• Gilmour93

Tak nám pan Leterrier vyrazil na tah. V baru Olymp vypil láhev archivního Clash of the Titans 1981, zívl pár dvojitých panáků prstenů Jacksona (Danielse), vykouřil 300 cigaret Thermo s phyltrem a jako šláftrunk přidal jeden džin z Transformertonicem. Jelikož ten chlapec neumí pít jak Dán Mikkelsen (jediný světlý bod filmu) a v kapse mu zbyly jen 3Dolary, vyhodil ho barman na vzduch, kde o kousek dál z toho všeho hodil strašlivou šavli na zápraží domu pana Harryhausena, div se mu přitom z opačného konce nerealeseoval Kraken. Nyní devadesátiletý stařík Ray by mu možná nabídl Aspirin, ale zrovna předevčírem ho okradli politicky korektní Pegasové z Harlemu, takže raději teď moc nevystrkuje nos ven. Já vím, Louisi, producentské tlaky mohou být hrozné, ale když ti nejde chlastání, tak nechlastej..! Celou dobu jsem se snažil dívat Medúze do očí, ale nepomohlo to. Příběhovou katastrofu bez tváře utopenou v digitálních efektech a v ní nejpřeceňovanějšího herce současného Hollywoodu, který škálou výrazových prostředků připomíná víko od rakve, jsem si vychutnal až do konce, kdy Hádes zmizel v podsvětí, aby se za čas vrátil jako Amon Göth.. Nu co, alespoň že skalní fandové Liama ze Severního Irska mohou bez skrupulí zvolat: „Neeson je Bůh!“(21.9.2010)

Zdaleka to není do maxima vytřískaná pecka, ale pro mě přesto uspokojivý remake. Originál je i mojí dětskou klasikou, ale snažil jsem se od něj odpoutat, nesrovnávat, nebrat nic osobně, a nakonec se (vzhledem k ohlasům) i obrnit očekáváním v nevalný výsledek - byl to asi nejlepší způsob, jak k tomu přistoupit. A výsledek: prostě slušná béčkoáčková fantasy akční zábava z antického mikrosvěta, zmítaného válkou lidí s dotčenými bohy Olympu. Z donucení hrdinný polobůh Perseus (ucházející Worthington) putuje až do podsvětní říše Hádovy (dobrý Fiennes), aby se mohl zase vrátit a triumfálně přemoci kolosálního titánobijce Krakena. Šeredné čarodějky, obří škorpióni, džinové, harpyje, plus samozřejmě Medůza (hlava moc počítačová) a zohavený padlý král, tomu všemu tady Perseus (potažmo divák) přijde vstříc. Byla to sranda. 7/10. [kino bez 3D](1.5.2010)

Tragédie a naprostej trapas, nejdřív jsem to ani nechtěl porovnávat s původním zpracováním od Desmonda Davise, který mám fakt hodně rád, ale na mysl to prostě během koukání přijde a tohle totálně propadlo, tvůrcům bych nejradši usekal ruce a pro jistotu i nohy, aby už nic nemohli zprasit, jelikož se jim nepovedlo takřka nic, příběhem počínaje a castingem konče. Je celkem evidentní, že Leterrier nechtěl přesně okopčit původní schéma, takže to celý proházel, aby to vypadalo jinak, připomínalo mi to situaci, když chce někdo něco obšlehnout do školy z netu (znám samozřejmě jen z doslechu, sám bych se k tak takovým praktikám nikdy nesnížil) a chce aby to vypadalo jinak, ale nechce nic novýho vymýšlet, tak prostě jen přehází věty, odstavce a trochu to přepíše a hotovo a to se stalo tady, takže nakonec postavy do děje lítaj, jak koho zrovna napadne, nemá to řád a je úplně jedno, že je to totální nesmysl, hlavně, že to neni stejný jako původní film, že? No a do toho se pletou tu a tam nic moc triky, špatná atmosféra, která totálně postrádá nádech mytů a působí to moc moderně a americky a završuje to děsnej casting, kde Dia hraje Liam Neeson, kterej je v tý roli fakt děsnej, jak nějakej vandrák, vedle něj pyšně stojí Hádes, kterej je tak zuboženej, že bych mu snad dal pár drobáků a politoval ho bez toho, aniž by mi musel vyhrožovat a z Caliba se mi chtělo brečet, navíc Perseus v podání Sama Worthingtona nemá tady moc charisma a i když se snaží, tak to neutáhne, protože ho sráží blbej scénář. Rádoby super krásnou Andromedu snad ani komentovat nebudu, od pohledu protivná kráva. Na druhou stranu, když se zamyslim, jesli jsem se u toho jen obyčeně bavil, tak nemůžu říct, že ne,ale pár slušných pasáží a dobrej konec to fakt nezachrání. 2,5*(8.7.2010)

Rozpočet $125miliónovTržby USA $163,214,888Tržby Celosvetovo $493,214,993Tržby za predaj Blu-ray v USA $20,713,213 //počet predaných kusov 914,870Tržby za predaj DVD v USA $30,685,289 //počet predaných kusov 1,695,218 ║ Žiadna sláva a ani pohroma, taký klasický vývarový necelistvý blockbaster, nuž škoda, režisér Louis Leterrier je ďalší zo zahraničných režisérov ktorým Hollywood ustrihol krídla. Herci sú fajn(znesiteľný) ale do úloh nedajú ani štipku na viac, najviac viditeľný sú Gemma Arterton a Mads Mikkelsen, nikto viac, prekvapí nevyužitie alebo zlé vedenie v príbehu postavy Perseusa v podaní Sama Worthingtona(to fakt mrzí), Andromeda sa ukáže ako maximálne zbytočná postava, tu kľudne mohli v príbehu len spomenúť, nič by sa nestalo, lebo ako k nej ani k jednej postave si proste cestičku - vzťah nenájdeme. Trikovo prevažne zvládnuté, až na tie úseky scén kde príde asi pre neschopnosť lepšej kompatibility na neprehľadnú roztrasenosť obrazu. Hudba nevýrazná, akcia na pól plynu. /videl v kine 3D verziu: 60%/ (kde je 3D skoro bez patričného priestorového efektu)(2.5.2010)

Prosím tu spoustu místních podivných existencí, aby si vypláchli vlastní výkaly z úst. Mám na mysli ty, co masturbují nad originálem z roku 1981 a jedním dechem hřímají nad stupiditou, komerčností a obsazením rimejku. Já teda viděl naprosto věrnou, důstojnou a zábavnou předělávku, kde pouze Trnku nahradila WETA, zbuznělého Hamlina slizský pokrfejs z Avatara, hnusnou Andromedu ještě hnusnější Andromeda a jako bonus přibyl vynikající pan Mikels a Gin bez toniku. Takže opravdu pohoršeně vrážím svou bílou hůl do zbývajícího oka zdejších "majestátů"!!(16.7.2010)

• - Bojové scény mezi Perseem (Sam Worthington) a Krakenem se natáčely v londýnských filmových studiích Langeross. (Lynette)

• - Navzdory názvu ve filmu žádný Titán nevystupuje - Kraken byl Hádem naopak stvořen, aby pomohl Titány svrhnout, a Medúza byla zakletá kněžka Afroditina chrámu. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Herečka Gemma Arterton (Ió) měla během natáčení problémy se svým kostýmem - na svůj dlouhý plášť si neustále šlapala, či jí na něj šlapali její herečtí kolegové. Podle jejích vlastních slov z ní měl kvůli tomu celý štáb legraci, ale ona tento plášť vyloženě nesnášela. (Lynette)