Předně chci upozornit, že jsem viděl 2D (normální verzi) a ne 3D. Proč? Důvody byly dva. Jednak jsem neměl z 3D dobrý pocit, protože rychlé přetáčky pár měsíců před uvedením (aneb svezeme se na úspěchu Avatara) nemám rád a jednak kámoš, který rezervoval lístky, prohlásil, že v recenzích 3D strhali, takže jsem vlastně neměl na vybranou… :-) Jak už zde mnohokrát padlo, srovnávat to s originálem by bylo nefér (hlavně vůči tomuto filmu). Protože během něj jsem se v podstatě nenudil. Je fakt, že příběh je hodně přizpůsobený našim poměrům (ve filmu musí být někdo, kdo bude za šaška/šašky (mluvím o těch dvou, co Sama zdravili Ahoj rybáři!), čím více digitálních příšer, tím lépe) a je taky fakt, že tohle měl dostat jiný režisér. Louis ať si točí akční filmy, ale řeckou mytologii ať radši nechá na pokoji. Ale tohle jsou mé jediné výčitky k filmu. Teď pozitiva. Sam "říkejte mi nová Hollywoodská hvězda první velikosti" Worthington je ohromný tahoun a hlavně je to frajer. Tomu uvěříte i to, že je polobůh. Gemma byla patřičně sladká, Liam byl takový hodný taťulda (ale jako Zeus byl přísný dostatečně). Navíc jsem ocenil alespoň malou roličku Polly Walker (ano, je to ta dračice z Říma) a narážku na originál (plechová sova). A jak říkám, i když tomu prakticky nemám dál co vyčíst, přesto mi něco uvnitř říká, že to zklamání, které teď zažívám, je srovnatelné s velikostí digitálního Krakena a že tohle zapadne tak rychle, jak ten černý (!) Pegas lítal. 3,5 proto musím zaokrouhlit dolů. P. S. A při příští projekci se chci zaměřit na Izabellu Miko, protože jsem si jí vůbec nevšiml.(15.4.2010)

Chcete zjistit zaručený způsob, jak se stát spokojeným divákem? Držte se následujícího návodu (mám to odzkoušené). Dejte si dvě piva s přáteli, než vyrazíte do kina. Vejděte do sálu, který je z poloviny plný lidí, kteří vás potencionálně znají. Vyražte si to k sedadlům, které jste si vyhlídli. Nechejte si je před nosem zasednout. Otočte a namiřte si to na druhou stranu k dalším volným místům. Mezi tím si sjednejte závod o právě požadovaná místa. Rozběhněte se. Po rovince dejte do běhu vše, jako by Vám šlo o život. Pokud si nejste jistý svým vítězstvím na řadu přichází plán B – schody. Rozplácněte se na nich. Poté se začněte modlit, aby se nad Vámi soupeř slitoval. Nezbývá mi než Vám pogratulovat, že sedíte na místech, které jste si vybrali :o) Teď se Vám nemůže stát, že by se přicházející film nelíbil :o) Proto nemůžu jinak, než hodnotit Titány zlatou střední cestou.. Viděla jsem chlapa vlastnící ty nejhezčí modré oči, půlku zadku Sama Worthingtona a slušnou várku vtipu a efektů. Já svůj mozek nechala na těch schodech, tudíž jsem neměla jinou možnost, než si tento blockbuster užít :o)(14.4.2010)

• Morien

Jsem svalofobik. Nabušený hory svalů s krátkým sestřihem mě nezajímají a zajímat nebudou. A pokud celý film spoléhá na to, že v jedné části budu obdivovat tuto horu nabušených svalů a v druhé si sednu na prdel z těch úža príma kůl tričků a kotrmelečků kamer, tak mohu leda splakat nad neexistujícím dojmem z výsledného celku. Kdyby byl v hlavní roli někdo sympatický, nebudu film tolik zatracovat. Ale takhle jsem si pro sebe nemohla najít opravdu nic. Ralph zase hraje Voldemorta, akorát má dlouhý páčo. Ale aspoň je trošku stylovej, i když oproti bandě pozlacených pablbů z Olympu by byla stylová i černá propiska s logem společnosti prodávající ponožky.(20.6.2010)

