Mladá citlivá agentka FBI Clarice Steriling je přizvána ke spolupráci do týmu vyšetřujícího sérii vražd. Na pachatele ukazují jen velmi kruté následky jeho činů: Vrah přezdívaný "Buffalo Bill" stahuje vždycky své oběti z kůže a potom je hází do řeky. Clarice má za úkol vypracovat psychologický portrét pachatele. Její nadřízení ji proto vyšlou na "konzultaci" za jiným masovým vrahem, psychiatrem dr. Hannibalem Lecterem, který je vězněn za nejvyšších bezpečnostních opatření. Lecter, který zná ze své praxe vraha i jeho motivy a tuší jeho další postup, drží v rukou všechny nitky a přivádí mladou Clarice na správnou stopu... (TV Prima)

PKD

Geniální záležitost. Snad ještě lepší, než předloha. 8min. dohromady v celém filmu (věřte tomu nebo ne) výkon Hopkinse mu vynesl po právu. Oscara. Jediné, co bych tak ne zcela vyzdvihoval jest hudba, páč ost je na samostatný poslech, prakticky....neposlouchatelné. Proč? Inu, zcela zde absentuje alespoň nějaký main theme. Každá skladba je jiná. Ovšem, ve filmu to funguje. A ano, nejlepší je to v originále. ()

numi

Když k vynikajícímu "jiskření" mezi dvojicí Anthony Hopkins Jodie Foster připočtete geniální tah s použitím tématiky kanibalismu a spoustu neotřelých nápadů, dialogů či celých scén, pochopíte, proč je tenhle film tak vyzdvihován do nebes. Pokud se na film podiváte po více než deseti letech, zjistíte, že už vlastně všechno bylo použito jinde. Jenže ono to ve většině případů bylo použito POPRVÉ právě tady. Zasloužený režijní i oba herecké Oscary, vytknout se snad dá jen přílišná linearita děje, která je však kompenzována výše zmíněnými dialogy hlavní dvojice. Klasika ve svém žánru. [srpen 2005] ()

Vojcl

Takhle důmyslně zpracovaná knižní předloha se vidí málokdy. Kultovní film, ve svém žánru nepřekonatelný... Jonathan Demme dokázal vytvořit naprosto jedinečnou atmosféru a Anthony Hopkins ztvárnil dr. Lectera tak mistrně, že to snad ani nešlo lépe! "Dnes večer bohužel nemůžu, mám na večeři jednoho starého přítele!" :-) ()

Macejko

Na druhé pozretie skvelý zážitok. Réžia, scenár a hlavne geniálna dvojica Fosterová - Hopkins robia z Mlčania perlu filmového umenia. ()

erased

Přestože VHS s Mlčení jehňátek patřilo mezi zakázané ovoce, na jehož neustále opakovaném přehrávání jsem vyrůstal, po předlouhé pauze jsem měl z reprízy nemalé obavy, obzvlášť po nepříznivě stárnoucí Mannově adaptaci Červeného draka. Jen o pět let později ovšem vznikl thriller, který i dnes dokáže atmosférou přidustiz, napínat nervy k prasknutí, a režií i hereckými výkony bezezbytku vtáhnout do děje. Jedním dechem ale musím dodat, že nadšení z Hopkinsova ikonického pojetí Lectera je zpětně trochu nahlodané. Ceněnou legendou se právě toto provedení stalo právem, zvrácenost a čiré zlo z něj zde doslova čiší, avšak po živých dojmech ze šarmantního Mikkelsena dnes obtloustlý a slizský Hopkins působí téměř jako zákeřný skřítek spíše než jako geniální psycholog. Toto nicméně vynahrazují veškeré scény s Buffalo Billem, které si mi do paměti zaryly ještě hlouběji, než samotné konverzace Clarice a Hannibala. ()

vorheese

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film se mi nelíbí. V žánru znám desítky lepších kousků a například takovému Se7en nesahají jehňátka ani po kotníky. Jediné, co mě dokázalo okouzlit byla hudba Howarda Shorea a především charisma Anthonyho Hopkinse. ()

gogos

Vynikajici atmosfera, herecky vykony obou hlavnich hrdinu, paradni scenar.... Ja newym co bych tu dodaval, kdyz uz vse bylo receno, snad jen to, ze u me si film nevyslouzil zarazeni do kategorie horor .... ()

milicjant

Demmeho cynicky temná odpověd všem odpůrcům filmového násilí. Ti se teď mohou jít s chladnou hlavou oběsit. Po jehňátkách už nic nebude jako dřív. ()

buldock

Není co komentovat a vše podstatné je tu stejně už v předešlých komentářích napsáno a já se vesměs s těmito (kladnými) komentáři ztotožňuji a jediná slova , která mě napadnou když se řekne Mlčení jehňátek jsou tato: brilantní , famózní , skvělé , působivé , dramatické! 98% ()

Tony.cs

Thomas Harris je spisovatel, který umí napsat výborný psychothriller. A když se to takhle skvěle sfilmuje, nemá to chybu. ()

blackrain

Jehňátko je symbolem křehkosti, něžnosti a nevinnosti. Kdo by jim chtěl ublížit? Ale tady nejde o zvířátka. Tady jde o psychopatického vraha. Jodie Foster předvedla pořádný kus hereckého nadání a jako velmi ctižádostivá začínající agentka si počínala nad míru skvěle. Ale Hopkins byl jako Hannibal prostě nedostižný. Ten jeho pohled si budu pamatovat asi pořád. Zapůsobil na mě jako chladný a vysoce inteligentní zabiják, který dokáže nahlédnout do nejtemnějších koutů vaší duše. Takoví jsou nejhorší. Starlingová to neměla jednoduché. Hannibal ji pomaloučku donutil odkrýt mu čím dál víc o sobě samé. ()

