Prokletý ostrov

• USA Shutter Island (více)

Joski

No neviem!? Keď vidím tak vysoké hodnotenie a vychvaľovanie z každej strany, musím byť skeptický! A nedá mi pripomenúť pamätníkom i laikom, že Scorseseho tvorba počnúc Taxikárom cez veľmi kvalitné počiny ako napr. Zúriaci býk, Mys hrôzy, Mafiáni i namakané Casino (a pod.) sa postupne stáva efektne "hollywoodskou limonádou" bez štipky originality kedysi tak kvalitnej réžie. Nasekať psychadelické obrazy na pozadí vyšetrovačky, vraždy i nacistických hrôz a na konci to zachraňovať "geniálnou vetou" mi pripadá až B-éčkové. Sorry Scorssey, ale nedá sa inak, 55% ()

Jaxx84

Tři čtvrtiny filmu držíte pěsti agentovi vyšetřujícímu tajné experimenty na lidské psychóze...aby jste pak zjistili, že to žádný agent není...anebo přeci jenom je? ... Skvělý scénář, který nechá na Vás rozhodnout, která dějová linie je ta skutečná a která je pouze výsledkem halucinogenních přípravků. Kde je pravda? Jaký je skutečný konec příběhu? "Je lepší zemřít, jako slušný člověk nebo žít jako stvůra?" ... Znamená to, že si Danielse / Lendis přeci jenom uvědomil svůj hrůzostrašný příběh, ale zastřel tuto skutečnost, aby byl potrestán? Nebo se jen "zasekl jako onen gramofon" a po prozření opět zapomněl a vrátil se do role agenta vyšetřujícího ve skutečnosti vlastní zločin? ...Brilantní. 9/10 ()

Nekroskop

Já prostě takovéhle závěry nemám rád. Asi trauma od dob seriálu Dallas. Tady je děj alespoň "skutečný". O to to je lepší. K režii či hereckým výkonům nemám námitky. ()

Oonika

Hooodně dobrej film :) Až do poslední chvíle jsem si sama nebyla jistá, co je pravda a co lež. Ale Leo mi prostě nesedí, určitě by našla kupa jiných herců, kteří by byli stejně dobří a možná i lepší. ()

Anayka

Na nic se neptám, odpovědi nehledám. Prostě oceňuju dobrou filmařinu a skvěle budovanou hutnou atmosféru. ()

renoarko

Len záver film nerobí, to by si mal každý režisér uvedomiť. Pre mňa je Prekliaty ostrov len zlepencom scén, ktoré na mňa nijako nezapôsobili, skôr ma nudili, hoci pri konci to začalo byť celkom zaujímavé. Keby bol aj zvyšok filmu takýto kvalitný, tak neváham ísť s hodnotením vyššie. Takto je to len prekombinovaná priemerná zlátanina. ()

Likan7

Celý film na spokojené 4*. Při poslední větě jsem myslel, že mi spadne čelist, protože toto je důkaz, co dokáže s dvouhodinovým snímkem udělat 5 sekund. Tak jako tak je DiCaprio nejlépe se starající herec o svou kariéru. ()

danny_21

Po prvním shlédnutí v kině jsem byl nadšený, ale taky trochu zmatený, říkal jsem si, že musím ještě jednou. Udělal jsem a pochyby se rozplynuly, zřejmě jsem se v kině věnoval příliš svému košíku nachos :-) Martin si se mnou prohrál, tak jak to umí jenom on, i když zrovna tohle není úplně jeho typický snímek ( i když Mys hrůzy ?! ) ale o to víc si ho cením. Úžasná kamera, atmosféra, hudba, prostředí a LEO di Caprio - ten pán je fakt borec ! Krásná freudovská schýza. Nemám výtek - 95 %. ()

tomikan

Problemem je, ze to, co ma byt na konci neverohodne je mnohem realistictejsi a uveritelne, nez to, co ma byt behem filmu neuveritelne a nakonec se to stane samotnym rozuzlenim.. vysokym standartem techto filmu byva lehke nepochopeni behem filmu, ovsem konec prinese vysvetleni a vse do sebe perfektne zapada, bohuzel to tady trochu chybi.. herci v cele s Teddym skveli, vtazeni divaka taky, ovsem samotny naboj po skonceni filmu pro me ztratil na vyznamu a opodstatneni.. prijde mi, ze jako divak si mam odnest ''prekvapivy konec'' a k samotnemu deji se jiz vic nevracet, ten je totiz pak az moc prvoplanove zachycen a vypraven.. nicmene je to opravdu mala vytka v porovnani s tim, co ve Vas snimek bude vyvolavat behem jeho sledovani. Zaslouzenych a neokoukanych 90%. ()

