Mladá citlivá agentka FBI Clarice Steriling je přizvána ke spolupráci do týmu vyšetřujícího sérii vražd. Na pachatele ukazují jen velmi kruté následky jeho činů: Vrah přezdívaný "Buffalo Bill" stahuje vždycky své oběti z kůže a potom je hází do řeky. Clarice má za úkol vypracovat psychologický portrét pachatele. Její nadřízení ji proto vyšlou na "konzultaci" za jiným masovým vrahem, psychiatrem dr. Hannibalem Lecterem, který je vězněn za nejvyšších bezpečnostních opatření. Lecter, který zná ze své praxe vraha i jeho motivy a tuší jeho další postup, drží v rukou všechny nitky a přivádí mladou Clarice na správnou stopu... (TV Prima)

NinonL

Nikdo jiný není jako Hannibal Lecter v podání A. Hopkinse. Nikdo jiný není jako Clarice Starling v podání J. Foster. Dokonalá souhra obou postav i herců, tajemná a napjatá atmosféra do samého konce. Lze vidět jednou i stokrát a pořád je na co koukat. ()

agentmiky

Poprvé jsem viděl Mlčení jehňátek a trochu se stdím,že jsem film neviděl dříve,neboť to je klasika.Ale je pravda,že pět hvězd filmu nedám.Na to,jak se pořád film opěvuje,tak mi to zas tak extra nepřišlo.Prostě dobrá detektivka s výborným Anthony Hopkinsem alias Hannibalem Lectrem,kterého se film zas tolik netýkal,což mě překvapilo.Ale to je asi vše.Jodie Foster mi moc na roli neseděla a příběh byl dobrý,ale nebylo to nic vyjímečného.Možná mi jedno zkouknutí stačilo.Hodnocení:80% ()

pan.Kaplan

Na poprvé docela dobré. Na podruhé skvělé. Po třetím zhlédnutí naprosté pohlcení. Když jsem se oprostil od odlišností od knihy, užíval jsem si jeden z nejlepších filmů, který jsem viděl. Tenhle film - a především sir Hopkins pro mě objevily kouzlo a půvab Thrillerů a Hororů. Lituju toho, že jsem tento film několik let programově ignoroval. 100% ()

Korbitch

Ano je to více než dobré, ale nedělal bych z toho zas až takovou vědu.Vytknout nemůžu opravdu nic,ale stejně jako zrození a draka bych 20 minut uříz. ()

SaNcHeZ_cz

Napětí a chladná až mrazivá atmosféra, to jsou věci hrající prim v této kriminálně psychologické hře kočky s myší. ()

Z0oMb3E

Toto si vypijem, ale jednoducho nemôžem ísť vyššie. Čo vo filme funguje? Jednoznačne herci. O tom sa nemý význam baviť. Avšak jednoznačne nad nimi sa vznáša Hopkins, ktorý podáva výkon nie z tohto sveta. Jeho monotónny hlasový prejav sám vytvoril dojem chorej mysle a mne takmer dvojhodinovú husiu kožu. Pri dialógoch som miestami až zatajoval dych. Vo filme tiež funguje kamera a hudba, ktorá dopĺňa celú tú depresívnu tému. Čo však u mňa nezapôsobilo, a čo mi bráni vyrukovať s najvyšším hodnotením, ktoré som Se7en bez váhania udelil? Je to celková atmosféra a samotné vtiahnutie do deja. Možno to bolo na mňa až moc kvalitných pošahancov v jednom filme naraz. Možno až hanebné nedotiahnutie dosť významnej časti deja. BACHA SPOJLER! Tak nám ušiel, no a čo. Máme na muške aktuálnejšieho úchyla. Avšak nikdy nebudem ľutovať, že som svoje tisíce hodnotenie a päťstý komentár venoval práve tomuto snímku. ()

Alqarin

What the fuck? Kde je ta petihvězdičková genialita a oscarové herectví Jodie Foster? Z dnešního pohledu z tohohle filmu vyčnívá nad řemeslo jen dokonale úchylný Hopkins, ale jinak? Nic. ()

dejww

Čekal jsem daleko víc. Nechápu označeni horor, protože toto rozhodne není horor. Hodně mě zklamal konec a vlastně i celí přiběh. Ovšem skvěli Anthony Hopkins v hlavni roli. Nezařadil bych ho mezi nejlepších 20 filmu ale rozhodně stoji za shlednutí. ()

KIT.HL

platí jen pro originální zvuk.....za dabing pana Soukupa zavést galeje ! Držte se raději jen Arnolda ,Burta,Toma... Slyho ale nechejte na pokoji ..... A ANTHONYHO UŽ NIKDY !!!! ()

