Reklama

Reklama

Souboj Titánů

 • Velká Británie Clash of the Titans (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Zeus stvořil lidstvo a od té doby jsou bohové silní a nesmrtelní díky jejich modlitbám. Ale teď se lidé začali krutovládě bránit. Chrámy hoří a sochy padají. Hádes, jediný bůh, který se živí lidským strachem a bolestí, nenávidí svého bratra za to, že ho poslal vládnout do podsvětí. Přichystá svoji pomstu a přesvědčí Dia, aby mu dal volnou ruku v nápravě lidí. Ve městě, které si Hádes vybral ke zkáze, žije Perseus, prahnoucí po pomstě, protože jeho rodina nedávno zahynula boží rukou. Až tady Perseus zjistí, že jeho skutečný otec je Zeus. Snaží se ho ignorovat, město chce zachránit jako člověk, ne jako bůh a všechny dary do poslední chvíle odmítá. Vydá se přes řeku Styx za Medúzou a postaví se i Krakenovi. Ale obejde se bez otce i ve chvíli, kdy proti němu stojí samotný Hádes? (TV Nova)

(více)

Zajímavosti (46)

 • V pokladnách severoamerických kin diváci nechali 163,2 milionu amerických dolarů, součet celosvětových tržeb pak dosáhl 493,2 mil. (NIRO)
 • Celosvětová premiéra proběhla 26. března 2010 v Norsku. (Varan)
 • Režisér Louis Leterrier původně počítal s tím, že kovová sova Bubo bude hrát ve filmu velkou roli. Proti byl ale herec Sam Worthington (Perseus). Neustále si na sovu stěžoval a hrozil, že do ní praští. Dokonce měl obvinit režiséra, že mu chce zničit kariéru, když požaduje, aby hrál s něčím tak směšným. Leterrier nakonec ustoupil, a proto se ve filmu sova jen mihne. (Duoscop)
 • Název filmu se objeví až v jeho závěru. (Shadowrat)
 • Podle řeckých mýtů Pegas nežil ve stádu, ale vyskočil společně s obrem Chrýsáórem z hrdla mrtvé Medúsy (Natalia Vodianova). (Darth Revan)
 • Sandály, které nosí ve filmu Perseus (Sam Worthington), jsou boty Nike Trainers s namalovanými prsty. Herec nemohl nosit opravdové sandály, aby mohl provádět některé kaskadérské kousky. (Ruuzha)
 • Navzdory názvu ve filmu žádný Titán nevystupuje. Kraken byl Hádem (Ralph Fiennes) naopak stvořen, aby pomohl Titány svrhnout, a Medúsa (Natalia Vodianova) byla zakletá kněžka Afroditina (Agyness Deyn) chrámu. (ČSFD)
 • Navzdory původním spekulacím neuslyšíme ve filmu žádnou píseň britské kapely Muse. Spolupráce na tvorbě soundtracku byla nabídnuta pouze jejímu leaderovi Matthewovi Bellamymu, který však musel kvůli vytíženosti odmítnout. (pajik)
 • Rozpočet filmu byl 125 milionů americký dolarů. I se započítáním inflace je to několikrát více než stál původní film z roku 1981 s rozpočtem 15 milionů dolarů. (zdeny99)
 • Liam Neeson (Zeus) vzal roli v tomto filmu, protože jeho synové jsou velkými fanoušky řecké mytologie. (bestlama)
 • Bojové scény mezi Perseem (Sam Worthington) a Krakenem se natáčely v londýnských filmových studiích Langeross. (Lynette)
 • Velká bojová scéna Persea (Sam Worthington) a jeho spolubojovníků s obřím škorpionem se natáčela před zeleným pozadím (škorpion byl pak vytvořen digitálně). Herci během filmování ve skutečnosti uhýbali velkému množství tenisových míčků, které na ně štáb házel. (Lynette)
 • Herečka Gemma Arterton (Ió) měla během natáčení problémy se svým kostýmem. Na svůj dlouhý plášť si neustále šlapala, či jí na něj šlapali její herečtí kolegové. Podle jejích vlastních slov z ní měl kvůli tomu celý štáb legraci, ale ona tento plášť vyloženě nesnášela. (Lynette)
 • Pouze dva maskéři skoro denně velice zdlouhavě líčili a vytvářeli náročný makeup (až čtyři hodiny) pro herce a herečky, kteří ve filmu ztvárnili postavy Háda (Ralph Fiennes), Kaliba (Jason Flemyng) a tří čarodějnic (Ross Mullan, Robin Berry, Graham Hughes). (Lynette)

Související novinky

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (více)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (více)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (více)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj

13.08.2012

Skromný český televizní píseček se dočká zanedlouho dalšího boje o sledovanost, především na poli komerčních seriálů. Dvě nejsilnější komerční televize vsadily na školní prostředí (TV Nova seriálem… (více)

Reklama

Reklama