Říkají mu Řidič. Přes den je filmovým kaskadérem, po nocích si přivydělává jako nájemný řidič zločineckých gangů. Nezajímá ho o jakou práci ten večer zrovna jde, řítí se nocí s policejními vozy v zádech. Shannon je Řidičovým učitelem i manažerem, který se ho snaží dohazovat filmovým režisérům i zlodějům, kteří za něj jsou ochotni dobře zaplatit. Shannon má v plánu koupi vozu, ve kterém by se Řidič mohl zúčastnit profesionálních závodů. Navrhne, aby se investorem stal Bernie Rose, místní boháč s pochybnými zdroji příjmů. Samotářskému a ze svého dvojího života značně rozpolcenému Řidiči zcela změní život náhodné setkání se sousedkou Irene, se kterou tráví stále více času. Vše se však změní když je z vězění propuštěn Irenin manžel Standard. Řidič se s ním domluví na poslední loupeži, která Standardovi umožnit splatit dluh, kvůli kterému ho vydírají gangsteři. Ukáže se však, že šlo o nastraženou past. Vše se začíná komplikovat a aby Řidič ochránil sebe i Irene, musí udělat to, co umí nejlépe – řádně šlápnout na plyn. (oficiální text distributora)

chezush

To byla teda jízda! Nejraději bych to okomentovala nějakým dlouhým románem, ale ta atmosféra filmu se nedá popsat.. to musíte zažít. A ta hudba. Ach.. '' I want to drive you through the night, down the hills '' ()

TedGeorge

Ryan Gosling a Nicolas Winding Refn vytvořili magickej film, kterej je nejsilnější v pasážích, kdy se nemluví, ale jezdí. Naprostý nadšení to není. Film má nudnější pasáže a Carey Mulligan to imho prostě nesedlo. Ale kvůli unikátní atmosféře, skvělýmu sountracku a hlavně Goslingovi, kterej je tu výbornej, nemůžu dát míň jak 4 kousky. ()

Fiftis

Drive rozhodne nie je filmom úplne pre každého, Nicolas Winding Refn sa ho totiž rozhodol natočiť pekne po svojom. Značne Beckov látku pojal výrazne nehollywoodsky, keď dal prednosť budovaniu atmosféry a komornému prístupu pred zbesilými akčnými scénami. Menej náročnému divákovi tento štýl dosť možno nesadne, ak sa však človek rozhodne na Refnovu hru pristúpiť, čaká ho nevšedný a predovšetkým kvalitný zážitok. Emočne hutný, hudobne podmanivý a podopretý vynikajúcimi hereckými výkonmi ústrednej dvojice. ()

Shakers

Od Nicolasa Winding Refna som ešte nič nevidel a toto je prvý film o ktorom ma presvedčil, že by som sa mal na to pozrieť. A tak sa aj stalo. Všade sa o tom hovorilo a keď už na to došlo každý mal nachystané sakra vysoké hodnotenie. Ale nie ja. Po obsahovej stránke to nie je žiadny zázrak, ale to sa od tohoto filmu ani nečakalo. Skrátka taká ta klasická zápletka so sympatickými susedmi, nejakými tými zloduchmi a s veľkým balíkom peňazí, kde nám 100 minút filmu spríjemňuje nie moc výrečný Driver Ryan Gosling. Čo sa týka celkovo filmu, tak to nieje jeden s tých akčňákov, v ktorých hraje Jason Statham. Je to jeden z málo filmov, ktorý sa môžu pochváliť v žánre akčný atmosférou namiesto akcii. Atmosféra tu totižto hraje hlavnú rolu spolu s hercami a na pozadí ich sprevádza soundtrack, ktorý teda moc veselý rozhodne tiež nie je. Pomalé kamerové zábery a málo kecania tomu totižto dodávajú ten správny Drive. Povedal by som že film sa ani nerozbieha, on už začína rozbehnutý. Prečo teda ja nemám nachystané sakra vysoké hodnotenie? Pretože ten dej bol až príliš jednoduchý, réžia inak skvelá, ale vo filme sa toho odohralo strašne málo. 75% - 4* ()

lamps

Atmosférický nátěr, který by s promyšlenějším zacházením se zápornými postavami a větší komplexností stál na ramenou Tarantinovi. Některá uspěchaná řešení a hloupé chování postav, byť nemají na vnější vycíděnost a rytmus žádný vliv, snižují jinak impozantní a formálně ultraintenzivní neo-noir. Skvělý soundtrack, šokující eRkové násilí, atmosférická hra se světlem a kamerovými pozicemi a bravurní, nejlepší výkon Goslinga. 85% ()

Jacinda

Skvělá minimalistická práce. Minimum hudby, minimum kýče, dávkované emoce, extrémní napětí. Na mě moc brutalit a nevyhovující konec. ()

