Zeus stvořil lidstvo a od té doby jsou bohové silní a nesmrtelní díky jejich modlitbám. Ale teď se lidé začali krutovládě bránit. Chrámy hoří a sochy padají. Hádes, jediný bůh, který se živí lidským strachem a bolestí, nenávidí svého bratra za to, že ho poslal vládnout do podsvětí. Přichystá svoji pomstu a přesvědčí Dia, aby mu dal volnou ruku v nápravě lidí. Ve městě, které si Hádes vybral ke zkáze, žije Perseus, prahnoucí po pomstě, protože jeho rodina nedávno zahynula boží rukou. Až tady Perseus zjistí, že jeho skutečný otec je Zeus. Snaží se ho ignorovat, město chce zachránit jako člověk, ne jako bůh a všechny dary do poslední chvíle odmítá. Vydá se přes řeku Styx za Medúzou a postaví se i Krakenovi. Ale obejde se bez otce i ve chvíli, kdy proti němu stojí samotný Hádes? (TV Nova)

Trailer 2

Recenze (2 029)

verbal

Prosím tu spoustu místních podivných existencí, aby si vypláchli vlastní výkaly z úst. Mám na mysli ty, co masturbují nad originálem z roku 1981 a jedním dechem hřímají nad stupiditou, komerčností a obsazením rimejku. Já teda viděl naprosto věrnou, důstojnou a zábavnou předělávku, kde pouze Trnku nahradila WETA, zbuznělého Hamlina slizský pokrfejs z Avatara, hnusnou Andromedu ještě hnusnější Andromeda a jako bonus přibyl vynikající pan Mikels a Gin bez toniku. Takže opravdu pohoršeně vrážím svou bílou hůl do zbývajícího oka zdejších "majestátů"!! ()

Matty

Bezplatně se vám můžou přihodit i mnohem horší věci. Navíc bez bonusu v podobě Liama Neesona řvoucího „Vypusťte Krakena!“ a roztomile špatně hrající Gemmy Arterton. Skutečnost, že už i Ralph Fiennes hraje v lecjaké p……ě je stejně smutná jako snaha tvůrců kompenzovat zásadnější nedostatky (motivace postav, logika jejich chování, absence atmosféry, videoherní vyprávění) naprosto zbytečným 3D formátem. 50% Zajímavé komentáře: Adrian, Subjektiv, Psema, Mertax, Kreeki, filip.novak ()

Radyo

Abych byl upřímný, kdybych nevěděl, že jde o remake filmu, který je nadto v tuzemsku notoricky znám, dal bych asi i 4 hvězdičky, protože mě to po poměrně slabých hodnoceních relativně mile překvapilo. Triky výborné, děj svižný, herci nepřehrávající... ale bohužel jsem se neubránil srovnání s originálem, který byl přeci jen JENOM JEDEN. I když zase o tolik lepší nebyl.... ()

POMO

Božskí vládcovia, obývajúci interiéry ako z lacného pornofilmu, vysielajú dve "strašidelné" postavy - stratrekovského kripla a CGI medúzu s tváričkou modelky - aby zastavili novodobého Chucka Worthington Norrisa v prekazení Krakenovej king-kongovskej večere. Ak je Leterrier naozaj fanúšikom originálu z roku 1981 a nosí ho v hlave i srdci, minimálne hlavu by si mal nechať transplantovať. ()

Isherwood

Ve třinácti bych rozbil prasátko, vybral všechny drobné a sesmolil z nich cifru na 3D projekci, ze které bych odcházel v sedmém nebi. O deset později jsem se odhodlal na studentskou akci za ‚osm pětek‘ a pláču nad výdělkem. Lepší herní adventuru na plátně nenajdete na míle daleko, blbé je, že se jedná o remake kultovní klasiky, která si rozhodně kabátek tohohle střihu nezasloužila. Leterrier si tyká s akcí, kterou slušně podtrhují Djawadiho agresivní basy, bohužel to vrší do naprosto nesmyslného a NEZAJÍMAVÉHO celku, který spoléhá na LOTR vizuál a zběsilé tempo, které věčným kladením logických otázek prostě NUDÍ! Nemít tam drsňáky Mikkelsena s Cunninghamem a krásku Arterton, nebylo by absolutně na co koukat. ()

• Při třítýdenním natáčení ve Walesu filmařům po celou dobu nepřálo počasí, protože pořád silně pršelo. (Lynette)
  • Liam Neeson vzal roli v tomhle filmu, protože jeho synové jsou velkými fanoušky řecké mytologie. (bestlama)
  • Herci používali dva druhy zbraní: první druh byl vyroben z bronzu, tyto zbraně ale byly pro herce velmi těžké a zcela neovladatelné, takže je herci používali pouze ve scénách, kde je pouze nesly. Druhý druh zbraní byl vyrobený z umělého kaučuku, tyto zbraně byly zcela k nerozeznání od pravých a právě tyto zbraně herci používali v bojových scénách. (Lynette)