Leterrierovi sa druhý filmový kult vzkriesiť nepodarilo a rozporuplné reakcie sú teda na mieste. Nech už originál pôsobí akokoľvek staromódne a jednoducho, stále ma dokáže pobaviť, upútať a filmovo zasýtiť. Slušná efektová stránka tohto filmu to všetko len tak ľahko nevynahradí. Príbeh má množstvo trhlín, ktoré však do seba bohužiaľ nezapadajú, dej filmu a hlavne záver je veľmi hrr. Hudba celkom slušná, efekty na výbornú, niekedy som ľutoval, že nie som doma a nemôžem si niektoré scény pretočiť. Jednoducho bolo vidno, že aspoň toto je Leterrierova parketa, ale celý kolos utiahnuť nedokázal. 3D spracovanie naozaj nič moc, viac som si ho užil v upútavkach na filmy pred začiatkom predstavenia. 55%.(19.4.2010)

Ackoliv na puvodni Souboj Titanu vzdycky rad kouknu, rozhodne to neni moje nejoblibenejsi fantasy nebo tak neco, takze tenhle remake nebudu prcat kuli tomu, ze by poslapal nejakou moji srdcovku. Jenze ono to ani neni treba, i tak tu je dost problemu. Prvni problem je, ze zatimco ukazka vypadala jak akcni narez stoleti, po kterym mi koule uleti kilometr daleko a budu je mesic hledat, ve vysledku, ackoliv se furt neco deje, tu zadna velka porce souboju neni, navic vetsina je "pouze" s zasadnima postavama typu Medusa nebo Kalibos a co si budem povidat, techhle postav tu neni moc. Krakena nezminuju, ten je totiz silne nevyuzitej a konec pusobi tak trochu uspechanym a odflaklym dojmem. Druhej problem je scenar, respektive nejde ani tak o dej, kterej jde z casti svou cestou, z vetsi casti obslehava puvodni film a ve vysledku je lehce stupidni a nedava poradne prostor pro nic, takze zatimco sceny typu osedlani Pegasa nebo zachrana Andromedy byly v puvodnim filmu hodne pusobivy, tady je to odbyty jen tak, aby se nereklo a takovejchhle pripadu tu je vic, obzvlast kdyz Andromeda tu je jen takova kravka, o kterou vubec nejde a v podstate kdyby tu nebyla, nic se nestane. Ale tady jde hlavne o dialogy. Tomu se snad ani dialogy rikat neda, pouze smes radoby cool hlasek a stupidnich mouder, zadnej normalni rozhovor tady snad neni. Tady se proste hraje hlavne na efekt, coz by zas tak nevadilo, ostatne cekal jsem velkofilm, u kteryho muzu zahodit mozek, jenze i kdyz ma Leterrier docela cit na cool zabery, takze to vizualne nevypada vubec spatne, obcas nejakej trik hnusne ulitne a fakt to sem tam prasti do oci. Nepodpori to ani hudba, ktera je sice radne velkolepa, ale nestrhne vas ani nezvysi napeti. No a posledni problem jsou herci, Worthington se sice mraci na vsechny strany, ale zadny charisma z toho proste nevytlaci, obsazeni bohu je sice libovy, ale obzvlast Hades vypada jak udejchanej uchylacek, kterej se muze jit pajdat nekde do parku. I kdyz bohu, poradne se ke slovu dostane jen Hades a Zeus, ostatni vypadaj jen jak banda teplousu v lesklym brneni, co stoji v pozadi a tvari se dulezite. Jedinej, kterej me zaujal, je spolehlivej Mads, sice mu taky scenar nedovoluje nic jinyho, nez se mracit, ale to tomuhle charismatickymu borci staci. Takze celkove nevim no, po vsech strankach bud nedotazeny nebo pokazeny, navic zamyslena pocta sove je spis vysmech, ale na druhou stranu, castecne jsem dostal to, co jsem cekal, vymastenej letni blockbuster s cool soubojema a sice nevyuzitou, ale mou oblibenou reckou mytologii. A jelikoz me to jednoduse bavilo a nenudil jsem se, ty 4* dam.(9.7.2010)

• - Filmový štáb o 300 lidech podstoupil i náročné šestitýdenní natáčení na ostrově Tenerife v jednom ze zdejších národních parků. Štáb se odhodlal vstoupit do míst, kde jsou dosud činné sopky (zajímavost je to, že v těchto místech se naposledy natáčel film roku 1966). Natáčelo se i ve velmi vysoké nadmořské výšce (3 000 metrů, herci chodili v záběrech vyloženě nad mraky) a kvůli velmi řídkému vzduchu proto trpělo spoustu lidí ze štábu výškovou nemocí. (Lynette)

• - Celosvětová premiéra proběhla 26. března 2010 v Norsku. (Varan)

• - Akrisios podle řecké mytologie nebyl Perseovým nevlastním otcem, jak je tomu ve filmu, ale jeho dědečkem, z čehož vyplývá, že Danaé byla jeho dcerou, nikoliv manželkou. (Darth Revan)