápasoch som sa dokonca pristihol ako tlieskam nad víťaztvami pre mňa hlavného hrdinu Brendana (Joel Edgerton). No a ten koniec to bola proste balada na najvyššej úrovni. Takto si predstavujem kvalitnú drámu. Fakt som si to neskutočne vychutnal. Dávam tomu 5* a percentualne 95% a zároveň ho korunujem v mojom rebríčku ako film roka 2011. Koniec... ()

error17

Zajimavý filmový počin možná mi trochu vadil celkem táhlý začátek kdy jsem si říkal jestli se všichni s tím hodnocením nepomátli ale pak to nabralo slušné otáčky a vygradovalo to na příjemný konec který sice dává prosto k uvažování ale kdyby to zakončili více happyendem tak bych se nezlobil. Ze začátku jsem se i ztrácel mezi těmi jednotlivými vazbami mezi lidmi chyběl mi tam i citlivější důvod proč to dělají byli tam sice náznaky z minulosti ale mohlo to být komplexnější i s pohledem do té minulosti jak to vlastně bylo. Zatím tedy 4* (85%) uvidím zda mi to zůstane v hlavě ještě pár dní. ()

klo11bouk

slušně vypadající dojemný příběh rozpadlé rodiny kterou usmíří po spoustě marných slov až ultrafajtové emoce.herecké výkony a náklonost k tomuto sportu však soupeří s neskutečnou tupostí a debilitou dialogů komentátorů,nepochopitelnými reakcemi diváků a soudy o fajterech spolu se zbytečnými scénami film ošidily o dvě hvězdy.a musím přiznat že to mrzí.ultimátní zápasy opravdu nejsou wrestling. ještě bych rád zmínil že Rocky je nejlepší do té doby než podobný film získá víc oskarů.Rocky má tři z deseti nominací. ()

Shredder

Ked som videl hodnotenie Warriora tu na CSFD, povedal som si, ze tento film sa pravdepodobne zapise do dejin kinematografie velkymi pismenami a musim ho co najskor vidiet. Prve minuty zacinaju zaujimavo a clovek ma naozaj pocit, ze sa docka niecoho mimoriadneho. Po skonceni filmu som vsak uz kolektivnu euforiu nezdielal. O'Connor natocil kvalitnu sportovu dramu s dobrymi hereckymi vykonmi ustredneho tria, pri ktorej sa clovek nenudi a zapasy su pastvou pre oko. V com teda spocivaju hlavne nedostatky? Dej je od zaciatku az po koniec predvidatelny, surfuje po vodach klise a hlavne je typicky americky absurdny. Pri suboji Conlona s Kobom som mal pocit, ze sa pozeram na remake Van Dammovho Levieho srdca. Summa summarum, Warrior je jednym z najlepsich filmov tohto roka, ale aj tak precenovany, lebo odhliadnuc od toho, ze je kvalitne natoceny, nie je nicim vynimocny. ()

john.h

Jsem rád, že právě Warrior je film, ke kterýmu píšu svůj pětistý komentář. Jedná se totiž o jednu z nejlepších podívaných nejen tohoto roku, ale rovnou celého desetiletí. Taky to je třetí film, u jehož sledování mi tekly slzy jako hrachy (po Elephant Manovi a Man on the Moon). A nestydím se za to. Tak emotivní film ze zápasnickýho prostředí tu ještě nikdy nebyl. Ten vztahově rozborcenej trojúhelník dvou bratrů a jednoho otce zkrátka fungoval na jedničku. Do toho zajímavá příběhová pozadí všech zúčastněných, takže o plochosti postav se opravdu nedá mluvit. Všechno spojené dohromady pak tvoří jeden celek, kde jde jen těžko hledat nějaký nedostatky. EDIT: Spousta lidí tu píše něco o filmu plným klišé. Chtěl bych od nich tedy vyjmenovat alespoň tři klišojdní momenty. A alespoň tři filmy z prostředí bojových sportů, které nabídly podobně jedinečný divácký zážitek. ()

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Zeleného sršně čeká drsný reboot