Asgy

Tenhle kultovní snímek se mi dlouho vyhýbal, ale když jsem ho konečně uviděl, tak jsem koukal s otevřenou pusou...Atmosféra tak hustá, že by se dala krájet a k tomu úžasné herecké výkony Jodie Foster a Anthony Hopkinse - tohle je prostě thriller, od kterého by se měli ostatní učit. ()

katasta

Vynikající film, super napětí a Anthony Hopkins byl prostě úžasnej. Kdybych mohla dát víc než pět hvězd, tak bych neváhala. Takle povedenej film sem dlouho neviděla :o) ()

mysiak

Fenomálny thriller, kde sir Hopkins zatienil Jodie Foster, aj keď bol podstatne menej času na plátne...tento film je vážne skvelo natočený ()

kobejn

Hmmm, stejně, když to srovnám s knihou, která je prostě strhující a napsána tím zvláštním Harrisovým slohem, který je prostě fungl origoš, pak Demmeův film je jen lehce nadprůměrný thriller ...a nebýt Hopkinse a Fosterové bylo by to much worse....no ale jelikož a protože je to takový classic cult, tak tedy budiž, že? Ale pokud ste nečetli knihu a jen viděli film, o dost ste ochuzeni. (Připsáno o den později) Tak, když sem se na to znovu podíval, tak ten pocit z toho filmu je pořád dobrej, ten film zas tolik nezestárnul a jedna čistě taková "formální" poznámka, ten film má strašně příjemnou práci s kamerou a mám na mysli čistě jen tu "fyzickou" stránku, jinými slovy pohyby kamery - hýbe se krásně plynule - žádný třasy a třesení jak se to dnes dělá, ale krásně plynulý pohyby, což dělá ze sledování příjemný estetický zážitek a přitom je ta kamera i pěkně dynamická, rozhýbaná, a přesto stabilní. Bohužel dnes už tadle špičková práce s kamerou není v módě. Jinak výborně byl vybrán Ted Levine do role Jame Gumba, ale jeho one woman show, kdy se předvádí před svou videokamerou mi přišlo spíše úsměvné než děsivé, jak před lety, tak i včera - prostě nezahrál děsivého psychopata, ale spíše trochu směšného a legračního úchylu - takovej emerikn průša, v knize myslím k smíchu není. No ale kdo válí je duo Hopkins-Fosterka - že by Antony přehrával, jak píše klima777, sem si nevšim, prostě se do toho trochu víc opřel, ale vystihnul to přesně tak akorát, úžasný je to jeho mrknutí na Starlingovou, skoro bych řek, že to nemrknul Hannibal, ale právě Hopkins - byl prostě nad věcí. Taky mi konečně došlo, že na konci Hannibal jde ve stopách Chiltona, to sem se předtím nevšiml. Je to povedený kus, historie. ()

Vxxx

No konečně. Tak dlouho jsem ten film chtěla vidět a rozhodně nejsem zklamaná :) Naprosto dokonale atmosferický film. Napínavý, nepředvídatelný (opravdu. O 24 let později jsem vůbec nevěděla, do čeho se to vlastně pouštím). Hopkins i Foster vynikající :) 5* ()

Jillen

Oh, shit tak tohle je nářez, který do elity Thrillerové scény vyzdvihuje dvojce hlavních představitelů, půvabná, křehká a chytrá slečna Fosterová (mimochodem za tu její sólo kreaci s pistolí v baráku bych ji vživotě odznak nedal...značně neprofesionální) a nádherně pošahaný, velice inteligentní a svým způsobem naprosto neodolatelný Hopkins, který zde předvádí jeden ze svých nej hereckých výkonů své kariéry a já osobně na něj právě díky tomuto počinu nezapomenu...atmosféra filmu je téže výborná a je podtržena nejen interiéry a smrtihlavy, ale i hudbou...prostě depkařina na entou :)...Dávám 90% ()

Džejkop

Ten kdo tohle neviděl, nemůže pořádně pochopit, za co dostal Anthony Hopkins Oskara. Když zažijete jeho výraz v očích, to jak stojí ve svojí skleněné cele, to jak zlikviduje policisty a všem ostatním vytře zrak. Za svůj výkon geniálního lidojeda si to nesmírně zasloužil. A ten masový vrah je nechutná kreatura, takovýho úchyla bych nechtěl potkat, o něm se totiž ani nedá říct, že je blázen, on je totiž naprostej idiot. To Hannibal je inteligentní a i když to zní divně i charismatický a myslím, že to jak uteče všem bezpečnostním složkám, si zkrátka zaslouží obdiv. Ale ten transsexuální trapák Buffalo Bill si nezaslouží ani chlebovou kůrku, natož pak nějaké ovace. Že se jedná o výborný thriller je samozřejmé, pět Oscarů a názory ostatních jsou toho důkazem. ()

MikO_NR_1909

Majstrovsky mrazivá psychológia, pri ktorej sa vám zastaví čas. Excelentná Jodie Foster a hypnotický Anthony Hopkins alias Hannibal Lecter v nezabudnuteľnom predstavení snov. Delikatesa. ()

Tommass95

Na potřetí už jsem tento film plně docenil, uznávám, že je to precizní film bez chybičky, navíc vyšperkovaný o vynikající herecké výkony. Horor ani thriller to sice není, jak jsem na poprvé čekal, ale jako kriminálka výborná podívaná. ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (více)

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

30.05.2012

Každý filmový fanoušek umí k těmto křestním jménům přiradit příjmení. Producenti stanic NBC a Lifetime k nim teď přiradili televizní seriály. O Hannibalovi, jehož první série bude mít 13 dílů a pilot… (více)

Stephen King zachrání Kennedyho

Stephen King zachrání Kennedyho

15.08.2011

A pomůže mu Jonathan Demme, tvůrce Mlčení jehňátek. Už je to tak, příchod zaručených bestsellerů na knižní pulty provází i zpráva o filmové adaptaci. U Stephena Kinga je to úplná samozřejmost. Jeho… (více)