DaliX

Naozaj mrazivý a nervydrásajúci thriller. To, čo začína ako klasická jednoduchá adrenalínovka s prímesou rodinnej drámy sa postupne mení na surovú a drsnú hru o prežitie. Ryan Gosling jednoznačne boduje na plnej čiare, rovnako aj zvyšok osadenstva. Čo ma na filme zarazilo boli neuveriteľné a brilantné nervydrásajúce momenty, ktoré v postrádajú mnohé dnešné horory. Rovnako atmosféra a brutalita dokážu zasadiť do sedačky každého diváka. Celkovo vydarený a brilantne nakrútený film so slušným (osemdesiatkovým) soundtrackom a prijateľnou stopážou. ()

Big Bear

Také mně při sledování napadl Taxikář. Drive je totiž zajímavým mixem moderny a klasických mafiánských filmů. Ano je tam opravdu i kus Taratina a jeho Historek z podsvětí. Nic se tu totiž neděje bez příčiny. Znáte členy rodiny i stupeň jejich vážnosti na lokálním žebříčku gangsterů. Víte co a kdo a víte proč. Když se nějakej mafoš rozhodne někoho oddělat, nejjistější je to udělat vlastní rukou. Na ty blbce pod váma se stejně většinou nedá spolehnout. A když už si tedy dávátu tu práci s osobním přístupem, vysvětlíte oběti proč to tak je a za co to je. Prostě klasika. Udělal jsi chybu, ok, zaplať. Není v tom nic osobního, musíš za svůj kiks jen zaplatit životem. Jak říká pan Wallace - musíš bejt zmizelej. Platí tu však starý dobrý mafiánský zásady a slovo se drží. Když se řekne, že se někdo z vyvražďovacího kolotoče vynechá, pokud splníš podmínky co se od tebe žádají, vynechá se. Mafie má svoji čest. Tento klasický přístup i perfektně definované figury se mi ve filmu moc líbil. Nebylo to takové to asijské vyřizování si účtů dávkou ze škorpíku do zad (tak neosobní), ale zkrátka stará škola. To vše bylo skvěle podáno ve většinou nočních kulisách města s parádní kamerou a slušným příběhem, který však alespoň u mne lehounce párkrát zaskřípal. Měl jsem trochu problém věřit hrdinovy tu jeho snahu, které se divil i jeho šéf, nicméně když tvrdil, že zažil cosi vyjímečného, tak to asi za ty rizika stálo. Ještě méně jsem věřil snadnosti s jakou se pustil do ostrejch kluků. Nikde nic nepadlo o jeho minulosti, zbraním se vyhýbal. Řidič byl skvělej ale jak se z něj náhle stal ten Punisher? Škoda konce, ale jinak to bylo slušné a honiček s auty tam bylo tak akorát. Co mně štvalo byla pomalost s jakou Řidič mluvil. To už nebylo rozvážné mluvení, to smrdělo nějakou poruchou řeči. Za to dávám o hvězdu méně. Takže za mně je to jen za 4 minuty na hodinkách. * * * * ()

JohnnyD

Štýlový neo-noir alebo Taxi Driver na morfiu. Pomalé tempo by mi nevadilo, ak by po celý čas hral ten nadupaný soundtrack. Bez neho totiž film nemá ani to pomalé tempo. Ďalšou slabinou je fádna Carey Mulligan, ktorej som neveril nič a už vôbec nie to, že je ženou gangstra. Veľká škoda, audiovizuál je fenomenálny, no podobne ako pri Lynchovi, ktorý bol filmu inšpiráciou, padá na neschopnosti rozprávať príbeh a udržať celistvú atmosféru po celú stopáž. ()

Niles

Priznám sa, že som od najlepšieho filmu roku 2011 čakal o niečo viac. Zrejme na to, aby som úplne docenil jeho očividné umelecké poňatie si ho budem musieť pozrieť viackrát. Nebolo to ale vôbec zlé, je vidieť, že režisér si dal záležať na každom zábere a Drive je vo výsledku vizuálne veľmi podmanivý. Zaujalo ma ako málo sa vo filme hovorí, čo rozhodne nie je na škodu a taktiež Goslingov herecký výkon s minimom emócií. Atmosféra je jedinečná, niečo tak originálne som dlho nevidel. Technickú stránku chválim, viac napätia a rýchlejší spád by som však uvítal. ()

Nin

Jednoduchý příběh, který vám může být povědomý z filmů jako Rychle a zběsile, natočený otravnou, do sebe zahleděnou režií. Z nejhoršího film vytahuje Ryan Gosling, Ron Perlman a originální hudba. (5/10) ()

