• Gimli

Sled scének, které spolu někdy téměř vůbec nesouvisí nebo na sebe vůbec nenavazují. K tomu jsou v Souboji Titánů postavy, které mají pochybnou motivaci ke svým činům. Souboj Titánů je tedy chaotický road movie, v němž se sem tam někdo popere nebo zapíchne monstrum, sem tam se zcela bezdůvodně objeví postava, která zase zmizí, a pak je konec. Ani technicky není Souboj Titánů dobrý film. Měl jsem celou dobu pocit, že se dívám na celovečerní díl Xeny. PS: Co měla znamenat ta Medúza? Myslel jsem, že to mám být obluda!(11.1.2011)

Rozpočet $125miliónovTržby USA $163,214,888Tržby Celosvetovo $493,214,993Tržby za predaj Blu-ray v USA $20,713,213 //počet predaných kusov 914,870Tržby za predaj DVD v USA $30,685,289 //počet predaných kusov 1,695,218 ║ Žiadna sláva a ani pohroma, taký klasický vývarový necelistvý blockbaster, nuž škoda, režisér Louis Leterrier je ďalší zo zahraničných režisérov ktorým Hollywood ustrihol krídla. Herci sú fajn(znesiteľný) ale do úloh nedajú ani štipku na viac, najviac viditeľný sú Gemma Arterton a Mads Mikkelsen, nikto viac, prekvapí nevyužitie alebo zlé vedenie v príbehu postavy Perseusa v podaní Sama Worthingtona(to fakt mrzí), Andromeda sa ukáže ako maximálne zbytočná postava, tu kľudne mohli v príbehu len spomenúť, nič by sa nestalo, lebo ako k nej ani k jednej postave si proste cestičku - vzťah nenájdeme. Trikovo prevažne zvládnuté, až na tie úseky scén kde príde asi pre neschopnosť lepšej kompatibility na neprehľadnú roztrasenosť obrazu. Hudba nevýrazná, akcia na pól plynu. /videl v kine 3D verziu: 60%/ (kde je 3D skoro bez patričného priestorového efektu)(2.5.2010)

• Djoker

Tak na tohle se v současné době chodí do kin. Definitivně jsem se ujistil v tom, že není třeba chodit do kina každý týden jen proto, abych si dokázal, že jsem filmový fanoušek nebo dokonce rádoby cinefil. Platit za podobné filmy je hloupost. Laciná, plytká zábava a frky o ničem. Jediná věc, která se povedla, je hudba. Efekty opravdu vychvalovat nebudu. Mohou být sebevíc megalomanské, ale jen ony příběh neodvypráví.(9.9.2010)

V řecké mytologii zlehka pokulhávám a zhlédnutím Souboje Titánů se to nijak zvlášť nezlepšilo. Já si tedy celkem na nic nestěžuji - bylo to barevné, bouchalo to, cákalo to, dunělo to a rozhodně to mělo svižné tempo, ale když už se to nebálo občas zahláškovat, tak to mělo tuto zbraň rozhodně častěji tasit. Kdyby totiž Perseus na konci uhláškoval Krakena tak, že ten by se utopil, tak já bych byl šťastný, ale tak nějak tuším, že bych byl sám. Proto už jen podotknu, že Cháron byl na můj vkus příliš ošklivý, Medúza zase vyřehtaná a ještě si postesknu, že by asi nebylo špatné mít za tátu nějakého toho Diuse, který umí na počkání přičarovat sličnou slečnu pro zabití dlouhých chvil. Můj otec to totiž asi neumí.(21.10.2013)

Na Souboj titánů jsem se dostal díky ČSFD projekci a abych pravdu řekl, bylo mi od začátku jasné, jak to tady s filmem dopadne. Od začátku se na film šlo s blockbusterem, který bude pitomý a taky to tak dopadlo. Film sám o sobě průměrný je, což o to. Příběh nemá žádnou zásadní šťávu, jen se snaží zaujmout luxusně upravenými scénami z původního Souboje titánů. Ani to v tomto případě s tím původním srovnávat nechci. Ono to prostě nejde. Koukal jsem na to jako na samotný film a také jsem si to patřičně užil. I když jsem 3/4 filmu měl sundané brejle, protože mi přišlo naprosto zbytečné na to koukat ve 3D. Tvůrci zřejmě chtěli vydělat víc škváry, jinak to ani nevidím. Ze začátku jsem sice tvrdil, že je to bomba, ale po vesmírném začátku přišla nuda a mně bylo jasný, že tak moc akce, kolik bych si přál, a 3D projekce dovolila, nebude. I samotní rádoby odborníci to dali jasně na jevo svým hodnocením. Bylo to patrný už ze samotnýho promítání. Například dvě šílený holky se vedle nás strašně smály každý kravině, která ve filmu byla a to bylo občas fakt šíleně otravný, že byl problém to vůbec vydržet. Slečny pak svým vzezřením musely filmu hodit minimálně odpad! Tím pádem nechápu, proč na film vůbec chodili, když od začátku věděli, že bude obsahovat plno blbostí. Třeba černý Pegas na plakátech je ještě to menší zlo. Každopádně já nehledím na názory jiných, ty jsou mi naprosto u prdele. Hledím jen na názory svoje. Názor, který nebere za prvé v potaz fakt, že toto je remake, ani fakt, že ve filmu je kvanta šílených chyb, ani nebere tvůrcům za zlé to, že se na 3D projekci snažili nahrabat, co to šlo, i když pro to neudělali skoro nic. Ba ani neřeším to, že je to blockbuster a má předurčeno vydělat solidní peníz. Šel jsem na to s tím, že se chci bavit a to se také stalo. Zase tolik jsem se nesmál, aby se to dalo považovat za čistý blockbuster, do kterého rádi cpou rádoby vtipné scénky. Na druhou stranu jsem si ale užíval supr atmosféru antického Řecka a parádní muziku. Tím pádem mi je úplně jedno, že film má kolem sebe plno nedodělků, ať filmových či odborných, kteří Vás donutí na film nechodit. Já film viděl, líbil se mi, a to je asi tak celý, co o tom filmu potřebuju vědět.(13.4.2010)

• - V menších rolích se ve filmu objevují Kaya Scodelario a Nicholas Hoult, kteří si zahráli bratra a sestru v seriálu Skins (od r. 2007). (Aknah)

• - Pegasos nežil ve stádech se svými druhy, ale vyskočil společně s obrem Chrysaorem z hrdla mrtvé Medusy. (Darth Revan)

• - Celosvětová premiéra proběhla 26. března 2010 v Norsku. (Varan)