Mladá citlivá agentka FBI Clarice Steriling je přizvána ke spolupráci do týmu vyšetřujícího sérii vražd. Na pachatele ukazují jen velmi kruté následky jeho činů: Vrah přezdívaný "Buffalo Bill" stahuje vždycky své oběti z kůže a potom je hází do řeky. Clarice má za úkol vypracovat psychologický portrét pachatele. Její nadřízení ji proto vyšlou na "konzultaci" za jiným masovým vrahem, psychiatrem dr. Hannibalem Lecterem, který je vězněn za nejvyšších bezpečnostních opatření. Lecter, který zná ze své praxe vraha i jeho motivy a tuší jeho další postup, drží v rukou všechny nitky a přivádí mladou Clarice na správnou stopu... (TV Prima)

1mArc0

Z Hopkinsovho hereckého majstrovstva mi ide až mráz po chrbte. Lectera by som neodporúčal, ani tomu najhoršiemu odpadlíkovi, aby sa s ním stretol zoči voči bez pút v jednej miestnosti. "Nuže, Clarice? Přestala už jehňátka naříkat?" /90%/ ()

asi_takovej_

asi_takovej_pocit, jako kdyz vam cely film tahnou dva maniaci, z cehoz ten v kleci trumfuje svadlenku sijici si nocni kosilku z lidsky kuze. ()

Scraffy

Jeden z najlepších thriller/horor, aký som kedy videl. Anthony Hopkins podáva skvelý výkon a Oscary naozaj zaslúžené. Dokonalosť. ()

ANTYCHRYST

To Nejlepší v rámci krimi thrilleru z 90. Let... Společně s filmem Seven absolutní špička. Antony je v roli Hannibala ďábelsky .. scénka kdy Starlingova jde poprvé na návštěvu... sssss cejtím tu Tvou... :) :) :) naprosto legendární.. 100% nadčasové filmové veledilo.. ()

Jacccob

Dostat oscara za dobu patnácti minut ve filmu už něco znamená. Zbytek oscarů je samozřejmě 100% zasloužený, Hopkins ale hraje s tak ledovým klidem, že vás mrazí jen pohled na něj. Smekám. ()

topi80

Překvapivě nudný film bez výraznějšího napětí. Světlým bodem je výkon Antonyho Hopkinse i vskutku vypečené motivy Buffalo Billa. Naopak hlavní hrdinka mi byla po celou dobu naprosto ukradená. Nelituji času, který jsem s filmem strávil, ale nenadchlo mě to ničím, co by dílo vyzvedlo z šedi průměru. ()

G04T

Legendární film s naprosto nenahraditelným Anthony Hopkinsem. Přímo bravurně natočený thriller, který získal 5 Oscarů. Ačkoli je tam Hopkins vidět tak plus mínus 16 minut, podal nezapomenutelný výkon a snad jeho nejlepší za celou jeho kariéru. Tohle je film, na který za týden nezapomenete. Tohle je film, na který budete myslet ještě hooooodně dlouho. Jonathan Demme, Jodie Foster, Anthony Hopkins, Ted Levine svou práci zvládli na výbornou ()

Meev

Ne, na mě to nefungovalo. A teď by mě fanoušci tohoto díla asi ukamenovali, ale sakra proč? Proč to má 90%? Na mě to působilo jako průměrný film s výborným Hopkinsem a dobrým scénářem, každé slovo, které řekl bylo dokonalé, ale to je tak vše, pak už film spoutala průměrná průměrnost. ()

Najt

Tohle jsem poprvé viděl asi před 15-17 lety, kdy jsem to jako dítě nechápal a ani mě to nějak nezajímalo. Od tý doby, mě tohle nějak minulo, v tv jsem na to nenarazil a ani mě za x let, co sleduji filmy nenapadlo si to pustit. Řada na to přišla až teď v roce 20. Ano je to dobrý film, a bavilo mě to. Proto 4* Je to 30 let staré, takže to možná vidět v té době je to plný počet. Každopádně výkon Anthonyho Hopkinse je nejspíše nejlepším hereckým výkonem všech dob. ()

elimS

50% - komentář 20ti slovy: Nechápu. Sice jó...kvalitní režie, postavy a jednotlivé scény...ale jako celek je to obyčejná kriminálka, místy přitažená za vlasy. +++ SPOILER 20ti slovy: Studentka FBI vyšetřuje masové vraždy s pomocí zajatého kanibala Hannibala. No...případ vyšetří, vězeňkyni zachrání, věznitele zabije a Hannibal uteče. ()

vox_populi

tri hviezdičky výhradne za skvelý výkon A. Hopkinsa ako Hanibala Lectera a za skvelú detekčnú schopnosť jeho vulgárneho spoluväzňa Mixa...inak veľká bieda... ()