Boogeyman

Nevěřil jsem tomu filmu, že bude tak dobrej, jak se všude říká. Ale on je a překvapivě nejsilnějších je těch pár seznamovacích scém mezi Goslingem a Mulligan. A samozřejmě úvodní zdrhačka. ()

playboxguest

Tak jsem konečně zkoukla ten všemi opěvovaný DRIVE a musím říct, že mě prvních deset minut asi navnadilo na úplně jiný film, než jaký se z toho ve finále vyklubal. Na můj vkus až příliš mnoho romantiky, až příliš málo řízení, až příliš nečekaný projev brutalit (vždycky když to nejmíň čekáte, tak se něco ve fofru semele). Ze začátku jsem čekala film ve stylu Drivera (klasika z ps one), z čehož se pár následujících minut tvaroval film ve stylu Stuntmana (slušná jednorázovka z ps two), a nakonec to nebyl ani zfilmovaný driver, ani zfilmovaný stuntman, nýbrž další filmec ve stylu Rozsudku smrti s Baconem, nebo Zběsilého útěku. Což jsou beze sporu filmy skvělé, ale i ,dobře že tak, neromantické. Už chápu ty růžové titulky (né že by nelahodily oku) :-D Co je na filmu ale opravdu skvělé, právem ze všech stran opěvované, to je soundtrack, ten se opravdu vydařil. Třeba Under your spell je ve filmu (na domácím kině) naprosto famózní. EDIT: soundtrack je mimořádný především ve spojení s filmem, sám o sobě se mi oposlouchal za rekordně krátkou dobu... ()

Rover

Zase jeden snímek, u kterýho jsem na vážkách ohledně hodnocení. Odzbrojující vizuálně-zvuková stránku by mohla vydat na pět hvězd, zbytek se však pohybuje v průměru. Líbilo se mi, že Drive se pohybuje na hranicích žánrů i diváckých očekávání. Záběry na noční město a vlastně i staromilský způsob natočení celého filmu mi přišel velmi mannovský, nejednou jsem si vzpomněl na Collateral, ale i na Heat. V kině je Drive jednoznačně zážitkem, doma už to bude pravděpodobně horší. PS: líbí se mi Rentonův postřeh o charakteristice hlavní postavy, vidím to podobně. HUDBA: Cliff Martinez - jednoznačné pozitivum filmu, na kterém se shodne snad velká většina diváků. Po dlouhé době vznikl soundtrack, který si s radostí pustím. (PPS nevim, o jakym vedru v sále mluvíte, hned jak se spustila klimatizace, tak jsem byl v poho-- ale asi to bude tim, že jsem seděl ve druhý řadě, takže to pálilo přímo na mě) ()

Madsbender

Nádherná noirová štylizácia spolu s hudobnou zložkou pripomínajúcou 80.-te roky, to je to, čo robí tento film výnimočným. Tichý vodič, ktorý radšej koná ako rozpráva, je ako vystrihnutý z poučky o lyrických hrdinoch z učebnice literatúry pre gymnáziá. Film má svoje vlastné tempo a celkovo pôsobí ako keby pochádzal z iného sveta. To veľmi pomalé a mierne tempo mi síce trochu prekážalo, no aspoň mám možnosť povedať - vidíte, akí sme, keď sa nám film nepáči už len kvôli tomu, že tam každých 10 sekúnd niečo nevybuchuje a stále sa nezmyselne nerozpráva? Celkovo sa film páčil, no v poslednej tretine ma celkovo prekvapila až takmer tarantinovská miera brutality. Nebyť umelo pôsobiaceho Goslinga a Mulliganovej, dal by som aj viac. ()

sheen

Statham s jeho Kurýrem je proti Goslingovi komparzista. Už jen kvuli té muzice a obrázkové podobě to stojí za vidění. ()

Je.n.n.y

Čekala jsem teda rozhodně víc. Celkem mi uniká, jak se může řadit mezi akční filmy, vždyť až na prvních tak 15 min se tam skoro nic nedělo! Každá scéna byla nesmyslně natahovaná a některé scény na mě byly až moc "brutální" a přihlouplé. Takže dost slabé 4* a to jen díky Ryanu Goslingovi a závěrečné písničce. ()

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Ryan Gosling režíruje fantasy

Ryan Gosling režíruje fantasy

25.11.2012

Ale nečekejte hobity, elfy, čaroděje a meče. Režijní debut čím dál populárnějšího a uznávanějšího herce (brzy jej uvidíme v krimi The Place Beyond the Pine) je popisovaný jako „pochmurná moderní… (více)

Refn a Gosling ještě brutálnější

Refn a Gosling ještě brutálnější

29.03.2012

Nemusíte „melancholický thriller“ Drive považovat za nejlepší loňský film. Neupřete mu ale, že šlo o pozoruhodný počin, který měl odvahu nabourávat žánrová pravidla (však se i dočkal v Americe žaloby… (více)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky