Prokletý ostrov

• USA Shutter Island (více)

TheBlizard

Klenot. Nejde jinak, než ohodnotit maximálním počtem hvězd. Na tomto filmu by se nedostatky hledaly jen velmi, velmi těžko. ()

rmar

Celý film perfektní, tvorba napětí režisérsky zvládnutá skvěle (výborně vystihnuty např. migrény hlavní postavy, ačkoliv některý typ záběrů se až moc často opakuje a Scorosese si tak vytváří vlastní klišé), skvělé herecké výkony… Bohužel mi to vše pokazil konec. Chápu, že nečekaný závěr je smyslem celé pointy příběhu, ale, jak psala paní Spáčilová ve své recenzi, někdo závěr pochválí a jinému bude vadit. Bohužel patřím k té druhé skupině. Navíc jsem tak moc „žral“, že všechny doktorovy řeči jsou jen součást plánu, jak Teddyho nepustit z ostrova, že jsem pointu nejprve špatně pochopil a její správný význam mi došel až později. Jiný závěr by z Prokletého ostrova dělal skvělý psychologický thriller, kterému bych neváhal dát 5 hvězd, takhle jsem však byl nucen váhat mezi třemi a čtyřmi. ()

mdf

Tak nějak se to všechno motalo a na konci zase všechno vysvětlovalo,kdo co a jak,kde je realita a kde je jen halucinace,místy únavně nudný film,kde dvě hodiny čekáte na pár vět. ()

JiriMazak

Už od prvních minut, kdy DiCaprio a Ruffalo přijížděli na ostrov jsem věděl, že ten film bude naprosto vyjímečný. To ale jak mě film dostal, mě opravdu překvapilo. Nejvíce ve filmu musím vyzdvihnout atmosféru a hudbu - děsivou atmosféru vyplňuje děsivá hudba - To na thrillerech opravdu žeru. Dále musím pochválit Leonarda DiCapria a jeho výkon - to je něco, co se prostě musí vidět. Scorsese si tímhle filmem získal mojí pozornost. Vizuál filmu je také skvělý (DiCapriovi halucinace jsou opravdu parádní). Konec na filmu je také skvělý. Nejlepší thriller tohodle desetiletí. ()

verbalek

Mrzí mě, že něco sleduji, baví mě to, prostě super námět. A vůbec mi nevadí, že nakonci je vše úplně jinak, než na začátku začíná, ale může to skončit pozitivně. Já mám rád když filmy mají pozitivní konec, Titanic mohli také ukončit šťastně až do smrti, tak proč to musí Scorsese ukončovat tak jak by mě to asi bolelo nejvíce. Je zvlaštní, že Formanův Přelet nad kukaččím hnízdem mě tolik nevadil s negativním koncem, jelikož se hned obrátil v pozitivní. Ach jo. Člověk čeká od filmu že mu nasadí růžové brýle, a nakonec zase nic. ()

andy60

Film má skvělou atmosféru. To napětí by se skutečně dalo krájet, k čemuž přispívá výborně zvolená nehostinnost pustého ostrova s ponurou psychiatrickou léčebnou. I když mě Scorsese v posledních filmech neoslovil, tohle je návrat do lepších časů. ()

Rangifer

BLÁZINEC! BLÁZNI! ZÁHADNÉ ZMIZENÍ! TRAUMA Z VÁLKY! TRAUMA ZE ZTRÁTY RODINY! TRAUMA Z DI CAPRIA! Skvělý film se zajímavým příběhem a skvělým koncem. Jen škoda že v mém případě, kde byl ten skvělý konec, kde bylo všechno vysvětleno, tak mi kamarád ten skvělý konec prozradil, a tak jsem se připravil o ten krásný pocit překvapení. Dobré herecké obsazení, Kingsley, Ruffalo, a Di Caprio...no taky byl dobreej. Jo a soundtrack se mi líbil taky. ()

mart93

Hra s divákem, mě takové filmy nebaví ale chápu ty, kteří si rádi luští co a jak je.. Já si chci u filmu spíš oddychnout, ne být ve střehu. Proto raději hodnotit nebudu :) ()

degarme

Stretli sa tu dve veci. Môj obľúbený žáner a réžia vysokej kvality. Ak to doplníme výbornými hereckými výkonmi, pôsobivým prostredím natáčania a originalitou dejových zvratov, tak v tom prípade sa hodnotný výsledok dostavil. Solídna práca s psychológiou hlavnej postavy a gradácia napätia až do ultimátneho finále. ()