Azrail

Výborný film s výbornou atmosférou, kde je výborná Jodie Foster, výborný úchylný cvok v podání Teda Levina a naprosto nepřekonatelný Antony Hopkins, jehož postavu si divák jakýmsi zvráceným způsobem okamžitě zamiluje. 10/10 ()

IvonaK

Na to že to je tak vysoce hodnocená bomba, tak jsem čekala hodně krvavých mrtvol a že mě tento film nažene hrůzu. Ale realita byla taková, že se tam pořád jenom žvanilo a ty rádoby hororové scény byly asi myšleny v podobě postižených lidí co se chovali nepříčetně a jako vsuvka hlasitý konflikt mezi dvouma lidmi?? Takže krimi to asi je, ale horor to moc nevidělo. A na základě těch bizarních lidí má tento film asi nejvíc psychologických prvků, ale pokud se chcete bát, tak není moc čeho a milovníci krve ať si pustí radši Tarantina a netřeba obětovat čas téměř dvouhodinové prázdnotě. Pro spestření můžeme spatřit v epizodní roli roztomilá zvířátka. ()

Mini_X

Mlčení jehňátek je naprosto legendární psychologický snímek, který mě naprosto upoutal hned co jsem si ho pustil poprvé. Tady vůbec nevím kde mám začít. Začnu teda s příběhem. Hned v prvních minutách je divák je upoutaný k příběhu, který zajímá diváka, jak skončí. Film také krásně pracuje s atmosférou, která je pro diváka velice poutavá, ale taky zároveň i nepříjemná. Postavy (hned po Orphan) jsou snad druhé nejlépe napsané postavy v jakémkoliv psychologickém hororu a také bych se nebál říct, že i v jakémkoliv hororu. Hlavní postava byla pro mě zajímavá od začátku až do konec. No a musím samozřejmě zmínit legendární hororovou ikonu Hannibala. Anthony Hopkins dokázal něco neuvěřitelného, tak moc dobře zahrál tohohle ikonického vraha. Hannibal dokáže v divákovi vyvolat husí kůži když kouká jen do kamery, také film dokázal krásně pracovat s myšlenkou, jak myslí sériový vrah. K závěru řeknu, že tohle je naprosto úžasný hororový klenot, který má velké právo mít daný počet procent na ČSFD. 10/10 ()

celticek

Vidět to v devadesátkách na VHS byl mor. Hopkinsova kultovní role, dá se to vlastně říct i o Fosterové. Dal jsem si jeho játra s fazolemi a dobrým chianti. Husina. ()

JohnnyKladno

Naprosto strhující thriller. Skvělá Jodie Foster jako mladá začínající agentka FBI se dostane k vyšetřování série vražd. Perfektní herecké výkony a z Hopkinse jde opravdu strach. To jak se umí podívat, jak mluví, jak se pohybuje, to je opravdu radost sledovat. Pro mě geniální film, který si rád pouštím opakovaně. 100% ()

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (více)

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

30.05.2012

Každý filmový fanoušek umí k těmto křestním jménům přiradit příjmení. Producenti stanic NBC a Lifetime k nim teď přiradili televizní seriály. O Hannibalovi, jehož první série bude mít 13 dílů a pilot… (více)

Stephen King zachrání Kennedyho

Stephen King zachrání Kennedyho

15.08.2011

A pomůže mu Jonathan Demme, tvůrce Mlčení jehňátek. Už je to tak, příchod zaručených bestsellerů na knižní pulty provází i zpráva o filmové adaptaci. U Stephena Kinga je to úplná samozřejmost. Jeho… (více)

Clooney a bestie z Florencie

Clooney a bestie z Florencie

09.01.2011

Krimithrillerů, které by se kvalitou alespoň přiblížili klasikám z 90. let jako Sedm či Mlčení jehňátek, je dnes zoufale málo. Proto potěší každý pokus vzkřísit tento polomrtvý žánr, obzvlášť když za… (více)