Prokletý ostrov

• USA Shutter Island (více)

abanek

Trochu překombinovaný,ale fim výbornej... Flešbeky z války jsou krásný,ostrov a prostředí blázince taky. Leo začíná bejt sympaťák i pro mě a se Scorsesem docela válej.... ()

Helllboy

Prokletý ostrov je jeden z těch filmů, na které nikdy nezapomenete. Je to ten typ filmu, který musíte vidět znova. Prostě musíte! Scorsese nezklamal, DiCaprio hraje klasicky první ligu, vše šlape jak hodinky. Není co vytknout. Film dostává nový rozměr při dalších zhlédnutích, během kterých se občasné nelogické chování mění v precizně promyšlený tah, a naopak zdánlivě reálná setkání se dají zpochybnit psychologickými bludy. A to vše díky závěru, který mění vše. Nic netušící divák je v šoku. Kritičtější divák se diví, že to šlo až podezřele hladce. Možná proto se přímo naskýtá otázka, jak to tedy bylo? Vážně na nás Scorsese ušil jenom jednu boudu? Neudělali z DiCapria přece jen blázna úmyslně? Sledoval jsem film několikrát, hledal jsem chyby, našel jsem chyby, pak mi došlo, že to byly jen režisérovy pasti, které mne měly zmást. Zprvu jsem to měl Scorsesovi za zlé, že mi nedává možnost pro fantazírování a předepisuje mi jednoznačný a konec (s úžasným „Co je lepší? Umřít jako člověk, nebo žít jak stvůra?"). Nicméně pak mi došlo, že právě to udělalo tento film nezapomenutelným... DiCaprio, promiň, fakt jsem se tě snažil zachránit, ale Scorsese mi nedal šanci. ()

Rasanda

Při mém prvním shlédnutí jsem nevěděla, co od filmu čekat. A rozuzlení mi vyrazilo dech. Navíc má film skvělé herecké výkony a to správné tajemno. Ten, kdo film neviděl, doporučuji určitě shlédnout. nechci prozrazovat děj, ale co je lepší? Zemřít jako dobrý člověk, nebo žít jako zrůda? Má to něco do sebe, že? ()

lukas.frydry

Hodně, ale hodně dlouho jsme se tomuhle filmu bránil, nicméně dnes jsme si to stáhl v nejvyšší kvalitě, jakou jsme našel a musím uznat,že skvělé ! Někomu možná ten styl nesedne, někomu naopak zase jo, já se tady fakt dobře bavil, ten film mě donutil uvažovat a to je přesně to, co já od filmu očekávám... Nehledě na to, že prostě Leo je podle mě nedoceněnej herec, kterej si jako jeden z mála to pomyslně nejvyšší herecké ocenění zaslouží ! ()

pouzivana

Do poslední sekundy filmu jsem doufal, že pointa nebude tak trapná. Byla :/ Precizně natočený film, který má sem tam problém s logikou a Leonardem Kaprem. Na čtvrtou hvězdu to dostal jen a pouze Scorsese. ()

honza.g

Thrillery nevyhledávám, ale tenhle za shlédnutí stojí. Možná proto, že nemám nakoukán tenhle žánr, tak jsem byl do děje vtažen a Capriovi fandil až do rozuzlení a vlastně i po něm. Herecké výkony i atmosféra zdařilé. Jenže na můj vkus je tu moc obtížně ignorovatelných nelogičností, ovšem nutných pro danou koncepci scénáře: Léčebna na ostrově takřka bez přístupu je neospravedlnitelně drahá, to by opravdu musel financovat někdo s nekalými záměry, místnosti v úzké části majáku, luxusní auto na malém ostrově, areál léčebny dost velký, ale ne dost aby strážci potřebovaly džípy k denní práci, nejen v 50.letech ale nikdy nikde se nepoužívají elektrické zámky cel takovým způsobem, aby se při výpadku elektřiny všechno otevřelo, I samotná metoda léčby, resp. její zahájení je obtížně představitelné. Prostě to všechno může odpustit jen opravdový fanoušek žánru. ()

icewhite

Prší, Leovi hráblo, Michelle utopila pár uječenejch smradů, běhá tam nějakej magor a Ben je opět odporný jako vždycky. To vše má za výsledek perfektní dvouhodinový vzrůšo na nedělní odpoledne. Jupí ()

samalli

Jak rychle se dá lidská mysl zmást, když člověk zapomene dávat pozor na nepřátele ve vlastních řadách. A co teprve ve vlastní hlavě. Otevřený pohled do černé hlubiny našich duší a jejich onemocnění. Obdivuhodné herecké výkony v hlavních i vedlejších rolích, z nichž bych nejvíce vyzdvihla postavu Bena Kingsleyho. Příběh pak dokresluje temná atmosféra a nečekané finále. ()

phoenix9

Druhý Scorsese ktorý putuje do mojej top ten. Je málo filmov, ktorým dám plný počet v percentách , ale pri Shutter Island sa inak ani nedá a po druhom vzhliadnutí som prišiel na to , že som videl filmovú dokonalosť . 100 % ()

BH7

Po tomto filmu, jsem musel sedět v křesle ještě asi 20 minut, abych si v hlavě popřemýšlel o tom, co se vlastně poslední 2 hodiny na obrazovce dělo. Dokonale propracovaná složitá dějová linie mi prostě pořádně potrápila mozek a ve spojení se super režisérem Martinem Scorsesem a mým oblíbeným hercem Leonardem DiCapriem vytvořil film skvělý kombo a já o filmu musel pořád přemýšlet, což moc oceňuji. Pokaždé, když se na film kouknu znova, pochopím další a další drobné detaily, což jen umocňuje to, že se na film těším, i když jsem ho už před tím viděl. Perfektní kousek, nemůžu jinak, než za 5 hvězdiček. ()

DavidAAAA

"Co může bejt horší? Umřít jako dobrej člověk, nebo žít jako zrůda???" Naprosto vyjímečný film s dokonalou atmosférou, skvělými herci a dokonale vystavěným příběhem. A když už se dostaví happyend a člověk si řekne, chjo, trapný, tak je happyend v poslední scéně zase shozen a do duše diváka je vypálená kulka. Úchvatné filmové dílo, takřka bez hluchého místa, útok na emoce a na rozum. 95% ()

TheLannister

Proboha...nenalézám slov.Jak to jen popsat.Ano!Šachy!Prokletý ostrov fungoval jako dokonalá šachová partie.Začalo to nevinně rutinním vyšetřováním útěku psychopata.A tak začíná hra.Poté,co dorazili federálové na ostrov a pustili se do vyšetřování,vyplavalo na povrch,že se zde koná nějaké spiknutí a pobíhá zde původce psychické újmy našeho hlavního hrdiny.Všechno to bylo tak dokonale předvídatelné.No...a v tom přesně spočívá triumf vašeho protivníka.Celou dobu se tvářil jako totální zelenáč a vy jste si mysleli,kdo ví,jak nejste chytří a nemáte navrch.Ale,zatímco vy jste se již radovali z výhry a to opravdu předčasně,on vám v průběhu celé hry pomalu,po kousíčkách,rozebíral vaši psychiku.A když už jste se rozhodli zasadit poslední úder,on již skončil s analýzou vašich slabin a přešel do ofenzívy.Najednou se celá ta,téměř dvouhodinnová hra,jenž fungovala celou dobu údajně ve vaší režii,obrátila v prach a váš protivník vás dokonale přesvědčil,že nic,co se do tohoto momentu ve vaší hře stalo,nebylo nikdy důležité.A tomu se přátelé říká šachmat.Dokonce života mi tato hra zanechá šrám na srdci a obrovskou díru v hlavě a každý den budu chodit spát s otázkou,co je tedy horší...Jestli umřít jako dobrý člověk nebo žít jako zrůda. ()

a.d0

Prvá polka filmu dosť strašná nuda,ale potom sa to veľmi príjemne rozbehne a nenechá odtrhnúť od deju.A pri poslednej vete nebol Teddy blázon.Na nich bol moc chytrý :-) /80% ()

Sbisa22

Nešťastný název filmu a ještě horší obsazení, nicméně film připomíná spíše honbu za pokladem. V některých pasážích se člověk ztrácí až moc negativním prostředí děje. Určitě nejde o propadák, každopádně popcorn jsem si u spíše tajuplného ostrova udělal naposled. ()

r3musko

Klasický thriller, tak ako sa to točilo kedysi. Hustá atmosféra časom ešte hutne vťahuje diváka do deja. Niektoré momenty by som si predstavoval inak, ale vyvrcholenie stojí za to. ()

HoncPe

Během filmu mi dost vadilo že jsem vlastně něvěděl co sleduji. Jestli to jsou halucinace, realita nebo co to vlastně má znamenat. Proto mě také film občas přestával bavit a říkl jsem is kdy už se něco začne dít. Nicméně geniálně promzšlený konec to všechno ospravedlnil a slepil dohromady. Zápletka byla opravdu neskutečná. !SPOILER! Opět musím ocenit mojí oblíbenou vlastnost filmu, vtáhnutí diváka do role nějaké postavy. Při scéně kdy se Teddyho/Andrewa snažili přesvětčit, že je vlastně někdo kdo si myslí že není jsem sám nevěděl čemu mám věřit a sám jsem si říkal jak by jsem se rozhodl být na jeho místě. Toto prostě zbožnuju! !KONEC SPOILERU! Film s trochou lítosti ocenuji na 4* ... jedna šla dolů kvůli kostrbatosti příběhu dokud se na konci neslepil, škoda. ()

Nepl

Další neskutečně přeceňovaný film... Výborná je zde opravdu jen a pouze atmosféra. Scénář je děravý jak švýcarský sýr. Více slov si tento snímek nezaslouží. ()

Fraktální

Já nevím ted je mému srdci blíž E.A. Poe: Podivný experiment , prostě když jsme na to koukal ta mě to tak nějak pocitově bavilo víc. On je Prokletý ostrov takový střídmější a asi i lepší... nevím třeba to nekdy po druhém shlédnutí a s odtupem času přehodnotím... ()

Lubess.Knopp

Snad nejnepředvídatelnější film co jsem kdy viděl ... Ten konec mi lámal mozek ... DiCaprio by si už určitě zasloužil Oskara za herecký výkon a kvantitativní. Další pecka Mark Ruffalo to je prostě Hulk nemůže hrát v ostatních filmech :D . Za mě 5- hvezdičkové drama z vynikajícím příběhem ()

DiCaprio krutým zabijákem

24.05.2013

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013