10Domik10

Toto nadčasové, psychologické dielo v podaní známej dvojice Martin Scorsese, Leonardo DiCaprio a samozrejme ďalších je skvelým stvárnením neuveriteľných a nespočetných potencionálnych dejových možností v jednom jedinom filme. Veď je to vidieť v priebehu celého filmu, kde si človek všíma aj tie najmenšie detaily aby si vytvoril svoj vlastný obraz, ktorý v konečnom dôsledku rozpúta nekonečné súboje rôznych názorov, nehovoriac o samotnom závere, po ktorom je už ale všetko jasné.... Po čase musím dvihnúť hodnotenie na 5*. ()

balcazar

Tak toto bola podívaná! Film, ktorý ešte 10 minút pred koncom neviete, ako skončí, napriek tomu nezávisí len od svojho záveru. Tento thriller parádne plynie, od začiatku takým zvláštnym, až podozrivým a pochmúrnym tónom, ktoré podčiarkuje hudba. Prekliaty ostrov je snímka, v ktorej sa v samotnom finiši stávajú zo záporných postáv kladné a naopak. Sorry, ale ja nemôžem dať horšie (a bohužiaľ ani lepšie) hodnotenie ako plný počet. P.S. Ja som laik a aj tak hodnotím, nerozumiem sa do odborných filmárskych vecí ako kamera a jej použitie, no v tomto prípade som mal pocit, že tá kamera je použitá naozaj parádne. ()

salinka

Další geniální věc s Leonardem. Možná to bylo předvídatelné, ale při závěrečných titulcích jsem zůstala s pusou dokořán. Jo, tohle chci určitě ještě vidět... ta atmosféra vás pohltí. ()

Skautka

Vysoce psychologické drama, kterému jde pouze o jedno. Nalhat vám pravdu. Otázkou zůstává co z toho je pravda. Celý příběh okořeňují vzpomínky na válku, na nacisty a koncentrační tábory. Ne shodou náhod vypadá psychiatrická léčebna jako koncentrák. ()

Pathrose

Další bomba z dílny Martina Scorseseho a v hlavní roli opět Leonardo DiCaprio, který opět předvádí výborný herecký výkon. Skvěle zvládnutý psychologický thriller s velmi ponurou atmosférou v 50. letech. Čekal jsem drama, ale dostal jsem nervydrásající thriller s absolutně odzbroujícím koncem. Opět jeden z filmů, který musíte vidět víckrát, abyste si vše ujasnili. Scorsese nám naservíroval opět výbornou režii s kvalitním příběhem. Ben Kingsley v roli ředitele byl také skvělý, ale kdo mě dostal asi nejvíc a můžu říct, že jsem z ní měl husí kůži byla Michelle Williams. ()

Ergon

Inteligentní hra s divákem, která udržuje jeho pozornost od začátku do konce. Překvapivé rozuzlení. Viděno třikrát a stále k neuvěření! ()

Chip89

S dalším příběhem DiCapria jsem opravdu spokojená. Točeno ve výborném prostředí ( skály, ostrov, to počasí), barvy a hudba, ze který mi naskakovala husí kůže. Válečný veterán jako hlavní hrdina, který se vrací do minulosti,kdy mu zemřela žena a děti. A zároveň inspektor, který přijíždí na ostrov,aby našel důkazy, že se tam provádějí nepovolené výzkumy na pacientech. Co je vlastně realita a co je skutečnost? Myslíme si,že jsme psychicky úplně zdraví, ale není to jen klam, který s námi hraje naše okolí? Film, který mě závěrem úplně dostal..... ()

Ceberus

Těžké psycho kalibru Hry, které je sice celkem předvídatelné, ale i tak jsem si ho naprosto užil. Scorsesův dvorní herec DiCaprio už dávno není ten mladíček z Titanicu a dlouhodobě dokazuje, že patří mezi hereckou elitu - tento snímek to znovu jen potvrzuje. Ostatní nemají moc co hrát (ani takový kalibr jako Kingsley), celý film je totiž vystavený spíše na scénách než na postavách. ()

Reek

Přesně tento typ filmu plní všechna kritéria mysteriózního filmu. 138 minut uběhne jako voda a až v poslední čtvrthodině se divák dozví, že nic není takový, jak se na začátku jevilo. Film, nad kterým přemýšlíte ještě pár dní a který nestačí vidět jednou. ()

DiCaprio krutým zabijákem

24.05.2013

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013