SarumanKo

Bŕŕ... Ešte teraz mám zimomriavky. Počas sledovania Mlčania jahniat som bol doslova napätý ako struna a ochromený mrazivou atmosférou tohto geniálneho diela. Doteraz mám pred očami niektoré scény. Film má síce pozvoľné tempo, no je tak vyvážený (a to v každom ohľade), že je škoda menovať všetky klady, za ktoré okrem iného skosil aj päť Oscarov. Proste skvost. No rozhodne nie film, ktorý by ste si zamilovali a túžili si ho púšťať znovu. (100%) ()

K.I.N.G.

Vynikající herecké výkony, promakaný scénář a hnusně temná syrová atmosféra dělají z tohoto filmu superfilm. ()

IllIlIlIIl

Celkem mě tento film zklamal. Příběh mě nedokázal vtáhnout patřičně do děje, možná i z důvodu dlouhých dialogů, které jsou střídány klasickým vyšetřováním po Buffalo Billovi. A.Hopkins působil opravdu jako bestiální zvíře, ale kaňkou na tom byl fakt, že po půlce filmu zmizí a objeví se až minutu před koncem. Tento snímek mi nedal žádný silný příběh a bohužel ani závěrečnou pointu. ()

suicide

Mlčet umí každý, alespon chvilku, ale mluvit se už musí umět - zvláště když chcete prolomit původní mlčení - tohle bravurně zvládnul Anthony Hopkins. Z celého filmu nejintenzivnější pocit je právě Dr. Lecter, který v paměti přetvá dlouho, kdy už všechno ostatní z filmu vybledne. Právě těch 16 minut Hopkinse na plátně se dokázalo rozeřrat na celých 118 minut a i když na plátně byla Judie Foster, Hopklins byl více než jen přítomný! ()

Lulu13

Majstrovský psycho thriller a jedna z najlepších knižných adaptácii vôbec. Jonathan Demme vďaka svojej vynikajúcej réžii vytvoril skutočne mrazivú atmosféru, ktorú len podčiarkli geniálne herecké výkony a skvelý scenár. Dialógy Clarice Starlingovej s Dr. Hannibalom Lecterom a ich quid pro quo ma vždy prikujú k stoličke. Film, ktorý si so sebou odniesol 5 hlavných oscarov a zaslúžil si ich ako máloktorý iný. ()

Philcze

Velmi solidní thriller s dokonalým Hopkinsem a precizní režií. Mé srdce je však jinde, především u lépe natočené a temnější Sedmičky a u promyšlenějších Obvyklých podezřelých. Sorry Lectere, u devadesátkových kriminálek budeš u mě vždy až na třetím místě. ()

movieband

Na mě film nijak extra zvláštní dojem neudělal. Jodie Foster je krásná herečka a talentovaná a svou roli agentky FBI Clarice Starlingové zvládla s mým obdivem. Hopkins se tímto filmem zapsal do filmové historie jako největší a nejslavnější masový vrah - kanibal. Odpudivé Lecterovo syčení nebylo zrovna dvakrát příjemné. Když se vám to vybaví v temnotě, tak to není zrovna moc dobré. Film se dal zvládnout a já ho považuju za vcelku dobrý snímek. Jako detektivka to pracuje hodně dobře. Jen ten Buffalo Bill mi tam sakramentsky vadil. V podstatě mi zkazil celý film. Z části, kdy Lecter uteče ze své cely mi běhal mráz po zádech. Lecter mě tu vcelku zaujal a musím říct, že jsem hodně zvědavý na pokračování tohodle filmu. ()

major.warren

Dokonalý scénář je tím, co Mlčení jehňátek staví nad většinu spotřebních thrillerů. Jodie Foster v roli Starlingové je bezchybná, leč filmu kraluje děsivě podmanivý Hopkins jako Hannibal Lecter. Jonathan Demme krom toho, že skvěle ovládá řemeslo, je také velká hračička a v každé scéně si doslova pohrává s divákem jako kočka s myší. Je zde prostor i pro hlubinnou psychologii postav, což u žánrového filmu obzvláště vítám. Je to stylové, dynamické od první do poslední minuty, řemeslně naprosto vyšperkované (střih, kamera Teda Tallyho, práce se světlem, hudba Howarda Shorea). ()

topi

Po docela dlouhé době jsem si film pustil v remasterované verzi a v pořádným dts hd master zvuku a není, co bych mohl vytknout. Fakt paráda! Svou temnotou a hudebním podkladem se řadí ke kultovní Sedmičce, Howard Shore prostě umí. A navíc se na Jodienku strašně krásně kouká. ()

Z Charlieho Hunnama bude Monstrum

Z Charlieho Hunnama bude Monstrum

20.09.2024

Divácky populární hraná true-crime série Monstrum od streamovacího giganta Netflixu našla představitele hlavní role pro chystanou třetí řadu. Bude jím britský herec Charlie Hunnam (Gentlemani, Král… (více)

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

15.07.2024

Ač víkendovým tržbám v Americe bez větších překvapení vede pokračování oblíbené animované série Já, padouch 4 a na vysoké příčce se i měsíc po svém domácím uvedení stále drží taky miliardový hit V… (více)

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (více)