Jiri.Jirik.M

Po zhlédnutí tohoto temného filmu jsem nemohl téměř dýchat… Něco tak atmosférického, drsného a zároveň geniálního jsem snad ještě neviděl.. DiCaprio předvádí svůj životní výkon, atmosféra tohoto psychothrilleru je opravdu drsná a soundtrack této atmosféře dodává grády. Nečekaný konec filmu tenhle zážitek korunoval… Ovšem, až po druhém zhlédnutí jsem pochopil poslední scénu filmu, ke které se mohu vyjádřit takto – ten film skončil vážně drsně… Neuvěřitelný filmový zážitek... ()

zajpton

Scorsese zase trochu jinak. Mrazivý thriller nás zavede na nepříjemné místo a úkáže nám spoustu nepříjemných věcí. Divák postupně přestává chápat, co že se to vlastně děje a ani na samotném konci si nebudete jistí, jestli se něco rozklíčovalo nebo ne. Velmi chytře si film hraje s divákem, který se do příběhu ponořuje více a více. Dnes už jedinečná atmosféra vám zajístí, abyste dvě hodiny ani nedutali a nechali se na konci vyplivnout do reality. ()

LUIGISde

Film zbytočne postavený na piedestal. Uniklo mi prečo je taky dokonaly. Je to priehladné a posledá scéna a veta ktora mala byť červenou sedmou ma moc neočarila. Dokonca som hladal na internete s nadejou či mi niečo neuniklo, žial bolo to všetko. Čo ale oceňujem boli Hitchockovské prijemné zimomriavky počas tmavej liečebne a rovnako aj samotný Di Caprio. ()

JeanPaulB

Sú filmy pri ktorých diváci nemajú inú možnosť ako dať plné hodnotenie. Jedným z nich je aj Shutter Island. Po technickej stránke dokonalé dielo s podmanivou a stiesňujúcou atmosférou ostrova obklopeného morom. Hereckým výkonom ma Leo teda prekvapil a Mark Rufallo takisto exceloval. A čo sa týka samotného scenáru resp. predlohy tak tam je to bez výhrad. Záverečná pointa obracia celý dej naruby a divákovi to nedá inú možnosť len si tento snímok pozrieť ešte raz, aj vedomím pointy, ale aby mu všetko pasovalo tak ako to bolo vysvetlené v pointe. 5* 95% ()

Elanornegra

Výnimočný v každom ohľade. Videné po dlhšej dobe a musim uznať, že tento film bude zriet ako vino. Nadčasové obsadenie, geniálny scenár, skvelý hudobný doprovod a priam mrazivý životný výkon Dicapria. Od začiatku až do konca, do poslednej vety. To bol opus pre daný žáner. 100% ()

SNCIS

"Tohle místo mě přinutilo zamyslet se. Co je horší? Žít jako zrůda, nebo umřít jako slušný člověk?" - 50%. ()

Dalajlada

Filmu se toho nedá moc upřít. Skvělé herecké obsazení, perfektní atmosféra, vynikající kamera a .... Celou dobu jsem si ale říkal, že tohle už jsem viděl tisíckrát a chtěl skončit na 3*. Ale ten závěr. Po výborném filmu ještě lepší závěr. ()

Ospalek

Připadá mi jako kdybych tuhle šablonu už někde viděl. Film je jen nudným tlacháním a ten zásadní zvrat, který přichází ke konci, jsem sice až tak úplně nečekal, ale zpětně si uvědomuji, že je to jediný možný závěr. Dialogy celkem nudné, akce prakticky žádná. 50% ()

karyon

Začátek na lodi, kdy DiCaprio priplouva na ostrov, mi nejak nedava smysl s koncem filmu a pointou. Ale o to asi autorum slo.....doufam. Asi jsem cekal na konci lepsi vysvetleni udalosti v prvni polovine filmu. Zustala takova divna pachut. Ale jinak uzasne zahrane, natocene... ()

DiCaprio krutým zabijákem

24.05.2013

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013